Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 22 sierpnia 2017 02:48:31

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 20 sierpnia 2017 22:27:10 
Awatar użytkownika

O! Ciekawy utwór. Traktuję go trochę jak dżingiel, bo tak szybko mija, poza tym ta waltornia jest (poza tym, że bardzo ładna i przesycona duchem zwycięstwa :wink: ) bardzo przebojowa. Niby mało się dzieje, ale: treblinkowa symfonia, moment, w którym perkusja zwalnia, Banan zostający na pierwszym planie - całkiem spoczko momenty :) Ciekawi mnie jak to powstało: czy najpierw był riff czy waltornia? czy były jakieś podejścia do zrobienia z tego dłuższego utworu z wokalem czy od początku to miało mieć taką formę jaką ma? No i jak z koncertami - zagrali to kiedykolwiek bez Bryla? i czy w 1993 roku był to stały punkt koncertów? No i tytuł - zawsze mnie bawił i pewnie miał być troszkę z przymrużeniem oka ;) ale czyż nie jest adekwatny?

jedyna wersja live jaką znam - czy widzieliście kiedyś bardziej dynamiczne ruchy sceniczne Budzego?

też spoko wideo

7/10

PostWysłany: ndz, 20 sierpnia 2017 23:53:47 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Prazeodym pisze:
No i jak z koncertami - zagrali to kiedykolwiek bez Bryla? i czy w 1993 roku był to stały punkt koncertów?

Na 100% słyszałem to na koncertach w latach 1992-1994 jako coś w rodzaju przerywnika na oddech dla Budzego.

Uwielbiam tę waltornię i fantastyczne strzały perkusji w kodzie.

9/10

"If you say why not bomb [Soviets] tomorrow, I say, why not today. If you say today at five o’clock, I say why not one o’clock?" John Von Neumann

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 11:45:08 
Awatar użytkownika

10/10 Uwielbiam. Aż morda mi się śmieje jak jej słucham. I świetny tytuł!

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 12:04:13 

9/10
-za tytuł
-za czad
-za sprzęg w okolicach 1:33, taki lekko nostalgiczny
-za 'niespodziewane' outro

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 12:26:48 
Awatar użytkownika

W swojej kategorii to 10/10, a tak to 9/10, uwielbiam i jak dla mnie to mogliby nagrać cały album takich numerów!

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 12:42:01 
Awatar użytkownika

Cytat:
Na 100% słyszałem to na koncertach w latach 1992-1994 jako coś w rodzaju przerywnika na oddech dla Budzego.

O. Czyli (wiem, że to w sumie wynika z twojej wypowiedzi, ale zawsze wolę dopytać) słyszałeś jak Grymuza to gra? :)

Ech, szkoda, że na forum nie ma w tej chwili nikogo z tamtego składu Armii, bo bardzo mnie ciekawi jak to było z nowościami z "Czasu i Bytu" i tym jak powstały: czy to jakoś przypadkiem, na spontanie wyszło, że zrobili "KFC", "Motorek" i "Aguirre" w wersji 2.0, czy może te pomysły gdzieś dłużej się kisiły i nie wiedzieli co z nimi zrobić, a "Czas i Byt" był dobrym pretekstem, żeby się tym podzielić. A może to takie mrugnięcie okiem do fanów "nie osiedliśmy na laurach, macie tutaj trochę nowości, ale to jeszcze nie jest szczyt naszych możliwości" (nie w tym sensie, że to słabe utwory, ale pół-cover, instrumental, raczej taka działalność poboczna)? ;)

A, i jeszcze jedno. Temat dotyczy całej płyty, ale "Krótka Forma Czadowa" wydaje się idealnym pretekstem, żeby to przypomnieć: "Czas i Byt" jest chyba tą płytą Armii, nad którą Brylu miał największą kontrolę brzmieniową. Całość była nagrywana w Złotej Skale, realizował to osobiście (z Markiem Grzesikiem), miks też robił samemu. I wg. mnie to (i wiem, że nie tylko wg. mnie) to słychać - jest to mocarna porcja czadu, Zelmer chodzi idealnie!

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 12:58:06 
Awatar użytkownika

Prazeodym pisze:
"Aguirre" w wersji 2.0, czy może te pomysły gdzieś dłużej się kisiły i nie wiedzieli co z nimi zrobić, a "Czas i Byt" był dobrym pretekstem, żeby się tym podzielić.

Gdzieś słyszałem, że instrumentalna część Aguirre powstała w czasach powstawanie Legendy. Jakie szczęście, że nie przepadła, tu pasuje doskonale :) .

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 14:01:24 
Awatar użytkownika

Wow, pierwsze oceny robią wrażenie. Ja zdecydowanie zaniżę średnią w takim wypadku - 4/10. Nie jestem fanem brzmień sprzed Ducha.

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 15:33:56 
Awatar użytkownika

Bardzo dobry, mocny utwór. Zawsze był traktowany przeze mnie jako wypełniacz, dodatek - może przez ten tytuł. Ale po latach wspaniale się broni. 7/10

PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 20:11:15 
Awatar użytkownika

5

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.