Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 11:19:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 25 maja 2013 10:57:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
bardzo lubię komiksy Baranowskiego
ten rozmach...
a wywiad po prostu prawdziwy

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 lutego 2019 16:37:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Pytanie interwencyjne: N'gauka. Albo Ngauka. Albo N'gałka. Albo Ngauka.
Bardzo wulgarny, brudny. Kojarzę z latami 95-00, Mać Pariadka / Pasażer albo okolice. Okładki płyt / kaset
Nie jestem w stanie sobie przypomnieć więcej, nie potrafię wyszukać w sieci nic na temat.
Ktoś poratuje?

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 stycznia 2021 11:14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
odkopuję wątek, bo tu chyba bardziej pasuje mój gazetowy tekst o Papciu Chmielu. Tematu nie idzie w jednym artykule wyczerpać, więc cos w rodzaju drugiej części będzie w przyszłym tygodniu w "Gazecie Polskiej" w felietonie.

https://www.facebook.com/krzkarnkowski/posts/2894532687488180 - zapraszam

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 29 stycznia 2021 21:24:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Mam spore plany komiksowe na początek tego roku. Już nawet przeczytałem jeden: "Trasa promocyjna".

Obrazek

Bardzo interesujący, miałem wprawdzie jakieś obiekcje i treściowe i graficzne, ale bardzo dobre ostatecznie pozostało mi wspomnienie. Nie zdobędę się teraz na recenzję, ale warto by było.

A czeka Persepolis przede wszystkim.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 08 marca 2021 00:06:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Crazy!!! Z nieba spadłeś. Kupiłem „Trasę” w grudniu - do natychmiastowego przeczytania. No i leży w folii na którejś z półek.. Jutro to już na pewno znajdę i przeczytam!!! A „Persepolis” masz w zbiorczym wydaniu? Miałem rozbite na dwa tomy i „Historia powrotu” jakoś mi hmmm, średnio podeszła. Ale I tom - jak najbardziej. Czekam na reckę!

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 marca 2021 16:23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Piła 16 lat temu pisze:
Leniwiec pisze:
Ze szczerego dzieciństwa pamiętam jeszcze serię o Domanie - naszym słowiańskim superbohaterze. Miałem całą serię z wyjątkiem ostatniego numeru. Może wie ktoś jak potoczyły się losy Domana? odnalazł Ziemowita? pokonał innowierców? wypędził niemca, pogonił wikingów, wyplenił celtów?




O Boże.... jak ja nienawidzę tego komiksu..... meganędza graficzna....

Kto to kurde wogóle zechciał wydać?......


Wydawnictwo Interpress. Czuwaj!


Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 12 marca 2021 19:27:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
O kurdełe, Pet! To z Twoich osobistych zbiorów??? Perełka :D

A jeszcze takie pytanie mam - te wszystkie płyty to w krajowych dystrybucjach zamawiałeś? Czy niektóre krążki z zagranicy szły? Przy Twoim zakupie.. ja to tylko na nowy krążek Holy Toy czekam, ale apetyt na więcej - obudziłeś! :faja:

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 marca 2021 00:40:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:
To z Twoich osobistych zbiorów???


Tak. Robię właśnie remanent w moich starych komiksach i trafiam na takie wynalazki. :D

XmrowekX pisze:
Perełka


No, tu bym był oszczędny w zachwytach. :lol: Bliżej mi do zdania wyrażonego przez Piłę. Od strony graficznej to straszna padaka. :)

XmrowekX pisze:
A jeszcze takie pytanie mam - te wszystkie płyty to w krajowych dystrybucjach zamawiałeś? Czy niektóre krążki z zagranicy szły?


2x Amyl + Jay Reatard + Meteors - z Dodaxa.

A reszta z kraju: http://nic.ayz.pl/sklep/ https://selfmadegod.com/ http://www.sklep.pasazer.pl/ + allegro

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 marca 2021 10:18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Ne, no jasne :D Perełka - z gatunku: tak złe.. że aż złe. Bo jakiejś kultowosci, jak w przypadku filmów Eda Wooda, przy tym komiksie bym się nie spodziewał :lol:

Zakupione: nowy Relax oraz Relax. Antologia - 1 i 2. Wiadomo, z Domanem to nie ma co porównywać, ale moje 8/10 przy antologiach to jednak nie wiem, czy trochę nie z sentymentu..

Plany zakupowe: Miotacz śmierci. Może ktoś już ma w zbiorach?

https://paradoks.net.pl/read/41440-miot ... i-recenzja

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 marca 2021 15:28:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
XmrowekX pisze:

Plany zakupowe: Miotacz śmierci. Może ktoś już ma w zbiorach?

https://paradoks.net.pl/read/41440-miot ... i-recenzja


W zbiorach jeszcze nie, ale też mi wisi na liście zakupowej.

Tymczasem wczoraj przyszła paka z trzema innymi tytułami wydanymi przez Kulturę Gniewu:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 marca 2021 21:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
XmrowekX pisze:
Jutro to już na pewno znajdę i przeczytam!!!

I jak? :-)

Muszę powiedzieć, że im więcej czasu mija od przeczytania, tym lepiej wspominam ten komiks (Trasę promocyjną). Pierwsze wrażenia miałem mieszane: trochę mi sie bardzo podobało, ale trochę nie. Grafika pozostawała mnie nieco puzzled, bo w zasadzie jakiś nieco przesadny (?) prymitywizm w sposobie rysowania bohaterów (nieco podobne wrażenia miałem po filmie "Zabij to i wyjedź z tego miasta" ostatnio), a z drugiej zupełnie niesamowite szkice ulic miast, do których zagnało bohatera. Te miasta nie są nazwane i chyba trudno je rozpoznać, ale wyglądają na tych rysunkach jak piękne starówki!

Jest różnica między takimi dwoma stronami:

Obrazek

Obrazek

Z jednej strony tępo ciosana twarz z trzema kropkami i kreską - z drugiej bogactwo szczegółów, misterne wykończenia architektoniczne. Ciekawe to, a jedno i drugie ma swoje uzasadnienie, choć zestawione sprawia na mnie nieco dziwne wrażenie.

Trochę też nie wiedziałem co powiedzieć na końcówkę, jeżeli chodzi o rozwiązania fabularne, bo choć generalnie w tym komiksie dużo rzeczy dzieje się od czapy (i fajnie, a pozbawiona wyrazu twarz bohatera właśnie do tego pasuej), to jakoś od-czapstwo końcówki trochę mnie zniechęciło.

Na dziś jednak pamiętam bardziej ogólne wrazenie, niż szczegóły i bardzo dobrze wspominam wydawnictwo!

Persepolis nadal czeka ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 marca 2021 21:58:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A ja w końcu po latach zapoznałem się ze wszystkimi, czterema częściami Funky Kovala, no i o ile "Wbrew sobie" jeszcze trzyma poziom pierwszych części, to niestety "Wrogie przejęcie" to jakieś kompletne nieporozumienie. Dramat kompletny. Otwartą kwestią pozostaje czy gorsza jest warstwa fabularna, czy graficzna. :?

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 marca 2021 16:51:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 13 czerwca 2010 23:53:10
Posty: 1029
Skąd: Frakcja Astralna
Crazy.. Ech, co ja mam powiedzieć.. :oops: Dalej szukam! Serio!!! Ale już jestem prawie pewien, na której półce Trasa.. leży. Powiem szczerze masakra Ro dacy! :mrgreen:

O, te zakupy Peta - to już bliżej prawdziwych perełek! :) Chociaż powiem, że jakoś po Fastnachtspiel to z twórczością Marka Turka - długi rozbrat wziąłem..

_________________
...sailin`on...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 marca 2021 17:00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Pet pisze:
"Wrogie przejęcie" to jakieś kompletne nieporozumienie.
To niestety prawda. I nie wydaje mi się, żeby zdecydował brak Rodka. Coś się dziwnego stało. Boguś Polch jakby zapomniał, jak się rysuje (wprawdzie nie jestem zbytnim fanem jego kreski, no ale jeśli już - to właśnie dwa pierwsze Kovale i Des. Bo Wiedźmin zupełnie nie.). Maciek - chyba trochę robił ten scenariusz na siłę, raczej siedział wtedy po uszy w swojej powieści, która miała być (i była!) jego prozatorskim opus magnum, i publicystyce. Nie zmienia to faktu, że wypuścili bardzo słaby twór, do którego chyba po pierwszej lekturze nigdy nie wróciłem.
Pamiętam gdy panowie na jakimś konwencie pokazywali w tajemnicy pierwsze plansze, między innymi te z fortepianami. Już wtedy było widać, że coś jest nie tak, ale jakoś baliśmy się im to powiedzieć... :|

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 14 marca 2021 18:20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21338
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Boguś Polch jakby zapomniał, jak się rysuje


Miałem dokładnie to samo wrażenie. Pomimo upływu lat akcja trzeciej części bardzo płynnie przechodzi w czwartą i tym boleśniej widać jak były rysowane te same postaci w 1991, a jak 2011. Dramat. Jakby jakiś nieudolny amator próbował kontynuować dzieło Polcha. A już Brenda po wyjściu z odsiadki to kicz taki, że patrzeć się nie da.

Jeżeli natomiast chodzi o fabułę, to albo ja jestem za głupi, albo to jest po prostu jakiś bełkot, w dodatku połączony z chodzeniem na skróty, żeby tylko zakończyć tą mękę - tak czy siak nie rozumiem o co tam chodzi. :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group