Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 05:50:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 16:14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11817
Może i żałoba, ale jeśli chodzi o tę płytę, to czekam na przesyłkę inpost już szósty dzień... może jutro jakimś cudem dostarczą?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 16:42:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
To ból... Ostatnio też korzystałem z ich usług i przesyłka w obrębie jednego miasta trwała 4dni...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 17:04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Ostatnio tłumaczyłem się zespołowi, dlaczego nie wybrałem się do Katowic na wiekopomny koncert (acz, jak się okazało, godzien jedynie rejestracji dźwięku, pewnie przez słabą frekwencję), ale musisz mi, Cianu, wybaczyć, że przed Tobą nie będę się usprawiedliwiał z priorytetów zakupowych.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 17:36:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 marca 2007 20:38:56
Posty: 1131
Skąd: Słupsk
cianu, bardzo się cieszę, że są na forum tacy ludzie jak Ty, którzy wyczekują i się cieszą tak bardzo, wręcz jarają tym co robi Armia.
Zespół na pewno tego potrzebuje.
Zrobiło mi się przykro czytając Twoją uwagę. Bo nie mam jeszcze i nie wiem kiedy będę miała tę płytę. Jestem ciekawa co tam zagrali i na pewno napiszę coś ale pewnie za jakiś czas..



Bo gdyby Armia była na Spotify to bym już mogła powiedzieć co myślę.. ale nie każdy myśli tak globalnie by umieścić płytę również tam.

_________________
Polski ziemniak jest skarbnicą witaminy C


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 20:08:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Nie mam zamiaru nikogo z niczego rozliczać, nie o to mi chodziło. Miałem nadzieję, że znajdę kogoś jeszcze, kto mógłby podzielić się swoimi odczuciami

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 20:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 10:03:24
Posty: 17991
..byłem w jednym MM płyty nie było, tam zawsze trafiają ze sporym opóżnieniem. Po południu nie bardzo miałem czas żeby szukać.
Po 3 maja na pewno będę miał. Na allegro jest kilkanaście złotych drożej..

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 20:48:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
cianu pisze:
Miałem nadzieję, że znajdę kogoś jeszcze, kto mógłby podzielić się swoimi odczuciami


działamy z opóźnionym zapłonem :wink:
sam nie raz, nie dwa byłem zadziwiony, że cisza
a potem szum jak w ulu
albo pojedyncze bzzzz.... :D

i w pewnym stopniu to lubię, że nie ma tej fb sraczki z lajkaniem, słodkie, łał etc.
tylko tak mimochodem po kilku tygodniach okazuje się, że post był czytany i w jakiś sposób poruszył...

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 20:54:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Na to liczę, ale ja już jestem po kilkunastu przesłuchaniach w domu na głośno, na słuchawkach i w biegu(kiedy muzykę odbieram
jeszcze mocniej i intensywniej niż normalnie) i jakoś we mnie buzuje teraz, i może dlatego szukam...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 21:19:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
cianu pisze:
we mnie buzuje

rozumiem :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2016 07:23:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14865
Skąd: wieś
cianu pisze:
Na to liczę, ale ja już jestem po kilkunastu przesłuchaniach w domu na głośno, na słuchawkach i w biegu(kiedy muzykę odbieram
jeszcze mocniej i intensywniej niż normalnie) i jakoś we mnie buzuje teraz, i może dlatego szukam...


Może byś się podzielił co i jak?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2016 09:18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
w zeszłym tygodniu obejrzeliśmy sobie DVD ze Stiwem (podziękowania), a od soboty słucham już płyty CD

Powiem tak: jeśli ktoś lubi płytę "Toń", to może w ciemno kupować (ja lubię), ale jeśli ktoś nie lubi, też może spróbować, bo nie jest to zwykłe odegranie albumu. Na dwa dni into the płyta (wink), niemal wszystkie wykonania numerów z "Toni" podobają mi się przynajmniej tak samo jak wersje studyjne (co jak dla mnie jest nie lada wyczynem, bo ja nie za bardzo lubię koncertówki). Moje ulubione dwa - czyli tytułowy i Cudzy grzech - niewiele straciły na ornamentach, a pierwszy wręcz zyskał i na zwartości, i na ekspresji, te partie Toma udającego, że "śpiewa od tyłu" są naprawdę przerażające... Szkoda że na DVD utwór Cudzy grzech został zastąpiony przez jeden z mniej znanych numerów z albumu "Legenda" (uu żarcik). Puste okno też zapieprza jeszcze bardziej niż na "Toni" i zaskakuje ciekawymi partiami klawiszowymi. Ostatnia chwila też bardziej otwarta w formie i ciekawie uzupełniona wszechobecnym motywem z "Drogi". Prawdziwym odkryciem jest jednak dla mnie numer "Tam gdzie kończy się cry", nie ukrywam, że w wersji studyjnej nie robi on na mnie wielkiego wrażenia, tutaj z kolei wciąga niezmiernie tajemniczymi zaśpiewami wokalisty i gęstwiną akompaniamentu...

Jak to mi tłumaczył Stiw, Tom rozszerzył paletę środków artystycznych o zaśpiewy a la Rimbaud, nawet osobie, która nigdy nie była na koncercie Rimbaud nietrudno zgadnąć które to miejsca - wszystkie mi się BARDZO podobają, zwłaszcza że Budzy tego asa w rękawie nie nadużywa. Bardzo ciekawą innowacją jest dla mnie także takie a nie inne użycie sfuzzowanego basu. No i bardzo podoba mi się brzmienie płyty, w pełni kupuję wszystkie zabiegi postprodukcyjne.

Spośród opracowań starszych numerów muszę wyróżnić naprawdę zawrotną wersję Złego porucznika, niesamowicie ugraną i zaśpiewaną... (na koniec znowu wracam do opowieści Stiwa - otóż na słuchawkach jednak trochę słychać jego "aaaaaaa!" w Poruczniku, nice)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 02 maja 2016 13:46:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Tamgdziekończysiękraj. Post przemyślany i od nowa napisany:)

Pierwsze, co rzuca mi się w oczy i uszy, to mroczny klimat płyty. W sumie nic dziwnego, bo większość repertuaru to utwory z ostatniej płyty,
a ta do optymistycznych w przekazie raczej nie należy. Do tego dobrane są podobne w swoim klimacie numery z wcześniejszych albumów tworzące razem
niepokojącą atmosferę. Dodatkowo oglądając wideo z dodanymi wstawkami fabularnymi (to zaglądanie do wnętrza domu przez okno i spojrzenie kamery na
twarze muzyków...) oraz przeglądając niesamowitą oprawę wydawnictwa (fantastyczne obrazy, szczególnie to czarne ptaszysko unosząće się nad samotnym ludzikiem
potęguje we mnie tę dziwna atmosferę. Koncert różni się zdecydowanie od wszystkich do tej pory zarejestrowanych na płytach. Bo z reguły były to
występy z repertuarem w stylu "to co najlepsze", a tu mamy dość wierne odegranie ostatniego albumu plus kilka utworów, zdecydowanie nie najbardziej
oczywistych. I pokazuje też, że każdy skład Armii na żywo potrafi pokazać coś nowego, ale i zagrać klasyczny materiał z perfekcją i pasją. Przykładem
mega Adwent albo opowieść zimowa. Co do materiału z Toni, to brzmi jeszcze mocniej i wokal jest poteżniejszy, bardziej wyeksponowany, bardziej ekspresyjny.
Jak pisałem kilka postów wyżej nie mogę się przyzwyczaić do jakiejś innej dla mnie motoryki Pustego okna, ale może to minie. Gero ładnie opisał ewolucję
utworu, który nadał tytuł wydawnictwu i dla mnie także on zyskał więcej przestrzeni i warstw. Zachwyciło mnie połączenie Domu przy Moście z Breakout z
krótkimi prezentacjami instrumentalistów. Zły porucznik w debiucie płytowym w wesji live miażdzy, a Adwent nie pozostaje mu dłużny. A na koniec monumentalna,
z fajnymi, przestrzennymi klawiszami w tle Legenda kończy kocnert w pięknym stylu. Bardzo podoba mi się gra Amade i Darka, stworzyli na nowo podstawy
mocy i "nie muszą kłaniać się nikomu":). Jestem zwolennikiem Toni i nowego wcielenia zespołu i to czuć. Dlatego nie może mi się nie podobać nowa płyta.
Bo jest dobra, a z czasem może okazać się jeszcze lepsza.

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 maja 2016 17:00:47 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 20:24:08
Posty: 3118
Powoli zakup się realizuje, więc mam nadzieję, że jakoś za miesiąc będę mógł ją w końcu przesłuchać i obejrzeć.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 maja 2016 10:50:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 18:14:16
Posty: 6965
Wczoraj kupione w empiku na zamówienie, czas oczekiwania 2 dni, pytając o płytę w mediamarku usłyszałam: JUŻ nie ma, co mnie ucieszyło :) najwyraźniej mamy nawet w Z. grupę kryptofanów. Przesłuchane /obejrzane first raz wieczorem z podejściem lekko sceptycznym (scena z Kato, widownia niewiadomo skąd) ale przecież rozumiem dlaczego. Będąc na tym koncercie wraz z S.,Wuką, Pietruszką i Erkejem niewiele pamiętam, poznaliśmy się wtedy naocznie, bo osobiście to jednak dużo wcześniej. Poznaję jednak ściankę z plexi chroniącą perkusistę przedwłasnym ciśnieniem i marynarę Budzego, irokezów żadnych nie było w radiu katowice, pamiętam że w pierwszym rzędzie siedzieli siwi staruszkowie, pewnie na zaproszenie złośliwego zięcia. Wiadomo że wejściówek marnować nie wypada.

Film zaczyna się sceną w której człowiek w czarnym płaszczu zbliża się od zielonych pól, trwa to dość długo może z powodu lekkiego haju na jakim jestem, więc gdy okazuje się że to Budzy - a ten skąd się tu wziął? - to już mi się podoba. Wsiada do auta i odjeżdża, po drodze włącza radyjko a S.wtrąca to chyba nie Armia, rzeczywiście chyba nie i już zdążyłam zapomnieć że to płyta koncertowa, gdy nagle wchodzi Cud. Po nim Urkoloseum! Pamiętam że zapadłam się wtedy w fotel, bo nie wolno było wstać (zdajsie że pilnował porządku umundurowany folksdojcz z karabinem maszynowym).
Między utworami dla relaksu widok drzew w czerni nocy i twarze muzyków w stanie spoczynku. Zrobiłam niedawno parę zdjęć z komórki takich właśnie drzew, nie wiedząc że to już było. Zły porucznik, Breakout, Dom przy moście, solówa Frantza. Ten moment z Ostatniej chwili, gdy Budzy łapie się za głowę - mogłem poczekać! Też tak zawsze robię gdy jest już za późno. Wokalista który był Elrondem raz po raz zagląda przez szybkę. Co on tam widzi? Nie dowiem się. Toń to płyta tak armijna że nic nie widać, można tylko słuchać i płakać podczas Ukamienowania. Odwróć się i zapomnij, nie myśl o tym więcej.
Zakończenie jak bajka, drżą czerwone liście gdy kierowca z pewnym mozołem odpala auto jak radio z z. okiem. Kto wstanie wyłączyć dvd? na mnie nie licz, idę spać.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 08 maja 2016 18:07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17254
Skąd: Poznań
Ja koncertówki lubię jeszcze mniej niż Gero więc na razie nie kupię. Ale jak w końcu przesłucham to coś tu napiszę. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 128 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group