Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 07 grudnia 2019 12:26:19

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 02 grudnia 2019 10:36:36 
Awatar użytkownika

8

PostWysłany: pn, 02 grudnia 2019 10:58:08 
Awatar użytkownika

Pippin, nie szafujesz masłem :) .

PostWysłany: pn, 02 grudnia 2019 12:42:17 
Awatar użytkownika

Że co proszę? :)

PostWysłany: pn, 02 grudnia 2019 12:55:05 
Awatar użytkownika

Miałem na myśli to, że nie szarżujesz z bardzo wysokimi notami. Choć ósemka, to też nie jest mało. A zwrot z Kabaretu Starszych Panów, Wiesław Gołas "No co ja ci zrobiłem?" :) .

PostWysłany: pn, 02 grudnia 2019 13:45:34 
Awatar użytkownika

Nie rozpoznałem, pamiętam głównie refren :)
Bardzo wysokimi faktycznie nie szafuję. Z wysokimi już trochę lepiej. :)

PostWysłany: wt, 03 grudnia 2019 08:44:01 
Awatar użytkownika

Podoba mi się, zwłaszcza fraza, że "na mapie morza nie ma w końcu nic", oraz ta, że "nie straszny wtedy nocy mrok, nie straszny nagły zgon, bo kiedy przyjdzie co ma przyjść, my wiemy, co jest co". Muzyka też taka hiszpańsko niepokojąca. Tak mi się kojarzy przynajmniej. ;)

Niech będzie 8/10.

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:

PostWysłany: wt, 03 grudnia 2019 21:19:54 
Awatar użytkownika

9

PostWysłany: wt, 03 grudnia 2019 22:17:46 
Awatar użytkownika

jpl pisze:
zwłaszcza fraza, że "na mapie morza nie ma w końcu nic", oraz ta, że "nie straszny wtedy nocy mrok, nie straszny nagły zgon, bo kiedy przyjdzie co ma przyjść, my wiemy, co jest co"

a ja najbardziej lubię: czyjeś piosenki czy kosmosu szum - obojętne prawie jest. Budzy w najwyższej formie poetyckiej!

PostWysłany: śr, 04 grudnia 2019 02:24:24 
Awatar użytkownika

O, to jest też świetne i faktycznie - to jeden z najlepszych tekstów Tomasza! ;)

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:

PostWysłany: śr, 04 grudnia 2019 14:59:16 
Awatar użytkownika

Przyłączam się do zachwytów nad słowami tego utworu, a muzyka pasuje do niej idealnie, jest bardzo transowa i klimatyczna. Na pewno jeden z najlepszych numerów na Tańcu, a na pewno najlepszy solowy otwieracz, chociaż Halo tylko minimalnie ustępuje mu pola. wszystko tu do siebie pasuje, dla mnie rzecz ponadczasowa.

10

PostWysłany: czw, 05 grudnia 2019 18:57:55 
Awatar użytkownika

Przyłączam się do zachwytów nad wszystkim w tym utworze. Jest to Budzysolo, który najbardziej mi podchodzi: przestrzenny, tajemniczy, nieco chłodny.
Kompozycja, gdyby ją rozłożyć na czynniki pierwsze, nie jest przecież skomplikowana (liczę i wychodzi mi że użyto tam 4 akordów). Jednak tak skonstruowana i zaaranżowana, że robi wrażenie bogatszej. Przez rytmikę i bicie gitary doskonale odmalowano tu to morze, te fale, mrok... Klawisze dyskretnie przypominają o sobie kiedy trzeba (kosmosu szum).

Tekst przepiękny, cudowny. I mimo że na początku dużo jest tego mroku, to pierwszy wers daje już nadzieję. Bo radio kojarzy mi się czymś co pulsuje, nadaje, jest żywe, przeszywa przestrzeń. Owszem, jest tu samotność - ale to radio jest jak latarnia morska, która omiata otoczenie i prędzej czy później kogoś "złowi".
Druga zwrotka już tę nadzieję konkretyzuje. Nadal nie ma tu wiosennej radości, wyczuwam tu raczej hardą i pokorną zarazem determinację, jak w "Jeżeli".
I pięknie to wszystko puentuje od 4:10 trzecia - choć bezsłowna po polsku - zwrotka.
Fen to ładnie napisała i to do mnie trafia mocno:
Fengari pisze:
Ktoś jednak wciąż tam jest, właśnie tam znalazł swoje miejsce i wcale nie czuje się samotnie. I nie bez powodu, bo oto w tym pustym i zimnym miejscu w końcu rozlega się piękny elficki śpiew, jak odległe światło w ciemności, jak nadzieja nie z tego świata...

Istotnie, tu jest tak jakby udało się Radiu nawiązać łączność z Valinorem! Pokonać te zaklęte odległości!

Utwór bliski doskonałości, z bardzo szlachetnej materii utkany.
10/10

PostWysłany: czw, 05 grudnia 2019 21:03:01 
Awatar użytkownika

Ta wokaliza na końcu jest bardzo elficka, bardziej niż cała muzyka z Władcy Pierścieni.

PostWysłany: czw, 05 grudnia 2019 21:37:47 
Awatar użytkownika

arasek pisze:
Kompozycja, gdyby ją rozłożyć na czynniki pierwsze, nie jest przecież skomplikowana (...). Jednak tak skonstruowana i zaaranżowana, że robi wrażenie bogatszej.

trafne spostrzeżenie - ja już się tyle jej nasłuchałem i nagrałem, że TROSZKĘ przybladła

bebechy są czasem mocne (to bazowe przejście ze zwiększonego akordu do zwykłego bez trudu niesie całą zwrotkę) czasem moim zdaniem mniej (temacik gitarowy na mnie osobiście już nie działa)

na plus jest arcyciekawa koda, troche rozbujana, trochę mistyczna, z fajnymi przełamaniami - głos Marty bardzo naturalny, ładna barwa

dziś najbardziej jednak rusza mnie osnowa klawiszowa, niesamowite są te trochę mroczne a trochę kojące partie, zwłaszcza pod słowami "czyjeś piosenki..." (na koncertach śpiewałem tam w zamian "hinduską" harmonię, trochę była to siekierka na kijek, ale jakoś też pasowało)

ciekawie dogaduje gitara akustyczna pod koniec zwrotek, zupełnie nie w stylu Budzego, moze to Banan gra?

tekst rzeczywiście najwyższej klasy

ale - przez ten refren w sensie główny temat gitary - daję "tylko" 8.5

_________

mam bardzo fajne wspomnienia z grania tego numeru

po pierwsze - mój pierwszy koncert w szeregach Szkieletów, po meczu z Czaszkami, to był pierwszy mój występ/pierwszy utwór po bądź co bądż katastrofie w Krotoszynie i po tym utworze Kmieta bił mi brawo, dla młodego czlowieka w niebieskiej koszulce był to całkiem nie drobiazg :)

po drugie - mimo że nie znoszę transu w muzyce, to w wykonaniach koncertowych - i z Beatą i też z Amadem - z lubością dawałem się rozkołysać i ponieść temu rytmowi... ciekawe, że i Beata i Amadeusz grali ten chyba trudny numer z takim dziwnym spokojem, bardzo tęsknię do tych koncertowych wykonań - Bananaowa perkusja w wersji studyjnej brzmi całkiem nieźle, ale to nie ten feeling...

po trzecie - Paweł Klimczak na próbach a raz chyba na żywo prześmiesznie "wyginał" jakimś efektem ten główny temacik

po czwarte - pamiętam koncert w Lublinie a powietrzu, który zaczał się z opóźnieniem przez zupełnie niepotrzebny problem organizacyjny, ten numer był na początku i nie mogłem się skupić, więc nie wszedłem ze wspomnianą wyżej harmonią i Budzy posłał mi siarczyste spojrzenie pełne wyrzutu, a mi się zrobiło miło, że jednak ta harmonia jest tam potrzebna (EDIT: Smok nagrał to wykonanie i widzę, że Tom się jeszcze potem werbalnie upomniał (Ger! śpiewaj! :)) , wymyśliłem ją zresztą w busie podczas zaimprowizowanej próby w drodze na Song of Songs 2009

po piąte - ech, fajne czasy... :)

https://thesoundrops.bandcamp.com/

PostWysłany: czw, 05 grudnia 2019 22:19:01 
Awatar użytkownika

A skąd się wzięła Marta? Kim była/jest?

PostWysłany: czw, 05 grudnia 2019 23:26:01 
Awatar użytkownika

10

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.