Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 16:32:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 lipca 2007 10:57:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
panek pisze:
Choć dla mnie kanoniczna wersja, to wersja kasetowa.


Już nie. W ogóle mi się zmieniło - np. jakoś Wyludniacz i Dzyń spadły w moim rankingu...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 lipca 2007 20:21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Zgadzam się z Piotrkiem. Mówienie o kasetowej wersji kanonicznej to przeżytek z poprzedniego tysiąclecia.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 lipca 2007 21:12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22886
kanoniczna to będzie wersja winylowa dopiero

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 sierpnia 2007 23:41:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bogus pisze:
tylko ze "Świętem" jest pewien kłopot, bo wbija się między zapowiedź "Skończyłem" a sam utwór.


w wątku surwiwalnym Crazy pisze:
skoro padają slowa "skończyłem. rozpoczynaj" - to co, to do Banana było, żeby rozpoczynał? bo tak to wychodzi. pan chodzi i buduje katedrę, a potem mówi "rozpoczynaj" no i Banan posłusznie zaczyna grać. eee.


Też tak przez jakiś czas miałem. Ale przyszła mi myśl, że właśnie tak ma być. Pan w płaszczu krzyżowca chodzi i buduje katedrę jeszcze będąc w Czyśćcu*. Kiedy ją kończy, oddaje się Zbawcy, aby On rozpoczął wyciąganie go z tego miejsca. I właśnie tak się dzieje - dusza, przedstawiona jako jaskółka, dopiero wylatuje z Czyśćca ku Niebu. Leci, leci, wiruje, daje się unieść i dopiero na koniec lotu jest w stanie wyznać prawdziwe wyznanie wiary - Skończyłem rozpoczynaj, które próbowała wyrazić już na końcu Piosenki liczb. Między tym wstępnym skończyłem - rozpoczynaj a tym ostatecznym właśnie jest miejsce na uwalnianie duszy z naleciałości w trakcie jej lotu-święta.

*) Przyznam, że wizualizacja, w tym kolorystyka ze spektaklu miała udział w przyjęciu tej interpretacji.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 sierpnia 2007 18:58:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25391
Bardzo mi się podoba ta koncepcja. Podobnie jak koncepcja samej Piosenki liczb. Podobnie jak koncepcyjnie Nieruchomo doskonale się mieści tam, gdzie jest.

Niestety to wszystko bardziej mi się podoba koncepcyjnie niż muzycznie.
I nie chodzi o to, że same utwory są niedobre, tylko o to, że dla mnie rozbijają spójność płyty (podkreślam nie spójność koncepcyjną, bo tu pasują znakomicie, tylko spójność muzyczną).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 110 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group