Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 12 maja 2024 08:31:30

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 21:15:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
MikhaEl pisze:
A może czas organizować zloty nie tylko z okazji jubileuszu zespołu, lecz nagrania poszczególnych płyt


im wiecej powodów tym lepiej! bedziemy sie trzymac chronologii, czy sami dopasujemy miesiące/pory roku do poszczegolnych płyt? :)

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 21:30:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Znów zaczyna się offtopic (to już zwyczaj :wink: ), ale powinniśmy brać pod uwagę dzień premiery. Tylko kto to pamięta?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 21:46:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
1999-04-15 droga
2000-10-05 sss
2000-04-01 antiarmia ars mundi
2003-10-27 pmk


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 21:48:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Lepiej, Boski, napisz, kiedy premiery miały kamienie milowe: "Triodante" i "Legenda" :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 21:56:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
niewiem ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 06 grudnia 2004 23:36:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:05:18
Posty: 3787
Boskey pisze:
2003-10-27 pmk


z pmk to taka smieszna sprawa, ze dostalem go juz 25 pazdziernika - i to w zadupiastym sklepiku w zadupiastej legnicy - ale z tego co pamietam, to byla mowa o tym, ze pmk da rade dostac jeszcze przed premiera w niektorych sklepach - z nowym acid drinkers tez tak bylo, podejrzewam, ze podobnie jest z wiekszoscia krazkow, tylko ze do legnicy wszystko dociera raczej pozniej niz wczesniej.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2004 01:54:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Andergrand, nisza.... jak zwał tak zwał. Chyba ogólnie wiadomo o co mi chodzi, taknie?

mikhael pisze:
W wywiadzie Budzy nie wspomina o "Triodante", bo o oczywistych rzeczach mówić nie należy :wink:
spoko. to niech Armia na koncertach nie gra nic z Triodante,bo to oczywiste że te kawałki są świetne.

durna odpowiedź? a stwierdzenie Mika to jakie niby? umowe masz jakąś z mmp że tak gadasz? :twisted: przecież to jest zwyczajne zjebanie sprawy. i jeszcze oszukiwanie klienta bo niby w wywiadzie jest mówione o Triodante..... tylko ja tego nie zauważyłem.... :roll:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2004 19:34:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
ej zcziluj kolego! :oops:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2004 19:39:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Czy ja Ci zarzucam, że powiedziałeś coś głupiego? Nie zauważasz emotikonów? Jest mi obojętne, w jakiej wytwórni Armia będzie wydawała płyty, jeśli będę wiedział, iż robią to tam, a nie gdzie indziej. Na znak protestu możesz co do edycji możesz nie kupować nic z MMP. Ja bym wolał na tym DVD usłyszeć historię powstawania przedstawienia, a nie samej płyty. Teraz każdy może sobie napisać, co by wolał, a czego tam nie ma :roll: Jak masz jakiś problem, Youzwo, to skorzystaj z prywatnej wiadomości :?
Na pewno masz rację z tym zaskakującym przemilczeniem genezy "Triodante", bo to razi. Może MMP się kiedyś wyrobi. A wiesz może, kto przeprowadzał ten wywiad? Sama rozmowa ciekawa, ale raczej dzięki Budzemu, bo niektóre pytania dziennikarza są dość dziwne, np. "Jak powstają takie teksty jak: 'wiatr jest szary, a księżyc zielony'?" :lol: Zmiany oświetlenia są dziwne.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2004 22:48:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 17:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Mikmi się wydaje że ty maszproblem, zresztą już to gdzieś na tym forum napisałem, ale dziwnie to przemilczałeś.... Więc daruj sobie takie śmieszne teksty...
I śmieszne jest dla mnie to ze jedni mogą tu powiedzieć coś ostrego a inni nie.... Coraz straszniej tu....

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 07 grudnia 2004 23:14:49 
PANOWIE!!!

Do prywatnych kłótni macie:
- prywatne wiadomości,
- adresy e-mail,
- numery gg,
i zapewne jeszcze wiele innych sposobów.

Więc usilnie nawołuję o zaprzestanie tych czynów. :(


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2004 11:43:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 14:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Wczoraj dorwałem od Youzwy (dzienks!!) i obejrzałem.

Sam film jeszcze dość dobrze pamiętałem, więc wiekszego zaskoczenia nie było. Obraz, dźwięk OK. Youzwo, to nie jest inny miks Triodante tylko kompletnie nowe nagranie (setka) na potrzeby przedstawienia. Tak przynajmniej kojarzę z wywiadów z tamtego okresu, w sumie rzecz do sprawdzenia lub zweryfikowania u Budzego. Różnic do płyty sporo. Już w Wyludniaczu Banan pojawia się z waltornią znacznie później itp. Wokal Budzego też w wielu miejscach brzmi zupełnie inaczej. Inne akcenty a czasam nawet lekko zmieniona melodia. Ogólnie bardziej surowo, koncertowo niż na płycie.

Video. Wyludniacz - miks z płyty + fragmenty z przedstawienia. Tu najłatwiej porównać dźwięk i wychwycić różnice. 3 bajki to rzecz niby tylko parę lat młodsza ale zupełnie z innej epoki (jako video) - ciekawostka.

Wywiad - bardzo ciekawy. przeczytalem już setki wywiadów z Budzym a w tym znowu pojawia sie coś nowego. Choć podzielam pogląd, że pominięcie kulis powstania płyty i przestawienia Triodante to spora niedoróba. Dzięki temu w galerii gitarzystów zespołu brakuje jakiegoś większego wspomnienia o Grymuzie. A dużo ciekawego jest o Brylu i Popkornie. W ogóle wywiad ma jakiś przeskok. Jest sporo o powstaniu zespołu, Legendzie itp a potem od razu pojawia się Popkorn i Duch oraz Droga. Mikhaelu, może pytanie "Jak powstają takie teksty jak: 'wiatr jest szary, a księżyc zielony'?" nie jest najmądrzejsze ale jaka piękna odpowiedź. I co ciekawe w wywiadzie pominięto całkowicie kwestię katolicyzmu Budzego i tzw. rocka chrześcijańskiego. To akurat dobrze, bo wątek ten zdominował wiele wywiadów w ostatnich latach. Tu jest on zauważalny jedynie w kontekście pewnych wypowiedzi ale nie tak wprost. Co do strony technicznej wywiadu to szkoda gadać (pisać). Pan od światła do zwolnienia.
Inne dodatki - historii nie czytałem, dyskografia bardzo pobieżnie przelecona.

Bardzo miły wieczór był. Dzisiaj też sobie włączę :D

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 grudnia 2004 16:29:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Mnie zmiany muzyczne (brzmienie, linia wokalna) raczej zirytowały. Jestem przyzwyczajony do pierwotnej edycji z płyty, a nie z przedstawienia. Panie Marecki, ja nie napisałem, że pytanie o teksty było beznadziejne, a odpowiedzi Budzego również wspomniałem i nadal utrzymuję, iż ten wywiad jest ciekawy tylko dzięki osobie pytanej, a nie Darkowi Świtale. Zresztą podobne pytania zawsze będą mi się kojarzyć z fragmentem "12 groszy" :wink: Jak bym się czepiał szczegółów, to Budzy wspomina o rywalizacji "Legendy" i "Triodante" na forum :wink: Wiem, że to za mało. Ale ja np. bardziej rozumiałbym wywiad tylko o tworzeniu tej ostatniej płyty, bo tak to jest jakaś marna namiastka: tu dyskografia, tam tapety. O wszystkim i o niczym (w stylu "Metal Hammera").
W każdym razie ja jestem daleki od deklaracji Youzwy o ewentualnym zakupie alternatywnej wersji audio "Triodante", bo w ogóle do mnie nie trafia. Odnoszę wrażenie, że zabrakło mocy, np. w "Miejscu pod słońcem". Podoba mi się początek "Popiołów", bo jest bardziej postpunkowy niż metalowy (przynajmniej ja to tak odbieram), ale i tak jestem przyzwyczajony do kasety z SP Records :roll:
Ostatnie słowo do Youzwy: ja nie mam zamiaru cenzurować Twoich wypowiedzi i tego zarzucić mi nie możesz. Jeśli potrafisz dyskutować bez uciekania się do zupełnie zbędnych wycieczek osobistych, to na to czekam. To tyle, a niech moim usprawiedliwieniem zaniechania prywatnej korespondencji będzie to, że też jej uniknąłeś. I pokaż mi głupotę zawartą w poście o MMP, bo chodziło mi tylko o to, że dla mnie nie każda firma fonograficzna, która nie jest majorsem, od razu staje się undergroundowa (szufladka zresztą niepotrzebna, bo ja kupuję płyty prawie każdej wytwórni, bo liczy się kapela, a nie wydawca :roll: ). MMP ma niemal monopol na rynku szeroko rozumianej muzyki metalowej, a np. Mystic Records dopiero próbuje z nim konkurować. W tej tzw. niszy po prostu rządzą. Jeśli tajny projekt wydawniczy będzie rzeczywistością, to zapewne bardziej będziesz się przykładał do korekty tekstów na okładkach, czego Ci zresztą życzę.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2004 09:45:02 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:31:23
Posty: 3422
Mam diwidi, oglądam w kółko i cieszem się z tego powodu niewymownie!
Elrondzie, dzięki, żeś zrealizował jedno z marzeń mych armijnych. :wink:

A wywiad? Cukiereczek! Historyja Amii w pigułce + dużo uśmiechu i sympatyczności.
Dobre do odtwarzania w chwilach smutniejszych. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2004 14:33:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Zakupiłem wczoraj DVD w poznańskim MediaMarkcie za 48,99 PLN.
Obejrzałem dopiero wywiad a za przedstawienie dopiero się popołudniu wezmę.
P.S. Wydanie bardzo mi się podoba!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group