Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 08 maja 2024 16:19:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 15 sierpnia 2005 14:58:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22896
Mój perkusista w ramach przeprowadzki ofiarował mi pudło z kasetami, których on już nie słucha, wśród nich trafiło się dość ciekawe wydanie "Legendy". Nie jest podana żadna firma, tylko literka R na grzbiecie. Wygląda to tak:

Obrazek

Obrazek

Z jakimi jeszcze pirackimi wydaniami się spotkaliście? Wiem, że Fala coś tam wydała. Ma ktoś z Was coś ciekawego?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2005 00:04:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Ja mam "falową" Legendę na kasetce gdzieś, poszukam......

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2005 00:05:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3786
ja mam piracka kasete siekiery, znaczy sie demo 84, na wkladce (kserze) jako wytwornia podane jest punkpirat records ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2005 00:16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Piła pisze:
Ja mam "falową" Legendę na kasetce

Ja też mam, ale nie chce mi się skanować, bo prawie nie różni się od oryginału (ma jakiś "apel do kapel")

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2005 01:49:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Też mam falową wersję... Jest tam wymieniony po "Przebłysku" jako osbny numer "5" he he.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2005 11:40:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:38:13
Posty: 2109
Ja mam falową "Antiarmie" i tez ma "apel do kapel" :wink: Wrzucił bym fotki ale nie mam skanera :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2005 09:31:05 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Ja mam składankę Fala 2, na której jest "Jeżeli" i "Jestem drzewo, jestem ptak" w całkiem niezłej jakości.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2005 10:02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
A ja mam taką "Legendę", jak Budynia, tylko zamiast "R" ma z przodu niebieski napis EURO TOP. Nieźle brzmi!

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 12:45:15 
Pirackie kasety Armii...

Jeżeli chodzi o 'Armię' to znam tylko z Fali. Dzięki DB, która z zaufaniem wypożyczyła mi kasetę, można obejrzeć skany okładki:
http://www.armia.kdm.pl/dyskografia/ogo ... ia-03b.htm
(Link tymczasowy, ale zanim się zmieni, to pewnie wszyscy zapomną o tym wątku.)
Straszne tam błędy się porobiły w nazwach utworów. :)


Natomiast z Legendy jest więcej:

Fala:
Faktycznie jest jak Bartek napisał, że są niby dwa osobne utwory 'Przebłysk' oraz '5'. Ponadto dwa drobne błędy w nazwach utworów.

GD:
Okładka wygląda bardzo podobnie jak ta zaprezentowana przez Budynia. Oto skan który był na aukcji na Allegro:
http://www.armia.kdm.pl/dyskografia/ogo ... nda-gd.jpg
Różni się natomiast listą utworów - na stronie A jako szósty utwór jest 'Niezwyciężony' i na tym się ta strona kończy. Strona B zaczyna się zatem od 'Legendy', a kończy na 'Pustynia śpi'. Nie ma więc utworu 'To moja zemsta'. Natomiast drugi utwór to poprawnie 'Przebłysk 5'.
Tak stanowi lista wypisana na wkładce, może na kasecie jest inaczej - nie pamiętam.

Tobi:
Jeżeli chodzi o okładkę, to tak jak wyżej (tu już niestety nie mam skanu), ale... lista utworów (znów na wkładce, nie pamiętam jak na kasecie) jest jeszcze bardziej dziwaczna:
1. Kochaj mnie
2. Przebłysk 5
3. Gdzie ja, tam będziesz Ty
4. Opowieść zimowa
5. Dla każdej samotnej godziny
6. Podróż na Wschód

1. Wieje wiatr
2. To moja zemsta
3. Legenda
4. Nie ja
5. 3 bajki
6. To czego nigdy nie widziałem
7. Pustynia śpi

Znalazłem kiedyś na Allegro 'Legendę' z wydawnictwa Tape. Oraz taką oto okładkę:
http://www.armia.kdm.pl/dyskografia/ogo ... egenda.jpg
Nie wiem jednak, czy taka była "oryginalnie", czy ktoś ją sobie pomalował. A może to własnmie owo wydawnictwo Tape...
I jeszcze coś takiego:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56650065

Nie spotkałem się z piratami innych albumów Armii.

Chętnie przyjmę te kasety o których piszecie, albo odkupię, albo chociaż wypożyczę celem zrobienia skanów. :)

('Demo Summer 84' też mam z Fali. Ma okładkę taką samą prawie jak wydana przez to wydawnictwo 'Nowa Aleksandria' - to samo zdjęcie.)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2005 22:26:18 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:39:00
Posty: 354
Sytuacja na początku lat 90 tych (przypominam, że Legenda pojawiła się na winylu i kasecie w 1991 roku) wyglądała tak, że prawo autorskie nie zabraniało wydań kasetowych utworów zagranicznych pod warunkiem opłacenia tantiem autorskich. ZAiKS inkasował 10% cenu hurtowej kasety, a wydawcy bezkarnie legalnie piracili The Beatles, Red Hot Chilli Peppers, Panterę czy Pata Metheny'ego. Stąd wydania kasetowe zagranicznych płyt takich firm (istniejących do dzisiaj) jak Takt, GM, Silverton i wiele innych.
Inaczej było z wydawnictwami polskimi. Tutaj już taka zasada nie mogła być stosowana. Więc wiele firm (te największe raczej nie) produkowało oficjalnie kasety pirackie Modern Talking, Rolling Stones i Snap!, a pod stołem oferowało pod nazwą "Firma Krzak" polskie kasety, na których biznes był przynajmniej o kilkanaście % (ZAiKS, podatki!) lepszy. Pamiętajmy, że cały system fiskalny był o wiele bardziej dziurawy niż dzisiaj, a szara strefa o wiele większa.
W ten sposób pirackich wydawnictw "Legendy" na kasetach było bez liku. Paranoję sytuacji dopełnia to, że niektóre firmy piraciły lepsze wydawnictwa pirackie, a przynajmniej ich okładki. A układ piosenek na stronach kaset zależał tylko i wyłącznie od ekonomii takiego ułożenia dwóch stron, aby kaseta była jak najkrótsza (czytaj najtańsza).
Nie uda się dobrze skatalogować takich wydawnictw Bandyto, bo było ich zbyt wiele.
A kolejnym etapem (o którym już kiedyś wspominałem) było przebranżowienie się tych firemek w młode lwy polskiego biznesu płytowego i niebotyczne kontrakty (vide: Róże Europy i Kazik z firmą Eska). Ale to już inna historia.....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 23 sierpnia 2005 22:46:30 
Twoje uwagi Makonnenie bardzo cenne. :)

Niemniej będę nadal próbować skatalogować te pirackie wydania, ile mi się uda. Myślę, że znajdzie się jakiś szary zakątek serwera na małą podstronkę i kilka skanów okładek. ;)

Może nie uda się opisać wszystkich, może nawet nie połowy. Ale tak jak Don Kichot (a jest on w końcu 'patronem' Legendy) walczył z wiatrakami, tak ja sobie powalczę z tym. ;)

Dzięki DJu za pomoc i podzielenie się fachową wiedzą! :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 00:36:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bandyta pisze:
Myślę, że znajdzie się jakiś szary zakątek serwera na małą podstronkę i kilka skanów okładek


Myślałem, że już te skany masz, bo dosyć dużo osób przyznaje się do posiadania Legendy z Fali...
Ale skoro ich nie widzę, to na wszelki wypadek je podrzucam do katalogu foto, jakby co, to nie będę protestował wobec ich wyrzucenia...
Obrazek
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2005 14:20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7698
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bandyta pisze:
http://www.armia.kdm.pl/dyskografia/ogolne/armia-03b.htm


[Zupełnie nic niewnosząca uwaga]
Wynika z tych skanów, że Fala wcześniej wydała Legendę (nr 031) niż AntiArmię (nr 032)[/Zupełnie nic niewnosząca uwaga]

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2005 20:06:16 
Ja też mam Budyniówkę i wszyscy znajomi mieli taką samą. Doszło do mnie że to pirat teraz własnie.
Chociaż ja mam przegrywaną i kserowaną okładkę. Znaczy się lepszy jestem ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 sierpnia 2005 23:56:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
Ja wczoraj dostałem od kumpla tą Antiwitkową... Straaasznie trzeszczy.

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 178 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group