Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 05:24:13

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytania
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 15:41:18 

Rejestracja:
pn, 13 marca 2006 15:38:14
Posty: 1
Witajcie!

Nie udzielałem się dotąd na tym forum, ale jestem sporadycznym czytelnikiem zjawiającym się tu dłuższego czasu. A właściwie to od początku. Na Gery też zdarzało mi się zerkać.

Postanowiłem się uaktywnić, bo od dawna uzbierło mi się sporo pytań na tematy armijne, a nie wiem, czy tutaj są na nie odpowiedzi. A przekopywać mi się nie chce przez te setki wpisów. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu następujących kwestii:


1. Pisaliście wielokrotnie, że bonusy do "Legendy" w wydnaiu z MMP są takie same jak w wydaniu Ars Mundi. Mam obie te edycje i muszę stwierdzić, że "Podróż na wschód" jest inna... O co chodzi?

2. Płyta "Triodante" w wydaniu kasetowym SP Records z 1994 roku w książeczce miała notkę stwierdzającą, że współtwórcą repertuaru był też Brylewski. Kompakt wydany później przez Ars Mundi już o tym nie wspomina. W jakich utworach maczał swoje paluchy Goldroker?

3. Czy są jakieś nagrania koncertowe z czasów przed odejściem Brylewskiego z repertuarem z "Triodante"? Ogrywali to już w 1993 roku?

4. Spotkałem się kiedyś z informacją, że Bryla miał zastąpić Robert Sadowski. Do tego nie doszło, ale ciekawi mnie, czy z nim w składzie odbyły się jakieś próby. I kto jeszcze był brany pod uwagę na miejsce gitarzysty przed naborem Michała Grymuzy?

5. Leonard Cohen pojawiający się w jednej strofie z tekstu "To czego nigdy nie widziałem" został uhonorowany adnotacją we wkładce "Legendy", ale James Joyce ze "Skończyłem rozpoczynaj" już nie. Czyżby omyłka i nieuwaga wydawców? Zawsze mnie to nurtowało... Tym bardziej, że Tom jest autorem parafrazy fragmentu "Ulissesa" opublikowanego w pierwszym numerze "Tylko Rocka".

6. Czy jest w planach wydanie jakieść koncertówki drugiej koncertówki z Brylewskim?

7. Jak wyżej - z Grymuzą?

8. Dlaczego tak położono wydane w reedycji "Exodus" i "Czas i Byt" pod względem graficznym? Przecież z "Legnedą" i "Duchem" wyszło świetnie!

9. Od kiedy na koncertach Armii zaczął pojawiać się Banan?

Pytanie, nie związane z Armią, do pana wydawcy, DJ MAkonena, który się tutaj pojawia. Czy jest w planach reedycja płyty Brygady Kryzys "Live In Remont"? Dlaczego nikt tego nie wyda?


Mam nadzieję, że pomożecie rozwikłać kilka kwestii, które nurtują mnie już od dłużeszgo czasu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 16:51:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
ad.2):
elrond pisze:
wyludniacz- muzyka : Banan, Budzy, Brylewski
popioły - muzyka : Banan, Budzy
nieruchomo -muzyka: Grymuza ,Banan,Piotrowski
miejsce pod słońcem- muzyka : Piotrowski, Grymuza
Dzyń- muzyka : Grymuza,Piotrowski
Ciało i duch -muzyka: Budzy,Piotrowski
Pieśń przygodna- muzyka :Budzy, Banan, Brylewski
piosenka liczb -muzyka :Stopa
święto jaskólki- muzyka : Brylewski,Banan
Skończyłem rozpoczynaj- muzyka: Budzy,Grymuza , Piotrowski


http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=11589#p11589

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 18:45:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
bartezz pisze:
3. Czy są jakieś nagrania koncertowe z czasów przed odejściem Brylewskiego z repertuarem z "Triodante"? Ogrywali to już w 1993 roku?
...nie ma takich nagrań
bartezz pisze:
4. Spotkałem się kiedyś z informacją, że Bryla miał zastąpić Robert Sadowski. Do tego nie doszło, ale ciekawi mnie, czy z nim w składzie odbyły się jakieś próby. I kto jeszcze był brany pod uwagę na miejsce gitarzysty przed naborem Michała Grymuzy?
...odbywaly sie próby z Robertem Sadowskim...
bartezz pisze:
5. Leonard Cohen pojawiający się w jednej strofie z tekstu "To czego nigdy nie widziałem" został uhonorowany adnotacją we wkładce "Legendy", ale James Joyce ze "Skończyłem rozpoczynaj" już nie. Czyżby omyłka i nieuwaga wydawców? Zawsze mnie to nurtowało... Tym bardziej, że Tom jest autorem parafrazy fragmentu "Ulissesa" opublikowanego w pierwszym numerze "Tylko Rocka".
....nieuwaga wydawców...cytat z Joyca to tylko ...dwa slowa...

bartezz pisze:
6. Czy jest w planach wydanie jakieść koncertówki drugiej koncertówki z Brylewskim?
...nie ma takich planów bo bryll nie gra w Armii...
bartezz pisze:
7. Jak wyżej - z Grymuzą?
.....jak wyżej ..choć to by bylo bardziej prawdopodobne.....
bartezz pisze:
8. Dlaczego tak położono wydane w reedycji "Exodus" i "Czas i Byt" pod względem graficznym? Przecież z "Legnedą" i "Duchem" wyszło świetnie
...według autora ..też wyszlo świetnie...
bartezz pisze:
9. Od kiedy na koncertach Armii zaczął pojawiać się Banan?
....gdzies od 1987 roku....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 18:58:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
a ja mam pytanie...

Czy utwór "To niemożliwe (...) jest gdzieś wydany czy istnieje tylko drugi obieg? No i tekst kiedy został napisany (domyślam się że przed Piuęknorękim, ale jak dotód nie znalazłem info nic o tym utworze. (a usłyszałem go dopiero dziś. Niesamowicie ni się podoba!

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 19:18:04 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
wprawdzie tylko na 99%, ale ci odpowiem. nie ma tego nigdzie wydanego, to co masz bylo zlinkowane gdzies na forum (chyba przez dj am). w tagach masz, ze nagrane we wrocku, ale ta informacja tez z forum pochodzi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 19:21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
sorry że od razu drugie pytanie, ale:
Beaty nie będzie też na Koncertach pokolenie JP2... czy to ostateczne pożegnanie najlepszej pałkerki w Polsce? No bo w Armii to chyba Di end...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 21:47:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Armijny Smok pisze:
Czy utwór "To niemożliwe (...) jest gdzieś wydany czy istnieje tylko drugi obieg?
,...tylko drugi obieg...
Armijny Smok pisze:
czy to ostateczne pożegnanie najlepszej pałkerki w Polsce?
....wcale nie ...Beata gra ze mną w budzysolo na klawiszach....

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 marca 2006 22:49:27 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
Armijny Smok pisze:
utwór "To niemożliwe (...)
elrond pisze:
..tylko drugi obieg...

jesli jest to gdzies jeszcze w lepszej jakosci to bylby niezly rarytasik do projektu "demos, live & rarities".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 marca 2006 11:56:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
moim zdaniem to jest niesamowity utwór... strasznie mocno mi wszedł w czaszkę i teraz ciągle mam go w głowie ;)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 marca 2006 21:06:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14522
Skąd: nieruchome Piaski
Czy ten wątek mamy zaadaptować do zadawania pytań muzykom Armii, czy można już pozwolić, by znalazł się na dalszej stronie? Nie proponuję zamknięcia tematu, ale jeśli autor wątku uważa, że jego ciekawość została zaspokojona, to może... :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 marca 2006 21:08:11 
Pytania zadane? TAK
Odpowiedzi udzielone? TAK
Zadanie spełnione? TAK
Wątek do zamknięcia? TAK

Siła złego na jednego... Zostałem przegłosowany, więc muszę zamknąć. ;)

:)


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group