Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 12:36:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 12 maja 2005 22:04:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Moze wątek towarzyski zostawimy jednak w spokoju? :oops: :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 maja 2005 19:54:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 listopada 2004 15:19:06
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Też chcę ten film! A nikt nie ma tego o Dezerterze może?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 maja 2005 20:05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Jeśli masz TVP Kultura, to we wt. (17.05.) o 23:40 wyemitują film Konnaka o Dezerterze.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 maja 2005 20:45:45 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
Hmm. Boskey ma racje- w średniowieczu przecie tzw. "wiek sprawny" dla dziewcząt to ...12 lat, dla chłopców 14, więc w średniowieczu popełniano pedofilię legalnie :oops: :wink: Nie mogę powiedzieć - co do Tymona- ,że znam jedgo twórczość,bo jej własciwie nie znam-słyszałem coś tam, ale za mało żeby móc się wypowiedzieć w tej kwestii. Co do kręgów kulturowych wyżej poruszanych i reinkarnacji, była ona i obecna w Europie , choćby u starożytnych Greków, nie jako dominujący pogląd , ale jednak. Później w niektórych herezjach np. u Katarów (ale to wiem jedynie z wykładów o średniowieczu, gdzie indziej o tym nie wyczytałem). Generalnie zmierzam do tego, że wysyłanie teorii o reinkarnacji na Daleki Wschód jest mylące. Owszem tam stanowi ona jedną z podstawowych teori życia jako takiego, ale nie zgodzę się,że wszelkie przejawy owej tezy w Europie , z tamtąd przywędrowały.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 03:49:02 
piotrpanek pisze:
Od półtora wieku mniej więcej istnieje w EuroAmeryce pewna moda na Wschód.

No, a w ogólnie mówi się o duzym wpłwywie szeroko pojętego wschodu na mistycyzm chrześcijański okresu średniowiecza. Się zdiwiłem to słysząc, ale mam kumpla co niezłe loty ma i teologię na Wyszyńskim studiował, więc wie co mówi.


deptak pisze:
natalia napisał:
pewnie mieli o czym rozmawiać nie?


nie sadzisz ze nie nam to osądzać?

Czy ja wiem. Też mi się osmknęła blisko taka relacja. I myślę że różnica emocjonalno-intelektualna (czy może raczej wiedzy) jest ogromna i to jednak opcja pożadania. Ale kto wie, może i się znajdują istoty nad wyraz rozwinięte, choć skoro Natalia mówi, że te zwiazek już wczesniej rozkwitał, a Tymon rzucił dzieciaka i żonę dla niej, to sama postawa jest jednak karygodna (w takim najprostszym etycznym osądzie).
A co do twórczości, to Polovirus całkiem mnie rozśmieszył, aczkolwiek z tego co znam twórczość Tymona, to same przesmiewki, a nic od siebie, nic nie dodaje. Czyli że marnuje umiejętności (jesli je jeszcze ma), bo przy takich umpapach, to wielkim muzykiem być nie musi.

A w ogólnie wywiad ciekawy
I tak sie zastanowiłem czy wzajemna relacja Budzy-Bryl nie tkwi mocno w określeniu wiary i jej propagowania. Ale to taka tam supozycja.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 09:35:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
3bajki pisze:
aczkolwiek z tego co znam twórczość Tymona, to same przesmiewki, a nic od siebie, nic nie dodajze. Czyli że marnuje umiejętności (jesli je jeszcze ma)

Stwierdzasz, ze Tymon marnuje umiejetnosci, bo nie slyszales jego "powaznych" płyt. Ciekawe...

3bajki pisze:
a Tymon rzucił dzieciaka i żonę dla niej, to sama postawa jest jednak karygodna

Niepodoba mi sie klimat tego wątka... :cry:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 13:41:58 
Boskey pisze:
3bajki napisał:
aczkolwiek z tego co znam twórczość Tymona, to same przesmiewki, a nic od siebie, nic nie dodajze. Czyli że marnuje umiejętności (jesli je jeszcze ma)

Stwierdzasz, ze Tymon marnuje umiejetnosci, bo nie slyszales jego "powaznych" płyt. Ciekawe...

A wydaje jakies poważne płyty ostatnimi laty??????
Oj, Mazzol to to nie jest

Boskey pisze:
3bajki napisał:
a Tymon rzucił dzieciaka i żonę dla niej, to sama postawa jest jednak karygodna

Niepodoba mi sie klimat tego wątka...

A mi postawa :lol:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 13:48:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
3bajki pisze:
A wydaje jakies poważne płyty ostatnimi laty??????

Fakt , ze troche mniej, ale tak.
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=7519
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=602
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=814

3bajki pisze:
Oj, Mazzol to to nie jest

I dobrze :P

3bajki pisze:
A mi postawa

To mu to powiedz. :roll: 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 13:52:57 
Nie dane było mi poznać :lol:

Boskey pisze:
3bajki napisał:
A wydaje jakies poważne płyty ostatnimi laty??????

Fakt , ze troche mniej, ale tak.
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=7519
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=602
http://sklep.serpent.pl/opis.php?lang=&id=814


no to się wycofuję ze swych słów, aczkolwiek o tych rzeczach to nie słychać wiele


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 maja 2005 03:14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
Cytat:
Co do kręgów kulturowych wyżej poruszanych i reinkarnacji, była ona i obecna w Europie , choćby u starożytnych Greków, nie jako dominujący pogląd , ale jednak. Później w niektórych herezjach np. u Katarów (ale to wiem jedynie z wykładów o średniowieczu, gdzie indziej o tym nie wyczytałem). Generalnie zmierzam do tego, że wysyłanie teorii o reinkarnacji na Daleki Wschód jest mylące. Owszem tam stanowi ona jedną z podstawowych teori życia jako takiego, ale nie zgodzę się,że wszelkie przejawy owej tezy w Europie , z tamtąd przywędrowały.


tak i nie.
Rzecz nie rozbija sie tak naprawde o rozne formy wierzen w reinkarnacje, lecz o pojecie natury swiata. Na dalekim wschodzie przekonanie o eonicznej cyklicznosci swiata jest tak samo naturalne jak u nas o tym ze swiat zostal stworzony.
Katarzy, a takze w pewnym stopniu Grecy uwazali ze swiat byl stworzony. Zreszta, starozytni Grecy mieli mase wierzen, nie mozna wszystkiego wrzucac do jednego worka. A i reinkarnacja oznacza wiele roznych rzeczy.

A co do Tymona, to malo znam jego muze, ale ogolem chumor mi odpowiada, a i muzyka jest OK, choc bez zachwytow.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 maja 2005 22:11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 30 listopada 2004 15:19:06
Posty: 19
Skąd: Wrocław
Nie mam TV Kultura,więc jeszcze raz się spytam:czy ktoś z Was te filmy ma?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 22 maja 2005 14:37:12 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
finrod pisze:
Na dalekim wschodzie przekonanie o eonicznej cyklicznosci swiata jest tak samo naturalne jak u nas o tym ze swiat zostal stworzony.


Masz na myśli to,że stworzenie było jednorazowym aktem ,tak? W hinduizmie też to różnie wygląda- jedni uwazają,że to był jednorazowy akt, inni,że to trwa ciągle- tzn, destrukcja co jakiś czas i następuje ponowne stworzenie. Cykliczne pojmowanie czasu czy świata trudno jednoznacznie przyporządkować tylko jednemu kręgowi kulturowemu. Chyba też dlatego Boga nazywa się Stwórcą, bo stwarza - tu można się jedynie zastanawiać, czy uczynił to raz na zawsze i się tylko przyglada(nie wdając się już szersze, teologiczne dysputy). Jak dla mnie kreacja trwa cały czas- to widać naokoło, destrukcja również. Przykładem może być kosmos, jak i Ziemia. Zresztą to chyba nawet jest typowe dla tzw. czasów ostatecznych. Ktoś musi upaść, by ktoś mógł żyć- destrukcja jest zapowiedziana wręcz jako konieczność . Po niej ma nastąpić Nowe Jeruzalem. Trochę chaotycznie może się wyrażam, ale to są trudne sprawy...

finrod pisze:
Zresztą, starozytni Grecy mieli mase wierzen, nie mozna wszystkiego wrzucac do jednego worka. A i reinkarnacja oznacza wiele roznych rzeczy.


Zgadzam się. No i własnie dlatego nie podoba mi się worek typu: "reinkarnacja=Daleki Wschód".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 maja 2005 17:41:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
hehehe




Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 maja 2005 21:40:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Brylu taki nieogolony? :wink:

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 23 maja 2005 21:50:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Chlopak nie dosc ze fajna muze gra, to i slucha dobrych płyt :p


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group