Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:06:02

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: DVD Triodante
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2004 22:56:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Dorwałem dzisiaj w mm dvd z Triodante!!! Niestety z powodów technicznych bedę się sycił zawartością dopiero tak z rana jutrzejszego..... :cry:

Czy ktoś już kupił??? Jakieś wrażenia????

BTW: zamknięty temat Sprzedawca, więc informuje tutaj że można na maila się zemną ugadać jeśli chodzi o dostarczenie owego DVD i nie tylko :wink:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2004 23:58:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Youzek podaj proszę cenę tego wydawnictwa.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 03 grudnia 2004 23:59:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
.... i miejsce, gdzie cię można złapać, by wymienić kasę na ten krążek.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2004 10:19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
chodzilo oczywiscie o to! poprosze rowniez cene.....

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2004 15:13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 00:04:43
Posty: 28
Skąd: Katowice
Ja zamówiłem w Rock-Serwis z przesyłką wyszło 65zł jak paczka dojdzie i odpale płytke napisze wam swoją recenzje ;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2004 22:28:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Właśnie jestem tuż po obejrzeniu.... I jestem wstrząśnięty.... Dla tych którzy nie widzieli nigdy przedstawienia i nie odrzuca ich od Triodante pozycja wręcz OOWIĄZKOWA!!!! Od razu to zaznaczam bo nie wiem czy wszystkim będzie się chciało czytać to wszystko co napisze :wink:

UWAGA!! SPOJLER!!! Jeśli ktoś nie chce nic wiedzieć to niech lepiej nie czyta już tego postu :wink:

Króciutko o tym jak wydawnictwo wyglada.
Nie mam porównania bo jest to pierwsze DVD muzyczne jakie posiadam. Ci którzy oczekują czegoś specjalnego się zawiodą.Ale chyba nie o superksiążeczke chodzi, no nie? Ogólnie przyjemnie dla oka, grafiki z książeczki do Triodante. Rzuciłami się w oczyjedna rzecz.... englisz translejszyn zrobił kolo który się wbił wokalnie na PMK... jakiś Gerard Nowak... podobno to jakiś człowiek Budzego... no newermajnd,co będziemy o nim gadać :wink: (bo tak wogóle to całe DVD po angielsku jest standardowo)

Pomęczyłem się z odtwarzaczem bomusiałem go przenieść do innego pokoju, no ale w końcurozsiadłem się i włączyłem. Zacząłemod przystawek coby danie główne zostawić sobie na koniec. Teledyski do Trzech bajek i Wyludniacza są już w miare znane choć dla tych którzy mają problemy z uruchomieniem tego drugiego (np. ja :wink: ) jest to niewątpliwie dodatkowa atrakcja. Od razu zaznaczam że fragment widowiska obrazujący Wyludniacza, to nie to samo co teledysk do tegoż kawałka. Teledysk jest w brzmieniu oryginalnym i jest wyciętym, około 4 minutowym, fragmentem przedstawienia.
Następną rzeczą na liście jest wywiad z Budzym. Został on podzielony na 9 części coby ten który chce usłyszeć konkretną jego część (np.o tekstach) nie musiał przewijać ileś czasu wposzukiwaniu odpowiedniego fragmentu. Wywiad trwa ok. 35 minut. Bardzo ciekawy, dosyć przekrojowy, ale.... moge jeszcze jakoś zrozumieć że dla metalmindu czas w zespole Armia zatrzymał się na płycie Droga (no bo w końcu do tej płyty będę reedycje), ale nie rozumiem już zupełnie, czemuż to nie ma chyba NIC powiedzianego o płycie Triodante! Przecież to jest DVD o tej płycie!! Czyżby nie zauważyli tego?? Dziwnie to brzmi bo Budzy coś mówi o Legendzie, a za chwile już pytanie o Ducha.... No do jasnej ciasnej, coś tu nie tak..... Przyczepiłbym się jeszcze do tego że wywiad był kręcony mało profesjonalnie IMHO... Raz obraz jest bardzo ciemny i już podczas wypowiedzi Toma ejst on regulowany, a raz jest bardzo jasnyi znowu regulacja na bieżąco... Amatorką mi to śmierdzi...
Sam wywiad bardzo ciekawy. O ile ostatnio często się zdarzało że czytając jakiś wywiad z Tomem, w pewnym momencie to co już niedawno czytałem w innej jego wypowiedzi, to w tym wypadku takie wrażenie mam tylko momentami. Gdyby pociągnięto jeszcze ten wywiad tak że rzeczywiście byłby o CAŁYCH 20 latach to ta amatorszczyzna nagraniowa poszłaby w niepamięć, a tak.... "tylko" bardzo dobrze.
Jest jeszcze biografia zespołu (nie wczytywałem się póki co za dobrze, ale już wychwyciłem pewną nieścisłość... PMK (a więc jednak wiedzą że była taka płyta :twisted: ) został nazwany bodajże "najcięższą" płytą zespołu Armia... stwierdzenie conajmniej kontrowersyjne. strach się bać czy czegoś gorszego nie wymyślili), dyskografia (też moge się przyczepić że nie zostało zaznaczone że były dwie części SSS), tapety (mało...) i linki (tu kolejny punkt ujemny. nie ma nawet linka do strony Budzego. tylko armia.kdm.pl i strona metalmind :/).Ogólnie nie jest źle, ale mogłobyć lepiej.

No i na koniec najważniejsza część DVD czyli przedstawienie nakręcone do płyty Triodante. Od razu zaznaczam żeby co niektórzy w szok nie popadli. Na przedstawienie składa się 9 kawałków. Brakuje Dzynia :twisted: No i dźwięk jest ZUPEŁNIE inny! Przynajmniej u mnie różnice było słychać wyraźnie :wink: Oczywiście dalej jestto Triodante ale inaczej zmiksowane. No i pokusze się o stwierdzenie że ta wersja mi się zdecydowanie bardziej podoba... Może to kwestia tego że słuchałem tego poraz pierwszy na kinie domowym i bez problemu mogłem wychwycić te smaczki wszystkie...? Raczej nie. Prędzej moje wrażenie potęgowało przedstawienie i współgranie obrazu z dźwiękiem.... Naprawde pełen mistycyzm.... Jakby było wydanie CD z tym miksem Triodante to ja się zapisuje pierwszy w kolejce. Bomba.
No a teraz o samym przedstawieniu po kolei. Początek i koniec,podobnie jak na Exodusie, zaczyna się jakimiś Chorałami... Bardzo przyjemne, dobrze "klamrują" cały obraz. Zaczyna się Wyludniacz. Czerowne tło, zespół w zbrojach, umorusany w czymś,dookoła biegają siakieś dusze potępione szukające swego wyludniacza. Na dole ekranu jest na bieżąco pokazywany tekst po angilesku, w razie jakby Armia świat podbiła.
Piekło trwa dalej. Popioły, Nieruchomo.... Podczas Nieruchomo pan reżyser (Jarosław Orłowski) strasznie się uczepił motywu z wiszącym do góry nogami, zdredowanym Dzikim. Ogólnie piekło wykonane świetnie.

Następnie zaczyna się Miejsce pod słońcem, czyli przechodzimy do czyśćca.... czerwone zmieniamy na niebieskie, zespół się obmył i otrzepał z brudu, no i przebrał się. Ojciec mój (który nie wiedział kiedy było to nagrywane) stwierdził że chyba na Władcy Pierścieni się troche wzorowali jeśli chodzi o stroje (chodzi oczywiście o film). No i nie da się ukryć że wyczuwa się podobieństwa..... Już wiadomo na czym Jackson się wzorował :twisted: Banan jak mnich. Brode mu tylko dobrze widać. Budzy - krzyżak. Graal, pustynia na której z czasem pojawia się życie... a piosenki leća... Ciało i duch, Pieśń przygodna, Piosenka liczb..... Budzy krąży i szuka....

I znajduje.... Zrzucają ciężary, pakują się w jakieś białe tuniki (zresztą biały kolorem dominującym w scenografi) i trafiają do miejsca przeznaczenia... Słynny witraż widać.... Święto Jaskółki i Skończyłem rozpoczynaj... Tak jak mówiłem wcześniej przedstawienie zamyka Chorał.
Niebo także wykonane bardzo dobrze. Na tyle ile można w naszym pojmowaniu Nieba je przedstawić dobrze....
To już koniec. Całość przedstawienia trwa troche ponad godzine.

Ogólnie wrażenie bardzo pozytywne. Są pewne niedostatki (jest ich za dużo, nie ma co się oszukiwać), ale absolutnie nie mogą one przysłonić reszty zawartości. Mnie bardzo to przedstawienie przekonało do Triodante. Jak jeszcze do tej pory miałem wątpliwości na którymmiejscu je postawić, tak teraz wdrapuje się zdecydowanymi ruchamina drugie miejsce i pewnie tam stoi.

Ocena 9-/10



Długo już to pisze bo miałem przerwy w pisaniu i dodam tylko że od Nieruchomo przedstawienie oglądał ze mną mój ojciec (który jest w taki wieku że mógłby być ojcem wszystkich forumowiczów) i bardzo mu się spodobało... Zarówno od strony obrazu, jak i dopasowania obrazu do muzyki... No sama muzyka też... Także może warto sprawić rodzicom taki prezent? :wink: a nuż zaczną was na Armie zabierać :twisted:



Dziękuje za przeczytanie (jeśli wogóle ktoś dotarł do końca :wink: )!
Łapacze wiatru trąbią na bój! Upsss.... to nie ta płyta.... :oops: :wink:




EDIT: Matko kochana!!! Ale mi post wyszedł! :shock: :shock: :shock:

:twisted: :twisted:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2004 22:47:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Dzięki Youzwa za wysiłek i dzielenie się wrażeniami! Ale miałeś fajne popołudnie, odżyły wspomnienia gdy spektakl po nocy oglądałem!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2004 23:36:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:37:01
Posty: 60
Skąd: Krakoff
dzięki youzwa za recenzje! narobiłeś smaku!
a tak w ogóle to ja już wcześniej założyłem temat o takiej samej nazwie (DVD Triodante) - dziwne to forum :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2004 23:50:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
ano rzeczywiście :oops: jaka wtopa :? proponuje żeby pan mod scalił te tematy i zrugał tego debila co to założył drugi taki sam temat :wink:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 grudnia 2004 01:16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Heh..... narobiłeś mi smaku Youzwa, oj narobiłeś.... chociaż spektakl ja bardzo dobrze pamiętam..........

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 grudnia 2004 01:34:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Żeby ostatecznie wyprowadzić z róznowagi tych którzy niemają jeszcze płyty (czyli chyba wszystkich :twisted: ) powiem że bardziej mną to ruszyło chyba nawet niż TC..... a póki co TC to dlamnie najlepsza płyta tego roku i NIC już nie wskazuje na to żeby miało się to zmienić.....

Kupujcie bo naprawde warto!

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 05 grudnia 2004 11:06:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja jestem naprawdę ciekaw, czy na kimś, u kogo "Triodante" jest na pierwszym miejscu, brzmienie DVD zrobi wrażenie. Dawno nie oglądałem tego przedstawienia, a Twa recenzja, Youzwo, tylko zachęca :wink: Swoją drogą, nie traktowałbym tego jako zdradzanie tajemnicy, bo przecież dobry opis zawartości musi uzasadniać wystawioną ocenę. Gdybyś napisał samą notę bez uzasadnienia, nic by to nam nie powiedziało. Fan "Legendy" polubił "Triodante" :lol:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 14:14:05 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:40:03
Posty: 834
Skąd: Białystok
Ja też już mam DVD Triodante i jestem bardzo ukontentowany. Jest to przede wszystkim pamiątka dla fanów Armii. Utwory zupełnie inaczej brzmią niż na płycie (wydają się być wykonywane na żywo, Tom zupełnie inaczej śpiewa, a jak młodo wygląda).

Książeczka przypomina jako żywo książeczkę do reedycji CD Triodante z tego roku.

Wywiad, jak wywiad, niektóre kwestie zostały poruszone, ale ja rzeczywiście zadałbym więcej pytań dotyczących wszystkich płyt Armii, a Triodante w szczególności. Prowadzący wywiad nie zapytał nic o PMK na przykład, a i aktualne plany zespołu mogłyby zostać poruszone. No, ale najważniejsze, że DVD jest.

Pewnym mankamentem jest brak wzmianki o tym, że SSS to rzeczywiście wydawnictwo dwupłytowe. To się rzuca w oczy dla osób znających Armię i przeglądających dyskografię na DVD. A czy Dzynia nie ma? Musze jeszcze raz obejrzeć, bo wydawało mi się, że słyszę, ale w związku z tym, że w tym czasie musiałem robić dwie rzeczy naraz, więc może się przesłyszałem.

BTW , płytę zamówiłem w Rock-Serwisie. Przyszła w sobotę.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 16:47:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Dzynia nie ma i jestem w stanie się o to założyć o każde pieniądze :wink:
Spryciarze z tego metalmajndu..... nazwali jedną część wywiadu "Legenda & Triodante" a NIC tam nie mao Triodante..... :? Wogóle bezkomentarza.... jak tak ma wyglądać "najlepsza" andergrandowa wytwórnia w kraju..... :roll:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 18:43:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Youzwo, a Ty tak na serio z tym undergroundowym charakterem MMP? Oni są niszowi, ale czy to jest podziemie :roll: W wywiadzie Budzy nie wspomina o "Triodante", bo o oczywistych rzeczach mówić nie należy :wink: Zresztą muzyka też się sama obroni. Ja bym wolał, by Tom opisał etapy powstawania płyty, ale tego może się doczekamy kiedy indziej. A może czas organizować zloty nie tylko z okazji jubileuszu zespołu, lecz nagrania poszczególnych płyt :D

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group