Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:40:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 18:43:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nieoczekiwany owoc pracy u podstaw! ;-) Ja też bym się na Twoim miejscu bardzo ucieszył!
A jak uroczo brzmią polskie tytuły inside angielskiego tekstu - overdubbed harmony part on W krainie smoków :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 19:05:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ger, a nie przetłumaczyłbyś tego? Chyba nie tylko ja trochę kuleję w angielskim :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 19:23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883

Gdy "Droga" uderzyła metalowymi riffami przestrojonych w dół gitar, opadły mi ręce - o nie, wszystko tylko nie kolejna nędzna odsłona prog-metalu... Błąd! Armia wydaje swoje płyty od końca lat 80-tych i ten album jest zdaje się ich siódmym - i okazuje się, że prog-metalowy establishment mógłby się od tego zespołu nauczyć dwóch czy czterech rzeczy na temat dynamiki, niebanalnego podejścia do komponowania, unikania wytartych schematów... a na tym lista się wcale nie kończy. Jednym z mocnych punktów płyty jest waltornia Krzysztofa "Banana" Banasika, obecna w połowie numerów (posłuchajcie harmonicznych nakładek w Krainie Smoków), a wspomnieć też należy o gitarzyście Dariuszu "Popkornie" Popowiczu i jego specyficznym podejściu do riffów (akcentowanie na "i") i kompozycji.


Podobno Banasik gra tu na Mellotronie, ale nawet gdyby tego tu nie było
[domyślam się, że chodzi o opis w książeczce - nie jest to zdanie najwyższych lotów zrozumienia], nie bylibyście wielce zdziwieni gdyby się okazało, że są to tylko sample. Tak czy siak, mamy tutaj rejestr fletowy użyty w oktawach we Wspaniałej Nowinie oraz zwyczajnie w Kfinto i Adwencie, a także przez chwilę w zamykającym album utworze Jezus Chrystus jest Panem, choć w żadnym razie partie te nie robią takiego wrażenia jak wspomniana waltornia. Zatem, jeśli masz ochotę na coś z bezwzględnie metalowej półki ale równocześnie na coś zupełnie odmiennego od metalowego mainstreamu i nie przeszkadzają ci polskojęzyczne wokale, zdecydowanie powinieneś zainteresować się Armią ogólnie, a "Drogą" w szczególności.

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 19:35:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
dziękówa bracie ! :D

zawsze z zainteresowaniem czytam uważne teksty o Armii autorstwa ludzi "z innej bajki" - super!

nie wiem tylko co to akcentowanie na i, czyżby jakieś synkowpowanie? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 19:39:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
zapewne tak... nie wiem jak ten offbeat po ludzku przetłumaczyć...

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 20:47:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
dzięki Gero :D

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 02 września 2011 22:13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Crazy pisze:
A jak uroczo brzmią polskie tytuły inside angielskiego tekstu - overdubbed harmony part on W krainie smoków :)


To było pierwsze, co rzuciło mi się w oczy - to, że polskie tytuły w tym kontekście wyglądają szczególnie i niespotykanie. A w odwrotną stronę to przecież normalka.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 04 września 2011 08:32:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Świetna sprawa :)

I to, no właśnie:

Gero pisze:
gościowi - zdaje się, że jest Kanadyjczykiem - zechciało się dotrzeć do całości, przesłuchać i zrecenzować


:!:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2016 20:00:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
To jest dalsza część mojego postu z 5.06.2007 r.

DER PROZESS ***** - ŻELAZO

ŻELAZO - pierwiastek nr 26. Lśniący, srebrzysty, trudno topliwy metal. Jądra żelaza mają największą energię wiązania. Ostatecznym produktem każdej fuzji termojądrowej, która daje energię jest żelazo.

Ciężka płyta, ale ciężka inaczej niż "Ultima Thule". Jeśli tamtą porównać do czołgu, to ta musiałaby być TIR-em. Też masa ton metalu, ale jednak z jasnymi żaróweczkami naokoło kabiny i tabliczką z imieniem kierowcy opartą o szybę. Z żelazną konsekwencją przeprowadza ów "Proces", nie stroniąc od prawdziwego krzyku rozpaczy rozdzieranej blachy ("Zły porucznik") ani od srebrzystych świecidełek mieniących się w płomieniach Godzilii ("Statek burz"). Antiarmia - węgiel i Prozess - żelazo dają stal. Stąd nadal uważam, że ta płyta to swoiste ukoronowanie dokonań zespołu. Teraz można się już nie stresować i spokojnie szukać dalej.
Najlepszy utwór: "Zły porucznik"


FREAK ** - HEL

HEL - pierwiastek nr 2. Jest po wodorze drugim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem chemicznym we wszechświecie, jednak na Ziemi występuje wyłącznie w śladowych ilościach. Dziwny, nieprzewidywalny - jako jedyny nie da się zestalić, wykazuje nadciekłość, nie udało się odkryć żadnego związku chemicznego z jego udziałem.

Płyta, która wielu unosi jak helowy balonik, dla innych - jest jak ów hel z tego balonika: nietrujący, ale powietrza nie zastąpi. Dla mnie najsłabsza płyta formacji, bo - jak mało helu w atmosferze - tak tu mało Armii w Armii. Choć są momenty potężne - jak "Green". Są utwory szybkie jak pociąg - "Grot the engine driver". A jednak całość dla mnie jest zbyt obca, jednak nie z tej planety.
Najlepszy utwór: "Grot the engine driver"


TOŃ ***** - GAL

GAL - pierwiastek nr 31 jest twardym i kruchym metalem o kolorze srebrzystobiałym. Ma przełam muszlowy podobny do szkła. Topi się w temperaturze 29,76 °C i trzymany w dłoni zamienia się w ciecz. Długo interesował jedynie zawodowych chemików - teraz, ze względu na odkryte własności półprzewodnikowe robi wielką karierę w elektronice.

Sympatyczny, nietoksyczny, pięknie błyszczący, drżący taflą w kontakcie z ciepłem ludzkiego ciała - czyż nie jak "Toń"? Pisze się o tej płycie, że jest jak przedzimie - a dla mnie i tekstowo i muzycznie jest bliższa "indian summer", dopiero sama końcówka zbliża nas do zimowej nocy. Dla mnie ta płyta okazała się niezwykle przystępna. Wyniki nieprzystępności wypadały różnie - czasem trawienie trwało długo, ale z sukcesem ("Prozess", "Triodante"), czasem jednak zostawałem trochę obok ("Freak"). Tu nie ma takich dylematów - właśnie jak skok do wody albo (co ciekawsze!) do roztopionego galu. Dziwne, ale to płyta jednolita w swej różnorodności, jakkolwiek paradoksalnie to zabrzmi.
Najlepszy utwór: "Duszo wróć"

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony ndz, 21 lutego 2016 21:53:22 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2016 21:43:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
Dziwny, nieprzewidywalny - jako jedyny nie da się zestalić, wykazuje nadciekłość, nie udało się odkryć żadnego związku chemicznego z jego udziałem.


doskonałe :)

dla mnie to kultowy opis płyt, super że uzupełniłeś ! :piwo:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 lutego 2016 22:09:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Hehe, Aras! :D Nie zgadzam się, ale świetne!

A tak na marginesie, to aż mi się prosi o mecz, choćby tylko wirtualno-rozkminkowy :wink: - Freak vs Toń, czyli nowe ścieżki i eksperymenty vs powrót do korzeni.
:gool:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 lutego 2016 17:04:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Fengari pisze:
A tak na marginesie, to aż mi się prosi o mecz, choćby tylko wirtualno-rozkminkowy :wink: - Freak vs Toń, czyli nowe ścieżki i eksperymenty vs powrót do korzeni.
:gool:

..to ja w drużynie TOŃ bym się widział :)

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 lutego 2016 06:47:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Bardzo dobre, Arasku

Z dn. 5.06.2007:
DO "Triodante" trzeba dojrzeć, "Drodze" trzeba po prostu uchylić drzwi i wciąż jestem na tym etapie.

mam dokładnie tak samo


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 września 2016 20:30:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wiesz co? Ja w ogóle uważam, że "Toń" i "Droga" to takie rodzeństwo trochę...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 września 2016 23:21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 10 kwietnia 2011 17:14:16
Posty: 6963
Ale dlaczego?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group