Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:53:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lutego 2005 00:05:21 
Peregrin Took pisze:
Zapomniałbym. Komiks wszechczasów to oczywiście "Skąd się bierze woda sodowa".
Dzisiaj będę straszny, opowiem wam dowcip...
Pippin


Taaaaaaaa, długo by można o komiksach (90% tego co tu opisane łykłem;), ale Woda najlepsza :piwo:
Choc jakby się zastanowić to nie wiem czy
Na co dybie w wielorybie, czubek nosa eskimosa?
nie lepsiejsza nawet ;)
Tego nie sprzedawali kiedyś w jednym albumie? :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 lutego 2005 19:10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
i kurcze przewaliłam na Allegro aukcje 2tomowego 'Osiedla Swoboda" :/

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 marca 2005 16:45:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Aaaaa.... i jeszcze mi się przypomniał jeden piękny komiks, gdy patrzyłem na awatarka KOTa..... Mianowicie "Blacksad" - takie noir story, mocno chandlerowskie i świetnie rysowane.... Polecam! Wyszły zdaje się tylko dwie części....

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 marca 2005 16:30:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 19 lutego 2005 16:54:09
Posty: 139
Skąd: Żory/Kraków/Heliopolis
Jeżeli ktoś ma mocne nerwy to w Empikach można sobie poczytać "Punisher Born", serię o początkach znanego skądinąd Punishera z czasów służby Franka Castle'a w Wietnamie. Obraz wojny jest naprawdę przerażający, nie poraziła mnie tak nawet fińska "Wojna zimowa".
Szkoda że w "dymkach" zawarto jedynie słuszny lewicowy przekaz o wojnie w Indochinach, takiej propagandy nie znoszę. Ale gdyby nie lektura książek Artura Dmochowskiego, to "Born" byłby moim numero uno w dziedzinie komiksów... :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 06 marca 2005 20:55:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Punisher........buueeeeeeeeeeeee.....
Ale i tak lepszy od Batmanów, spidermanów i innychmanów.

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 19:33:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Post zaczął powstawać od razu, kiedy Piła zalożył watek, ale jakoś się zgubił w "międzyczasie". Teraz go znalazłam, ciut uzupełniłam (choć chyba miał być jeszcze dłuższy) i wklejem.
--------------------------

Niewątpliwie komiksem mojego dzieciństwa (wczesnego) było dzieło Krystyny Boglar i Butenki, a mianowicie "Gucio i Cezar". Uwielbiam ich do tej pory, choć moje własne dzieci poniszczyły mi stare egzemplarze a potem jeszcze nowe reprinty... :/ Brech.
A do tego był Kwapiszon - po prostu cudo! A potem dopiero Tytusy, zbierane najpierw przez kuzyna, potem przeze mnie... Miło mi, że najstarsze egzemplarze, jakie posiadam, są dłużej na Ziemi niż ja... :)
A potem Baranowski "Skąd się bierze woda sodowa...", "Na co dybie..." (ten kaloryfer!!! aaa) i "Przepraszam remanent" (na trzeciej planecie komputery wykryły bujne życie biologiczne w stadium obumierania). No i Szarlota Pawel, pożyczony/zniszczony nigdy do mnie nie wrócił...
To samo stało się z pierwszą poważną kolekcją (właściwie jedyną kolekcją, resztę mam we fragmentach i urywkach... :( ) czyli Thorgalami - jak dla większości nas w tym ponurym świecie coś błysnęło nagle... Miałam Thorgale od tomu 1 do 14 (to było dawno), ktoś pożyczył całość, której już nigdy na oczy nie zobaczyłam. Teraz mam tylko "Czarną galerę", heh.
Potem kolejny BUM - Szninkiel, zaczytany na śmierć. Nigdy się nie przyzwyczaiłam do kolorowej wersji, z resztą, jak powiedział mój znajomy, kto by się spodziewał, że Volga będzie fioletowa? ;-)
Dopiero później Kajko i Kokosz, jakoś równocześnie z Asterixasmi - wiem, że dziwnie i bez sensu.
Potem długo, długo nic, aż wreszcie niespodziewanie dla samej siebie trafiłam na dwa ttuły, które sprawiły, że bardzo zachciało mi się do komiksów wrócić, a mianowicie Hellboy i Kaznodzieja. Okładka do "Nowojorskich gliniarzy" jest moją ulubioną okładką ze wszystkich w ogóle, choć ukrywam ją przed dziećmi.
A potem - wspominane „Niebieskie pigułki” - polecam wszystkim! I ten Fellini.
I (wbrew pozorom) wcale nie jestem fanką mangi. Ale bardzo sobię cenię parę tytułów, tu wymienię „Eden” i „Ghost in the shell”.
Zawsze sobie obiecuję, że „jak będę mieć kasę”, to odkupię sobie Thorgale, uzupełnię Hellboya i Kaznodzieję i te wszystkie, wszystkie inne.
Kiedyś.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 08 marca 2005 22:15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
No a ja właśnie w weekend skompletowałem Thorgale i XIII (świetny komiks) .

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 marca 2005 12:22:59 

Rejestracja:
pn, 07 marca 2005 22:40:05
Posty: 1662
Woda sodowa rulez! Bąbelek & Kudłaczek kąpany wymiatali. Pamiętam że mama czytała mi to kiedy jeszcze w pieluchach urzędowałem. Nie rozumiałem nic w ząb, ale "fajne kololowe oblazki były":). Po latach odnalazłem ten komiks i przeżyłem drugą miłość do kąpanii. Ich teksty zabijają.

Ze szczerego dzieciństwa pamiętam jeszcze serię o Domanie - naszym słowiańskim superbohaterze. Miałem całą serię z wyjątkiem ostatniego numeru. Może wie ktoś jak potoczyły się losy Domana? odnalazł Ziemowita? pokonał innowierców? wypędził niemca, pogonił wikingów, wyplenił celtów? :D :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 marca 2005 12:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Leniwiec pisze:
Ze szczerego dzieciństwa pamiętam jeszcze serię o Domanie - naszym słowiańskim superbohaterze. Miałem całą serię z wyjątkiem ostatniego numeru. Może wie ktoś jak potoczyły się losy Domana? odnalazł Ziemowita? pokonał innowierców? wypędził niemca, pogonił wikingów, wyplenił celtów?


O Boże.... jak ja nienawidzę tego komiksu..... meganędza graficzna....
Kto to kurde wogóle zechciał wydać?......

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 marca 2005 15:06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 08 lutego 2005 22:30:02
Posty: 205
Ja pamietam Biblie w komiksie. Hhhmmm miało to swoje zalety i wady...

_________________
" Pożądasz nie tego, co widzisz, lecz tego, co sobie wyobrażasz "


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 09 marca 2005 15:13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
elsea pisze:
komiksem mojego dzieciństwa (wczesnego) było dzieło Krystyny Boglar i Butenki, a mianowicie "Gucio i Cezar".A do tego był Kwapiszon - po prostu cudo!


Elsea! Dzieki!!!! "Gucoi i Cezar", kwapiszon... wlasnie te komixy mialam na mysli piszac kilka postów wcesniej o swych pierwszych fascynacjach :D
:piwo:

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 10 marca 2005 10:10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
dyingbride pisze:
Elsea! Dzieki!!!! "Gucoi i Cezar", kwapiszon

:piwo:


Kijana pisze:
Ja pamietam Biblie w komiksie. Hhhmmm miało to swoje zalety i wady...

ja kiedyś spędziłam dużo czasu przed naściennym komiksem w klasztorze klarysek w Starym Sączu. Dzieło owo tyczyło św. Kingi (naówczas jeszcze jedynie błogosławionej) i poraziło mnie tendencyjnoscią oraz grafiką (potem dokładnie ten sam styl odnalazłam w pisemkach Świadków Jehowy). No, wiecie... pierwsze w moim życiu zetknięcie z żywotem świętego. Przy jako takim wyrobieniu umysłowym u młodej osoby, MUSIAŁO wstrząsnąć. A nawet wytrząsnąć.
huh


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 kwietnia 2005 10:44:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
dla fanów Wilq'a nowy filmik ze strony :)

Obrazek

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 kwietnia 2005 21:39:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 marca 2005 20:14:45
Posty: 20
Skąd: Breslau / Dublin
Gdy miałem lat kilka mój Wujek podarował mi XVI księgę Tytusa i cóż,zaraził mnie i kropka.Tytus absolutnie pierwsze miejsce!I nie zmieni się nic :D .Pózniej doszedł do tego Thorgal i został na miejscu drugim;).Nic nie pobije humoru Baranowskiego-"Skąd się wzięła woda sodowa","Antresolka profesorka Nerwosolka"....Rewelka!No,a znowych Wilq,trójpalczasta ręka z ciasta itakie tam;)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 kwietnia 2005 08:42:16 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:28:10
Posty: 684
Skąd: mazowiecka wiocha
W ksiegarniach pojawil sie bardzo ciekawy komiks Moebius'a ( Jean Giraud) "Feralny major". Rzecz jest z 1979 r. i jest to co by tu nie gadac klasyka komiksu europejskiego. Facet ma niezla kreske...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 212 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group