Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 23:35:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 stycznia 2014 09:48:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Oj tam.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 03 lutego 2014 12:04:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
antiwitek pisze:
którą pożyczyła mi Natalia ( Smile ). "Cesarz Ameryki. Wielka ucieczka z Galicji" Martina Pollacka. Dla mnie rzecz bardzo ciekawa:

wiedziałam, że ci się spodoba :wink:

ojcobójca i śmierć w bunkrze -pollacka świetne, albo "po galicji. o chasydach, hucułach, polakach i rusinach" tegoż autora. byłam kiedyś na spotkaniu autorskim z pollackiem - świetnie mówi po polsku, bardzo interesująco opowiada, bardzo w ogóle miły człowiek



w biografii raka trochę utknęłam na ostatniej setce - to już zbyt trudne, te wszystkie chromosomy, genotypy, mutacje, ale mój podziw nad ludzkim rozumem rośnie. jak można było na to wszystko wpaść? wpatrywać się w kolor oczu muszki owocówki? total.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 lutego 2014 14:20:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
byliśmy przyszłością jael neeman - o ruchu kibucowym, który znałam dotychczas z powieści amosa oza, a tutaj autorka pisze o osobistym doświadczeniu eksperymentalnej ideologii o nowej rodzinie. straszne. ale odczuwam lekki niedosyt, chciałabym, żeby ta książka była dwa razy dłuższa.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 lutego 2014 09:07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
A widzieliście tę zapowiedź?
http://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/antologia-100-xx

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 lutego 2014 10:19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
natalia pisze:
ale odczuwam lekki niedosyt, chciałabym, żeby ta książka była dwa razy dłuższa.


mam wrażenie, że ona pisała tę książkę bardzo ostrożnie
ale podoba mi się taka powściągliwość, bez krzyku i sensacyjności
choć też bez specjalnej głębokości, ta zostaje czytelnikowi do przemyślenia

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 marca 2014 22:17:59 

Rejestracja:
pn, 12 października 2009 16:12:48
Posty: 805
Skąd: Daleko i blisko
Ostatnio wyszła książka poswięcona obu Beksińskim.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 15 czerwca 2014 22:14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
czytam pawła smoleńskiego oczy zasypane piaskiem i jest to absolutnie obowiązkowa lektura dla każdego, kto chce spróbować trochę zrozumieć to, co dzieje się w izraelu obecnie. świetne reportaże, rewelacja. książkę wypożyczyłam, ale myślę, że koniecznie chcę ją mieć na własność


i przy okazji stwierdziłam jakie mam zaległości w tym temacie, spróbuję nadrobić, bo trochę od ostatniego wpisu poczytałam

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 czerwca 2014 19:47:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
A ja zapomniałam, że polecam piękny klimat i przemiły język tego:
Obrazek
A Brudne serca zmroziły.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 czerwca 2014 21:42:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
manool pisze:
A Brudne serca zmroziły


a w jakim sensie? nie czytałam, ale znam autorkę z dawnych czasów (można powiedzieć, że się przyjaźniłyśmy) i wiem, że trochę przekłamała swojej historii - z wywiadów jakie udzielała po wydaniu książki.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 17 czerwca 2014 16:15:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
natalia pisze:
a w jakim sensie

W takim jak zawsze - podłe czasy, różni ludzie. Słyszałam o przekłamaniach (jeszcze nie czytałam recenzji i artykułów, bo nie miałam czasu) i relatywizowaniu. Ale ja zawsze pozostaję na stanowisku, że nie mnie osądzać, bo nie wiem, jak ja bym się zachowywała wtedy. Ciekawa, jeśli chodzi o dokumentację, niepokojąco napisana. Może kiedy przeczytam o książce, zmieni mi się, ale nie da się ukryć, że pozycja niezwykła.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 czerwca 2014 09:08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
a pewna moja znajoma wydawczyni mówiła mi, że w pewnej szkole reportażu na przykładzie tej książki mówiono jak nie należy pisać reportaży, że są w niej jakieś podstawowe błędy.
a co do czasów - były podłe, ale wiele ludzi potrafiło zachować się godnie mimo wszystko

jeden z głosów:
://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3340163,brudne-serca-brudna-ksiazka-o-ofiarach-i-katach,id,t.html

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 czerwca 2014 09:39:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Dociera do mnie coraz więcej takich głosów. B. także ta książka się nie podoba, uważa, że język jest infantylny. Może ja poziom infantylności języka wyczerpałam, gdy czytałam to:
Obrazek
A jesteś w stanie coś więcej napisać na temat samej autorki? O, może tu tkwi problem - literaturę faktu powinno się móc czytać w oderwaniu od autora. Autorowi powinno się ufać. Nawet jeśli Kapuściński już zachwiał tą teorią (na szczęście zza grobu). Na przykład Jagielskiemu jeszcze w pełni ufam, a już u Tochmana widzę zgrzyty, mimo że żadnego przekłamania nie jestem w stanie mu zarzucić.
Męczę (dosłownie, choć już właściwie polubiłam) Tajne państwo. I zaczęłam nowego JH-B, który też już wzbudził wiele kontrowersji. Chyba się nie dziwię. Ale wciąga. Aż żal, że w życiu trzeba jeszcze pracować.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 20 czerwca 2014 21:28:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
manool pisze:
I zaczęłam nowego JH-B, który też już wzbudził wiele kontrowersji. Chyba się nie dziwię. Ale wciąga.

ha, no własnie, tutaj tez o autorze. czasem lepiej nie wiedzieć wielu rzeczy :wink: najpierw nie podobał mi się jego wywiad, jakiego udzielił tygodnikowi powszechnemu przed wyjazdem. jakoś tak czułam, że szuka jakiejś sensacji. poza tym, choć jego książki o syberii mi się podobały, to dużo czytałam chyba na stronie czarnego, wypowiedzi ludzi, którzy na syberii spędzili kilka lat, i to w tych samych miejscach, które bader opisywał, i oni mu zarzucali, że pisze bzdury, że to się mija z prawda itd. więc do tej jego himalajskiej książki podchodziłam bardzo sceptycznie. i nawet zaczęłam ją czytać z takim bardzo niedobrym podejściem. a tymczasem uważam, że to świetna robota! i nawet nie potrafię wytłumaczyć dlaczego, ale zostaje bardzo w głowie, zadaje pytania, dręczy, męczy, siedzi. jest bardzo szczera - a byłam ciekawa jak on wybrnie z tej sytuacji, o której wczesniej wiedziałam, że został przez tych himalaistów odrzucony na wyprawie. i może dlatego, że jest całkiem zewnątrz tego środowiska, to potrafił je tak doskonale opisać.

co do autorki akk - nadal nie przeczytałam tej książki, to była anarchistka, feministka, ale to w sumie bez znaczenia. zawsze była skłonna do koloryzowania i konfabulacji. czytałam z nią wywiad jakiś czas temu w magazynie i wiem, że o historii swojej rodziny trochę pozmyślała, na temat swojej niewiedzy jeśli chodzi o przeszłość ojca. tak mi się zdaje.

a swoją drogą o pileckim przydałby się jakiś profesjonalny materiał - i ksiazkowy i filmowy. zasługuje na to

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 czerwca 2014 15:52:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
To przeczytaj jeszcze to:
http://www.dwutygodnik.com/artykul/5267 ... zawod.html
Środowisko go chyba wyklina, a mnie ta książka wciąga, aż sama się hamuję, żeby nie przeczytać całej za jednym zamachem.
AKK:
http://natemat.pl/89921,wszyscy-mamy-br ... -anna-klys
Kilka rzeczy mogłoby mi być bliskich, ale teraz nie wiem, czy to też prawda. Fatalnie.
Co do Pileckiego - mam jeszcze jedno opracowanie, jak wykopię, może w końcu przeczytam i porównam. Ochotnik kojarzy mi się z wypracowaniem kujona napisanym na kolanach. I to dla Zachodu, który bywa zdziwiony, że istniały obozy. I że to nie były polskie obozy.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 21 czerwca 2014 22:27:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
świetny ten wywiad z hugo-baderem. no, nie chciałabym mieć z nim do czynienia jako z człowiekiem chyba, ale kurcze, wszystko staje się takie relatywne i nieoczywiste. nie wiem, czy tak powinno być.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group