Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 16:00:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2018 21:07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
artyzmu jest tutaj co niemiara - bardzo ciekawa progresja akordowa, zarówno te szybkie zmiany w zwrotce (GE - HC -GF - GE - geniusz! chyba że źle odcyfrowaem...


Tak! Niby proste akordy, ale nigdy mi nie wyszły tak jak chcę :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2018 21:39:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Miałem wczoraj napisać, że najmocniejszy "weekend otwarcia" w historii WFO. Nie napisałem, a tu sprawa wychodzi poza weekend! Dziesięć ocen, dziesięć dziesiątek... część poza skalą, część z wieloma wykrzyknikami... ;-) Obawiam się, że sielankę popsują, bo przecież pamiętam, że w surwajworze Przebłysk jakoś absurdalnie szybko wypadł. Ktoś go zatem wyrzucał. Ale na razie jest pięknie (jak by to powiedział Włodek Szaranowicz łamiącym się ze wzruszenia głosem :D).

W temacie tego wątku nie możemy oczywiście zapominać o BUDZENIU ŚWIATŁEM!
(Niestety patrzę, że wątek na tym forum zawiera właściwie tylko mgliste wspomnienie tematu... musiało to być jeszcze na gerach...)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2018 21:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Kurde, bałem się tego hurraoptymizmu. Bardzo dobry numer, wiadomo, ale mam wrażenie, że znaczna część wykrzykników to pochodna "kultowości", a nie obiektywnej jakości... Uważacie, że to najlepszy numer Armii? Powinienem dać zero na dziesięć chyba ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2018 22:00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
tylko spróbuj :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2018 22:09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler Durden pisze:
znaczna część wykrzykników to pochodna "kultowości"

no ale co z tego? to jest też element muzyki i jej odbioru (nawet *obiektywnie* rzecz biorąc).
Znaczna część wykrzykników dotyczących Twin Peaks (starego ofkors) też jest pochodną kultowości. "Bardzo dobry serial, wiadomo". Ale nie mam nic przeciwko temu, że niektóre z tych licznych, co je oglądasz i o nich piszesz, mogą być lepsze. A jednak...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 kwietnia 2018 22:50:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Tyler Durden pisze:
Powinienem dać zero na dziesięć chyba ;)
to może zastosujemy punktację jak w skokach, po jednej skrajnej nocie skreślimy ;)

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 01:14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Przecież już Dzyń wyjaśnił jaka jest obiektywna wartość tego numeru! :D


ps. 10/10

przypominam też moją ulubioną wersję live:

phpBB [video]

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 01:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
anastazja pisze:
tylko spróbuj
Crazy pisze:
no ale co z tego? to jest też element muzyki i jej odbioru (nawet *obiektywnie* rzecz biorąc).
pablak pisze:
to może zastosujemy punktację jak w skokach, po jednej skrajnej nocie skreślimy
Prazeodym pisze:
ps. 10/10


no dobra, wiadomo, że zmieniać swoich not nie będziecie, ale czy uważacie, że to jest NAJLEPSZY numer Armii? Obawiam się, że ze względu na "kultowość" bardzo dobry (acz z oczywistych względów nie najlepszy) utwór dostanie się na 1 miejsce, a potem dokładnie to samo stanie się z "Opowieścią Zimową". Według mnie, "Opowieść" nie jest pod *żadnym* względem lepsza od Skończyłem... czy Miejsca... ale będę w stanie przyjąć i zaakceptować taki wynik. "Przebłysk 5" jest jednak w porównaniu z obecną czołówką (nr 1 i 2) wyraźnie słabszym kawałkiem. Muzycznie cenię "ścianę", ogólnie cenię "kultowość" i Budzenie Światłem, ale do kroćset, nawet tekst jest zaśpiewany tak, że do dzisiaj wielu z nas słyszy co innego, niż rzekomo Budzy przekazuje (tj. "Z Ogrodu Nieba / Do Ziemi Wrót", a nie jakieś pierdoły ;) ). Zera na dziesięć nie dam, to jasne, ale wyżej 7 chyba nie podskoczy. A może dać po prostu tytułowe pięć? Kto wie? Kto wie?

8-)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 02:03:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
arasek pisze:
Po zastanowieniu się dodał, że może (ale może!) chodziło o to, że człowiek doznaje w życiu wiele właśnie takich przebłysków i to był akurat piąty.

No, to by było dobre wytłumaczenie. Jakoś mi pasuje do Budzego. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 06:37:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tyler, ja w tym wątku głosuję sercem - tak sobie pomyślałem na początku, że nie ma sensu inaczej. Ma być szczerze w opór, bez ŻADNEGO kunktatorstwa i oglądanie się na innych. Tak jak czuję i uważam, tak głosuję. Myślę, że mogę sobie na to pozwolić, bo znam te utwory bardzo dobrze, więc w takiej pozornie spontanicznej metodzie i tak kryją się różne "twarde" kategorie. Mogę docenić utwór za niezwykłą koncepcyjność, złożoną formę, albo za niezwykłą dozę czadu, uzyskaną formalnie prostszymi środkami. Bo i tak najważniejsze jest to jaki wywołuje efekt na mój aparat odbioru. Staram się też spojrzeć na każdy utwór świeżym okiem, żeby wyeliminować kategorię "zgrania" i nie robić wiochy wpisami typu "lubiłem, ale mi się znudziło, zresztą wszyscy lubią, więc ja nie". To zresztą udaje się bardzo łatwo! Może to jakaś magia tego wątku - Niezwyciężone zaczynają świecić oryginalnym blaskiem :D .


Przebłysk to utwór bez którego by mnie tu nie było! Pierwsza strzała która trafiła najgłębiej. Każda sekunda na mnie działa jak strzał pioruna :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 06:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Tyler Durden pisze:

czy uważacie, że to jest NAJLEPSZY numer Armii? Obawiam się, że ze względu na "kultowość" bardzo dobry (acz z oczywistych względów nie najlepszy) utwór dostanie się na 1 miejsce, a potem dokładnie to samo stanie się z "Opowieścią Zimową". Według mnie, "Opowieść" nie jest pod *żadnym* względem lepsza od Skończyłem... czy Miejsca...

8-)


Właśnie tak uważam! :wink: Przebłysk jest najlepszym numerem Armii, i Opowieść zimowa jest najlepszym numerem Armii, i Skończyłem rozpoczynaj, i Miejsce pod słońcem, jak również Zły porucznik oraz kilka innych. :) No i co z tego? Niech sobie wszystkie stoją na podium jako the best of the best of the best :rulaz:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 06:47:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tyler Durden pisze:
nawet tekst jest zaśpiewany tak, że do dzisiaj wielu z nas słyszy co innego, niż rzekomo Budzy przekazuje


To ma być argument? :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 07:42:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
anastazja pisze:
Właśnie tak uważam! Przebłysk jest najlepszym numerem Armii, i Opowieść zimowa jest najlepszym numerem Armii, i Skończyłem rozpoczynaj, i Miejsce pod słońcem, jak również Zły porucznik oraz kilka innych.

To podejście mi się podoba :D
Przypomina mi moją dość już dawny, lecz nadal bardzo aktualny top ten Beatlesów!

Tyler Durden pisze:
czy uważacie, że to jest NAJLEPSZY numer Armii?

ale dlaczego najlepszy? ani jedna osoba nie napisała, że najlepszy (poza anastazją, ale to już było po Twoim poście), Witek może tylko napisał, że najważniejszy. ci, co dają tu dychy, dawali dychy wielu innym utworom, w tym pewnie w wielu wypadkach Skończyłem i Miejscu też. Ty dasz siedem czy pięć, jak tam uznasz i przecież nie będziesz jedynym, który nie da 10. Bogus jeszcze nie przyszedł nabruździć na przykład ;-) MAQ chciał nawet dać dwa.
Ty się już tak nie bój o ten ostateczny wynik!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 08:00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ja tak zupełnie z chłodną głową i bez ulegania emocjom mówię: no, dla mnie to jest czysto muzycznie MAJSTERSZTYK - chodzi mi głównie o ten groove perkusji i gitary, jak to jest wymyślone, szacunek dla twórców. Nie znam drugiego utworu (żadnego zespołu, nie tylko Armii), do którego mógłbym "Przebłysk 5" odnieść i który grałby w podobnej kategorii. Uważam, że "Przebłysk" nie jest pod żadnym względem gorszy niż "Skończynaj, rozpoczynaj" czy "Miejsce pod słońcem" 8-)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 kwietnia 2018 08:14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Crazy pisze:
Ty się już tak nie bój o ten ostateczny wynik!

Strasznie się boję wszelkich wyników ostatecznych! :-D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group