Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pn, 13 maja 2024 13:19:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 listopada 2006 11:28:09 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Czytałam wszystkie Muminki dawno dawno... Ale już dawno stwierdziłam że jestem na nie za duża :( Chociaż może i warto wrócić do nich... Te cytaty! :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 listopada 2006 15:57:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25414
Ptak ze wschodu pisze:
już dawno stwierdziłam że jestem na nie za duża

to stwierdzenie bywa prawdziwe w pewnym okresie życia.. w stosunku do Muminków jak i Kubusia, jak i paru innych rzeczy... ale potem się z tego wyrasta chwała Bogu!
myślę, że już niedługo bedzie można zacząć mówić, że jesteś za mała ;-)
chyba że zaczniesz czytać na nowo! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 listopada 2006 16:02:04 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
hmm zaczęłam nie tak dawno wracać do książek dla dzieci, które lubiłam dawniej czytać... i doszłam do wniosku, że z nich wyrosłam. Ale może wyrosnę i z tego :D Zabieram się za Muminki :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 listopada 2006 16:04:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Za dwa tygodnie na konwencie fantastyki Nordcon w Jastrzębiej Górze prowadzę konkurs o Muminkach. Wątpię żebym kogoś z forumowiczów tam spotkał ale jak się pojawią jakieś anegdoty, ciekawsze/trudniejsze pytania - opowiem :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2007 10:16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Kilka dni temu skończyliśmy "Kometę nad Doliną Muminków". Kubuś bardzo lubił słuchać, jak mu czytam tę książkę i poszła ona dość szybko. Mi się najbardziej podobała taka naturalność tej katastrofy, to znaczy wszyscy wokół dość mocno spanikowali, a tymczasem bohaterowie nie tyle chcą chronić siebie co dotrzeć na czas do rodziców, by w tej chwili być przede wszystkim razem.

A obok tego jeszcze niezwykłość całego wydarzenia - ten obraz jak morze się wycofuje, a potem wraca jest bardzo poruszający, ale też naturalny. Bardzo to piękne. Teraz kolej na Lato w Dolinie.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2007 10:20:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gravi pisze:
Teraz kolej na Lato w Dolinie.

Lato, a nie Lato w Dolinie. A swoją drogą to coś Kolega się kanonicznej kolejności nie trzyma... :twisted:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2007 10:50:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
A rzeczywiście Lato Muminków.

Peregrin Took pisze:
A swoją drogą to coś Kolega się kanonicznej kolejności nie trzyma...


A tak mi się wzięło w Bibliotece.

Czy kolejność ma jakieś znaczenie?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2007 12:36:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25414
Lato jest fajne i bardzo zabawne, ale też najbardziej "dla dzieci" z całego cyklu.

Kolejność - chyba nie ma znaczenia. Może lepiej nie zaczynać od Morza, bo potem wszystko może się wydać nieco płaskie...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 kwietnia 2007 12:39:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
Lato jest fajne i bardzo zabawne, ale też najbardziej "dla dzieci" z całego cyklu.

Nie zgodzę się. Uważam że najbardziej dla dzieci jest "W Dolinie Muminków".

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 18:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2007 18:04:41
Posty: 2
Skąd: z Gór Samotnych
Witam!
Przeczytałam wszystkie posty w tym temacie i jestem oczarowana Waszymi recenzjami! Bardzo Wam dziękuję, że tak pięknie ubraliście w słowa to, co już dawno sobie myślałam. Ta cudowna charakterystyka poszczególnych tomów, ta trafna charakterystyka postaci...

Pierwszą książką z serii, którą przeczytałam była "Dolina Muminków w listopadzie" którą dostałam od koleżanki na urodziny. Byłam wtedy w podstawówce i książka mi się nie podobała (byłam po prostu za mała, nie rozumiałam jej). Po pewnym czasie sięgnęłam po nią znowu, chyba z nudów. Byłam wtedy w liceum (czyli trochę wydoroślałam). Tym razem moja ocena była zupełnie inna. Książka mnie na tyle zafascynowała, że kupiłam i przeczytałam wszystkie pozostałe tomy i do teraz zajmują one szczególne miejsce na mojej półce.

Dotychczas wszyscy ludzie, którym powiedziałam, że bardzo lubię Muminki i że uważam że są to książki właściwie nie dla dzieci (przynajmniej niektóre), patrzyli na mnie jak na lekko stukniętą. Pomyślałam więc, że taka moja ocena tych książek wynika z jakiegoś opóźnionego rozwoju intelektualnego w dziedzinach humanistycznych (zawsze byłam kiepska z polskiego). Ale po przeczytaniu Waszych postów z ulgą stwierdziłam, że chyba jednak miałam rację.

Do książek o Muminkach wracam szczególnie wtedy, gdy jestem zdołowana; chyba głównie dlatego, że w Dolinie Muminków nie ma podziału na czarne i białe (jak to jest w wielu książkach dla dzieci, np. w "Harrym Potterze"). Wszystkie postacie (może oprócz Muminka) mają jakieś wady (ja to głównie wady w nich widzę, taka już jestem), a żadna z nich nie jest "czarnym charakterem", wszystkie są godne tego, żeby ich lubić. To mnie zawsze podbudowuje, zwłaszcza jak pomyślę, że tak też jest w naszym świecie.
Nie będę już pisać o innych wartościach tych książek, które Wy już opisaliście, a które sprawiają, że opowiadania te są fascynującymi dziełami sztuki.

No to może na tyle.
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 19:38:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17278
Skąd: Poznań
Vilijonkka - bardzo zacny post! :brawa:

A skąd nick? Czy Fili wydaje Ci się najciekawszą postacią? (Fili ma tu w ogóle wielu zwolenników..)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 21:26:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2007 18:04:41
Posty: 2
Skąd: z Gór Samotnych
Filifionkę lubię tak sobie.
Ale gdy czytam fragmenty o Fili w "DM w Listopadzie", to czasem wydaje mi się, że czytam o sobie. Niestety....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 czerwca 2007 21:59:35 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 14:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
Niedawno przeczytałam kilka książek z cyklu o Muminkach...

Najmniej lubię Paszczaków. Choć każdy ma swoje zalety i wady... Filifionki przypominają troszkę mnie samą :wink:

Kiedyś bardzo lubiłam Ryjka... Teraz już dużo mniej... i w ogóle... Muminki też mnie lekko denerwują... Sama nie wiem.
Chyba jednak z tego wyrosłam :o


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 listopada 2007 13:43:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
nie było mnie w domu przez dwa dni i jak wczoraj wieczorem wróciłam, to dałam się dzieciom namówić na przedsenne czytanie w łóżku na głos. wybrały wypożyczone niedawno z biblioteki Muminki. nigdy sie u nas chyba tego nie czytało, a to dlatego, ze w dzieciństwie niny nie podeszła jej bajka rysunkowa puszczana na dobronac w tv. nie znosiła więc muminków ponieważ się bała ich przygód. ale wczoraj zaczęłam czytac i opis układania sie do snu zimowego bardzo mi podpasował w kontekście TEJ pogody, co za oknem.
A więc mam prawdziwą ochotę napchać sobie żołądek igliwiem i zasnąć.
ale także mam ochotę dziś dalej czytać na głos :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 26 listopada 2007 13:52:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24333
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tylko uważaj na "Dolinę Muminków w listopadzie", bo w połączeniu z aktualną pogodą za oknem może wpędzić w depresję...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group