Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:52:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 stycznia 2006 20:06:52 
ha! a ja właśnie piszę z wielkiego komsumpcyjnego centrum poznańplaza. i jest tu też cinema city... i za godrzinkejakouś z dzyniem obejrzym toto. widzielim zajawke w mtw troszke za kolorowo. opinią wkjrótce! a bede surowym sedzią!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2006 11:27:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 lutego 2005 23:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
OT:
http://film.onet.pl/0,0,1303395,1,600,artykul.html
Cytat:
Jeb Bush, brat prezydenta i gubernator Florydy chce...


nie wiedziałem, że brat prezydenta USA ma tak brzydko na imię :mrgreen:

A CS Lewis zawsze ostro bronił się przed alegorycznością swojego cyklu. Wkurzał się, jak Tolkien mu o tym (o alegorii) mówił.

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2006 16:10:43 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:16:30
Posty: 1280
To zdaje się skrót od: John Ellis Bush.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 08 stycznia 2006 22:00:09 
ha! recenzyja:

1. o filmie: oczywiście już w jakiejś pierwszej scenie wywiało ze mnie całą zapowiadaną surowość...wzruszyłam się- ej no! sfilmowano cząstkę mojego dzieciństwa... i oczywiście mi się spodobało, powtarzam za gerem: ' żadnych zarzutów'... kilka zmian dokonano w porównaniu z akcją z książki ale (powinnam tu zaznaczyć ze ja nie znoszę jak mi się coś zmienia!) to zrozumiałe- chodziło chyba o to żeby dodać dynamiczności i uwypuklić pewne cechy charakteru bohaterów które w książce podawał narrator. i nawet jak z Bobra zrobili taką smieszną postać (Elsie wie jak to się nazywa: to co zrobili z Gimlim) to też nie przeszkadzało mi. i efekty dobre- Aslan jak żywy... i taki że się go chce przytulić i jednocześnie: respect!
i jeszcze piękne były dla mnie krajobrazy tak podobne do polskich gór z okolic Radkowa: skalne grzyby itd: kiedyś byłam tam zimą i wyobrażałam sobie ze jestem w narnii i proszę! :D

2. aspekt chrzescijański. troche mnie to denerwuje że tak się o nim gada i gada. bo jak się to odczytuje samemu- dla siebie to tak jakoś chyba lepiej...a nie tak że bum! wszystko na tacy: ten jest tym, to jest symbol tego... no a w filmie jest tak jak powinno być (tylko dzyniol smęci ze Aslan ma za kościelny głos w dubbingu) i ech no... wzruszyłam sie jak zabijali Lwa, duzo to mówi o mojej psychice- jak zabijają zwierzę to płacze a jak katują człowieka to czuję przerażenie i odrazę. ale wolę przenosnię i metaforę od dosłowności

3. film 'narnia' a film 'władca'. trudno nie porównywać chociaż wiadomo że Lewis napisał baśń dla dzieci a Tolkien mit dla dorosłych i różnice z tego wypływające widać tez w filmach. w każdym razie film 'narnia' mnie nie zawiódł a film 'władca' tak. chociaż np władcę widziałam dwa razy w kinie i chetnie zobaczę jeszcze raz a jesli chodzi o 'narnię' to raz jesen wystarczy. ale to chyba dlatego, że 'władca' jest tak wielowątkowy...
ale wolę "narnię"!!!!!!!! idźcie do kin! :D :D

*************************** sto tysięcy gwiazdek!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 10:58:05 
Było bardzo sympatycznie.

Zabrakło trochę tego tajemniczego uroku i głębi książki. Dodano rozmach. Można by trochę ponarzekać (było parę niedoróbek technicznych, słabo wytłumaczalnych w dzisiejszych produkcjach hollywoodzkich, na przykład słabe światła, nienajlepsze zdjęcia, nadużycia charakteryzatorskie) i pochwalić (Aslan przechadzający się po plaży!, gra ognia na kominku pana Tumnusa!, dzieci!, bobry! Cair Paravel!).

Film dobry dla tych, którzy książkę już we krwi mają i chcieliby zobaczyć, co też ci amerykanie (zupełnie nie wyczuwający niuansów monarchistycznych...) z nią zrobili. Na szczęście brak w tym przypadku tego napięcia, które mąciło w głowach wielbicieli Tolkiena: zbezczeszczą, czy będą wierni.

Podpisuję się pod tym, co napisała Morella: „Drużynę Pierścienia” i „Powrót Króla” widziałem w kinie dwa razy, „Dwie Wieże” - raz. Dodatkowo widziałem na DVD rozszerzone wersje każdej z części i wydaje mi się, że nie zmarnowałem tego czasu. Na „Lwa, Czarownicę i starą szafę” już się do kina nie wybiorę. Za to z niecierpliwością czekam na następne części.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 11:03:58 
Ciekawe, czy dałoby się kolejne surwajwory umieścić w realiach narniowych?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 12:51:41 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
Morella pisze:
i jeszcze piękne były dla mnie krajobrazy tak podobne do polskich gór z okolic Radkowa: skalne grzyby itd: kiedyś byłam tam zimą i wyobrażałam sobie ze jestem w narnii i proszę!

z tego co piszesz mozna wywnioskowac, ze wiesz, ale pewny nie jestem, wiec pisze "glosno" i wyraznie: film byl krecony w polsce!!! wszystko dzieki pewnej firmie z czech. gory ktore przypominaja ci polskie sa polskie - krecono sceny w gorach stolowych.
do tego zamarzniete jezioro tez u nas robiono i jeszcze jakies zdjecia panoramiczne, ktore wykorzystano w blueboxie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 14:31:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
q51 pisze:
gory ktore przypominaja ci polskie sa polskie - krecono sceny w gorach stolowych.


Ale zdaje się, że akurat po czeskiej stronie - gdzieś u źródeł Łaby.


q51 pisze:
zamarzniete jezioro tez u nas robiono

No tak - wreszcie zbiornik zaporowy w Siemianówce do czegoś się przydał. Dotąd nikt nie potrafił uzasadnić, po co zalano ten kawałek Puszczy Białowieskiej. Zwłaszcza hydrotechnicy, którzy to zrobili (tzn. akurat dla nich honorarium za dobrze wykonaną nikomu niepotrzebną robotę, podobnie jak w przypadku wielu innych zapór, jest zapewne wystarczającycm uzasadnieniem), bo wmówić, że ma to być woda do białostockich wodociągów na razie im się nikomu nie udało (chyba żeby białostoczanie chcieli mieć w wodociągach wodę bagienną). :?
Koniec off-topicu.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 14:47:57 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
panek pisze:
zdaje się, że akurat po czeskiej stronie - gdzieś u źródeł Łaby.

w czwartek w rzeczypospolitej o tym wyczytalem i bylo jednoznacznie napisane, ze w polsce. wydaje mi sie, ze w tym temacie mozna im wierzyc (ale reki nie dam :wink:).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 16:24:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
panek pisze:
zbiornik zaporowy w Siemianówce
- hehe, byłem tam Tony Halik! Sam zalew trochę betonami otoczony, ale za to jak jest na północ od niego!

Bardzo żałuję, ze nie czytałem Narni. I że nawet nie słyszałem nic na jej temat dopóki nie powstał ten wątek...

Chyba z żalu zjem trochę karibu :wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 16:50:20 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
to zaopatrz sie w zapas karibu i zacznij czytac. i to jak najpredzej. w zapas czytadel mozesz zaoparzyc sie w emipiku. pojawil sie tam zestaw 7 tomow za 70 zlociszy, wiec chyba warto. ja na pewno nabede i ponownie wszystko przeczytam (tylko nie wiem kiedy).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 17:48:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Źródła Łaby za cholerę nie bo są na czeskiej stronie głównego grzbietu Karkonoszy (trzeba odbić w prawo idąc ze Szrenicy w stronę przekaźnika nad Śnieżnymi Kotłami, to naprawdę 15 minut). Na moje oko te skałki to jak nic Adrspasko-Teplickie Skaly (czyli czeska część pasma znanego u nas jako Góry Stołowe). Czytałem że w Polsce kręcona jest ucieczka przed saniami po zamarzniętym jeziorze.
A film znakomity.
Pippin

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 18:17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Peregrin Took pisze:
Na moje oko te skałki to jak nic Adrspasko-Teplickie Skaly

Oooooo! No to lecę do kina! :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 19:46:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dzisiaj wg przwidywań przedpołudniowe CinemaCity było puściuteńkie, dzieci na wagarach z rodzicami w kinie - czyli my i jeszcze jakieś 3-4 osoby.
bardzo ładny film ale oczywiście dla dzieci w odróżnieniu od "Władcy", no i jednak dużo skromniejszy. najbardziej podobała mi się czarownica i Łucja, acha i Faun, przesympatyczny, chciałabym sama takiego spotkać! co do zarzutów tych dziennikarek, że niby dorośli ateiści powinni z torebkami papierowymi oglądać to choroba daleko posunięta u niej. żadnej nachalności chrześcijańskiej tu nie ma.
czarownica jest oczywiście piękna, ale jakby była brzydka to przecież edmund wcale nie dałby się tak łatwo skusiś - ktoś w jakiejś gazecie twierdził,że potter jest bezpieczniejszy dla dzieci, bo w nim zło jest od samego początku ohydne.
jednak przekaz jest niesamowicie w Narni jasny i czytelny. bez większego tłumaczenia, 6letni staś w godzinę po filmie spontanicznie podczas zabawy mieczem i łukiem powiedział, że Jezus umarł za grzesznika.
krajobrazy tak bliskie memu sercu - te właśnie pielgrzymopodobne twory skalne! super!

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 09 stycznia 2006 21:16:23 
antiwitek pisze:
Chyba z żalu zjem trochę karibu

ha! let's eat together and feeeeeeeel aaaaaaaall right!!!!

i tak Kamiku: tańczący ogień u kochanego fauna! jedna z piękniejszych scen!
i straszliwie żałuję ze ten film w wersji dubbingowej widziałam... moze jakby było w orginalle to może bym się skusiła na powtóretrzkę...


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: zasada i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group