Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 14 maja 2024 16:57:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2007 12:49:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24334
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ha! I Włóczykij, Piotrze. Tam Muminek i Ryjek poznają Włóczykija, który z kolei opowiada im o Migotkach, o których oni wcześniej nie słyszeli.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 listopada 2007 13:10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6847
panek pisze:
Piżmowiec.


Ech, co za Postać! Muszę poczytać o nim znów...

Obrazek

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 listopada 2007 00:19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25418
ja bym nie chciał poznać na początku Mały trolli, bo w ogóle mi się nie podobały i bym się zniechęcił!

zgadzam się, że Morza i Listopada nie można na pierwszy rzut, ale wcale niekoniecznie na koniec! wystarczy, żeby już jako tako oswoić się z postaciami.

dla mnie dobrym początkiem są albo Kometa (jeżeli ktoś nie ma nic przeciwko literaturze dziecięcej), albo Opowiadania (jeżeli ktoś nie ma nic przeciwko krótkim formom). Co prawda Kometa nie jest tak do końca literaturą dziecięcą, ale pozornie może się taką wydać... no w każdym razie jest o powieść powiedzmy przygodowa ;-) i wszelkie powazniejsze problemy są tam bardziej schowane niż w takiej Filifionce i katastrofach albo Włóczykiju i jego wiosennej piosence.

Pamiętniki zdecydowanie później, tu już warto mieć dość dobrze obeznanych bohaterów.

ale czemu nie przeczytać Lata dopiero po Listopadzie? można się nieźle zdziwić, że niektóre Muminki to takie lekkie i przyjemne...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 grudnia 2007 00:52:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
dzisiaj przeczytałam całośc Muminków w listopadzie - na pierwszy rzut :wink:
bardzo, bardzo mi się podobało. najpierw zastanawiałam się która zpostaci jest mi najbliżza dopóki nie odkryłam, że z każdej mam po trochu!
Podoba mi się Paszczak z tym budowaniem domku na drzewie i mdłościami na jolce, do których nie chce się przyznac robiąc dobrą minę do złej gry. Filifionka ze swoją tęsknotą, żeby byc zauważona w swej indywidualności. wuj Truj (wesołe jest życie staruszka) z pragnieniem, by byc trktowanym poważnie. Mimbla, która lubiła swoje długie nogi i boty i wszystkich lubiła, a najbardziej zwinąc się w kłębek na kołderce. HomekToft, który czeka, żeby go przytulic. Włóczykij mądry i samotniczy, ale chyba jednak nie do końca, co?


Czas płynął, a deszcz nie przestawał padac. Żadnej jeszcze jesieni tyle nie padało. Doliny wzdłuż wybrzeża nasiąkły wodą, która spływała z gór i pagórków, i ziemia butwiała zamiast wysychac. Lato wydawalo się nagle tak dalekie, jakby go nigdy nie było, drogi od dom do domu wydłużyły się i każdy siedział schowany u siebie.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 grudnia 2007 12:00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17279
Skąd: Poznań
natalia pisze:
. Lato wydawalo się nagle tak dalekie, jakby go nigdy nie było, drogi od dom do domu wydłużyły się i każdy siedział schowany u siebie.


To jest właśnie jedno z mega-zdań... Niby proste a w życiu nie wymyśliłbym czegoś takiego...
Wydaje się to niemożliwe, ale za każdym czytaniem DMwXI wysysam z tej książki jeszcze coś więcej!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 grudnia 2007 23:22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25418
natalia pisze:
z każdej mam po trochu!
Podoba mi się Paszczak z tym budowaniem domku na drzewie i mdłościami na jolce, do których nie chce się przyznac robiąc dobrą minę do złej gry. Filifionka ze swoją tęsknotą, żeby byc zauważona w swej indywidualności. wuj Truj (wesołe jest życie staruszka) z pragnieniem, by byc trktowanym poważnie. Mimbla, która lubiła swoje długie nogi i boty i wszystkich lubiła, a najbardziej zwinąc się w kłębek na kołderce. HomekToft, który czeka, żeby go przytulic. Włóczykij mądry i samotniczy, ale chyba jednak nie do końca, co?

oni wszyscy są niesamowici!

ale do tego jest jeszcze duch nieobecnej Mamy Muminka! (bardzo wyrazista "postać" w tej książce, chyba zwłaszcza z punktu widzenia Filifionki)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 grudnia 2007 11:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
tak, ale ta idealność mamy Muminka jest trochę denerwujaca. oczywiście Mimbla próbuje przełamać ten obraz informując Homka, że Mama bywa wściekła na cały świat i nie chce jej się patrzeć na innych i wtedy idzie do lasu. ale mimo to.
teraz czytam Lato w dolinie muminków i najbardziej podobają mi się te fragmenty jak nie ma mamy i taty. hm. ciekawe, nie? ta ich idealność lekko mnie irytuje. natomiast wszyscy inni są świetni. :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 grudnia 2007 13:59:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6847
Hm, coś w tym jest jeśli chodzi o Mamę M.
Ale poczytaj "Pamiętniki Taty Muminka" - tam on nie jest taki znowu idealny ;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2007 16:59:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
skończyłam czytac lato muminków, które ostatecznie też mi się bardzo podobało.
a więc przede wszytkim Bufka, ze swoim " dlaczego wszystko robi się takie smutne i nic mi się nie udaje?", Włóczykij z bandą leśnych dzieci, nagle zhipisiała Filifionka zrywajaca kwiaty w noc świętojańską i robiąca ognisko z zakazów, totalnie psychodeliczna scena z hatifnatami i naelektryzowaniem dozorcy.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 grudnia 2007 20:37:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25418
Zabiłem Charakteryzatornię!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2007 20:17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
wczoraj w nocy do sny czytałam na uspokojenie kometę, a potem, jak zasypiałam, to ciągle miałam przed oczami mnóstwo różnych stworów leśnych i innych paszczaków. miałam wrażenie być otoczona przez ten muminkowy swiat. hatifnaty wciż na miejscu pierwszym. :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 09 grudnia 2007 20:20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Hattivatti!!!

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 13:34:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
teraz czytam tatusia muminka i morze. w ogóle żałuję, że nie miałam pod ręką muminków będąc nad morzem. jak fajnie by się je czytało na plaży! te książki są bardzo morskie.
w tym tomiku mama muminka uczy, jak być dobrą i MĄDRĄ żoną.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 grudnia 2007 20:21:58 
Ja, jako laik (wciąż), mam takie pytanie: w której z książeczek Mama Muminka jest najbardziej znaczącą postacią?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 12 grudnia 2007 00:08:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25418
w Morzu!

ale dla mnie w Morzu wszystko jest najbardziej znaczące w ogóle, więc nie wiem czy mam rację ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group