Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 21 maja 2024 09:10:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 09:54:35 
Organy kończące "Adwent", "Buraki, kapustę i sól" oraz (szczególnie) "Kfinto"...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 12:01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 14:12:10
Posty: 125
Skąd: Szczecin
To organy a nie flet?
ups;)

_________________
Tak przypieprzyć, żeby w "Locomotiv Techno Club" zagrali Wishbone Ash!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 13:04:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
w "Kochaj mnie" wchodzaca wysoka gitarka przy pierwszym "chorągiew powiewa nad nami". A wczesniej moment zwrotu w "dane nam jest wielkie zlo...." (voc)

"stepowanie" na bebnach i zaraz za nim waltornia po drugiej zwrotce w "Przeblysku" . I szept 'Niech Cie strzeze, niech Cie wspiera"

"To moja zemsta" gdy po raz drugi spiewa Tom "moja heREzja" i Re wypada wysooko.

W "Gdzie ja tam bedziesz ty" waltornia przy powtorzonej w obu zwrotkach po raz drugi frazie "gdzie ja tam bedziesz ty". Ja tam jeszcze syntezator slysze, ale moze to omamy.

"Opowiesc zimowa" - przejmujaca gitara gdy zaczynaja sie slowa "czy ryby jeszcze spia w oceanie [....]" az do "nie moge ci nic powiedziec". I moment zwrotu przed przedostatnim "tyle co nic"

"3Bajki" - caaaaaałeeee!!

"To czego nigdy nie widzialem" - . Waltornia przed samiutką zwrotką pierwszą i drugą. Dreszcze na slowa "jestesmy mordercami". Chwila miedzy "z najwyzszej wieży", a "najmniejszy ptak".

"Legenda" - klawisze i bebny przed pierwsza zwrotką. Klawisz ( czy to aby na pewno klawisze? :oops: ) przy drugozwrtotkowym "przede mna swit, nastaje nowy dzien......". I jeszcze dwugłos w "ani go porwie wiatr".

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 13:25:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Tak DB 3 bajki caaaałe !!

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 13:29:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
"Pieśń przygodna": skromne i łatwe do przeoczenia dźwięki klawiszy jako tło słów "stracony czas, wzgórze we mgle" (1:59-2:03), flet (2:23-2:35) do partii waltorni i gitar akustycznych, która też do mnie przemawia (uspokojenie przed szybką częścią). I zwieńczenie utworu: od 4:49 osamotniona waltornia, a później dołączają prawdopodobnie flet i dostojna gitara. W ogóle ten utwór mieni się przebłyskami.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony sob, 07 stycznia 2006 18:32:26 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 13:57:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Piciuuuuuuu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 14:34:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 17 listopada 2004 00:19:04
Posty: 854
Najpiekniejsze arabeski to są te wymioty i kaszle na Horrorze Budzuli :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 15:56:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Boski, a może powtórzysz współrzędne rzeczonego fragmentu "Legendy", bo podpis zmieniłeś, a ja nie jestem pewien, ile razy pojawia się imitacja ptasich odgłosów za pomocą gitary (zbyt często słucham "Triodante", a w wolnej chwili przesłucham po prostu wszystkie płyty w poszukiwaniu przebłysków :wink: ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 17:00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Nie łatwo sobie poprzypominać wszystko, trzeba by po kolei płytki przesułuchać. Niektóre wszak pamiętam.
Na początek wspólny best moment płyt AntiArmia/Czas&Byt/Exodus: wyjęcie płyty z odtwarzacza :twisted:
- trzy dzwonki na końcu "Opowieści Zimowej"
- ten fragment między początkiem "Wyludniacza", a końcem "Skończyłem rozpoczynaj" :-)
- wybrzmiewanie "Pieśnią moją jest Pan"
- środek "Piosenki po nic", a dokładnie bębny tuż przed drugim spokojnym kawałkiem
- koniec "Piosenki po nic", czyli Bach na tle rozpędzonych gitar
- instrumentalny środek "Łapaczy", gdy rozpędzający się Popkorn oddaje pola klawiszom
- wejście "On jest tu" po pianinie kończącym poprzedni kawałek
- końcówka spokojnej części "Domu przy moście", a następnie powrót tego ciężkiego riffu
- gitarka stanowiąca tło w "Nino Łeno"
- waltornia i gitary na początku "Adwentu"
- ostatni refren w "Parowozie", a także (a może przede wszystkim?) końcówka tegoż kawałka
- Elberet/Gilthoniel pod koniec "Zjaw"
- spowolnienie w "Sodomie", czyli refren
- spokojny fragment "Snu nocy letniej" i wyprowadzenie z niego
- zwolnienie w "Strzałach"
- smyki w "Złej krwi"
- ciężkie niespodziewane gitary w Suicie
- instrumentalny środek "Opowieści" na SSS
- końcóweczka "Niewidzialnej Armii" na SSS

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 17:25:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28024
Dwugłos: ani go porwie wiatr tam dzie prowadzi czas...1:36 Legendy...potem w refrenie jest to o czym chyba dźwiękonaśladowczo mówi Boski.
W Nie ja - "więc kim jest ten trzeci?...", gitara solo ok. 1:50, i to co na końcu - ODNALEZIONO WRESZCIE!
Ten środek Zimowej opowieści, gdy gaśnie muzyka i człowiek przejęty strachem słucha odgłosów walki tytanów :wink: , również w wersji Exodus i wersji Soul Side Story...
Nigdzie, teraz, tutaj od 1:50 do końca!

No i wiele innych przebłysków o których pisaliście...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 22:20:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28024
Dodałbym jeszcze "wątki tatrzańsko-zakopiańskie" - otwarcie "Podróży na Wschód" w wersji Czas & Byt, oraz wielce urokliwe i w swej urokliwości niezwykłe zakończenie "Wspaniałej Nowiny", zawsze mi szkoda, że nie tra dłużej.
Od zawsze też niezwykłe wrażenie robił ten fragment piosenki "Dzyń" gdzie padają słowa o czasie, co spadł.
W ogóle zastanawiam się czasem nad tym momentem w różnych utworach, kiedy po dwóch zwrotkach i refrenach dzieje się coś niezwykłego... a potem jest powrót do piosenki. Czy to nie jest aby ten moment, kiedy w Mszy dzieją się rzeczy najbardziej niezwykłe? W piosence bywa to wyjście poza jej konstrukcję, całkiem, albo wypełnienie tego miejsca czymś zupełnie innym... Czy to zupełnie niemożliwe, aby do muzyki świadomie lub nie przenikały takie doświadczenie?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 16 czerwca 2005 22:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
dyingbride pisze:
I jeszcze dwugłos w "ani go porwie wiatr"


o! harmonia!!!

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2005 10:28:52 
Jaremo, chodziło mi o te ciemne dwudźwięki, powtarzane czterokrotnie między "Adwentem" a "Burakami, kapustą i solą" i między "Burakami, kapustą i solą" a "Radiem NRD" oraz trzykrotnie między "Kfintem" a "Nino Łeno". Napisałem organy, bo te przebłyski kojarzą mi się od zawsze z pogrążoną w co najmniej półmroku barokową świątynią. Oto jest tam ktoś (Tom? ja? słuchacz?) zupełnie sam (jeśli nie liczyć Tych, których nie widać). I podobnie, jak to chyba Antywitek w wątku o "Soul Side Story" napisał, otwiera się dlań (tej osoby; może nią być, rzecz jasna, również Antywitek) jakieś wejście... i tamtejsze organy z tym otwarciem jakoś rezonują... co jednak bardzo ważne, jest to doświadczenie mistyczne, które dotyka tylko ducha jego podmiotu, dla rozumu pozostając całkowicie niepojętym...


Miki pisze:
"Pieśń przygodna": skromne i łatwe do przeoczenia dźwięki klawiszy jako tło słów "stracony czas, wzgórze we mgle" (1:59-2:03)

O tak! To jeden z momentów, o których myślałem, gdy zakładałem ten wątek... dodałbym jednak, że ta skromność, to bardzo pozorna jest...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2005 21:47:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Antiarmia:
1. Wejście gitar w Sędziach, oraz zakończenie tegoż utworu (charakterystyczny.... jęk?)
2. Gitary w Bombadilu! W ogóle ciekawe byłoby połączenie Bombadila w locie i Krótkiej Formy Czadowej...

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 17 czerwca 2005 21:50:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28024
Kamik pisze:
jakieś wejście...
"gdzie zdawali się znikać FOKA! TYGRYS!" :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 96 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group