Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 09:36:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 23 października 2015 21:39:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Marcela, Gero - dużo Nienackiego dla Poznaniaków i dla nie też bo można zamawiać z wysyłką

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 czerwca 2017 20:52:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Zupełnie nie planując przeczytałem /nie po raz pierwszy/ jednym tchem Mio, mój Mio Astrid Lindgren. Co za rewelacyjna baśń! W tak małej książeczce zawrzeć tak wiele, to jest mistrzostwo. Przeznaczenie, misja, poświęcenie, zło i dobro - no chrześcijańskie motywy bardzo. Obowiązkowo zarówno dla dorosłego jak i dziecka
Polecam wydanie z 1973 roku :D genialnie pasuje do treści.
http://poleczkazksiazkamibeel2.blox.pl/ ... abrys.html

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 07 czerwca 2017 23:05:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Książka mojego dzieciństwa. Niedługo przeczytam dzieciom, które do tej pory miały styczność z pogodniejszymi opowieściami Lindgren ("Dzieci z Bullerbyn", "Dzieci z ulicy Awanturników", "Lotta z ulicy Awanturników"). "Bracia Lwie Serce" byli dla nas (jako czytających) przeżyciem wyczerpującym emocjonalnie, więc na razie daliśmy spokój. Jednocześnie bardzo polecam serię "8 + 2" Anne-Cathariny Vestly (za nami "8 + 2 i ciężarówka" oraz "8 + 2 i domek w lesie"). Mały Morten i Babcia rządzą! Inna sprawa, że nam już jest nieco bliżej zarówno do domku (choć nie w lesie), jak i do pierwszej z liczb (w listopadzie przestaniemy być parzyści). W obu intencjach prosimy o pamięć modlitewną :)

Obrazek

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 08 czerwca 2017 19:41:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 14:07:18
Posty: 800
Skąd: Marshes
Miki pisze:
Inna sprawa, że nam już jest nieco bliżej zarówno do domku (choć nie w lesie), jak i do pierwszej z liczb (w listopadzie przestaniemy być parzyści). W obu intencjach prosimy o pamięć modlitewną
Ło!

_________________
[.. :muuu .]


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 09 czerwca 2017 19:29:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Miki pisze:
Książka mojego dzieciństwa.
Jestem ciekawy jak odbiera się tę książkę będąc dzieckiem. Ja niestety poznałem, jak większość twórczości Lindgren, będąc już dorosłym. Mój zachwyt nie mija, a wręcz rośnie.
Miki pisze:
"Bracia Lwie Serce" byli dla nas (jako czytających) przeżyciem wyczerpującym emocjonalnie
Tu się zgodzę, że to książka bardziej skomplikowana, trudniejsza, dla powiedzmy 7-latków. Jest dużo o śmierci, rozstaniu i przechodzeniu w doskonalszy, lepszy świat no ale właśnie przez umieranie. Książka przepiękna, ale zawsze polecam ją z tym zastrzeżeniem, że jest wymagająca.
Mio mój mio, ma dużo prostszą konstrukcję i te momenty niepewności czy strachu są krótkie więc już dla 5-latka.
Miki pisze:
Pogodniejszymi opowieściami Lindgren
O! I tu widzisz masz świetną książkę w swoim rodzinnym oczekiwaniu na domek czyli ""Dlaczego kąpiesz się w spodniach, wujku?" /również pod tytułem "My na wyspie Saltkrakan"/ Gwarantuję zachwyt!

Bardzo ciekawa jest postać i znaczenie ojca /króla, zbója, włóczęgi czy nawet poczciwca/ w wielu książkach Lindgren. Chyba nikt tak pięknie nie pisze o tatkach. Założyłbym wątek, ale kto to będzie czytał? Zostawmy to na parapetówę u Mikiego. :wink:

Gdybyście chcieli wiedzieć dlaczego stałem się powsinogą, to przeczytajcie książkę mojego dzieciństwa czyli "Wyprawę pod psem" Makuszyńskiego. Znam na wyrywki. :mrgreen:

Miki pisze:
W obu intencjach prosimy o pamięć modlitewną

przyjmuję Was z największą przyjemnością :D :D :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 25 listopada 2017 09:42:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
"Wyprawa pod psem" Makuszyńskiego myślę, że o czwartej klasy do 100 lat :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 lipca 2018 14:57:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
ktoś z forumowiczów szukał książki "Zaczarowany dzban"?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 02 sierpnia 2018 13:25:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Czytam chłopakowi Wyspę Skarbów. Ale się wciągnąłem!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 10 lutego 2021 13:43:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
manool pisze:
A i tak uważam, że dla dzieci i dorosłych najlepsze są bajki! I baśnie. Z tego, co wiem, wszyscy moi znajomi przeszli przez "Bajarkę...". Kiedyś od rodziców dostałam Baśnie braci Grimm, ale jeśli ktos nie chce wypaczyć umysłu dziecka to nie radzę, bo, jak wiadomo, w każdej baśni tych panów ktoś ginie w drastyczny sposób. Ale mnie się podobie do dziś!


Naprawdę? Ja z całkiem sporą częścią tradycyjnych bajek/baśni mam problem i najchętniej wyrzuciłabym je do kosza, a jedyny powód, dla którego zaznajamiam z nimi moją czterolatkę, jest związany ze świadomością, że prędzej czy później (raczej prędzej) pozna je i tak. Te Kopciuszki, których życiowym sensem jest oczekiwanie - ze swą koniecznie jak najmniejszą stopą - na jaśnie pana księcia, te dla dorosłych przecież pisane Czerwone Kapturki i tak dalej. Są i takie, które się bronią, udowadniając swą prawdziwą uniwersalność: trzy świnki budujące domy, czy moje ulubione Brzydkie kaczątko. Ale dla wielu nie mam poważania, a na rodzicielski komentarz w niektórych kwestiach jeszcze za wcześnie.

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 10:38:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Dlat
monika pisze:
Naprawdę? Ja z całkiem sporą częścią tradycyjnych bajek/baśni mam problem i najchętniej wyrzuciłabym je do kosza, a jedyny powód, dla którego zaznajamiam z nimi moją czterolatkę, jest związany ze świadomością, że prędzej czy później (raczej prędzej) pozna je i tak.


Dlatego ja postawiłem na bajki "autorskie". Czasem najpierw sobie wymyślałem sobie jakiś morał, który chciałem w bajce przekazać, a potem "nadbudowywałem" do niego szybko bajkę i opowiadałem. Ale najbardziej lubiłem lecieć fristajlem. Zaczynałem od pierwszej rzeczy która mi przyszła do głowy, albo której zażyczyli sobie Antek z Frankiem. Smok? Proszę bardzo, będzie o smoku. Rycerze? Da się zrobić. Czarownica? Czemu nie. Szybko kreśliłem w głowie jakiś zalążek fabuły i jazda! A potem korzystając z bajkowego arsenału postaci, lokalizacji i gadżetów plotłem resztę, zaś morał wymyślałem na szybko w trakcie, żeby bajka nie kończyła się jakoś tak bez sensu, tylko żeby niosła ze sobą jakąś głęboką i wartościową naukę. A to, ze w moich bajkach smoki były dobre, rycerze mieli pordzewiałe zbroje, a wilki trafiały do rezerwatów, to inna sprawa. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 11:16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
:D

O tak, wymyślanie bajek & piosenek to jedna z moich ulubionych zabaw z dzieckiem :soczek:

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 lutego 2021 22:11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
monika pisze:
Naprawdę?

Masz świadomość, że napisałam to ponad piętnaście lat temu? To pewnie żenujące, ale dopiero teraz przeczytałam chłopcom baśnie Andresena, bo D. miał coś tam w szkole i było mi głupio, że nie zna. Dotychczas mieliśmy tyle fajnych pozycji do czytania, że jakoś na baśnie nie było czasu.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 lutego 2021 20:35:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17214
Skąd: Poznań
Pet pisze:
Ale najbardziej lubiłem lecieć fristajlem.


Hehe, robiłem tak samo. To była fajna i inspirująca zabawa. :piwo:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 13 lutego 2021 23:17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
U mnie Adaś nakreślał ramy opowieści. Na przykład:
- Tato, opowiedz o dwóch rycerzach, którzy w ciemnym lesie spotkali misia, a ten miś był miły.
I na tej bazie już dalej płynąłem.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 maja 2022 09:27:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Czytamy chłopcom Tajemnicę szyfru marabuta. Ależ to jest konkretny materiał :!:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group