Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 21:55:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 maja 2008 23:41:00 
nemesister pisze:
ale się cieszę, że jest ten temat

Ja będę się naprawdę cieszył dopiero wtedy, gdy doczekam się tu monograficznych wpisów dotyczących najciekawszych polskich (ale nie tylko) autorów (oczywiście z wyłączeniem tych, którzy mają swoje własne wątki).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 08:37:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zrobi się Kamiku, zrobię co w mojej mocy. Ale - jak obiecałem - zacznę od roczników F i NF.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 08:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
ogwiazdkujcie kolejne numery F i NF, a i o KF nie zapomnijcie :wink:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:05:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Jeszcze MF, FWS, CzF i "Fantazja". :P

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:28:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
i "Sex Fantasy" :twisted:

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:32:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Kiedyś w kiosku na poznańskim Osiedlu Armii Krajowej poprosiłem "Fantastykę", a pani podała mi albo to co mówisz, albo coś co zwało się "Fantasy X" czy jakoś podobnie... :roll:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:35:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
:roll:


I tak Cię to zmartwiło? :szydera

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:41:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W przeciwieństwie do niektórych, nie kupowałem "Fantastyki" ze względu na laski w Galerii. :wink:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:51:23 
A ja pamiętam, że gdy kupowałem pierwszy numer Feniksa, pan w kiosku dał mi Sfinksa (coś o ezoteryce).
Zresztą z tym Feniksem to był niezły (nomen omen) numer. Dużo wtedy czytałem Conana i skądś się dowiedziałem, że w jakiejś starej Fantastyce było opublikowane opowiadanie, które bardzo chciałem przeczytać. Chodziłem po antykwariatach, ale nie mogłem znaleźć tego numeru. I któregoś dnia przyśniło mi się, że idąc do szkoły, znajduję go w kiosku, tyle tylko, że w śmiesznym małym formacie. Budzę się rano, idę do szkoły, po drodze spoglądam, co tam w kiosku, a tam pierwszy numer Faniksa (dla tych, co nie pamiętają: w śmiesznym małym formacie)...
Sam Fenix słaby był zdaje się. Z tego pierwszego numeru pamiętam tylko tytuł jednego z opowiadań: "Smog nad Tokyoramą" i to, że niczego stamtąd nie byłem w stanie przeczytać do końca. Nigdy więcej żadnego Feniksa nie kupiłem, ale parę lat później jeden mój kolega bardzo się podniecał numerem splatterpunkowym i mi przyniósł, żebym mógł się zorientować, o co w tym chodzi... jak się domyślacie, nie zmieniło to zasadniczo mojego stosunku do tego pisemka...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:51:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
W przeciwieństwie do niektórych, nie kupowałem "Fantastyki" ze względu na laski w Galerii.



Widocznie ci owi, bliższy kontakt z takimi szprychami w obcisłych skafandrach, też zaliczali do szeroko rozumianej fantastyki ;)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:55:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21407
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Kamik pisze:
Sam Fenix słaby był zdaje się


Ktoś kojarzy czy to w Fenixie było zamieszczone opowiadanie jakiegoś rosyjskiego autora o tym, że ni stąd ni zowąd ludziom w Moskwie i w ogóle całej Rosji zaczynają rosnąć skrzydła. Wszystcy traktują to jak zaraźliwą chorobę i plagę i sa nieźle przerażeni. Jeśli to było w Fenixie to było to jedyne dobre opowiadanie jakie tam trafiłem, a jeśli nie... to tym grozej dla tego pisma.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 09:57:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Feniks wydawał mi się słaby. Ale gdy zniknął, i pojawiło się "Science-Fiction", to zatęskniłem za Feniksem... Proza bywała tam niezła, a i Oramus swój popularny cykl recenzjofelietonów "Piąte piwo" przez lata właśnie w Feniksie publikował.
Sam mam niewiele numerów. Raz popełniłem tam artykulik (właściwie przedruk z naszego klubowego fanzinu), za który nigdy mi nie zapłacili, najpierw zwodzili, a potem redakcja padła. :wink:
A "Smog nad Tokyoramą" był Jacka Inglota.
Co do Conana, chodzi Ci Kamiku bodaj o numer Fantastyki 1/85 z Conanem na okładce. Pamiętam tak dobrze, bo to był jeden z ostatnich numerów, których mi brakowało do kolekcji, zdybałem go kiedyś w jakimś antykwariacie.
Sfinksa o ezoteryce nie kojarzę, ale jakoś w latach 2002-2004 wychodziło pismo "SFinks" jak najbardziej o tematyce fantastycznej. Wydawano je w Zysku, a rednaczem był Wojtek Sedeńko, właściciel wysyłkowej księgarni i wydawnictwa Solaris. Niestety Wojtek chyba nie do końca był przekonany do kształtu pisma, wskutek czego było trochę o wszystkim i o niczym i niezbyt długo przetrwało.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 10:29:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22883
a ja lubiłem "Feniksa" nawet, choć nie kupowalem go jakoś regularnie. Ale chyba więcej razy w życiu kupiłem "Feniksa", niż "NF". Szczęśliwie teraz problem się rozwiązał i mam stały dostęp. Nawet czasem z niego korzystam

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 11:01:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 14:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Peregrin Took pisze:
laski w Galerii.
najlepsze były w tej z NF 2/91. mniam mniam :)

Cytat:
Sam Fenix słaby był zdaje się.

jakiś rok temu u znajomego poczytałam sobie sporo Fenixów i powiem, że opowiadania były całkiem całkiem.

Peregrin Took pisze:
2002-2004 wychodziło pismo "SFinks"
i też jakoś wtedy Click! Fantasy, gdzie dawali dużo Wędrowycza. Mam chyba większość tego, co wyszło z w/w. Click!Fantasy zaczęłam kupować, bo mój kolega z roku wówczas umieszczał tam ilustracje - teraz zresztą pojawia się chyba w każdym numerze NF.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 15 maja 2008 11:16:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24322
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Opowiadania w Feniksie bywały świetne! Tam chyba pierwszy raz zobaczyłem takie nazwiska jak Ellison czy WJ Williams. Tam kilka fajnych tekstów puścił Inglot, tam było "Panie pobłogosław morderców" Dukaja (słabsze, ale zawsze Dukaj), "Sutsirch" Szydy, a PRZEDE WSZYSTKIM jedno z arcydzieł Sapka - "W leju po bombie"! :peace:

"Click Fantasy" było dla mnie tragiczne.... Piekara to wydawał. Jedna w miarę fajna inicjatywa to antologia "Strefa Mroku", gdzie najlepszym tekstem był wprawdzie przedruk "Złotego popołudnia" Sapkowskiego, ale przez kilka lat antologia ta była jedynym źródłem mrocznego "Gotyku" Dukaja.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group