Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:35:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 09:59:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Kazdy zespol w czasie calego okresu swojego istnienia pozostawia "po sobie" mnostwo materialu, z ktorego tyylko czesc pojaiwa sie na oficjalnych plytach. Poza tym pozostaja wersje demo, piosenki publikowane na singlach, ktore pojawialy sie w malych nakladach, alternatywne wersje studyjne utworow znanych z plyt, remiksy, czy znacznie odbiegajace od oryginalow wersje koncertowe. Kwestia czasu jest pojawienie sie plyt o tytule takim jaki pojawia sie w nazwie watku, ew. taki material jest dodawany na dodatkowych dyskach do wydan "deluxe" ;). Armia istnieje juz 21 lat, wiec wiadomo, ze takiego materialu uzbieralo sie juz pod dostatkiem (o czym moze swiadczyc chociazby bogactwo zbiorow "uzbrojenia").

No i teraz pytanie: czy mozna sie spodziewac, ze dostaniemy kiedys do rak plyte z takim materialem w wykonaniu Armii? Z jednej strony zapoznanie sie z takimi perelkami jest niewatpliwie kuszace, ale z drugiej storny, wszystkie dotychczasowe albumy Armii byly pewna przemyslalna, zamknieta caloscia artystyczna. Taka zbieranka z pewnoscia nie byla by w stanie zapewnic takiej jednolitosci. Moze z tego tez powodu nie dane nam bylo nigdy dostac w rece armijnego "best of..."?

A jakie jest Wasze zdanie? Chcielibyscie popiescic uszeta takowa plyta? I co wg Was powinno sie na niej znalezc?

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 10:11:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Już kiedyś poruszałem ten temat. I przepadł bez echa.
A przecież istnieją demówki płyt (akustyczne Stanclewo?), pare numerów z Legendy po angielsku, materiał z pomiędzy Legendy a Triodante do tzw. "widowiska Legenda", kosmiczno-klawiszowe demo do Okien nagrane tylko przez Bryla... (nie to co jest na reedycji pierwszej płyty). I na pewno many more...
A to tylko okres "Goldrockerowy"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 10:23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Boskey pisze:
Już kiedyś poruszałem ten temat. I przepadł bez echa.


Skoro tak, to nalezy wzmoc lobbing!

MY CHCEMY RARYTASOW NA OFICJALNEJ PLYCIE!

Kto sie przylacza do lobbowania?

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 11:18:24 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
sa jeszcze chocby remixy o ktorych pisal elrond, ktore ma tez germaneze, byly i o nie prosby, ale bez odzewu.
mysle, ze kazdy fan chcialby miec cos takiego i to najlepiej w trzyplytowym boksie. hehe. tyle, ze moze zespol nie chce czegos takiego wydac. powodow moze byc wiele: niezgodnosc z wizerunkiem lub "programem", niska jakosc archiwaliow, moze szykuja to na megaokazje, moze realizaja (w tajemnicy) sie odwleka (jak wiele innych projektow), moze obawa o kiepska jakosc wydania przez wydawce, moze problemy z prawami autorskimi...
co nie zmienia faktu, ze bardzo bylbym kontent na taki krok i do lobby sie zapisuje oboma recyma.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 13:19:11 
Są jeszcze:
- wstępny mix 'Legendy' (ciekawy o tyle, że jest na nim niepublikowany utwór; na pewno w warstwie tekstowej, w muzycznej, cóż - wydawało mi się, że nie kojarzę go z żadnej z płyt, ale być może to tylko kwestia mojego beznadziejnego słuchu; końcZył się on instrumentalnym zakończeniem 'Aguirre' z płyty 'Czas i byt'... całość zaś mixu kończyła się dość długim utworem chóralnym, ale nie wiem, czy był on jedynie dograny jako zapełniacz (raczej tak) czy też taki był zamysł początkowy, by płyta tak się kończyła),
- demo nagrane po 'Triodante', jeszcze z Grymuzą (zdaje się, że pisał on o tym na forum Woobie Doobie, że ma taką kasetę; był u nas wątek o tym),
- demo 'Ducha',
- alternatywny mix 'Pocałunku mongolskiego księcia'.

Z luźnych utworów to oczywiście:
- To niemożliwe,
- Nocny lot.


Biorąc pod uwagę, że to o czym wiemy to zapewne jest tylko mała cząstka tego co jest, domyślam się, że jest dużo. Może trzeba poszukać w domowych archiwach. Tak jak było z koncertem z Lublina z 1991, który miał być dołączony do reedycji 'Exodusu' - niby zaginął i nikt go nie miał, po czym nagle się okazało, że znalazł się DAT z tym koncertem (swoją drogą, ciekaw jestem czy przez te półtora roku koncert leży w 'bezpiecznym' miejscu czy znów zaginął :P).

[OFF]
Mój ojciec wydaje gazetę lokalną, wychodzi ona w paru gminach. Ponieważ jest lokalna, to zajmuje się także lokalnymi sprawami. Zgłosił się do taty jakiś gość z jednej z wiosek, że zbiera od iluś lat informacje o swojej miejscowości, że 'bada' jej historię i napisał o tym książkę. Tato chciał ją przedrukować w odcinkach, ale człowiek ten chciał zarobić na swoim dziele. Szukał wydawcy w Niemczech, ale nie udało się, ponieważ nikt nie chciał wyłożyć pieniędzy na to - musiałby sam zapłacić. W końcu zmarł. A po śmierci, wdowa po nim, robiąc porządek, zamówiła ciężarówkę, i wyrzuciła wszystkie 'graty' które po mężu jej zostały. M.in. pisaną wiele lat książkę, i różne inne materiały związane z historią tej wioski, zbierane przez zmarłego męża. I tak oto wszystko przepadło. :(
[/OFF]

Wstawiłem ten OFF, żeby pokazać realny przypadek, kiedy zwlekanie z publikacją okazało się tragiczne w skutkach. Czekanie na specjalną okazję tak właśnie może się skończyć - już nigdy nie będzie nam dane poznać tych materiałów. Mogą zaginąć, zniszczyć się czy po prostu może zabraknąć zainteresowanego...
(Nie chcę tu stwierdzać, że tego typu nagrania to jest jakaś priorytetowa sprawa, że już zaraz trzeba wydać. Ale miło jest czasami posłuchać.)

Rozumiem, że problemem w wydaniu może być kwestia finansowa. Ale jeśli już się zaczynamy umawiać na wydanie 'Triodante' na vinylu, i jest jakiś sposób, by to zrobić, mimo finansów, to chyba tymbardziej taka płytka z archiwaliami.
No ale być może problemem nie jest kwestia finansowa... A wtedy już chyba nie bardzo możemy cokolwiek poradzić.
(To tylko moje przemyślenia te parę linijek w górę - nie chcę wtykać nosa w nieswoje sprawy i nie oczekuję od zespołu, że zacznie się spowiadać czy wyda taką płytę i jeśli nie to dlaczego. :P)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 13:22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ja się podpisuję pod Waszymi postulatami obydwoma rękami i całą klawiaturą :)

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 14:04:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Pet pisze:
Moze z tego tez powodu nie dane nam bylo nigdy dostac w rece armijnego "best of..."?

best of się pojawi, jak Armia zrezygnuje z współpracy z MMP ;)

no a apel Peta (co go na szczęście znowu możemy na forum gościć) się wpisuje w te wszystkie powtarzane przez wiele osób w różnych wątkach prośby o wydanie tych perełek... ja oczywiście jestem za opcją z obrazem zwłaszcza...

pozdro...
kot


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 14:31:13 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:24:41
Posty: 1925
Bandyta pisze:
alternatywny mix 'Pocałunku mongolskiego księcia'.


Alternatywna Utopia ukazała się na składance Song Of Songs. :) Znalazłem w sieci i dałem na rapidshare:

http://rapidshare.de/files/13783879/Arm ... a.mp3.html


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 18:10:20 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Bandyta pisze:
Mój ojciec wydaje gazetę lokalną, wychodzi ona w paru gminach. Ponieważ jest lokalna, to zajmuje się także lokalnymi sprawami. Zgłosił się do taty jakiś gość z jednej z wiosek, że zbiera od iluś lat informacje o swojej miejscowości, że 'bada' jej historię i napisał o tym książkę. Tato chciał ją przedrukować w odcinkach, ale człowiek ten chciał zarobić na swoim dziele. Szukał wydawcy w Niemczech, ale nie udało się, ponieważ nikt nie chciał wyłożyć pieniędzy na to - musiałby sam zapłacić. W końcu zmarł. A po śmierci, wdowa po nim, robiąc porządek, zamówiła ciężarówkę, i wyrzuciła wszystkie 'graty' które po mężu jej zostały. M.in. pisaną wiele lat książkę, i różne inne materiały związane z historią tej wioski, zbierane przez zmarłego męża. I tak oto wszystko przepadło.


Mamy jeszcze jeden powód, dla którego Elrond powinien dbać o zdrowie! :D
Zdrówka życzę :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 19:52:52 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 15:39:00
Posty: 354
Cytat:
Bandyta napisał:
Mój ojciec wydaje gazetę lokalną, wychodzi ona w paru gminach. Ponieważ jest lokalna, to zajmuje się także lokalnymi sprawami. Zgłosił się do taty jakiś gość z jednej z wiosek, że zbiera od iluś lat informacje o swojej miejscowości, że 'bada' jej historię i napisał o tym książkę. Tato chciał ją przedrukować w odcinkach, ale człowiek ten chciał zarobić na swoim dziele. Szukał wydawcy w Niemczech, ale nie udało się, ponieważ nikt nie chciał wyłożyć pieniędzy na to - musiałby sam zapłacić. W końcu zmarł. A po śmierci, wdowa po nim, robiąc porządek, zamówiła ciężarówkę, i wyrzuciła wszystkie 'graty' które po mężu jej zostały. M.in. pisaną wiele lat książkę, i różne inne materiały związane z historią tej wioski, zbierane przez zmarłego męża. I tak oto wszystko przepadło.


Mamy jeszcze jeden powód, dla którego Elrond powinien dbać o zdrowie!



Nie ufasz Natalii? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 20:40:53 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Hehe... Co za konfrontacyjne pytanie.... Odpowiem dużymi oczami. :shock:
Ta zacytowana przeze mnie analogia - ostrzeżenie opisana przez przesympatycznego Modulatora wydała mi się godna skomentowania jedynie dowcipem.
Podchodząc do sprawy poważnie, nie obawiam się w najmniejszym stopniu o los nieznanych materiałów armijnych.
Na pewno przyjdzie na nie czas w odpowiednim czasie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 20:43:24 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 15:39:00
Posty: 354
He he he. Dobry dowcip rzuciłem, skoro się na niego złapałeś! :twisted:

(Ja w pytaniu o Natalię chciałem zasugerować, że też może wyrzucić dorobek Tomka na śmietnik i do tego odniosłem pytanie. Wcale nie miałem na myśli rosołu. ) :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lutego 2006 20:46:21 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Tak myślałem........ :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 lutego 2006 23:58:54 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
Jestem za. Jak najwięcej armijnych wydawnictw.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 lutego 2006 00:29:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22844
Jurek_M pisze:
Jestem za. Jak najwięcej armijnych wydawnictw.

dobrze, że nie ja tego nie widzi :)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group