Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:31:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 22 września 2016 21:57:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
prześladuje mnie ostatnio numer Ostatnia chwila, przypomina się w środku miasta i napływa łzy do oczu

pod względem artystycznym wciąż wolę Tytułowy i Cudzy grzech, ale OC (ger, wykup OC!) przeszedł już na wyższy level numerów, którym nie zagląda się w zęby kompozycji & aranżacji & what not, bo i po co skoro namacalnie pomagają

a, i nie razi mnie "kochać/szlochać", druga zwrotka jest moim ulubionym momentem to

(day is asking about night)
light goes beyond the wood
(day is asking about night)
light goes beyond the wood
the very last moment to comprehend
the very last moment to live
the very last moment to feel it
the very last moment to live

I was to make it
not only fake it
(called for some loving
not only sobbing)
(I could have waited
I'd run away-ay)
no longer lying
now I am dying

it's imposible at all
it is! it is!

is this possible at all?
it is! it is!

such a playground for all the world and people and angels

now and here
the very last moment to live


(w nawiasach mi sięnie podoba, może ktoś zaproponuje coś lepszego)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 września 2016 18:23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Gero pisze:
a, i nie razi mnie "kochać/szlochać",

..to jest świetne!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 07 października 2016 09:15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Przyszła jesień, zbliża się rocznica wydania płyty i wraca po dłuższym czasie do mojej playlisty. I z perspektywy czasu ta płyta zyskuje bardziej, niż traci. Ma głębię, do której nie od razu się dociera...

Po roku mogę powiedzieć, że jest wysoko w moim rankingu ulubionych płyt Armii. Przede wszystkim trafia do mnie jako całość tematyczno/brzmieniowa. Jest
przemyślana od pierwszego do ostatniego dźwięku. Ostatni raz takie odczucia przy Armii miałem w okolicach Ducha, potem płyty miały taki dość eklektyczny
charakter. Ta płyta ma swój klimat i koncept. I do mnie trafia.

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 17:21:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jestem w trakcie odsłuchu Toni, który być może jest najlepszym dla mnie odsłuchem Toni, jaki dotychczas miałem. We wpisie kilka lat temu napisałem, że jest to oczywiście moja muzyka, bo jest bardzo armijna i czuję się z taką muzyką u siebie, tylko że w przypadku Toni nie dowiaduję się niczego, co by mnie bardziej zainteresowało. Rzeczywiście słaba znajomość płyty wynika u mnie z braku zainteresowania - zaczynałem słuchać i przerywałem, słuchałem nieuważnie i zapominałem; jakoś muzyczna materia, z której płyta ta jest zbudowana, nie budziła mojej sympatii (troszkę problem jak z Ultimą, tylko tam jednak jest kilka numerów, które podobają mi się wyraźnie bardziej plus suita plus oczywiście całe pokłady sentymentów i wspomnień, tu zaś raczej antysentymentów i antywspomnień).

Podczas WFO zawsze starannie odsłuchiwałem utwory, ale nie całość. Poza Urkoloseum nic tak naprawdę mnie nie przekonało, choć Cud, Taniec i Puste okno jak najbardziej w porządku. Tytułowa Toń też.

Dzisiaj słucha mi się płyty naprawdę dobrze, może po raz pierwszy? Ciekawe, czy w jakiś sposób wpływa na ten stan to, że słucham całkiem cicho. Podejrzewam to, ponieważ ta płyta jakoś niefajnie uderzała mnie zawsze po uszach, a teraz tak jakoś spokojnie i miękko mi się jej słucha. (Pamiętam odsłuch na słuchawkach - u mnie to rzadkość - "Cudu" w Chochołowskiej i zamiast lepiej ze względu na skupienie i niuanse brzmieniowe, wypadł on znacznie słabiej, niż się spodziewałem. Dzisiaj trochę bardziej wierzę Budzemu, że zobaczył w mieście jakiś cud ;-)

Chyba w końcu będę znał te piosenki tak, żebym nie musiał już się zastanawiać, co który tytuł oznacza.

Płyta własnie dobiega końca (to jest dziś...) i bardzo wyraźnie wybijają mi się in minus ostatnie dwie piosenki. Nie wydaje mi się, żeby to był efekt znużenia - po pierwsze nie czuję się znużony i mógłbym sobie jeszcze raz puścić taki właśnie Cud czy Toń, po drugie zgadza się to niestety z odsłuchami z WFO, przy czym Ostatnia chwila wydała mi się nieco lepsza od tej jedynki, co dostała, a Cudzy grzech jeszcze gorszy od dwójki. Całej reszcie za to mógłbym dziś dać może trochę więcej niż dałem, no i siódemka dla Urkoloseum pozostaje w mocy, zresztą niejedną komparatystykę przeżyła już z godnością.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2018 20:07:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Na pocieszenie (nie żebyś potrzebował, ale sama się często w różny sposób pocieszam) proponuję Ci posłuchać jeszcze Toni koncertowej. Jest znacznie lepsza niż studyjna, obiektywnie ofkors :wink:, bo ma tą namiętność zagraną live, przypomina koncert Armii z jubileuszowych Wypieków Kultury.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 grudnia 2018 18:39:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Zupełnie jakoś nie rozumiem tej ogólnej niechęci do jednego z moich ulubionych momentów Toni - czyli Ostatniej chwili... Wiadomo, Crazy słucha swoim tempem, wybiórczo i niewiele czasami do niego dochodzi ;) - ale poza Nim sporo uznaje ten kawałek za jeden z najgorszych... Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, ale przypominam sobie w historii forum tylko jeden kawałek, którego ocena moja i innych forumowiczów jest aż tak inna... Jest to jednak dla mnie bardzo zaskakujące :D

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 grudnia 2018 21:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kłaniam się szanownemu Panowi!

Ale ja jakoś inaczej zapamiętałem opinie innych forumowiczy. Pamiętam jakieś pierwsze miejsca, jakieś dziesiątki...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2018 11:41:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Smok pisze:
przypominam sobie w historii forum tylko jeden kawałek, którego ocena moja i innych forumowiczów jest aż tak inna...


tururu tu-rururu-tu tu-rururu :D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2018 14:37:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Tej, prawda - że to może być zaraźliwe? :mrgreen:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 lutego 2021 15:46:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kto słucha w 2021? :wink:

Ja sobie wczoraj włączyłem Toń i potwierdziło się, że dla mnie najlepsze cztery pierwsze numery. Jawią mi się jako intrygująca wypowiedź na temat czasów ostatecznych, działają na wyobraźnię i po prostu dobrze się ich słucha.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 lutego 2021 18:30:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja słuchałem całkiem niedawno! nic zresztą dziwnego, bo ja lubię "Toń". Jest dla mnie rzecz jasna o wiele lepsza od "Freaka", ale dystansuje nieco również np: "Ultimę".
Cztery pierwsze najlepsze? Jestem blisko tego stwierdzenia.
I jeszcze to:
Crazy pisze:
bardzo wyraźnie wybijają mi się in minus ostatnie dwie piosenki


Tak.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 lutego 2021 21:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Co prawda miałem chyba na myśli dwa PRZEDostatnie, ale w sumie mogę zgodzić się na trzy ostatnie ;-)

Ja nie słucham w 2021, ale słuchał będę, bo przecież arasek wylosuje! Z WFO nie wynikło mi, że najlepsze pierwsze cztery, natomiast pamiętam, że takie też miałem pierwsze (przed WFOskie) odczucia.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 lutego 2021 21:13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Nie no, wiem wiem - "Tam gdzie kończy się kraj" nie podchodzi pod definicję "piosenki".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 lutego 2021 22:50:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja na ten moment mam trochę odwrotnie - najlepiej brzmią mi utwory od tytułowego. Ale może to chwilowe. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 05 marca 2021 08:09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Ja słuchałem ostatnio kilka razy i potwierdzam, cztery pierwsze utwory są najmocniejszym fragmentem płyty. Niestety zaczyna drażnić mnie Taniec Duchów, jakoś mi wokal nie składa się z muzyką... Trochę rozbija mi całość, jak Horror PMK... Końcówka albumu także mi się podoba. A w Ostatniej chwili dostrzegam próbę powrotu do bajkowej Armii i naprawdę uważam, że to bardzo dobry kawałek, jakaś radość na koniec bije, choć to nie ostatni utwór...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group