Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 10 maja 2024 01:36:52

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 13 maja 2005 22:01:58 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 17:17:47
Posty: 56
Skąd: Konstancin - Jeziorna
To niczego nie zmienia, że była to "rockowa część" festiwalu. Ten festiwal promuje syf. I nie zmienia tego nawet to, że przy okazji zaproszon też Armię.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 13:34:21 
Z rozpędu zagłosowałem,
choć Opola i Sopota serdecznie nie lubię
/znaczy festiwali, bo do miast nic nie mam - Sopot znam jedynie przymolowo, a Opola wcale tak poza tem ;)/


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 13:42:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..he,he...armia grała juz kiedys na festiwalu w opolu.....wspólnie z Voovoo, Tymonem, de Press, Myslowitz, Swietliki, Homo twist....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 13:48:38 
taaa, ja pmaiętam jak i w 'rocknocy'(?) Armię i Proletaryaty itp puszczali w TVP (ale kiedy to było?).
Choć może się czasy zmienią. Ponoć Kazika w iątek koncert był w noc nadawany


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 15:55:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
elrond pisze:
armia grała juz kiedys na festiwalu w opolu


niestety nic o tym nie wiedziałem - a to było w 1996 roku - ja zacząłem słuchać Armii w 1997 :shock: :( - ma ktoś może nagrany ten koncert???

mam nadzieję, że w 2005 też będzie grała Armia!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 maja 2005 23:26:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Armijny Smok pisze:
a to było w 1996 roku


Ten koncert był bodajże w 1995 roku i Bandyta kiedyś w Moim Uzbrojeniu umieścił fragment tego koncertu! Piękny był... (m. in. Archanioły i ludzie oraz Miejsce pod Słońcem - całe :!: ) :P

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 01:41:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25409
elrond pisze:
..he,he...armia grała juz kiedys na festiwalu w opolu.....wspólnie z Voovoo, Tymonem, de Press, Myslowitz, Swietliki, Homo twist....

T.Love też grał, nie? (chyba zaczynali ten koncert); byli wtedy w swojej życiowej formie, po płycie Prymityw.

Armia zagrała cztery utwory, ale za to jakie (i jak długie!): Archanioły, Miejsce pod słońcem (tak tak - całe!), Skończyłem rozpoczynaj (tez całe!) oraz On jest tu, wtedy jeszcze nie wydane na żadnej płycie, ale już goszczące na stałe w repertuarze koncertowym.
W sumie o tyle mi się nie podobał tamten koncert, że było jakś tak drętwo, ze znaczną częścia publiczności niekumająca o co chodzi, a przede wszystkim od publiki dzieliła zespół znaczna odległość, co wg mnie w przypadku Armii nie wychodzi na dobre.
A może najbardziej, to brak odpowiedniej atmosfery. Cały ten koncert był w ogóle bardzo fajny, własnie T.Love dobrze wypadł, i De Press, i Homo Twist - ale nie było tej atmosfery mistycznej zupełnie, która się mi podówczas nieodmiennie kojarzyła z Armią. Zresztą przy takim repertuarze aż się o to prosiło, a nie było najzwyczajniej czasu, żeby taka atmosfera się wytworzyła; trzeba było juz schodzić.

Tym niemniej oceniam sam fakt występu bardzo pozytywnie i nie rozumiem, co to za argument, że Opole promuje syf, skoro w tamtym czasie promowało dużo dobrych zespołów (rok temu w ramach Rock-Opola wystpił też Kult na przykład).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 10:31:34 
Crazy pisze:
Tym niemniej oceniam sam fakt występu bardzo pozytywnie i nie rozumiem, co to za argument, że Opole promuje syf, skoro w tamtym czasie promowało dużo dobrych zespołów (rok temu w ramach Rock-Opola wystpił też Kult na przykład).


W bravo też sie podobno dobre kapele zdarzają, a i tak nie lubię :lol:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 12:18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
Crazy pisze:
T.Love też grał, nie? (chyba zaczynali ten koncert); byli wtedy w swojej życiowej formie, po płycie Prymityw


fragment tego koncertu jest na plycie 20 lat.love


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 12:42:53 

Rejestracja:
pn, 25 kwietnia 2005 17:17:47
Posty: 56
Skąd: Konstancin - Jeziorna
Cytat:
Tym niemniej oceniam sam fakt występu bardzo pozytywnie i nie rozumiem, co to za argument, że Opole promuje syf, skoro w tamtym czasie promowało dużo dobrych zespołów (rok temu w ramach Rock-Opola wystpił też Kult na przykład).


Nie wiem, jak było w tamtych czasach , bo wtedy byłem mały, wiem, jak jest teraz. Piszę o teraźniejszości, bo nawet jeżeli w przeszłości Opole było niczym Jarocin :D , to i tak nie zmienia to faktu, że obecnie jest to nic nie warty festiwal promujący sam syf, a Armia do tego poziomu moim zdaniem nie powinna się zniżać. Dobra sztuka musi bronić się przed zestawianiem z syfem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 15:32:24 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:16:30
Posty: 1280
1KOR13 pisze:
Armia do tego poziomu moim zdaniem nie powinna się zniżać. Dobra sztuka musi bronić się przed zestawianiem z syfem


Ależ Armia do tego poziomu sie nie zniża, bo ... gra to co gra. Prawdziwa sztuka tym mocniej będzie lśnić na tle tego chłamu. Jak diament w popiele.
A jeżeli ludzie oglądający te festiwale i nie wiedzący, że jest coś lepszego zetkną się z prawdziwą muzyką to będzie to dobrze, czy źle?

Co innego, gdyby Armia swoja muzykę dostosowała do tego poziomu. Wtedy miałbyś rację.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 15:43:14 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:16:30
Posty: 1280
1KOR13 pisze:
Dlatego dla mnie końcem świata byłoby, gdyby Budzy, Popkorn i spółka weszli na scenę, z której chwilę wcześniej zeszła jakaś Okupnik czy inna gwiazdka shitmuzyki.


To by była super sprawa. Na ogół widownię takich koncertów stanowią ludzie młodzi, o nieukształtowanych do końca (a raczej podatnych na zmianę) gustach. Czy zdajesz sobie sprawę, ilu z nich mogłoby zostać po takim koncercie fanami Armii.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 16:45:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Tu już nie przesadzajmy Jurku, bo nie wiem, czy opolska publiczność zniesie "Strzały znikąd..." lub "Przemiany" :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 17:03:02 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:16:30
Posty: 1280
Większośc nie zniesie :? ale z moich obserwacji wynika, że są wśród osób słuchających popu również takie, które potrafią żywiołowo reagować na trudniejszą muzykę. Poza tym jeśli przekrój wykonawców jest zróżnicowany to publiczności również. Owszem od Krawczyka do Armii daleko, ale juz od Wilków bliżej. Przypomnimy sobie nasze gusty, kiedy jeszcze nie słuchaliśmy szeroko rozumianego rocka.
Mądry organizator koncertu mając zestaw bardzo różnych wykonawców powinien tak ich ustawić, żeby szoków było jak najmniej.
Byłem kiedyś na open-air, gdzie najpierw było coś z popu, póżniej Karin Stanek a na koniec SBB. Większośc osób raczej zostawała z koncertu na koncert. Chociaż z tym szokiem masz Miki rację, ale taki szok może (nie musi) wywołać otwarcie na trudną muzykę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 maja 2005 21:28:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
może ktoś udostępni ten występ z Łopola?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group