Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 18 maja 2024 01:57:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 09:27:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24335
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To polecam. :)
Wprawdzie jest bardziej "kosmiczne" niż "pograniczowe" (chociaż skafandrów w sumie nie ma, a statki dość ubogie), ale znakomita to powieść.
O Kosiku dodać można iż jest z innej beczki autorem bestsellerowego, pochłanianego przez starsze dzieci i młodszą młodzież cyklu "Felix Net i Nika".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 09:31:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
i Nika


Powiem dziś mojej kotce, że jest bohaterką bestselletra dla nastolatków, to się ucieszy sierściuch jeden :)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:23:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Pet pisze:
jaki gatunek fantastyki lubicie najbardziej?

Zdecydowanie tę "socjologiczną", czy jak ją tam zwą - Zajdel i Ziemkiewicz jako sztandarowi twórcy.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:26:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24335
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Oooo... z polskiej socjologicznej fantastyki nie pozwolę pominąć takich nazwisk jak Wnuk-Lipiński, Oramus, Żwikiewicz, a nawet Parowski.
Fakt, wielki to był nurt...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:26:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Bogus pisze:
Zdecydowanie tę "socjologiczną",


O! Faktycznie! Zapomniałem o niej, a też lubię. Chyba Wolskiego tez mozna podciągnąć pod ten nurt.

Przy okazji muszę wspomnieć, że w ogóle lubię opowiadania i powieści Wolskiego. Ma gościu lekkie pióro.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:31:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24335
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wolskiego można podciągnąć. Inna kwestia że jest nierówny. Po świetnym "Agencie dołu" i jeszcze lepszym "Psie w studni" poszedł głównie w sztampowe dość sensacyjno-przygodowe historyjki ("Krawędź snu", "Według Świętego Malachiasza" a nwet "Rekonkwista", która była kontynuacją "Psa w studni"). Ale kilku ostatnich jego powieści nie czytałem, podobno znów się polepszył.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:33:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
poszedł głównie w sensacyjno-przygodowe historyjki



To fakt. Te jego historyjki bywają śmieszne, ale puste.... co nie zmienia faktu, że pare ciekawych rzeczy też udało mu się skrobnąć.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony pt, 16 maja 2008 11:43:21 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:35:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24335
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Wielkim kultem cieszy się wśród niektórych moich znajomych pierwsze zdanie (albo jedno z pierwszych) "Rekonkwisty": Żagle na masztach zwisały smętnie jak moszna trzebieńca.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:38:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Wolskiego też można podciągnąć pod gatunek, ale już nie pod sztandarowych twórców :-) To jego pióro często bywa zdecydowanie za lekkie. Obok rzeczy zupełnie dobrych (np. "Pies w studni"), niezłych (np. "Według św. Malachiasza") sporo jest rzeczy zupełnie niestrawnych (np. "Rekonkwista").
edit: widzę, że Pippin wcześniej napisał właściwie to samo...

Peregrin Took pisze:
Wnuk-Lipiński

Wiedziałem, że o kimś istotnym zapomniałem, ale nie pamiętałem o kim :-)

Peregrin Took pisze:
Oramus,

Przeczytałem jego jedną powieść - "Święto śmiechu" - i do przeczytania czegoś innego przekona mnie tylko przyrzeczenie, że to była jego zdecydowanie najsłabsza powieść, a w ogóle to nie pisał tego on, tylko jego pięcioletni syn Marek jr.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 11:40:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24335
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Bogus pisze:
Święto śmiechu" - i do przeczytania czegoś innego przekona mnie tylko przyrzeczenie, że to była jego zdecydowanie najsłabsza powieść

Przyrzekam. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 13:35:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21434
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Wracając do Kosika... czytam sobie jego opowiadania umieszczone na jego stronie i trafiłem na tekst pt. "Czy ktoś tu widział Boga?" z 2003 roku. Czytając je nie mogłem przestac porównywac go z jedym z tekstów niejakiego Planktona (tajemniczego kibica Wisły Kraków, który kiedyś publikował cos na kształt pamiętnika na forum kibice.pl). (tutaj tekst do porównania - niestety strona ze wszystkimi wpisami pamiętnika już nie istnieje: http://www.insomnia.pl/Jazda...._:-_-t156177.html).
Podobno ten wpis o pójściu do nieba, to też była zrzyna z jakiejś klasyki, ale nie pamiętam z jakiej, ani czy ten zarzut się potwierdził. W kazdym razie Plankton miał zadziwiająco podobną wizję nieba co Kosik, dwa lata przed nim.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 maja 2008 22:26:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22906
nie wiem, czy jest to zrzyna świadoma, czy nie, ale jest to tak przewidywalne, jak reklama proszku do prania :?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 maja 2008 13:51:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 08 kwietnia 2006 14:18:18
Posty: 225
Skąd: Chełm
skończyłem właśnie czytać "Piaseczniki" zapodane przez KoTa na pierwszej stronie wątku...
świetne!
jestem pod ogromnym wrażeniem. czytałem z zapartym tchem, w narastającym napięciu. niesamowite!
dzięki za linka :)

...zastanawiam się jakie piorunujące wrażenie musiałby zrobić ten tekst czytany nie z monitora w pełni dnia, a wieczorem przy świetle lampki i to najlepiej w pustym domu...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 maja 2008 21:43:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Pet pisze:
jaki gatunek fantastyki lubicie najbardziej
tak do "poczytania" to space opery i fantasy :-]

Ech, ale jeśli chodzi o ulubionych twórców, to (jak wiadomo) Ursula jest u mnie najwyżej jak się da, a na polskim "podium" stoi u mnie nieoryginalnie Lem, przede wszystkim za Pirxa - to jest coś, do czego naprawdę wracam przynajmniej raz w roku (częściej czytam tylko Kopalińskiego i słownik angielsko-polski) - chyba powinnam kupić nowy egemplarz, bo mój się rozpadł jak "Dwie wieże".
Tuż za nim moje dwie miłości - Kres*, którego całej twórczości niestety nie znam (chyba 2 ostatnie książki nie trafiły mi przed oczy) oraz dla mnie samorodek i diament (o którym też już pisałam) Żerdziński z opowiadaniami z "Korpocacji Wars'n'Guns". Opowiadania "wiedźmińskie" są jakoś obok, ale na bezludną wyspę to bym je wzięła dopiero jako czwarte...


*z Kresem zetknęłam się we wspomnianym tu "Feniksie" i tekścik z seneą i sewerhem zrobił na mnie równie wielkie wrażenie, co "Granica możliwości". A może i większe. Fajnie byłoby być seneą...


Ostatnio zmieniony pn, 19 maja 2008 22:11:02 przez elsea, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 maja 2008 22:03:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
elsea pisze:
Tuż za nim moje dwie miłości - Kres


Nie ma złota w Szarych Górach?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 738 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group