Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:32:54

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: SODOMA I GOMORA
PostWysłany: sob, 24 lutego 2018 19:29:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
No to machnąłem szybko losowanko - przed nami "SODOMA I GOMORA"!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2018 19:32:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Grubo!

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2018 20:17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
arasek pisze:
No to machnąłem szybko losowanko - przed nami "SODOMA I GOMORA"!

..łoł! 10 bez zastanowienia. Czad!
Oryginał równie świetny.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2018 20:23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 18 października 2014 08:01:45
Posty: 241
Oryginał jest mi obojętny ale w wykonaniu Armii dyszka bez zastanowienia, zawsze czekam na ten numer jak słucham PMK.

_________________
Dzień jeszcze trwa i wszystko można


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 lutego 2018 20:42:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pewnie nieraz już wspominałem o okolicznościach, w których pierwszy raz usłyszałem Sodomę i Gomorę, ale nie mogę się powstrzymać, by do tego nie wrócić :) . To mógł być jakiś 2001 - 2002 rok. Wybrałem się, tak trochę na pałę, na koncert Armii do Tarnowa. To była impreza zorganizowana przez jakąś parafię spoza centrum miasta - okolica typu blokowisko, gdzie człowiek lęka się, że za nic po ryju zbierze. Scena na jakimś boisku, koncert za jasności. Pamiętam, że w czasie koncertu zastanawiałem się czy nie zaszyć się potem gdzieś pod sceną, bo nie miałem umówionego noclegu, ani kasy nań. Skład był czteroosobowy i to taki, co dopiero później okrzepł - Kmieta, Klimczak, chyba Beata... Podobało mi się, ale miałem takie myśli, że gdzie ta dawna Armia, Budzy tylko i jakieś młodziki :) . To zresztą było doświadczenie, które podnosiło mnie na duchu przy różnych zmianach w Armii - że już były momenty, kiedy wydawało się, że jest niezbyt mocno, a skład z czasem nabierał mocy. Słabo pamiętam setlistę, musiała być drogowo-duchowo-klasyczna. Pięknoręki jakoś utkwił mi w głowie, Rampampararam... A w tym wszystkim jakimś nie do końca, na tym asfaltowym boisku, nagle eksplodowała Sodoma. I to był TOTAL, to było coś co poruszyło mnie dogłębnie, wprawiło w jakiś amok - czułem każdą komórką rastamańską prawdę zawartą w tym numerze, choć nie znałem wcześniej oryginału. Ten rodzaj wiadomości, perspektywy, buntu i nadziei to było coś, czego potrzebowała wówczas moja dusza. Naprawdę, jakbym trafił do świata moich wartości i było to dla mnie wielką pociechą :) . To było wielkie! Do tego stopnia, że - świetna przecież - wersja płytowa przywołuje wciąż tamte emocje, ale raczej jest to odbicie pierwotnego uderzenia pioruna. Też energia, ale już nieco obudowana, z koturnami - nie naga i dzika, jak za pierwszym razem.

Po koncercie spod sceny chciałem przywołać Budzego. Dojrzał mnie, ale zwrócił się do Klimczaka: "Paweł, chyba ktoś do ciebie" :) .

A jeśli wciąż martwicie się gdzie przytuliłem głowę, to spieszę donieść, że wbiłem jednak do kumpla, który wcześniej sugerował, żebym tego nie robił, bo rodzinne sprawy. Posłał mi w kuchni na podłodze i zaraz jak tylko zgasł światło do śpiwora wślizgnęła mi się jego suczka, imieniem Safi. Umieściła się w samym końcu i zaczęła lizać mi stopy. Długo nie mogła przestać, a ja starałem się wytrzymać.


A gdyby ktoś nie kojarzył jeszcze oryginału, to dla wygody wklejam:

phpBB [video]

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 09:15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..dla mnie oryginał i cover są równie czaderskie!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 09:31:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kraszan pisze:
w wykonaniu Armii dyszka bez zastanowienia, zawsze czekam na ten numer jak słucham PMK

Choć u mnie dyszki nie będzie, to podoba mi się takie podejście do rzeczy :D

Przykre jest to, że pewnie pojawią się głosy pt., że skoro kower, to mało punktów. A przecież to właśnie jest taki kower, który w ogóle nie jest kowerem, tylko brawurowym przejęciem utworu i stworzeniem z niego swojego własnego utworu, i to naprawdę grubego kalibru.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 10:12:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kurczę, zaskoczony jestem tak wysokimi ocenami, jakoś umknęła mi ta wiedza, że to jest tak cieniony utwór na forum.
Nic do niego nie mam, no ale właśnie - nic do niego nie mam i tyle. Zanim zobaczyłem pierwsze oceny, chciałem dać zdawkowe 4/10 i zakończyć temat. Ale w takim razie jeszcze posłucham.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 10:28:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Na całym PMK w warstwie wokalnej dominuje - niespotykana chyba nigdy wcześniej i nigdy później - swoboda, lekkość i spokój.

Przez to udało się uzyskać dużą giętkość i zróżnicowanie emocjonalne, zarysowujące nastrój kolejnych fragmentów i znając Freaka, wokal w Sodomie mnie pod tym względem zaskakuje. Jest zdecydowany, pewny, a jednocześnie po prostu niesie go energia i efekt powstaje jakby od niechcenia.

Na Freaku jest, uważam, inaczej. Są momenty gdy czuć pewną sztywność i wysiłek i to, że głos jest odrobinę osobny, a tutaj wszystko się klei i przylega.

Instrumentalnie jest nie mniej ciekawie, ale o tym później :).

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 10:51:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Wymiana z 2008 roku:

Rościsław pisze:
Ma ktoś może tekst do piosenki Sodoma i Gomora? Nie daję rady wszystkiego wyłapać :(


elrond pisze:
...oooo najt ina babilon, ooo naj ina sadom and gomara, is total distrokszon ,is total distrakszon..ooooooo, o am tu ju, ooooooo,o am tu ju, brinstorm -faja ! ,detina sadom and gomara, brinstorm -faja ! detina sadom and gomara !!!!!!!!!!
ref: sadom and gomarra !


:)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 10:59:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
genialnie zaśpiewany numer!

mam pewne zastrzeżenia do instrumentalnej końcówki, ale część "mięsna" jest na tyle druzgocąca, że bez kozery powiem pińcet

10/10

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 12:15:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
"is total distrokszon"... 8,5

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 13:31:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Gero pisze:
genialnie zaśpiewany numer!

mam pewne zastrzeżenia do instrumentalnej końcówki, ale część "mięsna" jest na tyle druzgocąca, że bez kozery powiem pińcet

10/10

joł!

Też uważam, że w kategorii "wokal - Tomasz Budzyński" jest to jeden z największych majstersztyków.

Tekst podany przed laty przez elronda niegorszy :D Choć pamiętajmy, że potem został doprecyzowany prawdziwy tekst, i że tam jest:

o-o wołam to you!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 13:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Ja bardzo lubię ten utwór, dobrze działa!

8/10. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 25 lutego 2018 19:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Świetny, miażdżący numer bez żadnych dołów. Posłuchałem sobie dziś głośno i wyraźnie i jest to coś naprawdę wspaniałego. Uwielbiam manierę śpiewaczą Budzego w tym utworze i czuję w niej mnóstwo niczym nieograniczanej radości i zabawy. Super jest to zaśpiewane, na pełnym wygarze, a zarazem z bardzo wyraźnym uśmiechem i wielkim ogniem. Pod względem muzycznym - pierwsza liga. Wszystko gra jak należy. Zwolnione przejścia w refreny akcentowane waltornią (sadam'en'gamarra) są absolutnie genialne, światowy poziom. No i ten instrumentalny pasaż od 2:22 do końca z syntezatorami Wojcka wydającymi kosmiczne sygnały - coś wspaniałego.

Tak jak na płytach Armii nie znoszę bonusów, to akurat ten konkretny numer widziałbym z radością na Freaku - doklejony na sam koniec, po jednominutowym całkowicie bezgłośnym pustym tracku.

Chciałoby się dać 10, ale muszę zachować umiar i samemu sobie umożliwić jakieś różnicowanie czołówki.

9/10 :!:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group