Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:20:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 czerwca 2009 17:20:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
Viator pisze:
czy ktoś to może potwierdzić?


brzmi tak samo, jak zapewne opisaliby "Zimę Muminków" ci, którzy z niezadowoleniem opuszczali salę podczas seansu sprzed jakichś 20 lat - tak więc myślę, że jeśli ktoś nie lubi "starych polskich Muminków" i podejrzewa, że jego dziecko nie polubi.. to na wszelki wypadek niech pokaże sobie/dziecku trailer http://www.youtube.com/watch?v=Ep5sqS2vWKo

ale narratora (przynajmniej w trailerze) mojego ukochanego zamienili na Kowalewskiego :(

a serial na dvd ma tak skopaną kolejność odcinków, że aż przykro :/

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 czerwca 2009 09:46:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zamierzam wybrać się w najbliższy weekend na jakiś przedpołudniowy seans.
A co przeżył i co widział - potem wszystko Wam opowie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 czerwca 2009 10:11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Gdybym wiedział, ile będzie kosztował bilet, to zostałbym w domu.
Kto pamięta polski serial z dzieciństwa - wie, czego się spodziewać i to dostanie. Kto kojarzy Muminki jako wesołe japońskie kreskówki i nie zna książek - niech sobie odpuści. Kto zna tylko książki - niech próbuje, ale przygotuje się na archaiczną animację.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 listopada 2009 22:06:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Zaczął sie listopad...

Była późna jesień. Włóczykij szedł dalej na południe, lecz co jakiś czas rozstawiał namiot i pozwalał dniom mijać jak chcą, chodził sobie i przyglądał się różnym rzeczom, nic nie myśląc i nic nie pamiętając, i dużo spał. Zachowywał ostrożność, ale niczym się właściwie nie interesował i nie obchodziło go dokąd idzie - chciał tylko iść dalej.
Las uginał się od deszczu, drzewa tkwiły w zupełnym bezruchu. Wszystko było już zwiędłe i obumarłe, lecz w dole, przy ziemi, wyrastał z wielką energią prosto z butwiejącej gleby późnojesienny, tajemniczy ogród, dziwne podszycie z błyszczących, napęczniałych roślin nie mających w ogóle nic wspólnego z latem. Nagie krzaki czarnej jagody były żółtozielone, a owoce żurawiny ciemne jak krew. Zaczęły też rosnąć ukryte przedtem porosty i mchy, rozpełzały się szeroko, podobne do wielkiego, miękkiego dywanu, który chce zawładnąć lasem. Wszystko miało nowe, mocne kolory i wszędzie na ziemi leżały świecące, czerwone jagody jarzębiny. Ale paprocie były czarne
.

Przy okazji zajrzałem sobie na portal moikrewni.pl.
Oczywiście nie ma w Polsce Muminków ani Mimbli ani Filifionek. Ale są osoby o nazwisku np:

- Gapsa (181 osób, zamieszkałych głównie w Zgierzu i Łodzi)
- Toft ( 5 osób - 4 z Krakowa i jedna z Kościana)
- Paszczak (aż 198 osób, z tego zdecydowanie najwięcej, bo 47 - mieszka w Poznaniu)
lub
- Buka (80 osób, głównie z zachodniej Polski)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 09:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
arasek pisze:
Paszczak (aż 198 osób, z tego zdecydowanie najwięcej, bo 47 - mieszka w Poznaniu)

Znałem Pyszczaka.
(Miał ksywę Kiszczak.)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 16:33:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Cytat:
Była późna jesień. Włóczykij szedł dalej na południe, lecz co jakiś czas rozstawiał namiot i pozwalał dniom mijać jak chcą, chodził sobie i przyglądał się różnym rzeczom, nic nie myśląc i nic nie pamiętając, i dużo spał. Zachowywał ostrożność, ale niczym się właściwie nie interesował i nie obchodziło go dokąd idzie - chciał tylko iść dalej.

Ooo, ja bym się nadawała na tego Włóczykija! Tylko nie umiem nie myśleć i nie pamiętać, a szkoda trochę...
W ogóle cały ten cytat Araska bardzo mi się spodobał. Chyba jednak muszę w końcu przeczytać te Muminki, szkoda tylko, że w mojej bibliotece ich nie mają. :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 03 listopada 2009 20:25:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A ja kupiłem kiedyś Listopad w Grajewie, w drodze na koncert Jarre'a w Stoczni :-) Miałem trochę czasu do pociągu, tego pięknego pociągu, który jedzie z Białegostoku do Gdańska przez Mazury, więc zaszedłem do księgarni i za jakieś malutkie pieniądze nabyłem Dolinę Muminków w listopadzie... w pociągu przeczytałem jej znaczną część (po raz pierwszy), ale niestety wtedy mi się nie spodobała, bo to była zła pora roku. Ale potem już była dobra i się spodobało :-)

A niejaki Artur Paszczak jest jakimś ważnym człowiekiem w Polskim Związku Alpinizmu, Kacper go dobrze zna...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 05 listopada 2009 21:36:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
Crazy pisze:
A niejaki Artur Paszczak jest jakimś ważnym człowiekiem w Polskim Związku Alpinizmu, Kacper go dobrze zna...

A nosił przy sobie lupę...? :taaaaa:

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 12:23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
a w mini-mini właśnie przestali emitować Muminki o 20:00 :(
(przez ostatnich kilka miesięcy puszczali codziennie po 2 odcinki polskiego serialu, z różnych serii i bardzo niechronologicznie, zupełnie jak na moich dvd)

youzwa pisze:
A nosił przy sobie lupę...?
i nosił spódnice?

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 06 listopada 2009 23:59:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22845
youzwa pisze:
Crazy napisał:
A niejaki Artur Paszczak jest jakimś ważnym człowiekiem w Polskim Związku Alpinizmu, Kacper go dobrze zna...

A nosił przy sobie lupę...?

odpowiem w imieniu Kacpra:

(-)

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 listopada 2009 11:12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Najlepiej, jakby ktoś znalazł nazwisko Rekwizytornia...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 maja 2010 13:22:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
- Czy możesz zorganizować nam tę przeprowadzkę?
Migotek poczerwieniał z radości.
- Spróbuję - odparł poważnie. - Ale wpierw musicie mi dać zeszyt w kratkę albo w linie, pióro, calówkę i plan groty z lotu ptaka, z wszystkimi wymiarami dokładnie oznaczonymi. Potrzebuję też spisu wszystkich waszych rzeczy.
Narysujcie trzy gwiazdki przy tych, na których wam najbardziej zależy, dwie przy tych, o które tylko trochę dbacie, i jedną gwiazdkę przy tych, bez których możecie się obyć.
- Mój spis możesz od razu dostać - powiedział śmiejąc się Włóczykij. - Trzy gwiazdki przy harmonijce!

/Kometa nad Doliną Muminków/

już wiem kto dał początek ogwiazdkowywaniu.
Zaczytuję się obecnie w Muminkach.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 maja 2010 18:52:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie pamiętałem o tym fragmencie! :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 10 maja 2010 19:26:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
a to fragment z Wiosennej piosenki:

To jest wieczór na piosenkę - pomyślał Włóczykij. - Na nowa piosenkę, która składać się będzie w jednej części z nadziei, w dwóch z wiosennej tęsknoty i której resztę stanowić będzie niewypowiedziany zachwyt, że mogę wędrować, że mogę być sam i ze jest mi z sobą dobrze".
Melodie tę nosił pod kapeluszem od wielu dni, ale nie miał jeszcze odwagi jej wydobyć. Trzeba było poczekać, aż wyrośnie, aż stanie się radosnym przekonaniem, że gdy tylko dotknie wargami swojej harmonijki, wszystkie dźwięki wskoczą na właściwie miejsca.
Jeśli wydobyłby ją za wcześnie, mogłoby się zdarzyć, iż przekorne dźwięki ułożyłyby się w piosenkę tylko w połowie dobrą lub że mógłby je pogubić i nigdy już nie potrafiłby uchwycić ich we właściwy sposób. Melodie to sprawy poważne, szczególnie jeśli maja być wesołe i zarazem rzewne.
Lecz tego wieczoru Włóczykij czuł się pewny swojej piosenki. Istniała już, była niemal gotowa - lepsza od wszystkich, jakie kiedykolwiek wymyślił.
/.../ Melodia była teraz bardzo blisko, wystarczyło ją złapać za ogon. Ale Włóczykij miał czas - melodia była otoczona i nie mogla uciec. Wpierw należało zmyć naczynia, potem zapalić fajkę i wówczas - gdy ogień będzie przygasał, a nocne zwierzęta zaczną się nawoływać w lesie - dopiero wówczas przyjdzie pora piosenki.

:!:

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 11 maja 2010 07:14:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
To jest z "Opowiadań", tak?

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 323 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group