Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 19 marca 2024 04:04:01

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 11:14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
ja bakcyla na Taniec złapałem dopiero po pierwszym przesłuchaniu tych utworów na koncercie co miało miejsce w Czytelni czyli jesienia 2005 - 3 lata po premierze

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 13:20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24295
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Zanim napiszę coś sensownie i dłużej, zauważę, iż jestem pod wielkim wrażeniem partii trąbki na Lunie. Do tej pory kojarzył mi się ten instrument ze Zbigniewem Wodeckim tudzież jazzem, którego , mimo szacunku, nie słucham. A to co trąbka wyrabia na księżycowej płycie jest fantastyczne. Dziękuję.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 13:24:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21317
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Peregrin Took pisze:
Zanim napiszę coś sensownie i dłużej, zauważę, iż jestem pod wielkim wrażeniem partii trąbki na Lunie.


:!:

Coś tak czuje, że jak już będę gotowy do napisania recenzji, to wszystko o Lunie zostanie tu już powiedziane i pozostanie mi jedynie, skopiowanie zdań, które odzwierciedlają moje zdanie i połączenie ich do kupy. To co zacytowałemznajdzie się tam na bank.

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 15:33:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
Bardzo podoba mi się "zwalniający" klawisz w Echu.
W tymże samym Echu wyobraziłem sobie, że partię dzwoneczków grają dzwony rurowe.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 20:10:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Czy Luna Tańców Szkieletowych bez K. Banasika i P. Klimczaka z koncertów... To kontynuacja TSz, czy to całkiem coś nowszego?...
Zaznaczam, że nie słyszałem całej LUNY...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 20:27:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19419
Skąd: z prowincji
mathew pisze:
To kontynuacja TSz, czy to całkiem coś nowszego?
Radzę przeczytać wywiad z Tomaszem Budzyńskim w najnowszym Teraz Rocku.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 22:23:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
właśnie chciałem coś napisać o tym wywiadzie. W Teraz Rocku nie ma jeszcze recenzji całej płyty. Ale wywiad z Budzym bardzo ciekawy. No i Gero chwalony tak. Polecam lekturę. O ile wywiad dotyczący Siekiery nie wnosi wiele nowego (no ale tu się ostatnio sporo naczytałem więc o cos nowego było już naprawdę trudno) ale drugi wywiad o Lunie arcyciekawy.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 22:42:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Po raz pierwszy od dłuższego czasu kupię TR z chęci przeczytania czegoś w nim, a nie z powodu sentymentu, czy waloru kolekcjonerskiego. Bo ostatnio to mało było ciekawych rzeczy.....tzn dla mnie :wink:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 05 marca 2008 23:53:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2007 17:14:50
Posty: 324
No! Przesłuchałem dzisiaj z pińć razy. Może być!

Tylko po cholerę te wtręty po angielsku: łan, tu, tri,ajlowju, ajnidiu... brakuje tylko ajłoncziu :wink: Czyżby Autor miał problem w wysławianiu się po polsku? :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:07:40 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
Corve pisze:
brakuje tylko ajłoncziu

przecież jest :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2007 17:14:50
Posty: 324
aaa.... to nie ma ajnidiu


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:12:29 

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 11:54:24
Posty: 875
jest i to :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 sierpnia 2007 17:14:50
Posty: 324
Posłucham szósty raz, czegoś na pewno brakowało.... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 00:48:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25343
Do prawdziwej recenzji mi jeszcze daleko... na razie chłonę i nie mogę za bardzo o niczym innym myśleć, staram się słuchać czasem innych rzeczy, ale to ewidentnie środek zastępczy, żeby się w pełni nie zafiksować.

Na dzień dzisiejszy dla mnie to najlepsza propozycja z udziałem Budzego od Ducha...

Mówi wiele osób, że to taka smutna płyta - jest ona przejmująca, ale smutek nie jest dojmującym wrażeniem, jakie ja odczuwam. Wręcz przeciwnie, najsilniejszymi słowami na płycie jest dla mnie ten dwuwers...

Nie mamy szans, nie mamy żadnych szans
Czy to nie piękne? Czy to nie jest piękne?


I to jest przepiękne!!!! :aniolek:

A muzycznie zwrotka "Umieraj" przypomina żywo "ja chcę miłości jakiej nigdy nie widziano...", a więc jedną z najwspanialszych piosenek Armii ever, i jest to nawiązanie godne swojego pięknego wzoru (a czy to celowe nawiązanie, nie wiem).


W Trenie w warstwie muzycznej dzieje się mnóstwo, wydaje się, że nic tam się nie powtarza, utwór idzie wciąż do przodu i do przodu, a przecież muzyka jest tu tylko wehikułem dla niezwykle silnych emocji, które przebijają z tej piosenki, silnych i bolesnych, choć pięknych. Tren jest rzeczywiście bardzo podobny do Psalmu 51, tylko że wyraźnie lepszy :!: A już Psalm miał dla mnie pięć gwiazdek :shock:

Utwory 8 i 9 mają więc w sumie więcej niż dziesięć gwiazdek.

Gero pisze:
powoli kończy się najlepsza płyta polskiego rocka

nie wiem, czy najlepsza, ale chyba najlepsza, Gero, z Twoim udziałem. Chociaż ogromnie lubię Pocałunek i death television, chociaż Songs form the Pastures podoba mi się bardziej niż większość oryginałów, które tam skowerowałeś. Ale Twój wkład w płytę Luna wydaje mi się nieoceniony, w większości najpiękniejszych momentów pobrzmiewa soundropsowa harmonia, od zwrotek w pierwszym utworze, który niezwykle wprost zyskał przez te drugie głosy, po najpiękniejsze "aaa" w Trenie.

Gero pisze:
dla płyty na której nie ma słabego kawałka

dla mnie niestety jest :-(
W Echu podobają mi się różne rzeczy, które są pod spodem, jakieś odgłosy i takie tam, ale jako całość kompletnie mnie nie przekonuje. Mógłbym prawie mówić o nim takie rzeczy, jak elrond swego czasu o With a Little Help From my Friends Cockera, no z tym, że Cocker wziął na warsztat cudzy utwór a Budzy swój, więc licencja poetyka ;-) No i bez przesady, bo ani Echo z Ultimy nie jest tak wybitne jak (dla mnie) kower Cockera, ani z Luny tak złe, jak (dla elronda) tenże kower.

A może się jeszcze przekonam? póki co funkcji skip jeszcze przy numerze dwa nie użyłem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony czw, 06 marca 2008 08:58:23 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 marca 2008 01:08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ja się wciąż do recenzji przymierzam, ale nie mogę się powstrzymać przed wyrażeniem zgody i niezgody z Krejzim :)

Crazy pisze:
Mówi wiele osób, że to taka smutna płyta - jest ona przejmująca, ale smutek nie jest dojmującym wrażeniem, jakie ja odczuwam.


Też tak mam.
Ta płyta mnie wzrusza, jest to rodzaj smutku czasem, ale nie są to te najczarniejsze jego przestrzenie.

Crazy pisze:
W Echu podobają mi się różne rzeczy, które są pod spodem, jakieś odgłosy i takie tam, ale jako całość kompletnie mnie nie przekonuje.


A mi Echo podoba się bardzo!
Za to od początku najmniej podoba mi się "Halo halo".
Ale reszta - taaak...

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 402 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group