Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 27 czerwca 2017 01:09:00

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 września 2014 14:57:45 
Awatar użytkownika

Skończyłem zatem czytać autobiografię Lemmy'ego.

Obrazek

Moim zdaniem książka jest wprost świetna! Od razu muszę powiedzieć, że nie lubię czytać biografii w ogóle, a biografii artystów tym bardziej, ponieważ niestety należę do tych odbiorców, którzy bardzo oddzielają osobę twórcy od ich twórczości a tym samym w większości przypadków osoba twórcy mnie nie interesuje. Podobnie nie przepadam za opisami procesu tworzenia. Generalnie tematyka "rola poety i poezji..." mnie nie bierze (no, są wyjątki - wszak Osiem i pół to mój ukochany film). Jednak tak jakoś się złożyło, elsea przeczytała, córka przeczytała, jeszcze wakacje, książka niewielka, więc dobra do wzięcia w podróż... wziąłem. Ale wcale nie zabrałem się za nią, tylko czytałem co innego, aż w pociągu powrotnym mnie naszło. I zacząłem się śmiać :D Uważam, że książka jest napisana rewelacyjnie, styl prosty (pewnie i prostacki), ale bardzo konsekwentnie tworzący pewien klimat (witajcie w świecie Motorhead!), mnie to osobiście rozbrajało. Tyle śmiechu przy lekturze to miałem przy niektórych książkach Chmielewskiej i niewiele więcej :D

Przy okazji nie ukrywam, że gość zrobił sobie u mnie promocję w sam raz: mam teraz ochotę słuchać Motorhead! Mimo, że niewątpliwie bardziej podobała mi się pierwsza część książki, ta przedmotorheadowska, bo potem za dużo było nudzenia o tym, co tam producent, studio, czy jeden gitarzysta czy dwóch, czy tekst napisał na kolanie czy w kiblu - ale nawet to "nudzenie" wcale mnie nie nudziło. No i jak sobie poczytałem o tych różnych 1916, Orgasmotronach, Killed by deathach i Hammeredach to trzeba by coś poznać.

Czas więc za dokładniejszą lekturę wątku pablaka a tymczasem jeszcze wycieczka do pewnego wątku, który pasuje tu jak ulał!

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 września 2014 17:48:03 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
pierwsza część książki, ta przedmotorheadowska

Bardzo ciekawie opisane lata sześćdziesiąte! Na przykład o tym, że to Stonsi byli mięczakami, a Lennon wybił kolesiowi głową zęby na koncercie, z to że obraził zespół :) .

Crazy pisze:
co tam producent, studio, czy jeden gitarzysta czy dwóch, czy tekst napisał na kolanie czy w kiblu - ale nawet to "nudzenie" wcale mnie nie nudziło

Dla mnie najmocniejsze było: "Spierdalaj. Już z nami nie grasz". Zwłaszcza w kontekście robienia przez fanów halo w związku ze zmianami składów zespołów :wink: .

Ale ogólnie, to trzeba zaznaczyć, że Lemmy w tej książce budzi zaufanie i sympatię. Wiadomo, że nawywijał w tym czy tamtym, ale wydaje się być uczciwym gościem, który trzeźwo ocenił swoje skłonności i możliwości, a potem po prostu dał się im ponieść :) .

Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 września 2014 19:25:26 
Awatar użytkownika

antiwitek pisze:
Dla mnie najmocniejsze było: "Spierdalaj. Już z nami nie grasz".

to jak w soundrops!

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: pt, 05 września 2014 19:34:50 
Awatar użytkownika

ISTOTNIE! :shock:

Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 października 2014 20:46:19 
Awatar użytkownika

Na Dzień Nauczyciela dostałem od swojej klasy biografię Boba Dylana. Jeszcze nie zacząłem, ale za to sobie go trochę posłuchałem, a nawet puszczałem w sali na przerwach.

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 października 2014 21:34:17 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
dostałem od swojej klasy biografię Boba Dylana

ale masz świetnych uczniów! Skąd oni wiedzieli?

Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 listopada 2014 20:59:48 
Awatar użytkownika

O muzyce to nieraz rozmawiamy. W zeszłym roku na koniec roku dostałem od jednego ucznia (tzn. raczej od jego taty) płytę Swans a od innego winyla "Jak punk to punk" ;-) Poza tym w zeszłym roku na przerwach mieliśmy taką inicjatywę, że każdego dnia słuchaliśmy wykonawców na kolejną literę alfabetu. Na D bankowo był Dylan. Pamiętam nawet, jak w klasie leciało Subterrenean Homesick Blues. Zresztą w tym roku, natychmiast kiedy dostałem tę książkę, powiedziałem im, że nie ma zmiłuj i przyniosłem do szkoły wszystkie swoje cztery płyty Dylana (mam dwie składanki, Highway i Bringing) i też puszczałem różne rzeczy.

Co nie zmienia faktu, że wczorajsza dyskoteka zakończyła się Harlem Shakiem i Ona tańczy dla mnie :mrgreen:

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: sob, 31 stycznia 2015 18:34:07 
Awatar użytkownika

od 5 dni w Lidlu jest książka o Marku Piekarczyku

Obrazek

Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 lutego 2015 11:57:16 
Awatar użytkownika

Obrazek

"Obok, albo ile procent Babilonu?"

Skończyłem... A czytałem pewnie z miesiąc. Dlaczego? Otóż książka jest skonstruowana w dość ciekawy sposób: setki cytatów, różnych, z bardzo różnych dziedzin kultury czy polityki, z różnych lat, pochodzących od najróżniejszych osób... Ponad 400 stron takiego bigosu, można rzec. Dodatkowo lekturę spowalniał układ kolumn. Nie czytało się gładko, ale wynosiło się z tego wiele. Nie szło ot tak machnąć połowy książki na jeden raz. A co się z tego tytułu wyłania? Obraz ostatnich czterdziestu lat w polskiej muzyce która wyrosła z przełomu lat 70 i 80, czyli warszawski punk rock, którego główni bohaterowie są nadal obecni na scenie. I tak mamy hipisów, punków, jarociny, politykę, Polskę, emigrację, cenzurę, "Czarną Brygadę", tilty i kryzysy, Brylewskiego, Lipińskiego i wielu, wielu innych (z UT: Kamik, Pet, Budyń i Igor).
Muszę kiedyś zrobić jeszcze jedno podejście, wtedy wszystko mi się wygładzi, bo póki co mam w głowie ferment. Puzzle się nie ułożyły przy pierwszym podejściu, ale radość z układania była spora.

Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 00:07:15 
Awatar użytkownika

pilot kameleon pisze:
(z UT: Kamik, Pet, Budyń i Igor)

Hej, czy to znaczy, że w tej książce są cytaty z naszego forum? :shock:

Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 lutego 2015 13:27:40 
Awatar użytkownika

antiwitek pisze:
Hej, czy to znaczy, że w tej książce są cytaty z naszego forum?

Są, są. Musiałbym poszukać co, kto, gdzie... Szkoda, żem nie pozaznaczał w trakcie lektury.

PostWysłany: czw, 28 kwietnia 2016 22:05:02 
Awatar użytkownika

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.