Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:56:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 marca 2012 12:52:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wczoraj około 23 scena w domu uzdrowień. jak dobrze, że jej nie ma w filmie i można sobie samemu wyobrazić wszystko, tyko że już chyba na zawsze postaci będą mialy filmowe twarze. też tak macie? cieszę się, że po raz pierwszy czytałam WP przed filmem, bo wyobraźnia byla tylko moja, ale tearz to już nie mogę się opędzić.

no a ten fragment, gdy aragorn uzdrawia po kolei faramira, eowinę i merriadoka bardzo taki ewangeliczny, bo aragorn na maksa chrystusowy, nawet wprost. bardzo piękny fragment zresztą. to jeden z tych mitów, który chce się, żeby był prawdą.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 marca 2012 13:58:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja się bardzo cieszę, że filmy widziałem tylko raz, dawno i że mi się nie podobały :) Dzięki temu w ogóle nie mam problemu z projekcjami masek autorów na głowach bohaterów książki. Pamiętam tylko twarz Vigo Mortensena jako Aragorna, ale tę postać i tak sobie podobnie wyobrażałem, więc akurat tu nie będzie żadnego kłopotu. No i jeszcze Liv Tyler się może troszkę narzucać, ale to nie problem. Reszty twarzy z filmu kompletnie nie pamiętam. Po wielokrotnym czytaniu Władcy w przeszłości, miałem teraz ponad dziesięcioletnią przerwę i zaczyna mnie korcić, żeby w wakacje się za to znowu zabrać.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 marca 2012 15:21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Tyler Durden pisze:
zaczyna mnie korcić, żeby w wakacje się za to znowu zabrać


jeżeli korci cię w tłumaczeniu Skibniewskiej, to napal tym w piecu i złap Oryginała ;)

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 marca 2012 15:25:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Gero pisze:
jeżeli korci cię w tłumaczeniu Skibniewskiej, to napal tym w piecu i złap Oryginała


Che che ;) Oryginała mam i własnie na niego mam ochotę!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 marca 2012 18:25:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hm. Mi się też własne wyobrażenia mocno przez film pozacierały. Ale też muszę przyznać, że wiele rzeczy wyobrażałem sobie podobnie - mam nawet jakieś swoje młodzieńcze rysunki z czasów oczywiście przedfilmowych, i po nich to trochę widać :) . Ale ja tam nie koncentrowałem się na twarzach, a tu wraz z filmem weszły twarze aktorów - nie jestem z tego powodu kontent.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 marca 2012 22:19:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mi to nie przeszkadza. Tak samo, jak w pewnym momencie bardzo mi się wdarły w głowę ilustracje do Władcy autorstwa Johna Howe'a czy Alana Lee - na przykład te:

Obrazek Obrazek

Obrazek

I dobrze mi z tym było!

Zresztą Peter Jackson (bardzo słusznie) postanowił zainspirować się klimatem i poetyką tych najlepszych ilustracji i moim zdaniem udało mu się to w 100%. Pisałem już kiedyś o filmie (szczególnie pierwszym), że czegokolwiek by się nie czepiać, jest on przepięknym pomnikiem dla bohaterów i miejsc opisanych przez Tolkiena.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2012 23:00:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Kurczę, faktycznie... film jest wizualnie zrobiony pięknie, ale nie da się ukryć, że pozabierał własne wyobrażenia. Kiedyś żałowałam, że w filmie nie było niektórych moich ulubionych scen, a teraz myślę sobie, że może to jednak jest powód żeby się cieszyć - bo pole dla wyobraźni zostało zachowane?
Jak np. scena w domu u Fangorna - widokowo jeden z najpiękniejszych dla mnie momentów w książce.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 marca 2012 17:25:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
I Tom Bombadil się uchował! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 marca 2012 23:04:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A ja nie mam pojęcia, jak wyglądał Tom Bombadil.
W ogóle chyba rzadko mam jakieś konkretne wyobrażenia wizualne o tym, co przeczytałem. Może dlatego nie przeszkadza mi film - w zasadzie niczego nie tracę, a jednak to i owo mogę zyskać.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 marca 2012 00:02:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A ja rzadko kiedy mam jakieś dokładniejsze, szczegółowsze wyobrażenia twarzy bohaterów, dlatego przeważnie nie mam problemów z obsadą w filmach. A we Władcy Pierścieni jedyny aktor, z którego wyborem nijak nie mogłam się pogodzić, to Hugo Weaving. Toć on mógłby grać Nazgula bez charakteryzacji, a nie, kurde, Elronda, który ponoć był jednym z najpiękniejszych elfów w historii w ogóle!
A Toma Bombadila to kiedyś bardzo brakowało mi w filmie, a teraz też cieszę się, że się uchował - niech dalej pozostanie tajemniczą, zagadkową postacią, nie wywleczoną zbyt na światło dzienne. :wink:

Natomiast całkiem konkretnie wyobrażam sobie krajobrazy i do tych wyobrażeń się przywiązuję - ale te akurat w tym filmie są tak piękne, że kupiłam nawet Lorien, choć nie było złote - co akurat trochę jednak bolało.

Ogromne problemy mam z wyobrażeniem sobie architektury - i tu byłam wręcz wdzięczna filmowi za podsunięcie mi zapierających dech w piersiach obrazów, których mój własny łeb sam nijak nie byłby wstanie wyprodukować.

Jedyne, co mnie w filmie wkurza, w dodatku z każdym kolejnym obejrzeniem rzuca się w oczy coraz bardziej, to nadmierny patos - on jest wręcz aż karykaturalny, ten film momentami sam aż się prosi, żeby zrobić z niego parodię. Z drugiej strony wcale nie mam pomysłu, jak to wszystko właściwie powinno wyglądać, w książce bohaterowie też często posługują się takim patetycznym językiem, ale tam jednak to wszystko jakoś inaczej brzmi i inaczej się odbiera...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 kwietnia 2012 13:46:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jak idą dalsze czytania?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 kwietnia 2012 21:15:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 26 stycznia 2009 20:04:57
Posty: 14019
Skąd: ze wsi
My skończyliśmy pierwszy rozdział, zaczęliśmy drugi i nastąpiła mała przerwa na czas remontu. Mam nadzieję, że od jutra ruszymy znów z pieśnią na ustach w ten cudowny świat! :D

_________________
un tralala loco


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 kwietnia 2012 22:28:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
u nas frodo i sam zbliżają się do celu

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 kwietnia 2012 17:25:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
A mi się wczoraj udało zakończyć naradę u Elronda. Pierścień rusza na południe.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 kwietnia 2012 12:44:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jak fajnie byłoby poczytać na głos tolkiena przy ognisku w radocynie pod gwiazdami

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group