Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 20:10:11

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2006 14:37:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
już raz pisałem o koncertach ale można i jeszcze raz:

Łódź, Dekompresja, styczeń (****1/2). Jak dla mnie wyśmienite rozpoczęcie roku. Taki typowo klubowy koncert, nie jakiś specjalny ale regularny, bardzo dobry koncert. Ogromna energia, przecież nawet Ślepy werbel rozwalił! No i sympatyczne spotkanie okołokoncertowe z paroma z Was i pierwsze rozmowy z zespołem!

Warszawa, Stodoła, styczeń (*****). A co tam to było wydarzenie! Pod każdym względem. OK nad przekrojowością można chwilkę poubolewać ale i tak to co było dla mnie wynagrodziło wszystko. Bardzo byłem osobiście zadowolony, bo był to koncert bardzo inny od łódzkiego. I repertuar też się różnił, bo trafiło kilka innych rzeczy. O Dla każdej samotnej godziny już pisaliście. Ale to był też dla mnie pierwszy koncert kiedy usłyszałem na żywo Śmierć w Wenecji. I do tego czasu ten utwór jakoś się dla mnie nie wyróżniał. A to wykonanie było fenomenalne!
No i całe manewry późniejszez, które dla mnie w dość płynny sposób przeszły w piątkowe pójście do pracy. Niezapomniane przeżycie.

Warszawa, Punkt, maj (******) absolutny szczyt. wymarzony koncert. Z resztą cały ten dzień od meczu przez koncert po budyniowe manewry są nadal wydarzeniem roku. A i sam koncert był wyjątkowy. Crazy, ja tam jednak od początku opczekiwałem na Triodante i prawdę mówiąc gdyby poleciała nawet cała Legenda, to czułbym się lekko zawiedziony. W końcu cały ten mecz był po to aby wysłuchać/zagrać Triodante. Tak przynajmniej ja to widzę. I cała otoczka nie bez znaczenia. To że byliście tam głównie Wy, dodało wydarzeniu czegoś absolutnie niepowtarzalnego.

Poznań, Malta, lipiec (****) niestety nie dotarłem ale oglądałem na płycie i to bardzo dobry koncert był. Dodatkowo oprawa wyjątkowa. Szkoda, że mnie tam nie było. Również w manewrowym kontekście.

Warszawa, MPW, lipiec (***) chyba wszyscy byli zbyt zmęczeni. Potworny całodniowy upał uniemożliwił chyba lepsze zagranie z jednej strony ale też i odbiór z drugiej tego koncertu. Koncert ważny, bo w wyjątkowym miejscu i z wyjątkowej okazji. Przez to też, jak napisała bodajże Natalia, zupełnie nowy kontekst z tekstów w paru miejscach wyszedł. Ale jednak w porównaniu do takiego Punktu czy Stodoły było słabiej.

Poznań, Czytelnia, październik (*****) już to w paru miejscach pisałem, koncert objawienie dla mnie, dzięki niemu odkryłem dla siebie Taniec Szkieletów, wcześniej nietrafiający do mnie zupełnie. Zarazem koncert ważny z wielu innych powodów, bo piękny sam w sobie, znów w rodzinnym gronie i wpisujący się w kolejny meczowo-koncertowo-manewrowy weekend.

Warszawa, Hybrydy, październik (****1/2) piękny sam w sobie i udanie podtrzymujący wrażenia z Czytelni. Może ciut brakło tej wyjątkowości atmosfery poza samym koncertem, stąd leciutko niżej. Ale i tak było pięknie. Koncerty czytelniany i hybrydowy rozpoczął dla mnie piękną jesień 2005 z Tańcem Szkieletów.

A o innych koncertach pisałem tu

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2006 20:57:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
dodam tylko że maltę to widziałem w tv... niestety zaskoczenia pod względem dźwięku (zgadnijcie czy na + czy -) no i baaardzo na + pod względem klimatu i wizualności)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2006 21:49:09 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:24:41
Posty: 1925
Początek stycznia - Krotoszyn ****+

Koncert wyjątkowy, bo z nowymi muzykami ;). Gitary i waltornia rozstrojone na zimnie. Oprócz tego CZAD!!

10.02.2005 Poznań "U Bazyla" ****

Dobry koncert. Set standartowy z Siekierą na końcu spowodował, że niedomagania techniczne akustyków nie przeszkodziły w dobrej zabawie :) Nagłośnienie... hm... dało się słyszeć przy grze zespołu nieustający pisk, który u wrażliwszej części publiki powodował mimowolne zatykanie uszu... Klub U Bazyla nie postarał się zdecydowanie... Ale za to Siekiera wyszła świetnie (jak w oryginale)! W sumie to całkiem niezły koncert. :)

kwiecień Armia Gniezno "Młyn" *****+!!

To czego brakowało w Poznaniu było w Gnieźnie. Koncert nagłośniony najlepiej z tych wymienionych przeze mnie. Inaczej niż zwykle na początek (dobrze pamiętam?), potem było to co zwykle, czyli głównie Legenda, Ultima, trochę z Drogi, PMK, Trio no i na koniec Siekiera. Set mimo tego, że często powtarzany, tutaj spisał się znakomicie! Podsumowując, koncert zdecydowanie lepszy od tego u Bazyla, chciałbym żeby Armia zagrała tam jeszcze kiedyś.

maj Warszawa "Punkt" ******!!!!!!!!!

NAJLEPSZY KONCERT ARMII na jakim miałem okazję być. Ze względu na okoliczności, repertuar no i oczywiście wykonanie. Zgadzam się całkowicie z poprzednimi wypowiedziami. Kto nie był niech żałuje...

październik Poznań "Czytelnia" *****+!!!!!

Rodzinna, forumowa atmosfera i Taniec Szkieletów. Coś pięknego...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2006 22:33:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:45:18
Posty: 486
Skąd: Królewskie Stołeczne Rezydencjalne Miasto Wrocław
Wrocław, styczeń ****

koncert zupełnie przeciętny. ale promocja UT (która jeszcze wtedy nie wyszła), więc pierwszy raz Poza Prawem i cośtam jeszcze... fajna publika dość. aaaa.. i poza Buractwem absolutny brak Drogi i Ducha... <mały foch>. a... i pierwsze zidentyfikowanie się z forum kiedy elrond spytał czy są mieszkancy najdalszej wyspy. i pierwszy mój koncert z Blindmanem

Zabrze, czerwiec (?) ****

poza Armią Leniwiec - lubię ten zespół bardzo i Brygada. małe kłopoty z dojazdem (ulica wolności ciągnie sie przez całe miasto (CO ZA IDIOTA TO WYMYŚLIŁ!) i najpierw poszliśmy nie w tą jej stronę co trzeba). dłuuuuuga przerwa techniczna, publika do dupy, przyszło potem full jakichs nawalonych kolesi i rozwalali młyn... ale koncert sam spoko

Wrocław, czerwiec ***** (i nie wiem czy nie +)

zajebisty koncert. plenerowy i zafundowany przez miasto z okazji festiwalu wroclawnonstop. jedyny minus to to, ze wystepowalo kilka zespolow i nie bylo wiadomo do konca kiedy Armia.. ale jak wystartowała już to super... wspaniały, dynamiczny, publika świetna, dużo ludzi

Malta (obejrzany przeze mnie w Chorwacji w TVPKultura)

gitara wiadomo... ale mozna się lepiej wsłuchac w bas i go docenić bardziej :) oprawa graficzna suuuper!

Czytelnia

no, to wiadomo

2TM2,3

trasa akustyczna, Opole *****+


pierwszy raz usłyszałem Psalm 137 i Psalm 6. no i na Psalm 42 tez czekałem cały rok... no i na dodatek Stabat Mater ze skrzypcami... cudowne doznania muzyczne. nie przeszkadzało nawet potworne zimno w katedrze i zupełnie drewniana publiczność

trasa akustyczna Wrocław *****

pierwotnie miał byc gdzie indziej i zmieniło się jakoś w ostatniej chwili.. ale też fajny koncert

Katowice, wrzesień (?) *****+

wieki całe na czadowym koncercie nie byłem... początkowo zonk bo to był festyn parafialny i siedziały babcie na krzesełkach... ale zaraz powyskakiwali ludzie z kątów i była genialna zabawa... cała czadowa klasyka poleciała... super

_________________
-Panie Havranek, za 5 lat tu będzie IV Rzeczpospolita.
-Ja se ne boje, ja mam rakovinu..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 stycznia 2006 20:02:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 maja 2005 17:46:12
Posty: 93
Skąd: Krotoszyn
MAJ
Krotoszyn
to bylo dawno temu. gdy zachodzące słońce oswietliło scenę zobaczyłem wnoszone piece Rivery, przepieknie rozstawiona w tle perkusje, wnoszone gitary, których dzwiek przyprawia o dreszcz emocji.

W głębokim skrócie: porzadny koncert

_________________
....a ja się tego bardzo boję...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 163 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group