Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 25 kwietnia 2024 13:31:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 marca 2006 19:43:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
"Droga" jest dla mnie bardzo nierównym muzycznie krążkiem, co zapowiada "PMK", które traktuje jedynie jako zbiór piosenek, a nie spójny album. Jednak w przeciwieństwie do "PMK" następca "Ducha" brzmi tak, iż nic bym tam już nie zmienił (bardzo mi się podoba bogactwo instrumentów perkusyjnych). Odnoszę wrażenie, że na "Drodze" czasami aż za wiele się dzieje. Muzycznie jest to dla mnie najbardziej kolorowa płyta, z którą może się jedynie mierzyć "Taniec szkieletów".
1. "Dom przy moście": powinienem ograniczyć się do stwierdzenia, że ten utwór mógłby stanąć obok "Opowieści zimowej" i "Skończyłem, rozpoczynaj", bo ma ten sam potencjał surowej przebojowości bez wyświechtania "Niezwyciężonego" - ***** i 3/4
2. "W krainie smoków": już do mnie nie trafia - **
3. "Jestem smutny": odkąd pamiętam, był to mój ulubiony utwór ze względu na swoją motorykę i prostotę w zwrotkach oraz kojący mimo tekstu (bo wesołością bym tego nie nazwał) refren - *****
4. "Wesoła nowina": na "Tańcu szkieletów" byłaby wśród najważniejszych utworów, a tutaj jest jedynie oczekiwaniem na pieśń o czuwaniu *** i 1/2
5. "Adwent": oryginał poznałem później - ***** i 1/2
6. "Buraki, kapusta i sól": jeśli zarzutem wobec "Jestem smutny" ma być brak patosu, to co można powiedzieć o tym numerze?! - *** i 3/4
7. "Radio NRD": jest bardzo kolorowo i zbyt wesoło ( :mrgreen: ) - ***
8. "Kfinto": odkryłem ten utwór dopiero na Najdalszej Wyspie - **** i 1/2
9. "Nino łeno": jeden z najpiękniejszych tekstów, jakie znam i muzyka, która przez swą prostotę nie przeszkadza w jego odbiorze (cymbałki pod koniec to dziecięcość odnaleziona :D ) - *****
10. "Najduchy i ćmy": ten kawałek mnie irytuje i nie dam mu nawet jednej gwiazdki, skoro i tak będzie zmiażdżony przez dostojnie sunący po torach...
11. "Parowóz nr 8": ***** i 1/2
12. "Jezus Chrystus jest Panem": za samą kodę ma ode mnie ***, ale 2TM2,3 miał ciekawsze kawałki :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 marca 2006 00:23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
o nie... następny!
ale przynajmniej docenił Smutnego ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 16:24:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Crazy pisze:
następny


Droga trafiła do mnie dość przypadkiem. Mało muzyczne to były dla mnie czasy, a jeżeli chodzi o samą Armię to Duch u mnie wyjątkowo długo trzymał więc Drogę znalazłem zupełnie przypadkiem w sklepie jako nowość, nie wiedząc wcześniej, że w ogóle w tym czasie ma wyjść coś nowego. Oczywiście totalnym zaskoczeniem była okładka. Kolory, liczne nawiązania do motywów z dzieciństwa/młodości. No i w końcu sama muzyka.
Dom ****3/4 - bardzo dobry numer, idealny na początek. Pamiętam, że spodobał mi się od samego początku. Jeszcze riff trochę w stylu Ducha, na którym spokojnie mógłby się znaleźć i może rzecywiście (jaki pisze Budyń) zabrzmiałby jeszcze potężniej. Ale najlepszy utwór Armii, nawet na tej płycie to to nie jest, pomimo opinii co poniektórych :)
Smoki **** - też utwór jeszcze muzycznie mocno Duchowy dla mnie, choć może bardziej jednostajny i mniej ciekawy. Ale zwłaszcza na początku bardzo mi się podobał. Teraz trochę mi się opatrzył choć podejrzewam, że jakby dobrze zabrzmiał na koncercie to mógłby znów dużo zyskać.
Jestem smutny **** - kolejny jeszcze mocny, Popkornowy (?) riff, czyli coś z Ducha + kompletnie nowy, 'inny niż zwykle' tekst. Bardzo udany z resztą. Tak juz było w Smokach i to kolejna odsłona. Jak zauważył Miki fajna motoryka zwrotek. Ale ja nic jakiegoś specjalnego tu nie znajduję.
Wspaniała nowina *** - słabszy zdecydowanie fragment, nie wiem co tu takiego cudnego widzicie. Ale uściślijmy słabszy w przypadku Armii znaczy z reguły dobry rockowy utwór, dobry znaczy bardzo dobry itp. Więc tu jest OK ale nic więcej.
Adwent ****** - przyznaję się od razu, że jestem fanem tego utworu od samego początku. A oryginał DCD też znałem lata wcześniej i nie przeszkadza mi to twierdzić, że wykorzystanie tu tego fragmentu jest doskonałe i tylko wzbogaca i tak rewelacyjny utwór. Best moment płyty. Tylko zawsze żałuję tego wyciszenia na koniec. Dla mnie mogłoby to jeszcze trochę potrwać.*
Buraki ****1/2 – utwór który w początkowych latach mijał mnie zupełnie niezauważony i raczej należał do słabszych momentów. Tu chyba bardzo pomogły koncerty, bo i utwór dobrze na nich wypada a i obecny jest regularnie. Best moment to zdecydowanie pierwsze szybkie wejście.
Radio NRD ***1/2 – trochę jak Smoki, na początku należał do ulubionych ale jakoś mi się opatrzył i teraz mało do niego wracam
Kfinto *****1/2 – drugi best moment płyty, może nie jest to tak 'obiektywnie' wybitny utwór jak przykładowo Adwent ale mi się po prostu bardzo podoba. Bardzo lekko sobie płynie, czuć w nim taką zwiewność, ulotność chwili, co jak dla mnie wspaniale koresponduje z tekstem. Bo na Drodze widzę czasami pewien rozjazd pomiędzy bajkowatością tekstów a ciętymi, jeszcze Duchowymi riffami. Tutaj współbrzmi mi to chyba najlepiej.
Nino Łeno **1/2 – tu w pełni się zgadzam z Crazym. Nic nie widzę w tym kawałku. Przynajmniej muzycznie, bo tekst to co innego. Nuda panie … jedynie takie przejście i quasi solo Pokorna w trzeciej minucie mi się podobają. No i końcóweczka ciekawa bo inna.
Najduchy i ćmy **1/2 – patrz wyżej, bo ocena musi być podobna. To w sumie utwory przy których stwierdzam, że to nie jest jednak dobra płyta Armii. Bo początek OK potem nawet jak jest słabiej to krótko i zaraz wraca zachwyt i znów wydaje mi się, że coś za niską tę płytę oceniam. A potem te dwa utwory i wszystko wraca na swoje miejsce.
Parowóz ***** - no i znowu dobry numer, którzy sporo zyskał z czasem, bo jakoś na początku go nie dostrzegłem. I bardzo dobrze mu się przysłużył ostatni koncert w Stodole. Oj więcej takich niespodzianek na kolejnych koncertach proszę. I wspaniały koniec.
Jezus Chrystus jest Panem *** - rozczarowanie, w kontekście z reguły rewelacyjnych zakończeń płyt, gdzie ostatnie utwory były dla mnie best momentami całości (Triodante czy Duch) to tu jest niestety tylko nieźle. Trochę mało. Podoba mi się tylko ostatnie wybrzmienie, takie legendowe z lekka.

Niestety utwór ten wpływa również na odbiór przez mnie całej płyty, która pomimo kilku rewelacyjnych momentów zbyt bardzo mi się rozłazi. Jak na Armię to zbyt dużo tu ewidentnie słabszych utworów. Nie jest to może taka sinusoida jak na PMK, gdzie amplituda wahań czasami uniemożliwia mi spokojne przesłuchanie całości ale i tak bywało lepiej. Taka płyta rozdarta między zadziornością Ducha a klimatycznością Tańca Szkieletów i eklektycznością PMK.
Co bym chciał bardzo podkreślić to duży postęp w wokalu, który tutaj śpiewa a nie skanduje teksty. Pamiętam, że mnie to bardzo uderzyło podczas pierwszych przesłuchań i jest na pewno atutem tej płyty.


* [offtop] ogólnie wolę jak utwór się kończy bo muzycy przestają grać/śpiewać niż dlatego, że ktoś się bawił potencjometrem. [/offtop]

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 16:45:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25390
wreszcie ktos mówi do rzeczy! ;-)

marecki, chyba nasze oceny sa w tym przypadku nawet BARDZO podobne, i lista mogłaby być niemal bliźniacza!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 16:54:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
A oznacza to tylko tyle, że obaj obiektywnie nie macie racji :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 17:03:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
na szczęście każde gwiazdkowanie traktuję całkowicie subiektywnie, czego i Wam życzę :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 17:12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
hehe :D :piwo:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 17:36:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
....haha....nie moge sie powstrzymać ! bo bartdzo lubie te płytę..nr.2w moim rankingu....

1. dom przy moście ***** -czyli najlepszy utwór armii
2. w krainie smokow *** -zbyt ociężały, ale riff dobry...pod koniec sie rozlazi
3. jestem smutny ** - tekst nienajlepszy,muzyka sredniawa..
4. wspaniala nowina **** -jest bardzo bajkowo i o to chodziło !
5. adwent **** - no są momenty nawet ..te instrumentalne (flet) w końcówce..
6. Buraki kapusta i sól ***** jeden z moich ulubionych utworow armii..
7. radio nrd *** wesoły utwór ,podoba mi sie tekst!
8. kfinto ***** -uwielbiam to grac i spiewać !!! ( w budzym solo)
9. nino łeno *** - lubie ten tekst, z muzyka na dziś to coś bym zrobil...
10. najduchy i ćmy *** w środku bardzo dobra instrumentalna część ,reszta tak sobie..
11. parowoz nr.8 ***** jeden z moich ulubionych utworów i tekstow armii w ogóle
12. Jezus Chrystus jest Panem** -dziś zrobilbym zupelnie inna muzykę ,choć bardzo podoba mi sie gra Beaty w zwrotkach ...i koda....
13. Parowóz nr.888 *****- och !!!! trza szybko nagrywać drugą plytę "budzysolo" :wink:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 18:45:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
K.T.W.S.G. pisze:
Widzę, że mojo-krejzowa kategoria Rzeczy OBIEKTYWNIE Dobrych lub Złych zaczyna się przyjmować! Ha! A Iza mówiła, że głupi jestesmy

Obawiam się, że obiektywnie ma rację :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 19:28:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Elrondzie, najlepsza płyta (???!!!), na której sam połowę utworów (6) oceniasz na 2 lub 3 gwiazdki. Eeeee tam :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 20:52:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28015
marecki pisze:
jedynie takie przejście i quasi solo Pokorna w trzeciej minucie mi się podobają.
- nie jestem pewien czy dobrze kojarzę, ale dla mnie to akurat najsłabszy moment piosenki! :D


elrond pisze:
wspaniala nowina **** -jest bardzo bajkowo i o to chodziło !

:brawa:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 21:29:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
marecki pisze:
Elrondzie, najlepsza płyta (???!!!), na której sam połowę utworów (6) oceniasz na 2 lub 3 gwiazdki
.....ale aż czterem utworom dałem 5 gwiazdek!!!! no i nie najlepsza tylko na drugim miejscu...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 marca 2006 23:58:45 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 21:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
laska pisze:
W krainie smoków ( zero gwiazdek) szkoda gadać

Jak TO Armijny Smok zobaczy... :mrgreen:
Lubie 'Droge'. płyta jest wg. mnie ładnie złożona, nadaje sie do słuchania. oczywiscie najlepszymi kawałkami na tej plycie są
Adwent ****+
Buraki, kapusta i sól *****
Parowóz numer 8 ****+

...tylko mnie nie bijcie :D

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 marca 2006 00:28:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
DOM PRZY MOŚCIE*** i 1/2 - piękny środek, bardzo dobry tekst, ale sama piosenka jak wiele innych

SMOKI * - jedna gwiazdka za ożywczy moment "Któż jak Bóg' H->F

JESTEM SMUTNY **** - bardzo lubię, zwłaszcza refren (fajna progresja akordowa, a raczej regresja bo w dół ido) i pyszny bonusik na sam koniec ("wpomagaj mnie uwolnij mnie..."); zwrotka o sam na sam bardzo przekonująca, lubię sobie to wyobrażać, pamiętam jak pytaliśmy w pociągu raz Elronda o tę sytuację, jak to dokładnie było: obok słupka strzelił? bramkarz wyłapał? hehe

wspaniała nowina **** i 1/2 bardzo bardzo dobry, chociaż trochę zbyt mało się dzieje w samej strukturze akordowej może.. nie wiem... czegoś mi tam brakuje

ADWENT ***** sto razy lepsze niż oryginał, piękne zakończenie (ale nie klawisz tam króluje tylko ta gitara!!!)

BURAKI **** 1/4 bebechy jak należy + świetne ozdobniki (zielone pastwiska! ha!), piękny piękny tekst, jeden z tych z którymi się całkowicie utożsamiam mimo że sam na wagarach byłem jeden raz tyko :oops:, ale wybitnie nie podoba mi się tutaj perkusja, szkoda

RADIO NRD ** Środek tak, gitara radiowa bardzo tak, tekst tak, melodia nie.

kfinto***** mój ulubiony utwór na płycie, numer 5 w ogóle (po Miejscu, przygodniu, Wenecji i Aguirre na CziB), wszystko mi się tu podoba, dla mnie to numer Moody Blues jest z ich najlepszej płyty "To Our Children's Children's Children", niebajka tylko najlepsza rzeczywistość jaka się może przydarzyć, trzeba tam kiedyś pojechać o piątej rano niedotarym autobusem... You go too?

Nino Łeno **** zwrotka trochę nijaka, ale wszystko rekompensuje refren, którego mogę słuchać całymi godzinami, barok-punk

najduchy i ćmy*** i 1/2 - jakiś taki... nie skończony... ale za to piękne zakończenie ("ja jestem ślepy... Aj wen ho-oł"), bardzo dobra wersja jest też na "Soul Side Story"

Parowóz nr 8***** Kfinto ulubiony, ten najlepszy, absolutne arcydzieło, żeliwny pastoral, parowóz jedzie jednym torem przez łąki, jest parny letni dzień, muchy dookoła, w Dobrych Rękach, umierać nie żyć! Dla takiego utworu warto było kiedyś przestawić upodobania estetyczne, absolutne arcydzieło!

Jezus Chrystus jest Panem** bardzo chciałbym cośmiłego napisać, ale nie wiem co... nie wiem nawet co jest nie tak... przecież na koncertach (przeddrożnych) to powalało z nóg...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Ostatnio zmieniony czw, 09 marca 2006 00:38:01 przez Gero, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 marca 2006 00:37:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Gero pisze:
ADWENT ***** sto razy lepsze niż oryginał, piękne zakończenie (ale nie klawisz tam króluje tylko ta gitara!!!)


:piwo: :piwo: :piwo: :piwo:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group