Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 24 kwietnia 2024 02:45:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 19:25:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Jak tylko nadarzy się okazja lecę do kina, widziałem plakaty. Choć w sumie to nigdy nie lubiłem tych laleczek, w głowie mam ZUPEŁNIE inny obraz. No i brak mi pięknej grafiki Tove.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 20:21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21396
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
"Lato Muminków" wchodzi na ekrany kin! Ponoć to właściwie polska wersja,


Mój koszmar powraca w pełnym metrażu! :shock: :shock: :shock:

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 20:59:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 kwietnia 2006 12:33:22
Posty: 820
Skąd: radomsko/kraków
Pet pisze:
Mój koszmar powraca w pełnym metrażu!

oj Pet nikt Cię nie zmusza żebyś szedł do kina, w najgorszym wypadku naoglądasz się tylko plakatów na mieście i zajawek w telewizji, to chyba jeszcze jesteś w stanie znieść ;) chyba że to jakiś naprawdę perfidny koszmar minionego wieku dla Ciebie ;)

jak tylko wejdzie do kina to na pewno się na niego wybiorę, uwielbiam muminki w tej wersji. jak byłam mała tata zabierał nas do kina na poranki i tam były puszczane te bajki na duuuuuuużym ekranie - to było dla mnie niesamowite przeżycie, a w domu normalnie nie przepuściłam żadnego odcinka :)
do kina do kina!!!!! :jasiek:

_________________
...nie każdy kto mówi Tobie "Panie"...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 21:18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9988
Ja tam Peta rozumiem, nigdy nie lubiłam lalkowych animacji, ani w tej bajce, ani w żadnej innej. A jako dziecko czułam się zawsze strasznie obrażona i oszukana, jak w tv zmieniał się program i zamiast spodziewanej bajki rysunkowej dawali jakąś kukiełkową. :evil: Plakaty na mieście wkurzają mnie!

A w Muminkach -grafika Tove absolutnie niezastąpiona!
W ogóle to się muszę przyznać, że w przeciwieństwie do większości osób tutaj, które rysunkowej wersji też nie lubią, ja tam ją uwielbiam. Może dlatego, że nie znam książkowej. :oops: Tzn, kiedyś w dzieciństwie coś tam czytałam, ale wtedy do mnie nie trafiło, a dziś zupełnie nie pamiętam.

W każdym razie ta dolina z dobranocki to miejsce w którym autentycznie chciałabym zamieszkać. A bezproblemowość tego świata totalnie rozwala mnie - zwłaszcza odcinki o powodzi. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 21:43:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Fengari pisze:
A bezproblemowość tego świata totalnie rozwala mnie


Nie wiem, jak z filmowym, bo słabo go pamiętam (chyba nie oglądałam regularnie), ale świat książkowy nie jest wcale bezproblemowy, zwłaszcza "Listopad" czy "Morze", co jest zresztą jedną z cech w Muminach mnie pociągających.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 21:48:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25389
Powiedziałbym, że nawet jest bardzo problemowy!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 21:51:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9988
Cytat:
Nie wiem, jak z filmowym

Ja z kolei nie wiem, jak z książkowym, w każdym razie w filmowej wersji problemy niby są, ale heca polega na tym, że oni się kompletnie niczym nie przejmują. Tak jak z tą powodzią - zalało im dom do połowy, a oni jeszcze mieli z tego zabawę. A ja ubaw z ich kompletnie nienormalnych i niemożliwych w normalnym świecie reakcji. :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 21:55:42 

Rejestracja:
pt, 06 lutego 2009 10:39:10
Posty: 1497
pamiętam, że jak przychodziła Buka to się robiła zima
Obrazek
trauma z dzieciństwa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 22:16:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Fengari pisze:
A ja ubaw z ich kompletnie nienormalnych i niemożliwych w normalnym świecie reakcji. :)


Rozumiem, choć mnie to w Muminkach mniej interesuje. Przeciwnie - interesuje mnie prawdziwość psycho-typów, ich relacji i reakcji, tu i ówdzie podlana psychodelią (też zresztą prawdziwą czasem).

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 maja 2009 22:59:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9988
monika pisze:
interesuje mnie prawdziwość psycho-typów, ich relacji i reakcji

No tak, tego z kolei w filmie za bardzo nie widać. I stąd mogę zrozumieć niechęć do filmu tych, którzy są przywiązani do książki.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 00:15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
hej, w ksiąkach własnie pojawiają si eproblemy i to poważne! też mi się to własnie podoba, że świat jest tam własnie taki prawdziwy.
bajek z lalkami też nie lubie, ale nina się wybiera do kina.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 07:51:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17259
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
A jako dziecko czułam się zawsze strasznie obrażona i oszukana, jak w tv zmieniał się program i zamiast spodziewanej bajki rysunkowej dawali jakąś kukiełkową.


Hehe, miałem dokładnie to samo :-D
Dlatego nie byłem nigdy specjalnym fanem lalkowych Muminków. Ale Japończykom ta ich animowana wersja też niespecjalnie wyszła, jest hmm... jakaś taka bez soli?

monika pisze:
zwłaszcza "Listopad"


Powiem Wam, że co jakiś czas nie mogę się powstrzymać i po raz kolejny czytam "Listopad". I za każdym razem wyciągam stamtąd coś nowego. Niesamowita książka!
I właśnie tam Włóczykij mówi z pewnym momencie do zeschizowanego Homka Tofta: "Nie pozwalaj rzeczom zanadto rosnąć!". I to jest wg mnie istota "problemowości" w Muminkach. Problemy są ale koniec końców mieszkańcy Doliny nie karmią ich zanadto swoimi lękami, żeby nie urosły nieproporcjonalnie do swojej wagi. Jako kontrast pokazane jest niekiedy co się dzieje, gdy karmienie następuje (sąsiedzi Doliny np: Filifionka albo Toft).

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 08:37:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21396
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
d52 pisze:
oj Pet nikt Cię nie zmusza żebyś szedł do kina, w najgorszym wypadku naoglądasz się tylko plakatów na mieście i zajawek w telewizji, to chyba jeszcze jesteś w stanie znieść


Obawiam się, że nie :|


rajza pisze:
pamiętam, że jak przychodziła Buka to się robiła zima

trauma z dzieciństwa


Akurat Buka, była jedyną postacią z Muminków, którą darzyłem sympatią, a w wersji animowanej, a nie kukiełkowej to było mi jej wręcz żal, bo nikt jej nie lubił. :(

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 09:03:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
arasek pisze:
I właśnie tam Włóczykij mówi z pewnym momencie do zeschizowanego Homka Tofta: "Nie pozwalaj rzeczom zanadto rosnąć!". I to jest wg mnie istota "problemowości" w Muminkach. Problemy są ale koniec końców mieszkańcy Doliny nie karmią ich zanadto swoimi lękami, żeby nie urosły nieproporcjonalnie do swojej wagi. Jako kontrast pokazane jest niekiedy co się dzieje, gdy karmienie następuje (sąsiedzi Doliny np: Filifionka albo Toft).


Filifionki są nie mniej zintegrowane z Doliną, niż Włóczykij i jak najbardziej tworzą ten świat, a więc ich problemowości nie da się wyrzucić poza nawias.

A poza tym - chociażby "Morze" świadczy o tym, że Muminki jednak pozwalają, by ich problemy rosły - stąd izolacja, wyspa, nurzanie się w traumach i tęsknotach. I dzięki temu, że ich nie tłamszą, są w stanie różne sprawy pokonać/oswoić. Nawet Bukę.

W ogóle z perspektywy umacnia się u mnie pozycja nr 1 "Morza".

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 09:30:59 
Gdzieś czytałem, że ta polska, kukiełkowa wersja najbardziej się podobała Tove.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group