Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 16 kwietnia 2024 14:23:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 10:54:32 
Jedyne zastrzeżenie jakie z żoną mamy do koncertu, to brak Nie dam Ci szyjki! w wykonaniu Gera... Prosimy o tym pomyśleć przed następnymi występami!

Myślałem, że uda mi się dotrzeć do tego pubu, bo to kilka minut piechotą od mojego domu, ale znalazłem czas dopiero około drugiej...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 12:26:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Koncert bardzo fajny i utwierdziłem się w przekonaniu, że Taniec Szkieletów wychodzi dużo dużo lepiej w wersjach koncertowych. Cieszę się z wolty od Wyludniacza do Wyludniacza :) Pierwszy raz słyszałem ten utwór (z najlepszej z płyt) w wersji akustycznej i to jeszcze dwa razy w ciągu jednego koncertu.

Co do wystawy, to jak już kiedyś mówiłem, nie jest to do końca mój klimat, bo ja jestem bardziej boszowo brojglowski, ale fajnie było zobaczyć na żywo te wszystkie obrazy.

Co do "obrazu z księżycem", to nadal twierdzę, że nie jest to żaden księżyc, tylko ciemny pokój z okrągłym oknem z widokiem na drugą bliźniaczą wieżę. Ewentualnie jest to widok z Minas Morgul na Minas Tirith! :wink: :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 12:29:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:33:35
Posty: 4884
Kamik pisze:
ale znalazłem czas dopiero około drugiej...


... bo przez cały czas zastanawialiśmy się z żoną gdzie go powiesić

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 12:37:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14519
Skąd: nieruchome Piaski
Mógłbym się podpisać pod tym, co napisał Jasiek (może poza interpretacją jednego z obrazów, choć dopuszczam zaproponowaną przez niego wersję :wink: ). Z koncertu z tym materiałem powinno ukazać się DVD. Zaskoczyło mnie brzmienie gitary Gera podczas "Misiów puszystych", nie mówiąc o jego pełnym pasji zachowaniu scenicznym w tym numerze (w granicach wyznaczonych przez zajęcie miejsca na krześle :wink: ).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 12:58:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:19:43
Posty: 2382
Skąd: z drzewa
Miki pisze:
Zaskoczyło mnie brzmienie gitary Gera podczas "Misiów puszystych", nie mówiąc o jego pełnym pasji zachowaniu scenicznym w tym numerze (w granicach wyznaczonych przez zajęcie miejsca na krześle Wink ).


W Misiach Puszystych gero miał AK47, a nie gitarę ;) aaa no i grał na orendżu Jimiego Hendrixa :wink: 8) :lol:

Widać, że Gero czuje się już swobodnie na koncertach. Solówki bardzo fajnie brzmiały.

aaa no i szkoda, że zespół nie zagrał Gnoma. Krzyczeliśmy z Witkiem przed bisami ale nas siekiera zakrzyczała :evil: Byłaby to dobra paralela z wystawą do której podkładem muzycznym byli Floydzi... no i jako "tribute" dla śp. Syda... Szkoda :(


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 18:00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 09:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Najpierw obrazy - wypas dla oczu i budowanie klimatu na koncert (ja w tym czasie poznałem wreszcie "na żywo" ludzi z Ultimy - pozdro dla wszystkich :) :piwo: )

Koncert był genialny muzycznie i klimatycznie. Wersje "Wyludniacza", "Kfinto" i "Echa" - *****+. Gitara Gerego w "Kazimierzu przez Nałęczów" dawała wywołujący ciarki na plecach prawdziwie apokaliptyczno-folkowy efekt.

Na koniec "Misiowie puszyści" Siekiery - wesoło-deliryczny kawałek pięknie zamykający całość.

Manewry zamiast w "irlandzkim"(obecnie discomulskim i drogim jak pieron) pubie wypadły w nieco szemranym lokaliku, którego zaletą były niskie ceny piwa i dużo luzu na sali :wink: Rozmowy przy piwku z Budzym, w tle muzyka Soundrops (barmanka nie chciała puścić drugi raz :roll: ), wreszcie grupowe zdjęcie i żonka zwinęła mnie do domciu :wink: :)

Ogólnie - bardzo miły wieczór. Do następnego razu! :piwo:

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 18:21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
właśnie wróciłam przed godziną do domu. było bardzo miło, grzecznie i kulturalnie. :wink:
wystawa: super zobaczyć te wszystkie obrazy razem w kupie i z odpowiedniej perspektywy. niektóre ostatni raz :cry:
koncert też mi się podobał, choć co do brzmienia gitary Gera mam nieco inne zdanie niż jego fani. :roll:
z tarchominem jest jeszcze związane piwo przedwernisażowe w "kawiarni echo" - niezła wibracja :wink:
piwo o podobnym smaku piliśmy na wieczorno-nocnym spotkaniu w pubie.
ps. to jest oczywiście księżyc, jak można tego nie widzieć :twisted:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 18:26:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 14:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Ja chciałem zauważyć, że zdziwiła mnie nieco ilość ludzi na samym wernisażu, co do obrazów... te najnowsze- mam tu na myśli tryptyk, jest według mnie praktycznie jednym z najbardziej apokaliptycznych obrazów, które wyłamują się z dotychczasowej kolorystyki.
Wernisaż jak najbardziej na plus równie jak sklepik u mocnego w gębie..

Natomiast koncert od strony technicznej jak i artystycznej świetny. Porządna scena i niezłe nagłośnienie zrobiły swoje. Do tego świetne wersje Wyludniacza, Kfinta czy Echa co zauważył już Paulus_Wolf.
Dr. Kmieta czesał na basie aż miło...no i do tego pogadanki elronda w przerwach między utworami.. świetna sprawa.

No i na koniec oczywiście nietypowy bis. Misiowie Puszyści + kawałek suity...

Po koncercie manewry..hmm. Irlandzki pubik zawiódł ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło obok w Kebabowym lokalu, nie było źle
(barmanka- :roll:) W koncu elsea wzięła sprawę w swoje ręce i poleciała Armia.

Wielkie dzięki za fajny wieczór :) !

P.S - towarzystwo zdziwione moim wiekiem...;)?!

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 18:37:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 21:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
séamas. pisze:
P.S - towarzystwo zdziwione moim wiekiem...?!

a ile masz lat? ja też chyba za stara nie jestem :mrgreen:

séamas. pisze:
ilość ludzi na samym wernisażu

jak wracałam to jacyś ludzie dziwili się,że tam była taka atmosfera jakby się wszyscy znali...i,że witali się tak,jakby się nie wiadomo ile nie widzieli :piwo: coś w tym chyba jest-forum opanowało BOK...

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 19:53:28 
natalia pisze:
super zobaczyć te wszystkie obrazy razem w kupie i z odpowiedniej perspektywy. niektóre ostatni raz

Może się jeszcze trafi okazja.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 22:06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25378
Kamik pisze:
brak Nie dam Ci szyjki! w wykonaniu Gera...

zdecydowanie brak! podobnie - ... albo i nie to! na końcu Dęblina.

Wreszcie zabrakło kogoś, kto by donośnie pokrzykiwał eeeechooooo!.

Moim zdaniem jednak takie rzeczy moglaby robic publika, niekoneicznie Gero.


wiki pisze:
forum opanowało BOK...

trochę tak, i na pewno była atmosfera samych znajomych, ale z drugiej strony tez byłem zaskoczony, jak dużo ludzi się pojawiło, których wcale nie znałem ;-) może na samym Tarchominie promocja wystawy i koncertu nie była taka zła, jak mi się było zdawało?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 22:14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
Wystawa:
W końcu zobaczyłem w skali 1:1 mój (i nie tylko) ulubiony Asyż.
Najnowsze obrazy bardzo odbiegały od pozostałych. Powodowały u mnie jakiś dziwny stan, jakiś niepokój. Bije od nich jakiś mrok.
Koncert:
Brzmiało ładnie. Ciekawe czy Armia albo Tymek tez by zabrzmiały tak wyraźnie.
Najbardziej wymiótł bis. Począwszy od fragmentu mówionego z Raną Kłutą, porzez Misiów do Suity z Wyludniaczem.
Oglądam i słucham wczorajszego koncertu, a w tle wciąż słychać dzieci, które sobie tam baraszkowały.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 22:43:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
pablak pisze:
Oglądam i słucham wczorajszego koncertu

jak to rozumieć? to znaczy, że możesz sobie w domu oglądać to co wydarzyło się wczoraj? miałeś ukrytą kamerę? :shock: :D

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 22:46:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19447
Skąd: z prowincji
natalia pisze:
miałeś ukrytą kamerę?

nie ukrytą

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 01 października 2006 22:55:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 21:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
szczęściarz :mrgreen: pomysłowy...tak kręciłeś,że nawet nie zauważyłam...no dzieciaki robiły tło...

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 125 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group