Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:05:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 stycznia 2006 18:15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:43:51
Posty: 3056
Skąd: z Trawberry Fields
Zgadzam się. Teraz to jest w o wiele większym stopniu Głębia i Poezja.
Może przez to jest trudniej ten przekaz zrozumieć, ale za to ma on większą siłę i wartość. Jest bogatszy

Twoja wypowiedź, Woytku sugeruje, że Armia teraz nie ma właściwie niczego do zaproponowania, żadnego przekazu. Tak to zrozumiałem. Jeśli to miałeś na myśli, to to jest moim zdaniem bardzo nieuprawniony sąd.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2006 22:18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Woyteck pisze:
Szczególnie świadczyć o tym może zapowiedź "Zostaw to" na Exodusie:
"Walczmy przeciwko rasizmowi, przeciwko faszyzmowi, przeciwko przemocy"
....i to ma byc dobry tekst ???...nie wiedzialem.... :cry:

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2006 23:18:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:22:24
Posty: 1938
Skąd: Łódź
Oczywiście to nie jest dobry tekst. To jest tekst-nakręcacz atmosfery. Zamiast tego Bryl mógł powiedzieć: "oi oi oi oi oi oi oi oi oi!" Efekt byłby ten sam :wink: .

_________________
"Ale my kochamy to, co nieświadome; kusi nas wino, miłość i krew." Ernst Jünger
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2006 23:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hej - a gdzieś w Bandyckim Boxie jest ten fragment koncertu i tam, o ile pamiętam, jest jakieś spięcie z publiką przed tym, jakiś transparent naziolski się pojawia czy coś, i zespół przerywa granie, a Bryl mówi, żeby nie robić z koncertu wiecu. To chyba ten sam koncert, z którego jest Exodus?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2006 13:12:47 

Rejestracja:
sob, 11 czerwca 2005 20:29:25
Posty: 413
Skąd: Wielka Polska
Crazy-bardzo podoba mi sie to zakończenie :piwo:
Crazy pisze:
Armia. Zespół, który najdłużej ze wszystkich był moim numerem jeden. Od jakichś może dwóch lat pewnie już nim nie jest, ale co jakiś czas lubię sobie przypomnieć, dlaczego kiedyś tak było.

pozdrawiam :)

_________________
Czy pamiętasz te ręce wzniesione ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2006 14:55:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Antiarmia

Zjebista płyta!!!

Legenda

Zajebista płyta!!!

Exodus

Zajebista płyta!!!

Czas i Byt

Zajebista płyta!!!

Triodante

Zajebista płyta!!!

Duch

Zajebista płyta!!!

Droga

Zajebista płyta!!!

Pocałunek Mongolskiego Księcia

Zajebista płyta!!!

Ultima Thule

Zajebista płyta!!!




DLA MNIE ARMIA JEST ZESPOŁEM NR 1!!!!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2006 16:31:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
To jest tak - wszystkie płyty Armii są zajebiste, ale niektóre są zajebistsze od innych. 8) (Szczególnie taka jedna z archaniołem na okładce.)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2006 16:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 listopada 2005 12:38:00
Posty: 221
Skąd: z Pałacu Namiestnikowskiego
Tylko czemu Antiarmia wg Bartka jest "zjebista" a nie "zajebista" jak inne?

_________________
zaPiSany ponownie
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2006 17:12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Bo ponoć ta taśma była zjebana.... :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 14 stycznia 2006 22:50:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Bo mi się popsuła :wink:
Panek dobrze rzecze. Znam jeszcze kilka osób, które by się przyczyniły do tej opinii :mrgreen:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2006 10:44:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
No, może ja też wrzucę tu swoje gwiazdki dla płyt zespołu, który jest dla mnie najlepszym zespołem muzycznym - chyba na świecie (rany - nie sądziłem że stać mnie na taką deklarację, ale wciąż jestem pod wpływem wspaniałego koncertowego dvd - no i tak jakoś wyszło). A więc do dzieła:

ANTIARMIA ** 1/2 - czyli płyta trochę średnia - bo mniej mi znana
Niestety jest to najmniej znana mi płyta - raz znajoma porzyczyła mi kasetę - no i trochę posłuchałem na jakimś badziewnym magnetofonie, stąd tak - dosyć niska ocena.
NAJLEPSZY UTWÓR: Niewidzialna Armia - to dla mnie taki Armijny hymn - bardzo lubię ten utwór
NAJLEPSZY MOMENT: niestety nie pamiętam :(
NAJLEPSZY TEXT: Zostaw to... to też dla mnie jeden z najlepszych utworów z tej płyty
MINUSY: nie pamiętam

LEGENDA **** czyli płyta bardzo dobra
Płya którą kupiłem (niestety na kasecie) rok po premierze Ducha. Początkowo podobało mi się tylko kilka utworów - ale z biegiem czasu udało mi się dojrzeć do pozostałych. Piękna okładka - i klarnet nadają tej płycie bardzo mistyczny charakter. Na płycie uderza brzmienie gitar - nie jest ono moim ulubionym brzmieniem, ale na pewno orginalnym i w pewien sposób urzekającym.
NAJLEPSZY UTWÓR: na początku żyłem na tej płycie dwoma utworami:Kochaj mnie i Przebłyskiem... nieco później odkryem 3bajki i Zimową opowieść. Jednak na dzień dzisiejszy utworem który robi na mnie największe wrażenie - wręcz powala jest To czego nigdy nie widziałem + Dla każdej samotnej godziny. Niesamowity utwór - ten początkowy riff i refren!!!
NAJLEPSZY MOMENT: To śpiew "chóralny" w Trzyech bajkach: hohohoo!
NAJLEPSZY TEXT: Tu jest bardzo trudny wybór:Przebłysk, Zimowa opowieść i To czego nigdy nie widziałem to texty wybitne... nie potrafię wybrać najlepszego...
MINUSY:na kasecie nie ma bonusów :(
Aha - dodam, że gwiazdkuję w tym momencie wersję kasetową, czyli bez kompaktowych bonusów.

Czas i Byt ***1/2 czyli płyta dobra
Ta płyta trafiła do mnie dosyć późno - dopiero reedycja MMP. Płyta bardzo ciekawa - piękna okładka (niestety brak książeczki z textami). Podobnie jak w przypadku Legendy brzmienie gitar - bardzo czadowa płyta. Ciekawe bonusy (zwłaszcza jeżeli).
NAJLEPSZY UTWÓR: Archanioły i ludzie
NAJLEPSZY MOMENT: klawisze w Sędziowie - no i całe brzmienie Exodus
NAJLEPSZY TEXT: Niezwyciężony - utwór tak bardzo kojarzący mi się z Armią, że już chyba bardziej się nie da.
MINUSY: brak książeczki z textami

EXODUS *** czyli płyta dobra z minusem
Koncert, który powala tempem.
NAJLEPSZY UTWÓR: Zostaw to i Exodus
NAJLEPSZY MOMENT: wejście do To moja zemsta
NAJLEPSZY TEXT: - trochę ciężko mówić o textach w kontekście koncertówki, ale najbardziej tekstowo to Jeżeli nam (zwłaszcza że można powiedzieć, iż jest tu trochę więcej tekstu niż standardowo)
MINUSY: trochę nieodnajduję się w klimacie koncertu; brak utworu Exodus na płycie (!)

Triodante **** czyli płyta bardzo fajna
Zupełnie inne tempo, zupełnie inny klimat... a jednak to wciąż niesamowita ARMIA
NAJLEPSZY UTWÓR: Skończyłem rozpoczynaj
NAJLEPSZY MOMENT: wiatr przed Skończyłem rozpoczynaj i Nie dotykając ziemi (wiem że wielu osobom ten kawałek nie leży, ale mi się baaardzo podoba)
NAJLEPSZY TEXT: Skończyłem rozpoczynaj i Wyludniacz
MINUSY: nie znam takowych

DUCH **** czyli siuper płyta
Płyta od której zaczęła się moja przygoda z Armią (byłem chyba w 7-mej klasie podstawówki... kupiłem i zaskoczeni - niesamowite texty - niesamowita muza. Dziś z perspektywy czasu widzę jak bardzo różni się ta płyta od wcześniejszych (i późniejszych) dokonań zespołu. Cudne riffy - dzięki którym stwierdziłem: muszę się nauczyć grać na gitarze!!!
NAJLEPSZY UTWÓR: Bardzo trudno powiedzieć. Na początku bardzo podobał mi się On jest tu, potem pieśnią moją jest Pan, potem pięknoręki, Bracia Bum, Łapacze... a dziś na koncertach znów tęsknię za On jest tu...- więc na chwilę obecną to mój ulubiony kawałek
NAJLEPSZY MOMENT: jest ich kilka:Początek On jest tu, śpiew ptaków z Bracia Bum, solo w Pieśnią moją jest Pan i śpiew Angeliki rozpoczynający Duch wieje...
NAJLEPSZY TEXT: chyba jeszcze trudniej tu zdecydować... Pięknoręki, Duch wieje przez świat (szczególnie motyw śpiewany językiem (językami) którego nie znam ;) a także Bóg jest miłością (mam do tego kawałka sentyment, gdyż na maturze ustnej wybrałem analizę językowo-stylistyczną między innymi tego textu)
MINUSY: momentami zbyt sztywy rytm - bardzo surowo

DROGA ***** z + czyli arcydzieło !!!
tak tak... ta płyta trochę mnie zaskoczyła - gdyż jakoś nie doszło do mnie imfo że została wydana ;) ale jakoś sobie dałem z tym radę. Dla mnie to płyta niesamowita - od pierwszego riffu do ostatniego dźwięku... to jest całkowicie estetyka muzyczna którą czuję całym sercem - zaczynając od dźwięków aż po texty... texty niesamowite i pełne tego czegoś... mistycznego i całkiem powszedniego - naturalnego i prawdziwego...
NAJLEPSZY UTWÓR: Adwent - a zaraz za nim Dom przy moście
NAJLEPSZY MOMENT: wstawki klawiszowe między utworami, końcówka Parowozu i wejście na Jezus Chrystus Panem jest
NAJLEPSZY TEXT: Dom przy moście
MINUSY: ...brak...

SOUL SIDE STORY I i II *****(z małym +)
Płyty rewelacyjne po względem koncertowego klimatu... dodatkowo szkrzypce (!!!). Zespół niesamowicie daje kopa na utworach z Ducha i Drogi!!!
NAJLEPSZY UTWÓR: z SSS I:Opowieść zimowa i oczywiście Adwent; z SSS II:Dom przy moście, On jest tu + Jezus Chrystus Panem jest
NAJLEPSZY MOMENT: solo w Zimowej i początkowy riff w Soul Side Story (taki mocny kop)
NAJLEPSZY TEXT: Łapacze wiatru (inaczej odbieram ten utwór w wersji akustycznej)
MINUSY: wydane jako 2 oddzielne wydawnictwwa - a można było wydać je jako jedno dwupłytowe wydawnictwo (np. tak jak Propaganda Dei) - koszt znacznie mniejszy... ale nie zmienia to faktu że koncertówki rewelacyjne!!!

Pocałunek Mongolskiego Księcia ***** czyli płyta bardzo rewelacyjna
Długooczekiwana płyta...bardzo krótka (ale wzamian z dołączonym koncertem na dodatkowej płytce).
NAJLEPSZY UTWÓR:W kamień zaklęci
NAJLEPSZY MOMENT: zwolnienie w Sodomie
NAJLEPSZY TEXT: zdecydowanie Zjawy i Ludzie...odbieram ten text bardzo osobiście... zwłaszcza że jak w tekście w tamtym okresie wyjeżdżałem skoro świt (do Tarnobrzega na studia) i wracałem po nocy kilka dni później...i wciąż ta walka duchowa wewnątrz duszy człowieka - dzień/noc... niesamowite !!!
MINUSY: płyta krótka... chyba najgorzej wypada horror i Sen Nocy letnie
Doda tylko że teledyski które powstały były bardzo fajne (szczególnie do Ukrytej M)

Bootleg * 1/2 czyli trochę słabo
Jakość niestety - wiele do życzenia, utwory? - stare utwory - jest pałer, żywioł, ale niestety jakość
NAJLEPSZY UTWÓR: Opowieść zimowa/Zostaw to
Najlepszy moment:Gdzie jest Xenna? Nie ma - Xenna to legenda!!! i Lolololololololo - bumatararabumtarara; "A teraz będzie długa... bardzo długa opowieść..."
MINUSY: jakość, jakość, jakość... ale czego chcieć od bootlegu?

Ultima Thule **** + czyli płyta rewelacyjna ale trochę mniej
Płyta bardzo szorstka, zwłaszcza pod względem wokalnym. Estetyka inna od poprzedniej - texty również inne... chyba jeszcze bardziej trudne, ale dalej pełne mistyki i codzienności... fajne riffy - do dziś jakośtrudno mi się je gra :(
NAJLEPSZY UTWÓR: zdecydowanie Poza prawem, a zaraz potem zła Nocny lotnik i Zła krew
NAJLEPSZY MOMENT: Riff z Poza prawm - ten gdy gra sama gitara ;)
NAJLEPSZY TEXT: Nocny lot (REWELACJA)
MINUSY: zaczynając od tego że w Empiku sprzedali mi płytę z głęboką rysą, to jednak trochę rozczarowują utwory Biesy i Dobra śmierć - dlatego iż są do siebie bardzo podobne, a zostały umieszczone obok siebie.

no i jeszcze DVD:
Triodante ***
jakoś trochę trudno mi się odnaleźć oglądając ten spektakl... niestety będę tu wyjątkiem - ale bardzo podoba mi się tu niebo... no i ten utwór Skończyłem rozpoczynaj...

Koncert na 20 lecie ***** (REWELACJA)
wszystko już napisałem w innym wątku
MINUSY? jakby się bardzo przyczepić wywaliłbym jednak te niektór kawałki wokalne forumowmiczów (tzn. w Poza prawem - i w jeżeli nam.. - no bo wchodzą na utwór - można je było wsadzić przed piosenką, ale w trakcie to troche morderstwo)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 stycznia 2006 10:52:19 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
Armijny Smok pisze:
NAJLEPSZY MOMENT: niestety nie pamiętam
toz to najlepsza rekomendacja! i z takim najnajnajlepszym momentem dalej antyarmii tylko ** 1/2:?:
:wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 11:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
dawno tej kasety nie słyszałem :(

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 16:56:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ciekawa perspektywa, Armijny Smoku - znaczy rozjeżdża się mocno z takim szeroko chyba rozpowszechnionym poglądem, że Legenda/ Triodante/ Duchto zdecydowanie szczytowy okres zespołu. Ale taki pogląd, mimo że słuszny ;-), słyszałem juz wiele razy, więc fajnie przeczytać coś innego.

Osobiście nie mogę się tylko zgodzić z tym, że na Drodze nie ma słabych punktów. Rozumiem, choć nie podzielam, fascynację tą płytą, rozumiem dobrze, że może być czyjąś ulubioną. Ale dla mnie jej głównym mankamentem są właśnie mocno słabe punkty... no cóż, pisałem o tym wcześniej.

Armijny Smok pisze:
zespołu, który jest dla mnie najlepszym zespołem muzycznym - chyba na świecie (rany - nie sądziłem że stać mnie na taką deklarację

E tam, nie ma się co krygować. Przez wiele lat był to mój ulubiony zespół NA ŚWIECIE i dobrze mi z tym :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 stycznia 2006 20:14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Crazy pisze:
ulubiony zespół NA ŚWIECIE i dobrze mi z tym

:piwo:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 696 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 47  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group