Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 05:10:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 11:42:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Dużo ważnych słów.
https://www.tvn24.pl/robert-brylewski-w ... 454,s.html

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 13:41:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Napiszecie parę słów, podzielicie się tym doświadczeniem, którzy byliście dziś na Powązkach?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 14:47:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Pierwszy raz byłem na cywilnym pogrzebie. Niestety, za wiele nie napiszę, bo właściwie niczego nie widziałem, ani nie słyszałem. Ludzi było bardzo dużo. Może koło 500? Trudno mi oszacować.
Przy składaniu do grobu zespół złożony z dęciaków i bębna (nie widziałem kto grał) zagrał takie melodie jak "Święty szczyt", "See I&I", "Centrala". Później poleciały jeszcze, o ile dobrze słyszałem, "Ganja", "Na ulice" i "Jestem drzewo jestem ptak", ale już z głośników.
W drodze powrotne w autobusie spotkałem Peta. Może on coś jeszcze doda.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 15:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
Jakby ktoś chciał odwiedzić grób, to zlokalizowany jest w murze na rogu Powązkowskiej i al. Armii Krajowej.
Kwatera: Q KOL 1
Rząd: 1 (110X58X56)
Grób: 7


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 15:24:10 

Rejestracja:
wt, 27 marca 2018 11:32:16
Posty: 6
W uzupełnienie Emiliana. Grał korek, bartenders i bębny. Osób więcej noż 500. Byli tzw wszyscy: od piereszych stron gazet, przez wawkę po muzyków z mieast i fani. Przemówienie Lipińskiego wspomnieniowe i wzruszające Natalii o miłości. Trwa stypa w pogłosie. Za chwilę koncert.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 15:29:47 

Rejestracja:
wt, 27 marca 2018 11:32:16
Posty: 6
Gra zagłębie z konikiewiczem (psycho organy) i korkiem


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 15:34:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ludzi faktycznie było sporo. Znajomi, rodzina, muzycy, współpracownicy, starzy załoganci, fani, friki, rastamani, dziennikarze etc etc. Pożegnanie było świeckie. Celowo nie używam słowo „ceremonia”, bo takowej nie było. W domu pogrzebowym Roberta pożegnał Tomek Lipiński, a potem dwa słowa powiedziała Natalia Żychska - partnerka Roberta, z którą spędził ostatnie lata. Widać było, że jest to dla niej trudne wystąpienie.

I tyle. Potem urnę z prochami wyniesiono do karawanu. Kiedy jeszcze ostatni żałobnicy byli wewnątrz budynku, pani sprzątaczka wyskoczyła ze szczotą i zaczęła zamiatać liście i gałązki,które wypadły z wieńców złożonych Robertowi. Smutne.
Potem długi kondukt odprowadzający Bryla na miejsce spoczynku. Tam został odegrany set, o którym była mowa wyżej (podczas „Świetego Szczytu” jakiś napruty gość próbował przejąć rolę dyrygenta orkiestry). Potem indywidualne pożegnanie przy urnie i koniec.

Po pogrzebie stypa w Pogłosie (ex-CDQ), gdzie miałem okazję lata temu oglądać Maxa i Kelnera, tudzież Magnetosferę. Po drodze namierza nas Emilian, a na miejscu spotykamy Natalię, Tomka i Erkeja. Potem dosiada się jeszcze żona i córka Maleo. Wspominamy Roberta, gadamy i rozchodzimy się do domów. Niby wiadomo, że życie toczy się dalej, że „show must go on”, ale wiadomo, że jakiś rozdział został definitywnie skończony. Niestety.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pt, 15 czerwca 2018 23:20:17 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 17:16:58 

Rejestracja:
wt, 27 marca 2018 11:32:16
Posty: 6
Stecyk kwasek konikiewicz wild thig. Wcześniej vienio


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 20:34:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Nie wiem dlaczego ale kupiłem dziś nowy numer Gościa NIedzielnego, a w środku artykuł o Brylewskim, w znakomitej większości składający się z wypowiedzi Tomasza. Widziałem dziś tę świecką ceremonię i było mi tak po ludzku smutno i słabo, ale po tym co przeczytałem wszystko się ukoiło i myśli ułożyły. WARTO!

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 czerwca 2018 21:41:14 

Rejestracja:
czw, 24 grudnia 2009 14:13:19
Posty: 115
Skąd: Sherwood
Dzięki że byłes ze mną przez sztukę którą tworzyłeś...Dziekuję i w sercu zachowam na zawsze...Wolny zawsze,poza pozą i nie skazany na banał... :brawa:

_________________
Nic nie będzie zapomniane,nic nigdy nie będzie zapomniane...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 czerwca 2018 19:16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Tymczasem wiadomość o śmierci Bryla (a może i w ogóle istnieniu) dotarła już na Pudelka.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 czerwca 2018 19:47:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1958
Skąd: Sulejówek
panek pisze:
(a może i w ogóle istnieniu)
Sprawdziłem sobie co wcześniej o nim pisali.
Pudelek pisze:
Brylewski krytykuje Jana Pawła II: "Nie był autorytetem we wszystkich sprawach. Franciszek bardziej mi się podoba!"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 czerwca 2018 22:18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Tomasz Budzyński w Gościu Niedzielnym pisze:
Robertowi nie było po drodze z Kościołem Katolickim, ale swoją twórczością niósł nadzieję i dobro. Dla mnie osobiście Robert, przy całym swoim alternatywnym stylu życia, realizował to o czym mówił Jan Paweł II, że artysta powinien być jak pies, który liże rany Łazarza. /.../ Robert jako artysta wypełnił swoje powołanie.


przemówienie papieża Wojtyły
https://ekai.pl/dokumenty/przemowienie- ... -warszawa/

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 08:18:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
wczoraj na Placu Wolności w Poznaniu odbył się wieczór pamięci Roberta Brylewskiego

najpierw poleciał zapis koncertu Brygady Kryzys z nad Jeziora Maltańskiego (2005)

potem dziennikarz Radia Afera rozmawiał o Brylu z Budzym i z Kazim z Aliansu

w takich sytuacjach trudno oddzielić sprawy powiedzmy "artystyczne" od powiedzmy "egzystencjalnych", ale miałem wrażenie, że w takich warunkach (tandetne stoliki i krzesełka i piwo w plastikowych naczyniach) rozmówcy utrafili we właściwy i pożądany ton w którym mieściło się też oburzenie rozmówców na fałszywą nutę w medialnym poruszeniu po śmierci Bryla

Budzy wspominał też m.in. pierwsze spotkanie z Brylem i Stanclewo, wspomniał też o tym, że Bryl był (ostatnio) zainteresowany ewentualną kontynuacją Freaka i oferował swoje pomysły

osobiście nie wpisywałem się w tym wątku, bo z bardzo nie wiedziałem co tu powiedzieć - z jednej strony jest to dla mnie wielki zaszczyt, że Robert zaśpiewał współnapisane przeze mnie słowa, a z drugiej strony - tak naprawdę rozmawialiśmy tylko raz (na backstage'u jubileuszowego koncertu Armii) i cała historia jego umierania to dla mnie trochę taki zły film, którego nie chce się oglądać :/

na szczęście była jedna okazja, kiedy spędziliśmy ze sobą dobre parę godzin - to był ten pamiętny turniej dla Stopy, bezsprzecznie najfajniejszy dla mnie dzień lata 2011... tak sobie myślę, że dla ulicznego grajka, który trafił kuchennymi drzwiami do prawdziwego świata dawnych idoli, taki format rzeczywistości był dużym darem łaski Bożej - człowiek mógł z ludźmi, których normalnie podziwia, zagrać w jednej drużynie bez mniej i bardziej zasłużonych... Trochę może naciągam, ale z dzisiejszej perspektywy myślę, że zwycięstwo Armii w tym turnieju nie było przypadkowe, a fakt, że w naszym zespole grał Tom, Bryl i Banan (no i w jakiś sposób... Stopa) mógł być dla mnie jakimś dalekim, dalekim odblaskiem klimatów ze Stanclewa... Armia wygrała turniej, bo panował tam jeden duch (wczoraj Tom mówił tak o składzie legendowym)

phpBB [video]


miałem wtedy w portfelu kostki z Beatlesami, które rozdawałem wszystkim jak popadło, a Brylowi nie pomyślałem żeby dać, czego żałuję od momentu gdy wpadłem na ten spóźniony pomysł w samochodzie powrotnym Araska - do dziś

w każdym razie - dla człowieka dość marginalnie związanego z Brylem, wczorajszy wieczór wspomnieniowy był dobrą okazją żeby się z Nim jakoś pożegnać

parafrazując wczorajsze słowa Tomka - cieszę się, że zostało po nim tyle muzyki

Obrazek

(ciekawe co Gero takiego powiedział, że Bryl tak "groźnie" spojrzał ;) )

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 czerwca 2018 08:39:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 20:16:28
Posty: 846
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
Eh, może to nie na miejscu, a może tak? W każdym razie, jak zobaczyłem filmik z interwencją bramkarską Bryla, to ciągle nie mogę wyjść z podziwu. Naprawdę miał pojęcie o bronieniu, nawet nie chodzi o samo to, jak się rzucił, ale też wcześniejsze kontrolowanie swojej pozycji względem słupka bramki i przesuwanie się po linii.
To dla mnie niesamowite odkrycie. Przy okazji dowiedziałem się czegoś ciekawego o Nim.

Armia wygrała mecz.

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 194 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group