Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 28 kwietnia 2017 18:58:10

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 lutego 2010 17:47:38 
Awatar użytkownika

Pewnie tak.
A co do odświeżania - jak z Łowców Głów pamiętałem mało, tak i mimo odświeżenia pamiętam mało, zatem to wszystko wina tych pierwszych wrażeń. :)

Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 lutego 2010 17:56:06 
Awatar użytkownika

Pippin, zgadzam się na 90% z Twoją oceną... :D
Cytat:
Tomek na Wojennej Ścieżce - ****1/2

No ja się nie pasjonowałam się Indianami, więc mnie nieco nudził ten tom, chociaż, fakt, scena z Bosmanem idącym na pal jest niesamowita... ALe dla mnie o jedną gwiazdkę mniej...

Peregrin Took pisze:
Tomek u Źródeł Amazonki/Tomek w Gran Chaco ****

Ja tu daję pięć, tak jak Yeti i Tajemnicza Wyprawa...

Peregrin Took pisze:
Tomek w Grobowcach Faraonów - ***

Dla mnie to był pierwszy tom jaki przeczytałam, który spowodował, że wciągnęłam się w serię... Ja daję **** z czystym sumieniem... :)

No i oczywiście, bosman/kapitan/generał ;) Nowicki, to postać, którą bardzo lubię i czytuję jego teksty, bardzo często... :) Smuga i Tomek, szczególnie w dalszych tomach, też robili na mnie wielkie wrażenie... Jakoś nie mogłam się przekonać do Wilmowskiego, nawet nie wiem czemu... Ale bardzo podobała mi się jego postawa w "Tajemniczej..."

Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 lutego 2010 18:04:27 
Awatar użytkownika

Kamila pisze:
generał

Fakt, zapomniałem! :D Do stu beczek zjełczałego tranu!

Kamila pisze:
Jakoś nie mogłam się przekonać do Wilmowskiego, nawet nie wiem czemu... Ale bardzo podobała mi się jego postawa w "Tajemniczej..."

Czytałem kiedyś, że podobno Wilmowski miał zginąć z ręki Pawłowa w "Wyprawie", ale znajomi i pierwsi czytelnicy przekonali Szklarskiego, żeby to zmienił.

Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 lutego 2010 18:51:11 
Awatar użytkownika

Peregrin Took pisze:
Czytałem kiedyś, że podobno Wilmowski miał zginąć z ręki Pawłowa w "Wyprawie", ale znajomi i pierwsi czytelnicy przekonali Szklarskiego, żeby to zmienił.

Aaaajjj... To by było straszne... Może i nie jestem wielką fanką, ale nie wyobrażam sobie jego braku...

Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 lutego 2010 19:46:48 
Awatar użytkownika

Nie pamiętam szklarskich na tyle by gwiazdkować, ale kiedyś bardzo lubiłem. A Nowicki to ***** przynajmniej.

Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 lutego 2010 21:23:05 
Awatar użytkownika

W sumie chętnie bym odświeżył... ale czy znajdę czas akurat na to? Nie wiem.
Tymczasem muszę bazować na swoich nieco mglistych wspomnieniach (oprócz Wojennej ścieżki, to niedawno odświeżałem i nic nie straciło! u mnie jakoś te indiańskie opowieści nie tracą po latach! :D), a tu problem taki, że dwie części najwyżej ocenione przez Pippina, czyli Yeti i Tajemnicza wyprawa, w młodości podobały mi się zdecydowanie najmniej. Poza sceną z oswajaniem dzikiego kota nic z nich nie zrozumiałem chyba ;-)

Gwiazdek więc nie dam, oprócz Wojennej ścieżki - ***** nawet przy zaostrzonych kryteriach ;-),
ale tak:

ulubiona część - jak wyżej

druga ulubiona - Na Czarnym Lądzie, i to mimo że Afryka zbytnio też mnie nie kręciła nigdy. Ale ta część wydaje mi się we wspomnieniach tak etnograficznie bardzo solidna i w ogóle bardzo ciekawa.

jeden z best momentów - początek Kangurów, jeszcze w Warszawie. Świetny motyw szkoły! Dalsza część tomu okej, choć chyba siadała momentami.

inny best moment - prolog do Łowców głów. Ależ lubiłem to czytać! Ale dalsza część książki - mniej.

Amazonka ogólnie mi się bardzo podobała, ale nic nie pamiętam.

Azjatyckie wyraźnie do odświeżenia, choć trochę mi się jakby nie chce...

Peregrin Took pisze:
Chcesz rozbijać Winnetou na tomy?

człowieku, ale na rozdziały! świetny pomysł, w sam raz do wątku "tego nie napisałem" ;-)

How are you?

Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 lutego 2010 23:03:28 
Awatar użytkownika

Ja bardzo lubiłem Tomki, myślę że przeczytałem około pięciu części, ale już prawie nic z nich nie pamiętam... Może też sobie odświeżę?

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"

Tytuł:
PostWysłany: śr, 02 kwietnia 2014 06:54:17 
Awatar użytkownika

Dzięki moim dzieciom przeczytałem ostatnio dwie książki Marcina Szczygielskiego - "Czarny młyn" oraz "Za niebieskimi drzwiami".
Jestem pod wrażeniem.
Czy napisanie "powieści grozy dla młodzieży" jest karkołomnym zadaniem? Na pewno nie jest łatwe i wymaga sporego wyczucia, a to się Szczygielskiemu udaje. Nie ma tu oczywiście krwi i flaków, jest coś lepszego - pomysły oraz klimat taki że i mnie robiło się chwilami dziwnie. Wyobraźnia autora wydaje się nieograniczona, a jednocześnie okiełznana tam gdzie przynosi to dobry efekt.
Obie książki potrafią też wyraźnie wzruszyć. "Czarny młyn" dzieje się w popegeerowskiej wiosce, zapomnianej przez resztę kraju a jednak to tu odbędzie się wielka walka miejscowych dzieci z bezosobowym złem. "Za niebieskimi drzwiami" bez nachalności (ale nieopatrznie zwilgotniając oczy) dotyka problemu ciężkiej choroby mamy bohatera i jego samego. A to wszystko wplecione w bogaty świat fantastyki. Ciekawe, że w obu wypadkach bohaterowie podchodzą doń w sumie dość sceptycznie, badają na chłodno, racjonalizują by jednak uznać realność nierealnego. Szczygielski konsekwentnie używa pozornie prymitywnego opisu zdarzeń - po prostu czas teraźniejszy w pierwszej osobie, czasem zadziwiająco beznamiętny - ale jest w tym metoda, zapewniam.
Zatem jak ktoś ma dziecko w wieku 8-14 lat to polecam!

Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 stycznia 2015 15:20:44 
Awatar użytkownika

Pippin ten Jerofiejew namieszał chodziło oczywista o innego ~iejewa to:
http://pstrobazar.blogspot.com/2011/10/ ... bione.html
http://pstrobazar.blogspot.com/2011/10/ ... ne_29.html

Polecam upolować najlepiej w tym wydaniu:
Obrazek

Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 stycznia 2015 16:21:54 
Awatar użytkownika

O ja cię!!! Jedna z najukochańszych książek mojego dzieciństwa! :D

Uwielbiałam ją głównie ze względu na obrazki, które zresztą trwale wryły mi się w mózg jako jakiś archetyp, wzór doskonały sielanki. :)
Ale nie pamiętałam ani autora ani tytułu, sama w życiu nie doszłabym dziś co to było. Dzięki za przypomnienie! :D

Tytuł:
PostWysłany: pn, 05 stycznia 2015 21:27:00 
Awatar użytkownika

Powsinoga pisze:
Polecam upolować najlepiej w tym wydaniu

Nic prostszego - oto aukcja za 250 złotych:
http://allegro.pl/sutiejew-bajeczki-z-o ... 50112.html
:D

PostWysłany: sob, 10 października 2015 10:11:19 
Awatar użytkownika

nie wiem kogo to może zainteresować, ale jakoś od sierpnia, w tych kioskach Ruchu, które jeszcze są, można dość tanio (16 zł od sztuki) kupować kolejne tomy Panów Samochodzików

wychodzą co dwa tygodnie - teraz w ten poniedziałek ma wyjść Fantomas (mój znajomy antykwariusz Paweł Książek powiedział, że niemożliwe jest to znaleźć w antykwariatach)

w kiosku na Dworcu w Poznaniu (tam w tej starej części na dole) można było kupić nawet przecenione - tak kupiłem Wyspę Złoczyńców gdy jechałem do Witka, jakież zdumienie, że to świetny materiał jest, jak mogłem mu dać, jak tu paczę, dwie gwiazdki tylko? :roll: co najmniej****

książki są bardzo solidnie wydane, choć trochę może zbyt "nowoczesnie" i bez niestety oryginalnych ilustracji z epoki (zatem w Nowych przygodach, tutaj pod nazwą PS i Kapitan Nemo, brakuje np. mapki poglądowej), no trudno, warto jednak myślę uzupełnić biblioteczkę dla po nas pokoleń :D

https://thesoundrops.bandcamp.com/

PostWysłany: ndz, 11 października 2015 14:02:08 
Awatar użytkownika

Gero pisze:
nie wiem kogo to może zainteresować

mnie na przykład! :) dzięki za cenne info!

Na własność mam Księgę strachów, Niesamowity dwór i Zagadki Fromborka. Chciałabym mieć Wyspę Złoczyńców, Templariuszy i Tajemnicę tajemnic (dzieje się w Pradze)

PostWysłany: ndz, 11 października 2015 20:00:41 
Awatar użytkownika

Gero pisze:
książki są bardzo solidnie wydane, choć trochę może zbyt "nowoczesnie" i bez niestety oryginalnych ilustracji z epoki

Pan Samochodzik nie miał szczęścia - wszystkie serie są słabe, a nawet tragiczne
niestety

Gero pisze:
Fantomas (mój znajomy antykwariusz Paweł Książek powiedział, że niemożliwe jest to znaleźć w antykwariatach)

eeee tam chcesz pierwsze wydanie?

może zabawisz się w zebranie I wydań?
duża frajda zbieracko-bibliofilska
wbrew pozorom tania zabawa
no może kilka trochę drożej ale w sumie średnio nie przekroczysz 16 zł

PostWysłany: ndz, 11 października 2015 21:09:31 
Awatar użytkownika

marcela pisze:
Tajemnicę tajemnic (dzieje się w Pradze)

a ten tytuł miał ciekawe wydanie /też pierwsze/
Obrazek

Marcelo jak chcesz może być Twoje

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 196 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.