Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 19 listopada 2017 00:24:38

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 01 października 2015 21:50:21 
Awatar użytkownika

a ja nieoczekiwanie poległem na "Szatanie z goraju". myślałem, że to będzie pewniak, samograj, a tymczasem nie zmogłem go, nic się nie działo, w ogóle nie mogłem, jak to się mówi, wejść w kontakt z materiałem. Więc odłożyłem i sięgnąłem po "Niewolnika". Ten się zaczął znacznie bardziej interesująco.

PostWysłany: pt, 02 października 2015 11:01:59 
Awatar użytkownika

ja odpadłem przy lekturze "Certyfikatu" - drugi miesiąc nie mogę skończyć

PostWysłany: pt, 02 października 2015 14:33:40 
Awatar użytkownika

Zachęcajcie dalej :) .

PostWysłany: sob, 03 października 2015 21:01:06 
Awatar użytkownika

zbiór Moc światła osiem opowieści chanukowych
polecam = piękne "bajki na dobranoc'"
w sumie to nie bajki /choć opowiedziałbym z chęcią swym dzieciom/
lecz prawda
proste i piękne :D

PostWysłany: ndz, 04 października 2015 23:55:24 
Awatar użytkownika

Niewolnik, podobnie jak Szatan z Goraju, dzieje się w czasach dawniejszych, niż zwykłem kojarzyć z Singerem - punktem wspólnym jest tu traumatyczne doświadczenie pokoleniowe, którym były rzezie Żydów dokonane przez Kozaków Chmielnickiego. W obu książkach jest to podstawowa rzecz dla zarysowania świata przedstawionego.

Z tym, że w Szatanie nie mogłem w ogóle znaleźć zarysowania szkieletu opowieści, nie wiedziałem kto co i po co, natomiast Niewolnik nie sprawia mi żadnych kłopotów i czyta się świetnie. Mam tylko wrażenie, że o ile na razie jest w miarę spokojnie, to zaczną się niedługo dziać jakieś okropności, aż się boję!

PostWysłany: pt, 23 października 2015 22:01:29 
Awatar użytkownika

Niewolnik *****

Nie napiszę teraz dużo, ale wspaniała książka według mnie. Namówiłem Żonę i niestety nie podzieliła mojego entuzjazmu - ale najciekawsze, że zupełnie inaczej odebraliśmy tekst. Ona powiedziała, że dla niej to w sumie opowieść o pełnej porażce. Dla mnie zaś - o pięknym choć gorzkim zwycięstwie odniesionym, gdy wszystko wokół się waliło i było okropne. Gdy rozmawialiśmy, to machnąłem taką metaforę, że historia dwojga głównych bohaterów, to jak taki piękny kwiat, który wyrósł na gnoju. I na tym gnoju też dokonał żywota, ale jednak był tym pięknem i wyrósł ponad niego, i było warto. Oczywiście los takiego kwiatka nie jest pełen radości i szczęścia... Gdy się jest tym kwiatkiem, to ma się generalnie przerąbane. Ale jednak warto!

Przeczytać też warto!

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz.