Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:39:22

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 27 kwietnia 2012 08:54:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
hehe, ten koleś z mojego awatarka dziękuje :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 czerwca 2023 10:20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ostatnimi czasy miałem kilka razy okazję przeczytać na głos różne fragmenty Dwóch wież. Na przykład cały opis przed i w trakcie bitwy o Helmowy Jar. Rzecz bardzo ciekawa, bo z jednej strony w porównaniu do filmu to właściwie bardzo dużo rzeczy jest tak samo, tyle że... w książce to jest taki rozdzialik niezbyt obszerny, bach bach i po wszystkim, a w filmie to jest centrum całej fabuły i niewątpliwie najbardziej, jak to się mówi, epicka sekwencja.
Zresztą akurat w tym przypadku wcale nie mówię, że to wypada na korzyść książki, bo filmowy Helmowy Jar jest cudowny, szczególnie to napięcie przed bitwą, ale też twarz króla Theodena, ile ona wyraża :!:

Znalazłem właśnie swój wpis o tym rozdziale z tego wątku, okazuje się, że wtedy miałem podobne odczucie:

Cytat:
Taka wielka bitwa, która odwróciła losy wojny – no owszem, bardzo ciekawie się czyta, ale znów brakuje odczucia wielkości tego, co się dzieje. Gdy przypomnę sobie, jak w filmie zabrzmiał róg Helma, jak Theoden i Aragorn straceńczo przygotowywali ostatnią szarżę – to mi się chce sypać ************* I za to porównanie minusik do zasłużonych czterech gwiazdek.


W każdym razie czytają się te rozdziały świetnie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group