Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 21 września 2018 03:48:50

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 17 września 2018 13:31:11 
Awatar użytkownika

OT: dziwne, że nie było Podróży na Wschód albo Niezwyciezonego na LP3.

PostWysłany: pn, 17 września 2018 13:36:57 
Awatar użytkownika

Smok pisze:
Niby teksty Budzego są zazwyczaj interpretowane nieco głębiej niż dosłowność, ale tutaj trochę inaczej?

wiadomo, o co chodziło (zgadzam się z interpretacją Araska), niemniej chcąc nie chcąc nałożył się na to kontekst bieżący i tyle. Co do Igora zaś - cóż, widzisz, ja poznałem go wcześniej i mam świadomość, że ten Poznań to już była zapowiedź fatalnego końca. Ale nie ma co robić z tego offtopiku, po prostu tak wyszło. Jedno i drugie to kwestie subiektywne.

PostWysłany: pn, 17 września 2018 15:32:16 
Awatar użytkownika

A kto to Igor?

Arasek, miałem dać 8, ale jak przeczytałem twoje skojarzenie z Zajdlem, to sobie wszystko zwizualizowałem i wychodzi

10/10:)

Nie wiem, dlaczego tyle osób tak okrutnie traktuje ten numer, dla mnie kwintesencja Armii w Armii...

PostWysłany: pn, 17 września 2018 15:47:51 
Awatar użytkownika

cianu pisze:
kto to Igor?

Tu możesz zobaczyć...

Ja wers o prezydencie i premierze interpretowałem podobnie jak Arasek, choć też miałem po katastrofie w Smoleńsku tak jak Budyń, więc dobrze rozumiem Was obu.

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:

PostWysłany: pn, 17 września 2018 22:25:38 
Awatar użytkownika

KoT pisze:
No jak nie takiej piosence dać jeden to jakiej ?

Służę:
Yyyz, She's a Punk Rocker, Sygnały, Ostatnia chwila, Dobra śmierć
Mam jeszcze mocnego kandydata, nawet jego imię padło już w tem wątku 8-)

Jedynek dałem tyle, co i dziesiątek na razie, choć gwoli ścisłości trzeba powiedzieć, że ocen 9.5 dałem też chyba pięć, a 1.5 tylko dwie :-)

PostWysłany: pn, 17 września 2018 22:39:42 
Awatar użytkownika

jpl pisze:
Ja wers o prezydencie i premierze interpretowałem podobnie jak Arasek, choć też miałem po katastrofie w Smoleńsku tak jak Budyń, więc dobrze rozumiem Was obu.

A ja mam tak, jak Jpl!

PostWysłany: pn, 17 września 2018 23:58:15 
Awatar użytkownika

A jak wam się ma ten utwór do wypadku w Smoleńsku, skoro ten powstał w 2009 roku?

PostWysłany: wt, 18 września 2018 07:53:26 
Awatar użytkownika

W Smoleńsku zginął prezydent przecież. Więc po prostu w tym kontekście, który się pojawił wtedy, ten fragment mi zgrzytał. Natomiast odwrotnie miałem z "Katedrą", która nabrała dodatkowego wymiaru.

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:

PostWysłany: wt, 18 września 2018 10:16:52 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
I to mnie zastanawia też w kontekście np. antiwitka, ale może i innych, którzy punkowy czad lubią, a tu go najwyraźniej nie lubią. Ciekaw jestem, jak to widzicie, czy np. wcale nie uważacie, że to jest punkowy czad, czy nieautentyzmem może Wam tchnie?

Odczekałem trochę, żeby zrobić porządną egzegezę i wypunktować, co w Hejszarewierze czy Jestemdrzewie jest o niebo lepsze od Undergroundu...

Ale nie zrobię, bo byłoby to nieuczciwe. Być może obiektywnie Underground jest lepszy od ww., a Toń lepsza od płyty debiutowej, ale...

Prawda leży raczej w wątku dziadowskim. Po prostu, kiedy jest się na koncercie i chce trochę poskakać, to Underground jest do tego równie dobry, co Niezwyciężony czy Święto rewolucji. Ale kiedy się siedzi w domu i słucha płyt albo randomowych empetrójek, to jakoś mnie łapie pytanie - w sumie, co wynika z tego dla mnie, że zaistniała ta piosenka? Czy dodała mi nowych emocji, wrażeń? Jakoś nie bardzo. To nie jest wina kompozytorów, wykonawców i realizatorów, to jest kwestia tego, że pewien zestaw przeżyć dostarczyły mi ww. punkowe kawałki Armii i w pewnym sensie wysyciły moją potrzebę na ten zestaw. Jak widać, znajdująca się na tej samej płycie Katedra czy Anima jeszcze mi dały coś potrzebnego, a Zły porucznik i Underground nie za bardzo. I to cała prawda.

PostWysłany: wt, 18 września 2018 11:46:13 
Awatar użytkownika

Nie bardzo jest tu o czym dyskutować jeśli chodzi o kwestie muzyczne, może warto wspomnieć że Krzyżyk fajnie gra na zwrotce werbel ze stopą razem.
W Undergorund żadna solówka nie była przewidziana ale też chyba nikt nie miał specjalnie pomysłu jak zagospodarować fragment w którym się finalnie znalazła.
Dziś bym już tak tam nie zagrał raczej. Zastanawiał bym się nad skalą (choć zbyt dużego wyboru tu nie ma...:)), nad tym czy kostkować ekonomicznie czy naprzemiennie wewnętrznie a może zewnętrznie itd i byłby to błąd, bo ówczesne podejście było prawidłowe. Zbudować wszystko wokół fraz wokalowych, dorzucić zagrywki które mi w miarę wychodzą i będę je w stanie w tym tempie zagrać na żywo, na koniec dać stary zdarty rockowy patent i tyle. Finalnie w studio miałem parę take'ów ale żaden nie był w całości dobry więc Litza zmontował to solo z 2 części.

PostWysłany: wt, 18 września 2018 15:14:57 
Awatar użytkownika

1/10

Nie broni się ani jako zakończenie Der Prozess, ani jako bonus na nim, ani jako "randomowa empetrójka". Wolę o nim zapomnieć.

PostWysłany: wt, 18 września 2018 20:19:18 
Awatar użytkownika

Nie wiem, jak bym oceniała ten kawałek, gdyby nie wylądował na koniec Procesu, wybijajac z nastroju, burząc klimat i nie pasując po prostu do niego.
Pewnie dostałby wyższą ocenę jako fajne, energetyczne, pozytywne wariactwo.
Ale że jest tam, gdzie jest i psuje odbiór płyty, to nie dostanie więcej niż:
5/10

Ale bardzo podoba mi się sama instrumentalna końcówka.

No i ogromnie żałuję, że nie wzięłam udziału w nagrywaniu tego utworu - wtedy byłam jeszcze nowa na forum, bałam się ujawniać, no i myślałam, że takim świeżakom nie wypada się pchać, że zaproszenie na pewno było wystosowane z myślą o zasłużonych forumowiczach... ech... a takie fajne wspomnienia dziś bym miała! I zgoda z Bogusem - mogłyby one wpłynąć na moją ocenę.

PostWysłany: wt, 18 września 2018 20:42:20 
Awatar użytkownika

Cytat:
Nie wiem, jak bym oceniała ten kawałek, gdyby nie wylądował na koniec Procesu, wybijajac z nastroju, burząc klimat i nie pasując po prostu do niego.

Gdybym chciał być złośliwy, to bym napisał, że to jest konceptualne nawiązanie do tradycji zespołu i tego, gdzie umieszczona jest "Podroż na wschód" i "Niezwyciężony" na Legendzie, ale nie jestem złośliwy, a poza tym te dwa utwory jednak lubię wiele razy bardziej niż "Underground", więc tego nie napiszę 8-)

(ups, jednak wychodzi na to, że to napisałem)

PostWysłany: wt, 18 września 2018 21:07:14 
Awatar użytkownika

Prazeodym pisze:
konceptualne nawiązanie do tradycji zespołu i tego, gdzie umieszczona jest "Podroż na wschód" i "Niezwyciężony"

Nie wiem, czy to jest jakaś tradycja zespołu, bo jednak "Podroż na wschód" i "Niezwyciężony" to bonusy, i Budzy wiele razy powtarzał, że dla niego "Niezwyciężony" nie jest utworem z Legendy. Czy o "Podróży.." też tak mówił, to akurat nie pamietam. A "Underground" od poczatku jest na Procesie w pełni zamierzony.

Zresztą, co to ma za znaczenie, czy jest to nawiązanie do czegoś, czy nie? Dla mnie ważne jest to, jakie mam odczucia, słuchając tej akurat płyty.

Akurat z Legendą tego problemu nie miałam, przez większość życia posiadałam wersję bez bonusów, teraz mam z, i taka "Podroż na wschód" niczego mi nie psuje, uwielbiam ten utwór. Z "Niezwyciężonym" jest trochę gorzej, ale i tak nie mam tu aż takiego dysonansu, jak w przypadku "Underground".

PostWysłany: wt, 18 września 2018 21:27:47 
Awatar użytkownika

Cytat:
Zresztą, co to ma za znaczenie, czy jest to nawiązanie do czegoś, czy nie? Dla mnie ważne jest to, jakie mam odczucia, słuchając tej akurat płyty.

Spokojnie, żartowałem sobie tylko :) Jeżeli w moim poście była złośliwość, to na pewno nie miała być skierowana w twoim kierunku :D

Cytat:
Nie wiem, czy to jest jakaś tradycja zespołu, bo jednak "Podroż na wschód" i "Niezwyciężony" to bonusy, i Budzy wiele razy powtarzał, że dla niego "Niezwyciężony" nie jest utworem z Legendy. Czy o "Podróży.." też tak mówił, to akurat nie pamietam. A "Underground" od poczatku jest na Procesie w pełni zamierzony.

A "Underground" też nie jest takim jakby bonusem-niebonusem? Jak Proces był grany na koncertach w całości, to "Underground" w sumie chyba nie był grany po "Animie". No ale w sumie dziwny bonus, skoro był na wszystkich wydaniach tej płyty :) Mówiąc szczerze, mimo wszystko, traktuję go bardziej jako "zagubioną mp3" albo stand-alone singiel niż część tej płyty.

Cytat:
Akurat z Legendą tego problemu nie miałam, przez większość życia posiadałam wersję bez bonusów, teraz mam z, i taka "Podroż na wschód" niczego mi nie psuje, uwielbiam ten utwór. Z "Niezwyciężonym" jest trochę gorzej, ale i tak nie mam tu aż takiego dysonansu, jak w przypadku "Underground".

No ja mam tak, że "Podróż na wschód" jest absolutnie super, (planuję wysoko oceniać) "Niezwyciężony" też (i muszę uczciwie przyznać, że jego rozpędzona końcówka z ostrym hamowaniem na końcu jakoś tam się sprawdza jako koniec płyty), ale...No, wcześniej jest klarnet, deszczyk, Merlin, coś co brzmi jak naturalne zakończenie "Legendy" i zawsze miałem jednak z tym zgrzyt, że po takim outrze COKOLWIEK następuje. Ostatnio żartowałem sobie pisząc do Witka, że to trochę tak jakby na PMK dali nagle "Nostalgię" po "Śmierci w Wenecji". Kiedyś Sławek Pakos śmiał się, że powinien wydać winylowy singiel "Podróż na wschód/Niezwyciężony" - to by faktycznie było idealne miejsce dla tych utworów. No i na "Czasie i bycie" też się sprawdzają :)

(hehe, a jak miałem 14 lat i pierwszy raz słuchałem "Legendy" to myślałem przez wszystkie utwory "no spoko, spoko, fajnie grają, ale niech już będzie Niezwyciężony!" :faja:)

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]