Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 18 kwietnia 2024 15:43:21

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2015 23:45:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
W ostatnim? :shock:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 grudnia 2015 02:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 lutego 2007 23:27:13
Posty: 906
Skąd: Warszawa
Wegil pisze:
Ostatnio mnie zastanawiało, czemu Tomek w wywiadzie dla Gitarzysty stwierdził, że mu się brzmienie Prozessu nie podoba.


Pamiętam, że po koncercie jakimś solowym Toma w trójce, a przed wydaniem procesu, Elrond powiedział mi

Cytat:
"...wczoraj Banan skończył mastering...ta płyta jest okropnie przykra".


Spytałem wtedy o co chodzi i dostałem odpowiedź, która się tutaj przebijała wielokrotnie, że jest to płyta mocna, dosłowna i miażdżąca w przekazie dla człowieka.

Mi tylko na procesie brakuje podbitych garów, ale to takie tam, natomiast ciekawe, co Tom miał na myśli, że (po czasie?) to brzmienie mu nie pasuje. Toń jest świetnie nagrana, mało przestrzenna, ale bardzo dobrze zrealizowana :)

_________________
Moja kapela: www.youtube.com/user/poligonnr4


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 grudnia 2015 09:06:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
otomo pisze:
Der Prozess brzmi skandalicznie, kompletnie bez dołu, płasko i sucho, genialne bębnienie Krzyżka traci całą moc, bo słychać jakby walił w kartony.
nie nazwałbym może skandalicznym, ale z brakiem dołu, płaskością i suchością się zgodzę,
nie pamiętam kiedy słuchałem oryginalnego masteringu,
na swoje potrzeby zrobiłem własny :D

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 grudnia 2015 10:54:23 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 11:01:40
Posty: 153
Given to fly pisze:
Toń jest świetnie nagrana, mało przestrzenna, ale bardzo dobrze zrealizowana :)


Bardzo dobrze, ale też bywało u Armii lepiej pod tym względem. Tak czysto subiektywnie to sound Marcina Borsa jakoś nie do końca mi pasi. Niby gitara i bas świetne, ale całość jakaś taka grubo ciosana, zbyt zwalista, monolityczna.
Z płyt Armii zdecydowanie najbardziej lubię brzmienie uzyskane u Winicjusza Chrósta na Triodante i Duchu. Zwłaszcza na Duchu - piękne analogowe brzmienie, mocarne i ciężkie ale jednocześnie takie miękkie, plastyczne. Sound gitar i bębnów na tej płycie to mistrzostwo. Jedna z najlepiej nagranych płyt z muzyką czadową ever, w skali globalnej!

Zrobił się tu przez moją dygresję o brzmieniu der Prozess offtopic. Przepraszam, ale mnie bardzo boli brzmienie tej płyty, musiałem to z siebie wyrzucić.. A swoją drogą niuanse brzmieniowe płyt Armii to w sumie ciekawy temat na inny wątek :D

Tymczasem może wróćmy do dyskusji o Toni.

Szczęśliwych Świąt!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 grudnia 2015 11:33:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
otomo pisze:
na Duchu - piękne analogowe brzmienie, mocarne i ciężkie ale jednocześnie takie miękkie, plastyczne. Sound gitar i bębnów na tej płycie to mistrzostwo. Jedna z najlepiej nagranych płyt z muzyką czadową ever, w skali globalnej!


Ale to już Jacek Gawłowski chyba? :)

PS.

Tylko Rock ze stycznia 1997 pisze:
Nagraliście ją [płytę Duch] z niezbyt znanym realizatorem. To było chyba pewne ryzyko?

- Tak, to było duże ryzyko, ale to co zostało wyprodukowane przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Realizatorem jest Jacek Gawłowski, przedtem osoba mi zupełnie nie znana, ale jestem bardzo zadowolony z naszej współpracy. Myślę, że zrobi on tutaj karierę. Powstała zdecydowanie najlepiej brzmiąca płyta Armii


To tak gwoli ścisłości, poza głównymi nurtami dyskusji, do których mam nadzieję się jeszcze odnieść :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 grudnia 2015 14:11:24 

Rejestracja:
wt, 22 grudnia 2015 11:01:40
Posty: 153
antiwitek pisze:
Ale to już Jacek Gawłowski chyba? :)


Tak, wiem. Ale Studio Chróst :) Większość płyt tam nagranych w latach 90. brzmi bardzo fajnie, tak najprościej rzecz ujmując - analogowo, i w sumie mimo różnych realizatorów jakieś brzmieniowe piętno tego studia jest zwykle na nich słyszalne.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2015 07:48:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
otomo pisze:
Nie wiem czy jestem godzien to pisać, bom pewnie za głupi, ale intuicyjnie czuję że tekstowo na Toni notujemy też pewien spadek formy.


Ja się z tym niestety zgadzam. Nawet pisałem na ten temat post, który wywaliłem... Ale skoro ktoś to też zauważył. Najwyraźniej dla mnie jest to widoczne w Tańcu Duchów, gdzie powtórzenia nic nie wnoszą i dla mnie są równe zaśpiewom nannana z piosenek innych artystów, którzy śpiewają to, gdy nie wiedzą co zaśpiewać. Tekst Apokalipsy z piosenki 2Tm2,3 jeszcze mnie w tym utwierdza - artysta sięga po niego, bo nie ma pomysłu. Całość broni się od Człowieka-Boga i przerażającej końcówki.... Wtedy też robi się ciekawie, ale to już jest koniec...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2015 08:58:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28013
Hm, to ja miałem swoje przemyślenia odnośnie tekstów, ale całkiem inne. Jedna myśl była ta, że jest w nich dużo więcej chrześcijaństwa niż pierwsi recenzenci zauważyli. Bo przecież chodzi nie tylko o interpretacje wersów "Przyszedł Bóg - człowiek / niech nadejdzie człowiek - Bóg". Drugie spostrzeżenie, że są na płycie teksty bardzo mocne właśnie pod względem tego przekazu, ale estetycznie poszatkowane i jakieś nieładne, jak "Cudzy grzech" - ale myślę że one takie mają być, że tak jest specjalnie. I jeszcze to, że ja rzadko oddzielam przy słuchaniu płyt tekst od reszty, a w przypadku "Toni" tym bardziej, bo dla mnie to co dzieje się ze śpiewem na tej płycie, to rzecz najważniejsza, która nadaje całej muzyce sens.

Inna rzecz, że ja nie mam nic przeciw "nanana" w piosenkach. Przecież piosenka rządzi się swoimi prawami i choć "nanana" może być wymuszone, to może być też "nanana" doskonałe :mrgreen: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2015 11:42:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
antiwitek pisze:
a w przypadku "Toni" tym bardziej, bo dla mnie to co dzieje się ze śpiewem na tej płycie, to rzecz najważniejsza, która nadaje całej muzyce sens.

..tak! Kto był na koncercie w radiu Katowice, to wie o co chodzi.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2015 19:35:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 czerwca 2010 00:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Powiem szczerze, że Toni dopiero niedawno w całości posłuchałem. Pierwsze podejście zakończyło się po dwóch utworach i.. No i poczułem, że jest jakiś problem :| Po dwóch pierwszych utworach - byłem autentycznie zmęczony i zniechęcony. Ale powód był... Absurdalny (chyba..) Nie wiem, czy potrafiłbym to sensownie wytłumaczyć.. Za dużo Armii w Armii!!! Kurczę, pierwszy koncert chyba w 1988 roku, później ramię w ramię - kolejne płyty, koncerty, parę rozmów-wywiadów... I taki ten, hmmm zaskok.. Riffy, melodie, teksty, waltornia, nastrój - całość - zbyt znana! :( ...na szczęście, odczekałem dwa dni, znów podszedłem, ostrożnie, o, spokojnie, od trzeciego - COŚ drgnęło!!! Także tego, wsłuchuję się dalej!

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2015 19:38:25 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 15:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
W kwestyjach powtórzeń mój głos może być słaby{proszę odpowiednio nagłośnić} :) lecz skromnie uważam i wnoszę że wszelakie powtórzenia są dla mnie komunikatem-unikatem.Ekspresja Toma uderza efektem zamierzonym w słowie powtarzalnym,wręcz art ciosem słowa wprost i wkrzyż twardego i sugestywnie brzmiącego.Wagnerowsko-killingjokenowska smakowita wokalna uczta powtarzania cyklu hasła-komunikatu.Agresywne piękno słowa.Komunikat,to czasem więcej niż wiela upiększeń i słowotwórczych kwiecistych wzlotów.Powtarzalnie,jasno,rytmicznie i na temat. :brawa:

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 grudnia 2015 20:23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Ja też nie uważam, że powtórzenia są efektem braku pomysłów. Czy to, że słowa "okradał ojca dla wyższy celów" pierwotnie zostały wykorzystane w wierszu T. Budzyńskeigo Północ wydrukowanym w Tylko Rocku we wrześniu 1993 roku czy "chodzi Bóg i jego łaska, wilczy kot" pojawiające się w wierszu On wydrukowanym w listopadzie 1992 roku są świadectwem wtórności? Szczerze powiem, że jak w ręce wpada mi nowa płyta, to z niecierpliwością wyczekuję smaczków związanych z armijną przeszłością...:)

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 04:06:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 09 października 2010 21:16:59
Posty: 351
Skąd: Gondor
Widowisko dla Świata Ludzi i Aniołów.

_________________
...tam na skraju lasu, gdzie brzóz tyle...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 11:44:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
cianu pisze:
Ja też nie uważam, że powtórzenia są efektem braku pomysłów.


Mi raczej chodzi o wewnętrzne powtórzenia tekstu. Weźmy Taniec Duchów. Otóż dwie pierwsze zwrotki są bardzo podobne, z tego pierwsza fraza powtórzona jest dwukrotnie, co w moim odczuciu jest lekko słabe. Ale w całości to się jeszcze broni. W refrenie trzykrotne powtórzenie dwuwersu. No ale powiedzmy taka jest rola referenów. Potem "To twoja krew" powtórzone 5 krotnie. Potem Kim oni są 3 razy. Na dodatek z innej piosenki 2tm2,3. Znowu refren. Potem znowu Twoja krew z powtórzeniami - ale od tego momentu to ma już sens. I "zginął mój brat". Te powtórzenia w moim odczuciu mają sens tylko na koniec, gdzie następuje spiętrzenia napięcia. Cała reszta - moim zdaniem niepotrzebna i lekko słaba.

W moim odczuciu powtórzenia frazy

Cytat:
To twoja krew
Woła twoja krew


Cytat:
Kim oni są
I skąd przychodzą


w środku piosenki są słabe i płyną z braku pomysłu. Całość jakoś tam się broni w kontekście całości, ale nie porywa mnie i nie zachwyca. Już to po prostu gdzieś wcześniej słyszałem...

Natomiast nie widzę problemu z wykorzystaniem motywów z innych wierszy czy piosenek. Ale tu łatwo przegiąć.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 15:57:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 22:19:21
Posty: 7628
Skąd: Kraków
Ja też zauważyłem to, co Gravi, ale myślę, że to może być celowy zabieg... :wink:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 38  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group