Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:01:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 05 marca 2021 20:51:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Ja mam takie odczucie, że "Ostatnia chwila" ma wielki potencjał i został on po części zmarnowany.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 06 marca 2021 15:46:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
W "Ostatniej chwili" rymy częstochowskie nawet mnie nie drażnią, znając Budzego to celowy zabieg i podkreśla dramatyzm sytuacji. Ale fakt, że końcówka i finał są mocniejsze. niż ten fragment "rymowany". Muszę jednak przyznać, że to mój, przynajmniej obecnie, ulubiony utwór z "Toni". Właśnie ze względu na "skrajne" części. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 07 listopada 2022 09:42:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Przyszła kolejna jesień i jakoś tak naturalnie z głębi Spotifaja wynurzyła się Toń. Zabrałem ją na wieczorne bieganie przez szaroleśne przedmieścia. Wszystko pięknie się układało do momentu, gdy w słuchawkach pojawił Taniec Duchów. Tak mnie wyprowadził z równowagi, że musiałem się zatrzymać... Od początku miałem problem z tekstem zwrotek, jest tak nierówny, a to ratowanie wokalem na wydechu jeszcze to uwydatnia... szkoda, bo muzyka jest naprawdę dobra... Kiedyś jak jeszcze zgrywałem płyty z CD do mp3 odtwarzacz w smartfonie wywalał mi Taniec z albumu do osobnego zestawu i nie musiałem na niego trafiać. Może dlatego teraz tak negatywnie na mnie podziałał...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 stycznia 2024 13:49:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
a ja sobie słuchałem w 2023 i 2024, po latach lepiej mi ta płyta wchodzi. Myślę, że nie pomogły jej w swoim czasie dwa czynniki zewnętrzne - mój wąłsny przesyt Armią i kryzys na linii zespół/forum, który przytrafił się niedługo po premierze. Celowo nie patrzę, co pisałem wcześniej, więc pewnie sie troche powtórze. najwięcej i wtedy i teraz słyszę na "Toni" klimatu lubianej przeze mnie przecież płyty "Ultima Thule". jak wiemy, każda płyta Armii jest czasem trochę, a czasem zupełnie inna niż poprzednia. "Der Prozess" nie jest znowu tak daleko od "Ultima Thule", ale myślę, że gdyby "Toń" wcisnąć pomiędzy, brzmiałaby jak brakujące ogniwo.

To płyta bardzo armijna, czy raczej bardzo późno-armijna, co jest i jej plusem, i minusem, bo nie opowiada nam niczego nowego, a to, o czym mówi, zostało już opowiedziane wcześniej i w sposób bardziej porywający. Ale to wciąż Armia i to Armia, która potrafi przygrzmocić, co teraz bardziej do mnie dotarło. Może trochę inaczej bym to zmiksował, może wywaliłbym trochę matematyki z muzyki.... Ale to jednak wciąż była płyta zespołu, który miał cos do powiedzenia. Najbardziej podobał mi sie wtedy "taniec duchów", teraz do tego dochodzi "Ostatnia chwila", bo tu jest jeszcze coś z tej Armii lat pośrodku, coś z "Drogi" i 'Pocałunku".

Ogólnie bardziej wchodzi mi druga połowa płyty (poza "tam..."), gdzie jest jakoś więcej szybkich temp, a kiedyś chyba nie miałem cierpliwości, by tak długo "Toni" słuchać i po "tańcu" mi już wystarczało.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 stycznia 2024 22:37:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Budyń pisze:
nie opowiada nam niczego nowego, a to, o czym mówi, zostało już opowiedziane wcześniej i w sposób bardziej porywający.

A mógłbyś napisać co Ci Armia na tej płycie opowiada? Bo dla mnie teksty na tej płycie są enigmatyczne i jednak zupełnie nieoczywiste. Wydaje mi się, że pierwszy kawałek na płycie jest dla mnie wyjątkowo czytelny... niby "Puste okno" - także - "Ostatnia chwila" -> są mi nieco bliższe... ale prawie w żadnym z tych tekstów nie odczytuję "starej" Armii...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2024 00:58:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
Gdyby chodziło mi o teksty, napisałbym "Tomasz Budzyński opowiada", chodzi mi wyłącznie o opowieść w sensie muzycznym.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 561 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 34, 35, 36, 37, 38

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group