Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:01:51

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 11:54:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Nie będę ukrywał, że niniejszy temat jest wynikiem dyskusji w kręgu osób decyzyjnych mieniących się dwoma kolorami (administratora i moderatorów), która odbywa się w dostępnym tylko dla nich dziale Forum.

Kwestia dotyczy właśnie poszczególnych zakątków Najdalszej Wyspy. Po przeniesieniu do Ocenarium tematu o wrażeniach z koncertów innych wykonawców dział ten stracił nieco na swym monograficznych charakterze. Rozwiązaniem byłoby wklejanie relacji z koncertów do już powstałego wątku o danym wykonawcy, jeśli taki powstał.

Czy jednak nie doszliśmy do momentu, w którym moglibyśmy wyodrębnić działy: muzyczny (zdecydowanie dominujący wśród zainteresowań użytkowników) i filmowy (wśród proponowanych nazw pojawiło się np. Cinemarum)? Co najwyżej i tak dana dyskusja trafi do Awanturum :mrgreen:

Jestem świadom, że podobne rozważania nie spędzają snu z powiek większości mieszkańców UT, ale może warto się nad tym zastanowić.
Na razie nie proponuję ankiety.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony śr, 28 września 2011 12:37:06 przez Miki, łącznie zmieniany 14 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 11:59:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Miki pisze:
wklejanie relacji z koncertów do już powstałego wątku o danym wykonawcy, jeśli taki powstał.

A to nie było raczej regułą? Ja zawsze w wątek "Koncerty innych wykonawców - relacje" starałem się wklejać tylko tych, którzy nie mają swoich tematów.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 12:02:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
mi obecny podział na forum bardzo odpowiada i nic bym nie zmieniał...

...idea Cinemaroom jest moim zdaniem niepotrzebna...

...relacje z koncertów innych wykonawców - są dobrym miejscem na wklejanie relacji z koncertów wykonawców nie mających swoich tematów...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 12:02:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Pippin pisze:
Miki pisze:
wklejanie relacji z koncertów do już powstałego wątku o danym wykonawcy, jeśli taki powstał.

A to nie było raczej regułą? Ja zawsze w wątek "Koncerty innych wykonawców - relacje" starałem się wklejać tylko tych, którzy nie mają swoich tematów.

Może nie skupiajmy się na kwestiach pobocznych :wink: Wiem, że tak się dzieje, co nie zmienia faktu, iż można każdorazowo tworzyć tzw. crossposta, choć to też delikatna sprawa.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 12:28:54 
dla mnie jest dobrze tak, jak jest :!:

Bo potforumowe tematy okołomuzyczne są takie codzienne i zwykłe a z ocenaryjnych bije hm...powaga :D ja bym niczego nie zmieniała bo już i tak dosyć tu porządek panuje :D a jak oddzielimy muzykę od innych sfer życia to wszystko się zrobi takie nuuudne i trzeba będzie dużo klikać żeby coś znaleźć.

peace&love&harmony!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 12:37:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Morella, ale ja zrozumiałem, że nie chodzi o włączenie do Ocenarium wszystkich tematów muzycznych, tylko założenie jeszcze oddzielnego działu. Miki, dobrze zrozumiałem? :)

Co do Cinemarum, to pomysł jest ciekawy i moim dzaniem dobry. Widać, że dużo osób tutaj bardzo interesuje się kinematografią, a obecna formuła może ich trochę ograniczać.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 12:40:22 
youzwa pisze:
założenie jeszcze oddzielnego działu


no a w nim będzie co? jeszcze oddzielne tematy? czy te które są teraz w ocenarium plus inne muzyczne z potforum? czy same ocenaryjne tylko? no ale wtedy po co 'nowy dział'?

jak jeszcze rozmowy o filmach sie przeniesie z potforum to bedzie gupio.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 12:45:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ech, zawsze mogłem zaproponować dział muzyczny, w którym znalazłoby się poddział na kształt muzycznego Potforum, a tuż obok właściwe Ocenarium.
Im dłużej jestem administratorem, tym lepiej rozumiem Białą Czarownicę dawnej odsłony forum, czyli Ad'Ghe'Rheię (zwaną również Al-Dżazirą) :mrgreen:
Wiem, że pewnym składnikiem mitu założycielskiego Najdalszej Wyspy jest swoboda wyrażona chociażby w offtopikowaniu, a mój głos może być potraktowany jako przejaw tęsknoty za starym porządkiem :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 13:01:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Morella pisze:
no a w nim będzie co?

To co muzyczne w Potforum.
Co do tego pomysłu, to na razie jestem trochę sceptyczny. Potforum straciłoby wtedy dużo, a czy taki dział mógłby wnieść tyle co Cinemarum?

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 13:08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
W ramach dyskusji w Moderatorum pojawił się głos, który może zostanie tutaj powtórzony, iż wyodrębnienie Cinemarum mogłoby zainspirować do pisania właśnie na temat filmu jako takiego. Byłoby tam miejsce dla wątków zbliżonych do ocenaryjnych (mam na myśli przede wszystkim monografie, a nie listy, które też byłyby przeniesione), a także tych bardziej spontanicznych (tzw. codziennych).

Może niezbyt jasno się wyraziłem: dział muzyczny zawierałby w sobie Ocenarium - albo w postaci konkretnego działu (gdyby była taka konieczność), albo w postaci poszczególnych wątków. Pierwsze rozwiązanie mogłoby doprowadzić do stworzenia czegoś zbliżonego wymową do Potforum, ale na tematy muzyczne, nie będące monografiami; drugie zaś zakłada wchłonięcie Ocenarium przez nowy dział muzyczny i rozstanie się z nazwą, do której nie jestem aż tak przywiązany (prawo autora :wink: ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony pn, 13 lipca 2009 13:28:32 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 13:28:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Miki pisze:
ale na tematy muzyczne; drugie zaś zakłada wchłonięcie Ocenarium przez nowy dział muzyczny i rozstanie się z nazwą, do której nie jestem aż tak przywiązany (prawo autora ).

Myślę, że to średni pomysł. Monografie mają swój specyficzny klimat i po to zostały wyodrębnione, żeby nie mieszać ich z resztą. Dla mnie tylko pierwsze rozwiązanie może być brane pod uwagę, a i tak dalej jestem sceptyczny.

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 13:32:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Jestem zdecydowanie za działem filmowym - a w nim tematy a'la Antonioni czy Lynch by Crazy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 13:34:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..tez jestem za działem filmowym

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 13:44:34 
Cytat:
dla mnie jest dobrze tak, jak jest Exclamation

Bo potforumowe tematy okołomuzyczne są takie codzienne i zwykłe a z ocenaryjnych bije hm...powaga Very Happy ja bym niczego nie zmieniała bo już i tak dosyć tu porządek panuje Very Happy a jak oddzielimy muzykę od innych sfer życia to wszystko się zrobi takie nuuudne i trzeba będzie dużo klikać żeby coś znaleźć.

pełna zgoda. cinemarum może sobie być (kinomanem nie jestem ;) ) ale nie zmieniajmy wszystkiego tak diametralnie :!:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 lipca 2009 13:51:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Pozostaje zatem sprawa nazwy. Cinemarum to pomysł Crazy'ego (jeśli dobrze pamiętam).

Co do kwestii nowego działu muzycznego zawierającego Ocenarium (też widzę to bardziej jako oddzielny poddział monograficzny obok poddziału z ogólnymi dyskusjami na temat muzyki, różnymi doniesieniami, np. o nowych płytach, koncertach itp.), to nie uważam jej za zamkniętą.

Karolina pisze:
jak zwykle anarchizująca Morella pisze:
dla mnie jest dobrze tak, jak jest :!:

Bo potforumowe tematy okołomuzyczne są takie codzienne i zwykłe a z ocenaryjnych bije hm...powaga :D ja bym niczego nie zmieniała bo już i tak dosyć tu porządek panuje :D a jak oddzielimy muzykę od innych sfer życia to wszystko się zrobi takie nuuudne i trzeba będzie dużo klikać żeby coś znaleźć.

pełna zgoda. cinemarum może sobie być (kinomanem nie jestem ;) ) ale nie zmieniajmy wszystkiego tak diametralnie :!:

A Twoją wypowiedź mam interpretować przez pryzmat pełnionej funkcji moderatora Potforum, czy raczej bycia aktywnym czytelnikiem Ocenarium? :wink: Chyba nie obawiasz się spadku zainteresowania Twoim działem? :twisted:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 832 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 56  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group