Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 maja 2024 00:10:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Najwybitniejszym utworem Armii jest:
Niewidzialna armia 1%  1%  [ 1 ]
Opowieść zimowa 34%  34%  [ 24 ]
Legenda 7%  7%  [ 5 ]
To, czego nigdy nie widziałem / Dla każdej samotnej godziny 0%  0%  [ 0 ]
Archanioły i ludzie 0%  0%  [ 0 ]
Miejsce pod słońcem 10%  10%  [ 7 ]
Pieśń przygodna 8%  8%  [ 6 ]
Skończyłem rozpoczynaj 3%  3%  [ 2 ]
Bóg jest Miłością 4%  4%  [ 3 ]
Piosenka po nic 4%  4%  [ 3 ]
Dom przy moście 13%  13%  [ 9 ]
Parowóz numer osiem 0%  0%  [ 0 ]
Sen nocy letniej 1%  1%  [ 1 ]
Śmierć w Wenecji 6%  6%  [ 4 ]
Przemiany 0%  0%  [ 0 ]
Ultima Thule 0%  0%  [ 0 ]
Inny utwór (zaznacz i wpisz tytuł w wątku) 8%  8%  [ 6 ]
Liczba głosów : 71
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 15:48:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 02:30:24
Posty: 472
Skąd: Stepanakert
a ja uwielbiam gadać o muzyce... ok, konkretnie to o perkusji, ale to podobne :D

_________________
Już niedługo nadejdzie taki czas, że za brak orgazmu będą karać nas...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 15:58:47 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
Piła pisze:
ban! plus ban dla rodziny i znajomych

Pet pisze:
i konwiskata majatku ruchomego i nieruchomego

i dla wszystkich na litere "s".
ostatnio praca wypompowuje mnie totalnie (ostatni tydzien rekrutacji, ludzie przychodza na ostatnia chile i jest ich duuuuuuuuuuuuuuuuzo) wiec posty pisze na szybcika zanim wplynie ta obla masa pretensjonalnych geb.
litosci, wybaczcie blad zapracowanego szaraka, wyrazam skruche. :cry:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 września 2005 17:07:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 08 grudnia 2004 18:56:15
Posty: 75
Skąd: wodzisław śl
cudowna Pieśń Przygodna

_________________
strzelaj albo się módl


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 września 2005 17:59:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 31 stycznia 2005 02:20:37
Posty: 319
Skąd: Ant(y)werpia
Zaglosowalem na "Opowiesc zimowa"....gdy pierwszy raz uslyszalem ten utwor to nie odzywalem sie do nikogo chyba przez trzy dni...tak bylo hhmm


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 września 2005 22:21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Miki pisze:
Właśnie mi się ostatnimi czasy sprawa powyższych utworów wyjaśniła: "Skończyłem, rozpoczynaj" jawi mi się jako utwór bardziej bazujący na emocjach i takie przekazujący w przeciwieństwie do "Miejsca pod słońcem", które jest dla mnie zbyt wirtuozowskie. Zatem ze względu na to, czego poszukuję w muzyce, wybrałbym spośród tych dwóch "Skończyłem, rozpoczynaj", ale to i tak nie przesądza wyboru najwybitniejszego kawałka, bo przecież powinienem się kierować kryteriami niemal obiektywnymi i wznieść się ponad stan emocjonalny, w który dany utwór mnie wprowadza, zwrócić uwagę wyłącznie na walory estetyczne. To mi się kojarzy z jednej strony z określeniem l'art pour l'art, z drugiej zaś z formą odczłowieczonego (bo wolnego właśnie od emocji, osobistych doświadczeń i niekiedy nawet - prima facie - absurdalnych skojarzeń) spojrzenia na twórczość AntiArmii.
Czyli powinienem wybrać "Miejsce pod słońcem", ale w końcu wybieram utwór, który łączy cechy ciekawego formalnie i nasyconego emocjami, tzn. "Pieśń przygodną". Czuję jednak, że coś mi odebrano, bo nie mogłem kierować się sercem


Niemal identycznie rozumowałem :piwo: Wybrałem Pieśń. Ale rozważałem też dwa pozostałe. Miejsce jest przepięknie skomplikowane, a Skończyłem przepięknie proste, ale pełne emocji. Pieśń to jakby połączenie tych dwóch genialnych utworów.
Śmierć w Wenecji zaraz za tymi trzema

Ale generalnie Dzyń, Zappa i Hendrix mają rację. Trudno (o ile w ogóle to możliwe) muzykę zobiektywizować, zkategoryzować i opowiedzieć słowami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 01:06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Może Dzyń i Zappa mają rację. Ale z drugiej strony...

Dzyń pisze:
ale z drugiej strony...

dlaczego "Parowóz" pasuje mi do kryteriów Kamikowych, a "Kfinto" (które bardziej lubię) nie???


otóż to
ja tam bardzo lubię takie zabawy i mówienie, że coś jest obiektywnie lepsze niż coś

bo na przykład Miejsce pod słońcem jest OBIEKTYWNIE LEPSZE OD WOJEN BEZ ŁEZ!!! :P (to do laski ;-))

Ciekawe, bo pierwsza myśl, którą mi nasunął ten wątek (przeczytany przed chwilą po raz pierwszy) było że Kamik wprost doskonale dokonał wyboru utworów. Na przykład z Drogi właśnie TE DWA i z Ducha właśnie TE DWA... I że są Archanioły. Może brak Popiołów i z mojego punktu widzenia zupełnie zbędna obecność Nocy Letniej były jakąś rysą, ale to detale.
Ze zdziwieniem zacząłem czytać kolejne czepiania się Kamikowych wyborów. jedyna rzecz, której rzeczywiście nie ma, a wg mnie powinna, to 3 bajki - chociażby dlatego, że Tom sam kiedyś nazwał ją najważniejszym utworem Armii, i wiadomo jaka jest jego rola na koncertach. Ale z drugiej strony studyjna wersja bajek jest w porównaniu do koncertowej niczym... powiedzmy szczerze.

A dlaczego spis Kamika mi się tak podoba - bo należy tu zagłosować na JEDEN utwór. Nieważne który jest drugi czy trzeci. Ważny jest jeden. A zawsze pozostaje ograniczone ilość tytułów (czegokolwiek), które ludzie zdecydują się umieścić na miejscu pierwszym. Owszem, jeden z ulubionych - tak. Ale NAJ, i to NAJWYBITNIEJSZY, to już mniej.
I tu wydaje mi się Kamik umieścił takie tytuły, które mają również na moje wyczucie największe szanse, by ktoś je nazwał NAJ. oczywiście zawsze będą inne wybory, ale myślę, że to rzadkość.

Ponadto...

monika, a więc Okna i Miejsce?... To tak samo jak u mnie!!!

Ale ja nie wiem, na co zagłosować - jak antiwitek... Bo jeszcze Legenda i Skończyłem tu wchodzi. Jak najwybitniejszy a nie najulubieńszy, to jednak Miejsce ponad Skończyłem. Ale Legenda czy Okna? Równo...

A zaraz na piątym chyba Piosenka po nic... (albo Archanioły)

Spróbuję zagłosować za jakiś czas.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 14:27:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
Bez zastanowienia - "Śmierć w Wenecji" (za wybitnie zbudowaną gradacje napiecia).
Po dluzszej chwili namyslu - "Nigdy" i "Skonczylem Rozpoczynaj".
A zaglosowalam bez zastanowienia ;)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 18:46:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Crazy pisze:
Ale z drugiej strony studyjna wersja bajek jest w porównaniu do koncertowej niczym... powiedzmy szczerze.

neeeeeeeeeee... nie przesadzajmy!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 października 2005 09:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=51787#p51787

Powyzej można sobie zobaczyć moje różne deliberacje w kwestii tegoż Lauru Palmer. Do tego co w linku dodam, że nieco wcześniej też Miejsca pod Słońcem sobie słuchałem pod tym kątem... właśnie tak tych wszystkich utworów, pojedynczo, żeby nie było, że Najlepszy W Kontekście Całej Płyty, tylko najwybitniejszy tak sam z siebie.

Ale dziś rano dojrzała we mnie decyzja gotująca się od dłuższego czasu, zwłaszcza od Szczechy, decyzja, która chyba jednak najbardziej się zagrzała w związku z niesławnym zakończeniem ostatniego odcinka Surwiwora...

... a dojrzała przed chwilą.

I głos oddany.

I zmiana - pierwsza od prawie zawsze - mojego armiowego numeru jeden.

LEGENDA.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 17:16:37 
Może, gdy podbiję ten wątek i odwiedzą go jacyś nowi forumowicze, zacznie się w nim dziać co nieprzewidywalnego... na razie brak podsumowania, bo wszystko widać w ankiecie...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 25 listopada 2005 18:54:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Dziwne, To moja zemsta jest najlepszym utworem Armii, a nie ma jej w ankiecie...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 listopada 2005 16:35:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 13:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
Dziwne. "Śmierć w Wenecji" jest najlepszym utworem Armii, a jest dopiero na czwartym miejscu.

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 26 listopada 2005 16:50:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Że niby w czym to jest lepsze od Zemsty? Dziwne, forum Armii, a nie znają się na najlepszych utworach tego zespołu... :?

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 listopada 2005 00:58:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:30:29
Posty: 406
Jezeli!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 27 listopada 2005 11:22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
To moja zemsta!
a poza tym heloł Finrod! co słychać w Kambrydż? W 2006 stawiamy na Cam! :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group