Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 27 czerwca 2017 01:07:01

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 18 października 2012 22:24:11 
Awatar użytkownika

nie wypowiadam się, bo nie czytałam nic

Tytuł:
PostWysłany: pt, 19 października 2012 09:54:30 
Awatar użytkownika

Wczoraj kartkowałam Krainę wódki. Z tego co zajarzyłam rzecz jest o Alkoholandii...hm.

Tytuł:
PostWysłany: śr, 06 listopada 2013 23:01:20 
Awatar użytkownika

Piszę tutaj bo Sienkiewicz w końcu zalicza się do grona noblistów.
Kilka dni temu skończyłem czytać Ogniem i mieczem, jedyną część trylogii, którą jakimś cudem do tej pory nie miałem okazji jeszcze przeczytać.
Wcześniejsze części czytałem ładnych parę lat temu i trochę się obawiałem jak to będzie teraz.
Mogę śmiało przyznać (nie wdając się w roztrząsanie czy Sienkiewicz był tylko pisarzem drugorzędnym), że jego książki to wielkie dzieła.
Wracając do pierwszej części trylogii, czułem jak akcja książki porywa mnie, że tracę poczucie czasu i już myślę co będzie dalej. Miejsca, w których odbywają się tak przeróżne przygody opisywane są w bardzo plastyczny i sugestywny sposób. Sceny potyczek i bitew niezwykle łatwo dają się wyobrazić, często dostarczają pokaźnego ładunku emocji. A sylwetki opisywanych bohaterów to czyste mistrzostwo, troszkę może narzekałem na Skrzetuskiego, ale w końcu to on przedarł się przez szeregi Kozaków i Tatarów ratując z potrzasku swoich kompanów :wink:
Z dużą pewnością mogę napisać, że to nie przypadek, że w gronie wyróżnionych pisarzy mamy naszego Sienkiewicza.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.