Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 15:23:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 14:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Cieszę się, że Armia po dłuższej przerwie zagrała znów w Warszawie. Było ciekawie - pierwszy raz słyszane na żywo utwory z płyty Toń przeplatane klasykami.

Najbardziej podobał mi się również Adwent - piękne to było! Koncertowego Złego porucznika bardzo lubię, ale najbardziej podobał mi się kiedyś przed Muzeum Powstania Warszawskiego - wtedy odleciałem, wczoraj tylko lekko się uniosłem :wink: JLennon - Ty chyba krzyknąłeś po Poruczniku, że na Proces czekasz do trzydziestki? :wink:

Toń w wykonaniu koncertowym bardzo ciekawa, trochę mniej wyeksponowana była waltornia w stosunku do płyty, ale pięknie zagrała na początku Tańca Duchów. Niektóre fragmenty śpiewane były przez Budzego bardzo przejmująco - zginął mój brat, raaatuuunku i inne - dostarczało to konkretnych emocji.
Armia grała ok. 1h 10min, dobrze że jako ostatnia, bo poprzednicy grali krócej.

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczo-fanów, dobrze było się spotkać chociaż na chwilę. Po koncercie szybki odwrót - obowiązki wzywały. Szczególne pozdrowienia dla JLennona - młodej armijnej krwi :) i przyjezdnych wiernie podążających za swoim zespołem :) :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 20:24:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Od emjot z Luxforum:
emjot pisze:
Ja mam setlistę Amadeusza, ręcznie pisaną, niekompletną i zawierającą też tytuły robocze utworów

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 20:28:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 listopada 2014 00:27:18
Posty: 251
Antonio pisze:
JLennon - Ty chyba krzyknąłeś po Poruczniku, że na Proces czekasz do trzydziestki?


zgadza się! (ale zaśpiewałem całego......) :D

Bardzo było mi miło poznać Was wszystkich. Dziękuję za pozdrowienia i również pozdrawiam!!! :)

Emilian pisze:
Od emjot z Luxforum:

jak dla mnie, to to było jakoś tak:

    Cud
    Urkoloseum
    Opowieść zimowa
    Duszo wróć
    Zły porucznik
    Puste okno (SLAYER?? Serio? :lol: )
    Jeżeli/3 bajki/Adwent
    Toń
    Ostatnia chwila

    bisy:
    Taniec duchów
    Legenda

Jeśli pomyliłem kolejność (a chyba pomyliłem), to proszę o poprawę. W każdym razie na pewno te utwory nam Armia zaproponowała. Szkoda, że bez Ukamienowania, a szczególnie Cudzego grzechu... Zastanawia mnie jak Frantz na żywo rozgrywa to co się tam dzieje po solówce.. Szalone solo zresztą też... :)

_________________
:okolata:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 20:39:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Emilian pisze:
Od emjot z Luxforum:

Czas na wpis tutaj

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 21:03:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Słucham Toni i coraz bardziej żałuję, że nie było wczoraj Ukamienowania, ale Taniec duchów świetny! :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 23:08:28 

Rejestracja:
pn, 13 lutego 2012 15:02:26
Posty: 57
Koncert wczoraj bardzo udany. Armia wykonawczo to jednak klasa a i Toń na żywo broni się świetnie. Z zastrzeżeń: rozumiem, że to pewnie spontan był i oczywiście taki numer jak Legenda bardzo mile widziany, ale lepiej gdzieś wcześniej niż na finisz ;)

Miki pisze:
Byli też byli znajomi (nie licząc tych na scenie), więc może na FB będą jakieś zdjęcia, do których odeślemy przez link do galerii zewnętrznej.

ech no szkoda, że wokół zespołu zrobiło się ostatnio trochę kwaśno... nie chcę dorzucać swoich paru groszy - nie jestem tutaj zbyt aktywnym forumowiczem, ale zwyczajnie jest mi smutno z powodu tej całej sytuacji.
poza tym - myślę, że tutaj pojawia się całkiem dużo osób, które byłyby gotowe (w różnym stopniu) coś zrobić np. dla promocji Armii. brakowało może jakiegoś katalizatora (czy kiedyś on był, czy nie - nie wiem), który by skierował ten entuzjazm w jakimś określonym, bardziej zbiorczym kierunku. a teraz? nawet nie wiadomo za bardzo, gdzie taka inicjatywa mogłaby się pojawić...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 23:48:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Miki pisze:
Wątpliwości co do nagłośnienia niekiedy się potwierdzały, zwłaszcza w łomotliwych fragmentach utworów z "Legendy"

Tak. "Toń" w tej sytuacji wypadła o wiele lepiej. Sala dość długa i wysoko umieszczony sufit utrudniły zadanie akustykom. Z początku stałem mniej więcej w połowie sali, a po 3 utworach przeniosłem się pod samą scenę gdzie w moim odczuciu było dużo lepiej. Zarówno jeśli chodzi o dźwięk jak i widoczność tego co się działo na scenie. W pewnym momencie udział w tym spektaklu, gesty Budzego stały się dla mnie tak sugestywne, że "nie mogłem się powstrzymać" i dałem się porwać w tą niezwykłą podróż. I chyba udzieliło się to też innym bo z każdym utworem reakcje były coraz bardziej żywiołowe. Dwa mocne punkty oprócz "Toni" to "Adwent" i "Zły porucznik". Jak tylko ruszyłem w drogę powrotną do domu to miałem jedną myśl. Chcę jeszcze. Czekam na kolejny koncert.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 30 listopada 2015 23:57:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
artyphat pisze:
Chcę jeszcze. Czekam na kolejny koncert.

Ja też :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2015 12:59:18 

Rejestracja:
pt, 09 października 2015 22:26:56
Posty: 51
Przed koncertem, szukając miejsca do zaparkowania na Świętokrzyskiej, prawie rozjechałem Budzego, Darka i kogoś trzeciego przechodzących, jak przystało na rock’n’rollowców, przez ulicę w niedozwolonym miejscu.
Drugi z kolei mój koncert Armii rozpoczynający się od tego samego utworu (po raz pierwszy jednak wykonany z wokalem).
Gitara Frantza brzmiąca jak żyletka. Palce na gryfie chodzące jak głowy podrażnionego czterogłowego smoka.
Głos Budzego przeszywający wnętrzności. Krzyk i wrzask przeszywający jeszcze mitochondria. Ruch sceniczny, gesty, podniesiona ręka – teatr.
Dużo Toni. Cieszę się, że znałem już ten materiał przed koncertem. Znajomi, którzy z Toni słyszeli tylko Puste Okno, również byli usatysfakcjonowani. Kolega przed koncertem prosił, żebym zabrał i pożyczył mu Toń, ale po koncercie powiedział, że sobie kupi.
Najbardziej utkwił mi moment, gdy w utworze Toń pod koniec były takie przeciągnięcia rytmu, przy których ma się wrażenie, że zaraz wypadnie się za burtę w toń. Na ten moment najbardziej czekałem na tym koncercie. I jeszcze na „to jest dziś – ostatnia chwila, aby żyć”, kiedy moje ciało musiało zacząć podskakiwać z ręką w górze.
Najlepszy moment – Adwent zagrany z jakąś psychodeliczną nakładką (albo tylko mi się wydawało, ale było coś, że ten utwór na koncercie mocno mnie wciągnął w jakiś wir). Powrót wspomnień. Od „Drogi” zaczęła się moja przygoda z Armią. Godziny przesiedziane w fotelu z kolejnymi książkami i z kasetą męczoną w magnetofonie.
Drugi mój koncert Armii z żoną (tzn. z żoną pierwszy, wcześniej z narzeczoną). Po koncercie powiedziała, że czuje się zgwałcona. To nie jej klimaty. Ale podobał jej się głos Budzego i patrzenie na niego. Dzięki niej nawet dowiedziałem się, że miał tą samą marynarkę, co w Poznaniu na Lunie – co ja bym bez niej zrobił.
Pierwszy chyba mój koncert Armii, na którym nikt nie krzyknął „Siekiera” i ja też się nie odważyłem. Zresztą, gdybym miał się odważyć, to krzyknąłbym „Ukamienowanie”, bo bardzo mi go zabrakło (i, jak się później okazało, moja żona mogłaby się z tym tytułem utożsamić).


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2015 14:23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
:D :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2015 14:51:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Hawk, a tak tylko spytam gwoli jasności: gdzie był pierwszy koncert Armii, na którym byłeś? Na niedzielnym koncercie zabrakło Budynia, stąd trudno było się spodziewać rzeczonego okrzyku :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2015 15:24:12 

Rejestracja:
pt, 09 października 2015 22:26:56
Posty: 51
Pierwszy, na którym byłem, był w Warszawie w jakimś parku na Białołęce, czy Bródnie 1 sierpnia 2009 roku. Ale chodzi Ci pewnie o pierwszy, na którym był Cud - na Juwenaliach w Warszawie w tym roku. Chyba że mi się pomyliło.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2015 16:09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
hawk pisze:
gdybym miał się odważyć, to krzyknąłbym „Ukamienowanie”, bo bardzo mi go zabrakło (i, jak się później okazało, moja żona mogłaby się z tym tytułem utożsamić)


dobre
znaczy nie dla Żony

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 01 grudnia 2015 22:57:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
hawk pisze:
Pierwszy, na którym byłem, był w Warszawie w jakimś parku na Białołęce, czy Bródnie 1 sierpnia 2009 roku

Bardzo miło wspominam ten występ Armii - Park Bródnowski, u Fen na podwórku :) Godzina W z Armią. Były też powstańcze piosenki - świetny koncert.
A potem z Fen, Invi, Smoczycą, Smokiem i 3bajkiem przenieśliśmy się na dziedziniec UW na koncert Maleo :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 grudnia 2015 08:13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Dziękuję Wam za rele. Jak widać, "Toń" broni się na żywo całkiem dobrze!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group