Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 03:31:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 14:00:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
natalia pisze:
nie widziałam filmu

To jest dla mnie szok mimo wszystko. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 14:21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
natalia pisze:
nigdy nie czytałam akademii pana kleksa i też nie widziałam filmu.


Peregrin Took pisze:
To jest dla mnie szok mimo wszystko.
dokładnie
:shock:
film jest dla mnie absolutnie kultowy
ale miałem 10 lat w momencie premiery :roll:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 14:24:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
szok to dla mnie nie jest, bo jak ktoś nie był (w czasie gdy Pan Kleks leciał w kinie) w wieku 5-15, to miał szanse unikać go jak ognia...

natalia pisze:
wyobraźcie sobie, że to jest jakiś horror!

Moja córeczka lat 2 i 2 miesiące dostała ode mnie Przygody Koziołka Matołka (trzy tomy w jednej książeczce)... Bardzo jej się podobał, ale jak doszliśmy do obrazków gdzie jest noc i murzyni (!) to ma traumę :) chce żeby jej czytać, ale się jednocześnie boi... i nie może się od tego otrząsnąć... jak zabiera się za książeczkę to od razu szuka strasznych obrazków i pokazuje i przeżywa - patrz tato tu są murzyny, ale cieeemnooo !
Pokazałem jej że na Teledyskach Arki Noego występuje czarny chłopczyk i dziewczynka, a w jednym teledysku (Niebo niebieskie) pojawia się murzyn i trochę ją to uspokaja... Jak ich widzi to mówi, to był murzyn, ale nie trzeba się bać :)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 14:25:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
KoT pisze:
ale jak doszliśmy do obrazków

A jak Matołkowi ucięli głowę? :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 14:31:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
Na uciętą głowę nie zwraca uwagi, ale Baba Jędza budzi niepokój :)
Natomiast od czasu do czasu przybiega do mnie i mówi, że trzeba uciekać, bo ją gonią murzyny :) no i wtedy odganiamy murzyny :)

Właśnie... Natalia poruszyła ciekawą sprawę... bajki dla dzieci sa pełne przemocy... Zwłaszcza te klasyczne mają w sobie wiele elementów grozy (dziewczynka z zapałkami, o dziewczynce która podeptała chleb)... i do niedawna wydawało mi się , że to przegięcie... ale teraz konstatuję, że dzieci lubią się bać... w granicach rozsądku rzeczjasna...

Ja teraz jak czytam tego matołka, to pamiętam niemal wszystkie kadry, ale nie pamiętam żeby we mnie kiedyś budziły lęk... nie zapamiętałem nic strasznego z tej bajki...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 14:33:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
KoT pisze:
szok to dla mnie nie jest, bo jak ktoś nie był (w czasie gdy Pan Kleks leciał w kinie) w wieku 5-15, to miał szanse unikać go jak ognia...

marecki pisze:
film jest dla mnie absolutnie kultowy
ale miałem 10 lat w momencie premiery


co do filmu zgoda ale książka jest jednak trochę starsza to wszyscy mieliśmy chyba szansę ją poznać w wieku 5-15? :wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 17:16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:08:21
Posty: 6017
Skąd: przychodzi, tego nie wie nikt
KoT pisze:
Właśnie... Natalia poruszyła ciekawą sprawę... bajki dla dzieci sa pełne przemocy... Zwłaszcza te klasyczne mają w sobie wiele elementów grozy (dziewczynka z zapałkami, o dziewczynce która podeptała chleb)... i do niedawna wydawało mi się , że to przegięcie... ale teraz konstatuję, że dzieci lubią się bać... w granicach rozsądku rzeczjasna...

Ja teraz jak czytam tego matołka, to pamiętam niemal wszystkie kadry, ale nie pamiętam żeby we mnie kiedyś budziły lęk... nie zapamiętałem nic strasznego z tej bajki...

No właśnie, ja Koziołka Matołka pamiętałem jako bardzo poczciwą bajkę, a jak ostatnio zacząłem ją czytać dzieciom moich znajomych... O matko! :shock: Ale dzieci się nie bały, czyli widać że to nie takie straszne :)

_________________
www.dtrecords.pl - Dobry Towar Records (Spirit of 84, Malchus, cdn...)
www.backstageshop.pl - płyty, koszulki, książki, itd.

"Jak mamy tu coś zwojować skoro między jedną siatką, a drugą jest przerwa na piłkę?"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 17:52:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
marecki pisze:
miałem 10 lat

ja miałam jakieś 6 i przy scenach z wilkami* chowałam się pod kurtkę trzymając Babcię za rękę.
z pieśnią wilków miałam traumę jeszcze długi czas, kilka lat, kasetę z piosenkami z APK przewijałam i specjalnie pilnowałam, żeby nawet dźwięku nie usłyszeć.
Golarza Filipa i jego lalki też się bałam.
za to w książce (lektura 2 czy 3 klasy?) jakoś mnie to nie wzruszało, może dlatego, że film był pierwszy. a samą książkę czytałam ostatni raz w sierpniu, na działce, bardzo przyjemna :)

*moja mama powiedziała wtedy, że wilki były "robione na ZOMO" ;)

youzwa pisze:
Koziołka Matołka pamiętałem jako bardzo poczciwą bajkę

jak nie umrze, to żyć będzie, tak lekarze powiedzieli
ja akurat pamiętam jako niepoczciwą, za dużo nieprzyjemności Matołka spotykało.

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 18:01:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ej, no jakoś się nie załapałam nawet na książkę.
co do koziołka matołka to nigdy nie przepadałam szczególnie za te ścigające go nieszczęścia, brrrr ucięta głowa

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 18:09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9931
natalia pisze:
ja myślałam, że to jest o szkole, w której wszyscy są pod radosnym działaniem marihuany - ale skąd miałam takie wyobrażenie, to nie pamiętam

Wrażenie niebezpodstawne, chociaż ja bym postawiła na mocniejsze środki. :wink:
Już na początku pierwszej części Pan Kleks poinformował, że dzieci w jego Akademii dostają takie specjalne pigułki, po których mają kolorowe sny :!:
W ogóle tam sporo podejrzanych treści było, ale kiedy człowiek oglądał to jako dziecko, to tego nie widział i wszystko odbierał tak zupełnie niewinnie.

A i z tą przemocą w bajkach to chyba racja, że bardziej przeraża ona dorosłych niż dzieci. Ja się bajek nie bałam, chociaż bałam się wielu różnych całkiem irracjonalnych rzeczy w rzeczywistości.

A Koziołka Matołka nie lubiłam, bo mnie nudził.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 18:09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 06 września 2007 13:57:13
Posty: 1878
Skąd: Warszawa
z lektur wczesnoszkolnych najbardziej mnie obrzydziły i nastraszyły Baśnie braci Grimm, bo wychowywana byłam na Kopciuszkach i Kapturkach raczej w wersji opowiadanych przez mamę na podstawie "pana Pero" (Charlesa Perrault), a u Grimmów te wszystkie rozprute brzuchy i odcięte pięty... yyy...

_________________
http://nemesister.tv


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 19:24:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
nemesister pisze:
wilki były "robione na ZOMO"


dobre!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 21:12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
nemesister pisze:
kasetę z piosenkami z APK przewijałam

Bez jaj, piosenki TSA na kasetach nie było! :(
Chyba że chodzi Ci o taki krótki elektroniczny fragment instrumentalny z samych scen w pałacu.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 21:33:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
mi się wydaje (tak jak zdaje się KoT napisał, że zaczęło mu się wydawać teraz), że te sceny brutalne, których w klasycznych bajkach jest calłkiem dużo, to całkiem niezła rzecz. Np. jestem fanem oryginalnych braci Grimm :-)
Dzieci lubią się trochę pobać i na pewno lubią trochę makabry. Mi się to podoba, bo moim zdaniem sprzyja abstrakcyjności myślenia - jeżeli się to odpowiednio przetrawi, to taka przemoc, jak np. ucięta głowa Koziołka Matołka, jest totalnie abstrakcyjna!

W ogóle Koziołek Matołek (zwłaszcza pierwszy) to dla mnie rzecz GENIALNA, nie rozumiem, co Wy tu w ogóle piszecie! :shock: Sposób prowadzenia akcji absolutnie brawurowy z efektem sto procent!!!

A co do Kleksa - lubię film i poniekąd i dla mnie jest "kultowy": dr Paj-chi-wo, wilki z tym straszliwym piszczeniem, Piotr Fronczewski i Leon Niemczyk, piosenki... ale w swojej większości wydaje mi się jednak bardziej kultowy niż autentycznie dobry. Bije z niego zbyt często straszn siermiężność ;-)
Natomiast książka ma dla mnie pięć gwiazdek bez mrugnięcia okiem, a rozdział ostatni, w którym nagle Akademia przeobraża się w bibliotekę - jak to jest opisane!!!!!!!!! (w filmie niestety skopane) - ma szóstą gwiazdkę bez mrugnięcia tymże samym okiem.
No i jeszcze dość niesamowitym rozdziałem jest Sen o siedmiu szklankach czy tam sześciu, nie pamiętam, który jest tak wściekle zabawny jak mało co :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 16 listopada 2009 22:56:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Peregrin Took pisze:
bez jaj, piosenki TSA na kasetach nie było!
chyba dotej pory nigdzie oficjalnie się nie ukazała

Crazy pisze:
w swojej większości wydaje mi się jednak bardziej kultowy niż autentycznie dobry. Bije z niego zbyt często straszn siermiężność
bo to filmowa osiemdziesiona jest :wink:
poza tym jest to fantastyczna (w obu znaczeniach tego słowa :wink: )bajka nakręcona w Polsce w połowie lat osiemdzisiątych czyli w krainie powszechnego niedoboru

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group