Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:31:10

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 20:47:04 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Miki pisze:
Podobnie, nie mam wyrzutów sumienia co do przebiegu tamtego głosowania.

Było za krótko.


Miki pisze:
Zresztą tak naprawdę chodzi o pewną zasadę: ta lista powstała być może w głowie dziennikarzy "Polityki", ale czy znamy kryteria, którymi się kierowali?

Lista jest ciekawa jako przyczynek do dyskusji.

Miki pisze:
A tak mamy reklamę. (...) (tak sugeruje pytanie w ankiecie) (...)

Możliwości odpowiedzi w ankiecie są skrajne. Kto jest blisko którejś możliwości, się wypowiada.

Przygod pisze:
Jeśli większość osób uzna ją za 'kryptoreklamę' temat zostanie usunięty [chyba że ktoś przywoła ciekawszą listę]


Miki pisze:
Powtórzę: jeśli wynik głosowania będzie dla założyciela wątku negatywny, temat nie powinien być usunięty. Należałoby wtedy zmienić po prostu treść wpisu otwierającego, np. przez przepisanie listy utworzonej w celu komercyjnym.


Miki pisze:
Gdybyś to Ty zaproponował swoją autorską listę, a nawet ogłosił plebiscyt, to by było co innego.


Jeśli nikt nie zaproponuje alternatywnej listy, temat zostanie zatem zamknięty.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 21:07:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Zrobisz, co Ci się będzie podobać, ale przypominam, że masz jeszcze dwóch kolegów, mieniących się tym samym kolorem, więc warto z nimi konsultować pewne działania. Jest Was trzech, zatem należy dążyć do konsensusu.
Nie mogę jednak zrozumieć, dlaczego chcesz zamknąć cały temat, gdy wystarczy skopiować całą listę. Tak zrobił Crazy.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 stycznia 2010 21:41:14 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Przygod pisze:
Przygod napisał:
Jeśli większość osób uzna ją za 'kryptoreklamę' temat zostanie usunięty [chyba że ktoś przywoła ciekawszą listę]



Przygod pisze:
Miki napisał:
Powtórzę: jeśli wynik głosowania będzie dla założyciela wątku negatywny, temat nie powinien być usunięty. Należałoby wtedy zmienić po prostu treść wpisu otwierającego, np. przez przepisanie listy utworzonej w celu komercyjnym.



Przygod pisze:
Jeśli nikt nie zaproponuje alternatywnej listy, temat zostanie zatem zamknięty.

---------------------------------------------------------------------------

Temat:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=3220
uległ radykalnej zmianie.

Post Peregrina Tooka (jako niepasujący do zmienionego tematu) został przeniesiony do:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... &start=525
[niestety nie na koniec wątku...]

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 lutego 2010 02:18:45 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Temat:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=3223
został zamknięty.

Pytanie od kiedy trzeba stosować cytat jest kluczowe dla jego otwarcia. Dyskusja na ten temat toczy się w innych wątkach.

Skoro został uznany za reklamę, być może powinien zostać usunięty?
[Czy głosy Mikiego i Fengari to swoiste 'votum separatum'?]

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 lutego 2010 06:55:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Trzeba było przemyśleć pytania w ankiecie. Myślę, że większość osób nie opowiedziała się za usunięciem wątku jako takiego, lecz przeciw takiej formie posta otwierającego, stanowiącego reklamę oferty księgarskiej "Polityki".
W temacie pojawiły się (faktycznie, może w małej liczbie) głosy odnoszące się do samej listy, więc dyskusję należałoby uznać za otwartą.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 lutego 2010 18:49:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Przygod pisze:
Czy głosy Mikiego i Fengari to swoiste 'votum separatum'?

Zaraz, zaraz, jakie głosy? Nie wiem, jak Miki głosował, mogę mówić za siebie. Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam ten temat, osobiście nie podejrzewałam Cię o robienie kryptoreklamy. Uznałam, że wkleiłeś to dla wygody i tyle. Ale w momencie, kiedy pojawiły się ze strony innych użytkowników podejrzenia o reklamę i jednocześnie propozycja Mikiego, żebyś skopiował listę i wyrzucił linka, uznałam to za prosty i sensowny sposób rozwiązania problemu. Znacznie prostszy i mądrzejszy niż robienie ankiety i zamieszania wokół niej. Ale skoro żeś się na siłę uparł przy tym linku i swojej ankiecie, uznałam, że albo faktycznie robisz reklamę albo się zachowujesz dziecinnie. W związku z tym w ankiecie głosowałam na kryptoreklamę. To, że teraz zamykasz temat, to wybacz, ale tylko mnie utwierdza w słuszności oceny Twoich intencji.
Bo sam temat jako taki uważam za ciekawy i jestem przeciwna jego usuwaniu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 lutego 2010 00:46:31 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Fengari, czy nie masz już wystarczająco dużo lat by wyrobić sobie własne zdanie? Wczytaj się i wniknij w merytorykę dyskusji.

Miki pisze:
Trzeba było przemyśleć pytania w ankiecie. Myślę, że większość osób nie opowiedziała się za usunięciem wątku jako takiego, lecz przeciw takiej formie posta otwierającego, stanowiącego reklamę oferty księgarskiej "Polityki".
W temacie pojawiły się (faktycznie, może w małej liczbie) głosy odnoszące się do samej listy, więc dyskusję należałoby uznać za otwartą.

Dalej temat opiera się na lekturach wybranych przez pismo Polityka... Usunięcie linka tego nie zmienia i nie jest rozwiązaniem problemu.
Co więcej pozostawiasz źródło, cytujesz, a usuwasz odnośnik podający źródło cytatu...
[o potrzebie/konieczności cytowania była mowa w oddzialnym temacie]
Ma to sens?

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 lutego 2010 13:43:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Zmienia, bo gdybyś od początku zaproponował dyskusję wokół zacytowanej listy wartościowych książek, zdaniem publicystów "Polityki", to można było na to przystać. Natomiast wklejanie adresu strony, za której pośrednictwem można dokonać konkretnego zakupu jest przegięciem. Kto chciałby się skusić na którąś z książek wydanych w tej kolekcji, to i tak by to znalazł.

A argument wystarczającej liczby lat jest beznadziejny.

O jakim wątku dotyczącym cytowania mówisz, bo chyba nie o dotyczącym praw autorskich?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 06 lutego 2010 19:11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Przygod, wg Ciebie zgodzenie się z czyimś pomysłem jest oznaką braku własnego zdania? Hmm...

Chyba, że nie rozumiesz powodów dla których zmieniłam zdanie. A nie zmieniłam go dlatego, że inni mieli inne, tylko ze względu na Twoją reakcję na to.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2010 00:31:17 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Kryterium niemerytoryczne.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 lutego 2010 14:23:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Równie niemerytoryczna była niechęć do zastąpienia adresu do czysto komercyjnej oferty "Polityki" listą tytułów z proponowanej kolekcji.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 lutego 2010 05:04:06 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Z tematu: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?t=3205 został wyłączone kilka wątków i został utworzony nowy temat: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=359954#p359954

Miki pisze:
Równie niemerytoryczna była niechęć do zastąpienia adresu do czysto komercyjnej oferty "Polityki" listą tytułów z proponowanej kolekcji.


Jeśli większość uznała że oferta jest czysto komercyjna, to obecnością (niezależnie od formy) zaśmiecamy forum.
Decyzja do pozostawienia wątku 'otwartym' jest z rozbieżna z tą tezą. Wątek pozostaje otwartym przez Azbesta23.
Do rozwiązania takiego zgłaszam votum separatum.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 lutego 2010 08:14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Chciałem zauważyć, że w tym dziale jest trzech moderatorów. Zgłoszenie zdania odrębnego nic nie zmieni.
Dokonałeś manipulacji w pytaniu ankietowym, sugerując, że cały wątek ma charakter reklamowy, a miał go jedynie wpis otwierający (przez Twój upór).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Ostatnio zmieniony śr, 17 lutego 2010 09:12:47 przez Miki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 lutego 2010 09:10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Miki pisze:
w tym dziale jest trzech moderatorów

Zgadzam się z Mikim i Azbestem, jeśli to kogo interesuje....
A całe zamieszanie wokól owego wątku chyba i tak zniechęciło wszystkich do pisania w nim, mam wrażenie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 kwietnia 2010 23:23:32 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Miki pisze:
Zgłoszenie zdania odrębnego nic nie zmieni.

Zostaje zapisane
Miki pisze:
Dokonałeś manipulacji w pytaniu ankietowym, sugerując, że cały wątek ma charakter reklamowy, a miał go jedynie wpis otwierający (przez Twój upór).

Takie ustawianie sprawy to manipulacja z Twej strony. Kwestia została postawiona ostro, tak jak ostro postawione było oskarżenie.
Ale jeśli się upierasz że jest to kwestia pierwszego wpisu, może należałoby usunąć post inaugurujący temat?

Peregrin Took pisze:
Zgadzam się z Mikim i Azbestem, jeśli to kogo interesuje....

We wszystkim?

Ad rem: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=357072#p357072
Azbest23 usunął link, który uznał za podejrzany o łamanie pkt 3.2 regulaminu i w jego miejsce wstawił samą listę książek.
Za usunięciem tematu było 10 użytkowników (uznających iż ten temat to reklama), przeciw 3 (uznających iż jest on ciekawą podwaliną pod dyskusję), wstrzymało się 1285. Azbest 23 usunął, uznajac iż jest ona niepotrzebna.

Usunięty został cytat wstawiony przez Azbesta. Brakowało w nim podanego źródła, a przez to informacja była naruszeniem prawa autorskich. Osoby potencjalnie zainteresowane wypowiedziami z pewnością łatwo odnajdą listę korzystając z wyszukiwarek internetowych. Nastąpiła również korekta tego postu, zgodna z intencjami autora, jak i możliwie szerokim uwzglednieniem zaistniałych zastrzeżeń pozostałych użytkowników forum.

Kwestia prawa do cytatu w Internecie jest analizowana w innym miejscu forum, aczkolwiek istniejące opinie prawne zdają się podważać możliwość cytatu bez podania źródła.

_________________
każdy cieszyć się chce


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group