Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 16:40:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 02 grudnia 2015 21:40:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Antonio pisze:
hawk pisze:
Pierwszy, na którym byłem, był w Warszawie w jakimś parku na Białołęce, czy Bródnie 1 sierpnia 2009 roku

Bardzo miło wspominam ten występ Armii - Park Bródnowski, u Fen na podwórku :) Godzina W z Armią. Były też powstańcze piosenki - świetny koncert.
A potem z Fen, Invi, Smoczycą, Smokiem i 3bajkiem przenieśliśmy się na dziedziniec UW na koncert Maleo :D

Ech, to były czasy... :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 grudnia 2015 23:02:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 11 lutego 2009 23:19:00
Posty: 1637
Skąd: Warmia/Poznań
To jeszcze ja krótko.
Zgodnie z metalowa stylistyką wystrój sali czarne kotary, czerwonobrunatne podświetlenie sceny, gorąco.
Załapałam się jeszcze na TSA, na tej całej Corii nie wytrzymałam, wyszłam i spotkałam forumowiczów.
Na Armii jest surowo, gęsto i twardo. Brutalność Toni na żywo wyostrza się jak skała z okładki albumu.
Na moje laickie ucho brzmienie było bardzo dobre, choć trochę za głośne.
Jak już inni napisali w roli głównej utwory z Toni przeplatane wyjątkowo dobrze dobraną Opowieścią zimowa, Adwentem, Złym Porucznikiem (jak słyszę na żywo coś z Prozessu, to zawsze żałuje, że nie wybrałam się na koncert w czasie, gdy ten album był grany w całości). Na pierwszy plan wysuwa się ekspresja Budzego i power perkusji.
Przez cały koncert dużo emocji kłębi się w mojej głowie, niekoniecznie fajnych.

Ogólnie bardzo polecam słuchanie Toni live. Warto było być na tym koncercie!

PS: mam w planie napisać posta o spacerze po Wawie w poniedziałek po koncercie, jeśli w ciągu 2 tyg. nie pojawi się mój wpis w pod różą rum, poproszę o reprymendę! Zadziała mobilizująco :)

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 grudnia 2015 23:48:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
marcela pisze:
mam w planie napisać posta o spacerze po Wawie w poniedziałek po koncercie

Z przyjemnością przeczytam :)

A koncert cały czas jeszcze chodzi mi po głowie :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2015 00:03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Mając wyraźne przyzwolenie, mogę zacytować.

Gianna pisze:
Zmieniam zdanie o Toni, na żywo brzmi niesamowicie! W ogóle koncert - coś wspaniałego. Jeśli chodzi o setlistę to na początku Cud, Urkoloseum, Opowieść zimowa, Duszo wróć, Puste okno, potem juz nie bardzo pamiętam, ale na pewno też Adwent, Jeżeli, na bis m.in. Legenda. Było kilka utworów, których tytułów nie znam, zapewne z Toni. Koncert krótki, ok 21 się zaczął, a o 22 juz były bisy, więc zakończył się jakieś dziesięć minut po dwudziestej drugiej. Na początku prawie w ogóle nie było słychać wokalu, ale szybko poprawili i było juz dobrze z nagłośnieniem. Generalnie wrażenia niesamowite, stałam w pierwszym rzędzie, a na wprost mnie, w niewielkiej odległości, na dość niskiej scenie, tak blisko działo się coś tak pięknego.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2015 07:26:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 20 maja 2009 19:57:15
Posty: 262
Skąd: Mielec
Przed koncertem wywiązała się krótka dyskusja z Miki i jaago na temat warstwy tekstowej "Toni". Chodzi tu zwłaszcza o liczne powtórzenia słów. W drodze powrotnej do domu (a była dość długa, bo ok 4 godziny) zacząłem się nad tym dogłębnie zastanawiać. Przyznam się, że wcześniej jakoś nie zwróciłem na to uwagi. Na pewno więc mi to nie przeszkadzało. Jak zauważył Miki pewnie jest to związane z ważnością słów. Ja też tak uważam. Ale w moim przypadku tez co innego. Odbieram to jako większą siłę rażenia. Dane słowo dostaje się najpierw przez ucho do głowy, a potem z kolejnymi powtórzeniami przebija się coraz głębiej do wnętrza, aż przeszywa na wylot. Można tu mówić w pewnym sensie o efekcie synergicznym. Efekt końcowy jest większy od sumy składników. Odkrywam w sobie takie pokłady twardości, że jeden granat nie daje rady. Ale bombowiec już tak. Kolejny obóz wroga rozwalony. Niekiedy takie pojedyncze słowo krąży mi po głowie jeszcze przez kilka godzin. Poza tym np. zwrot "Chodź tu" jak jest powtórzony dwukrotnie to pierwszy raz wołam Boga "do myśli", a drugi "do serca, uczuć"...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 grudnia 2015 17:07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Cenna ta setlista Amade. Ukamienowanie - Rzepak :D .
Trzeba będzie posłuchać Toni z tymi roboczymi nazwami utworów w świadomości!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 grudnia 2015 08:13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Tymczasem zachęcam do zapoznania się ze zdjęciami niezawodnego Erkeja.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group