Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:07:41

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 15:39:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
natalia pisze:
budzy głosowo na ******! byłam zachwycona jego głosem
Hej, mnie pod względem wokalnym bardzo zaskoczyło UFO - śpiew Tomka był głośniejszy, bardziej przejmujący niż na płycie, znów ten (o mały włos zapomniany, zagrany w innym miejscu (a w jakim miał być wg. planu?)) utwór zyskał nowy wymiar.

Bo tak to chyba nie umiem wyróżnić najlepszego dla mnie utworu. Może Luna, może Wiosna, może Jeremiasz? Ale też np. Aniela i Tygrysy, które mniej lubię z Tańca podobały mi się bardzo tym razem. I inne...
W ogóle strasznie lubię jak ten zespół gra - wydaje mi się, że coraz lepiej. Tym razem zwróciłem uwagę na taką warstwę jarzącej się psychodelii w tej muzyce - czyli gdzie indziej niż ten cały kosmos Karola i Pawła, głębiej. To chyba jest coś może się rodzić na scenie, gdy muzycy grają ze sobą. I to miałem na myśli pisząc że coraz lepiej.

Co jeszcze zwracało moją uwagę: śpiew Gera, zwłaszcza jego Luna de Marija w Lunie, oraz oczywiście Embryo - wreszcie to usłyszałem! Wokalnie i muzycznie (swoboda) - super!
Na Beatę tym razem patrzyłem nie gdy przeszkadzała ale gdy zaczynała, że się tak wyrażę, napieprzać :) . Karol - jak ożywił się przy "Umieraj"! Aviator - wiadomo jak znacząca jest jego gitara w budowaniu klimatu całości, tym razem te partie wydały mi się bardziej przemyślane - np. sola, super. Efekty, super. Czasem w zwykłym akompaniowaniu tylko coś mi nie grało ale to w sumie pikuś.

Co do słowa mówionego: dla mnie najlepsze są te krótkie strzały ustawiające trochę odbiór utworu, jak o chłopcach widzących płonący dom przed Echem czy o pociągu w nocy przed Luną.

Morella pisze:
zawsze mnie to zastanawia: że tak wszyscy wesoło reagują na 'umieraj'
O, ja to myślę, że być może na koncercie w 3 zespół był w zbyt dobrych humorach żeby wykonywać utwory z Luny :wink: .

Było ekstra, marzenia nieraz się spełniają!

A nie wiem czemu nic nie pisze się o manewrach po - jakie były fajne! Czyżby brakowało odpowiedniego wątku? :P

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 19:03:45 

Rejestracja:
pt, 18 maja 2007 18:23:53
Posty: 1220
Skąd: Turek/ Warszawa
Czy komuś może udało się zarejestrować Embryo? Chciałbym jeszcze raz usłyszeć ten przeszywający głos Gera, choć magii tego koncertu nie da się odtworzyć, niepowtarzalne przeżycie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 19:16:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Koncert był wspaniały, mogę rzec że wręcz genialny. Był to mój pierwszy koncert Budzego solo i cieszę się że mogłem trafić akurat na TEN koncert! To było fantastyczne kulturalne wydarzenie!Wspaniałe dźwięki, wspaniałe słowa, to było coś na prawdę pięknego!!! Trudno wymienić mi jakieś najlepsze momenty koncertu, bo i cały koncert był najlepszy. Wszystkie utwory brzmiały wspaniale, nagłośnienie bardzo, bardzo dobre. W pełni się zgadzam z Natalią co do dyspozycji głosu Budzego, Aviator genialne solówki i wspaniałe wykorzystanie efektów, Kmieta właściwie to "unosił się" na basie, Rozenzweigowa pomimo że za zasłoną to wspaniale sobie radziła, też obserwowałem machanie pałeczkami... rewelacja!!! Karol swoimi klawiszami wprowadzał niesamowity klimat, no i Gero fantastyczne wypełnienie i dopełnienie zarówno głosem jak i gitarą, a już ostatni utwór, no, no Gero - pełny szacun!!!
Wszyscy muzycy sprawiali na scenie wrażenie w pełni zgranego zespołu, widać było, że granie sprawia im prawdziwą radość i przyjemność, aż buzia sama się uśmiechała jak na to wszystko się patrzyło :D Dziękuję Bogu, że mogłem tam być i uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu! No i wspaniałe pokoncertowe manewry, cieszę się i dziękuję że mogłem się z Wami wszystkimi spotkać! Dzięki Elrondowi i Natalii za to że przybyli na Mauą Uonkę, Crezy i Elsea - jak zawsze było wspaniale, Gero - za chwilę rozmowy w aucie, Morelli za gin, Erkejowi za chociaż chwilkę rozmowy i przechowanie sprzętu w samochodzie, Smokowi, Milesowi i siorze za towarzyszenie w całej podróży, Witkowi, Oli i Bartkowi - bardzo się cieszę, że mogłem się z Wami spotkać i Antonio - za to że chciałeś się z nami spotkać przed koncertem. Przepraszam, że nie przywitałem się ze wszystkimi forumowiczami, ale często ciężko jest mi przypisać twarz do nicka, ale bardzo się cieszę, że tyle nas było!
Bardzo miło było pomanewrować po koncercie, porozmawiać o forum i nie tylko, coś tam wypić :wink: , no i obejrzeć sylwestrowe zdjęcia Oli, Morelli, pewnej Francuzki no i "rodzynka" Witka :D Już nie mogę doczekać się kolejnych manewrów, no i koncertów oczywiście też!!! Noi jeszcze bardzo chciałem podziękować Manool, za wejściówki - tylko dzięki Tobie tam weszliśmy!!! (Nasza wejściówka przyszła trochę później i jak się okazało już nie dostała się do środka :wink: )

I jeszcze jadąc lekkim offem:

Morella pisze:
że tak wszyscy wesoło reagują na 'umieraj'. a przeciez to STRASZNA piosenka.

Dla mnie ta piosenka jest bardzo ważna i daje dużo nadziei.
natalia pisze:
dla mnie to "aby żyć" jest bardzo istotne i najważniejsze jednak

u mnie też tak jest, bo to UMIERAJ to jest taki etap przejściowy, który minie i po którym powstanie ŻYCIE, powstanie coś co będzie piękne i wspaniałe i będzie trwać wiecznie. Ja to sobie tłumaczę na przykładzie jakiejś roślinki, która powstaje z nasionka... Tak więc to nasionko, najpierw musi obumrzeć, zgnić, aby mogła powstać roślinka, wspaniała, zielona roślinka, lub jakiś piękny kwiat. I podobnie jest z nami codziennie umieramy, w pracy, w domu, czy dla kogoś innego, ale potem przyjdzie coś wspaniałego ŻYCIE!!!! I TO JEST TO!!!, "CZY TO NIE JEST PIĘKNE?"!!! :D Bo i w książeczce z płyty jest w tekście na końcu napisane: "Umieraj, umieraj, umieraj, już idź, aby żyć aby naprawdę żyć"!!!
bezdomna pisze:
Dla mnie 'Umieraj' to też jedna z najcięższych piosenek na 'Lunie'

A dla mnie właśnie ta piosenka wlewa najwięcej nadziei!!! I tak też było na koncercie!

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Ostatnio zmieniony wt, 20 stycznia 2009 19:46:40 przez MOFO, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 19:19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
To wrzucam kilka swoich obiecanych fotek:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 22:18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 01 sierpnia 2006 10:34:42
Posty: 89
Skąd: Toruń
arturo pisze:
jeszcze raz podaję namiar na wczorajszy koncert (pakowane 7-zip):
koncert z trójki
Super. Podzieliłeś :).
Ale teraz nie wiem, która wersja w tym temacie jest tą najlepszą..

_________________
Never be afraid to try something new. Remember, amateurs built the ark. Professionals built the Titanic. (Anonymous)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 20 stycznia 2009 22:44:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Ten koncert to było poczucie PEŁNI, choć tylko pierwsza księżycowa kwadra wymieniona została. Doskonałość (no... może tylko ten pleksiglas bym wyrzuciła), a w niej moje best momenty - "Echo", "Tren", "Umieraj" i "Embryo". Te dwie wymienione przez Witka zapowiedzi - o pożarze i pociągu - na mnie też podziałały. Plastyczne wizje, mocne w swej zwięzłości - "Lunę" spędziłam w przedziale jakiegoś pośpiechu. Ciekawe było także nawiązywanie do "Tańca" w zapowiedzi, po czym granie "Luny". Echo w Rembertowie...
Teraz czekam na coś z repertuaru Cave'a w całości, bo apetyt rośnie po... go son, go down to the water... w Hard Rock i ostatnich wstawkach w Trójce.

Dziękuję! :bukiet:

--------

A w "Umieraj" najbardziej uderza mnie słowo tytułowe, bo jest przebudzeniem i przynagleniem. A "aby żyć" jest już poza tym światem.
Crazy pisze:
dla mnie najważniejsze w tej piosence nie jest ani "umieraj", ani "aby żyć", tylko "czy to nie jest piękne"

po prostu pięknoduch z Ciebie :P :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 00:27:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
byczy pisze:


udałosię pościągać poza fragmentami Intro, Echo, Luna i Ufo. Te coś nie chcą iść. Spróbuję jeszcze w ciągu dnia z pracy a jak nie to będędalej reklamował :wink:

co do Umieraj to najlepiej moje odczucia oddała Monika
Cytat:
A w "Umieraj" najbardziej uderza mnie słowo tytułowe, bo jest przebudzeniem i przynagleniem. A "aby żyć" jest już poza tym światem.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 00:42:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
marecki pisze:
Echo, Luna i Ufo. Te coś nie chcą iść
potwierdzam, coś się zblokowało


za to bootleg "unradio" jest po masteringu ;)
tylko nie wiem jak z rozpowszechnianiem

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 00:49:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
pablak pisze:
za to bootleg "unradio" jest po masteringu
tylko nie wiem jak z rozpowszechnianiem

wyczekuję go już z utęsknieniem, bo tam będzie Tren i Embryo!!!!!
za Wiosnę skądinąd dziękuję

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 00:57:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
U mnie poszły wszystkie, ale z niektórymi musiałem próbować po parę razy.
Byczy - piękne dzięki za wrzucenie koncertu, ale mogłeś z tego zrobić FLAC. Nawet o połowę mniejsze pliki, a na jakości byśmy nie stracili.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 07:50:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
azbest23 pisze:
U mnie poszły wszystkie
ale pewnie przed 18, od tej pory przynajmniej u mnie, wymienione wyżej pliki nie działają :(

Nie wiem czy można coś poradzić, poza ponownym uploadem.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 08:23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Ja pozostaję wraz z Mareckim w oczekiwaniu na bootleg z samego studia.
Przedwczoraj posłuchaliśmy jednej z zaprezentowanych wersji radiowych i nadal ten występ robi na nas wrażenie. Ania przyznała, że piosenki z "Luny" zaczęły jej się dopiero podobać za sprawą koncertu i to... już w HRC :o Występ w Studiu im. A. Osieckiej dopełnił tylko czary słodyczy :wink:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 08:38:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 19 stycznia 2009 19:54:36
Posty: 198
Skąd: 49° 37' 28 '' N 20° 56' 54 '' E
rzeczywiscie sie cos pokielbasilo na tej stronie bo tez nie moge pobrac (wyslalem juz maila do sendspace z prosba o info)

ze wezgledu na to ze upload by zajal dlugo zrobie z wszystkich FLAC i powrzucam w ciagu dnia.

pzdr


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 08:55:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
U mnie też już koło 4 muliło się na Ufo i Radio Rivendell.


Wrzuciłem raz jeszcze

1.Intro: Tomasz Budzynski _ Koncert Trojka Luna _ 01 _ Intr...

3. Echo Tomasz Budzynski _ Koncert Trojka Luna _ 03 _ Echo.wav

10. Ufo Tomasz Budzynski _ Koncert Trojka Luna _ 10 _ Ufo.wav


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 21 stycznia 2009 11:00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 19 stycznia 2009 19:54:36
Posty: 198
Skąd: 49° 37' 28 '' N 20° 56' 54 '' E
kurcze nie moge przeslac teraz tych pliczkow :( dopiero po zakonczeniu charowki z domu wrzuce FLAC (polowe mniejsze pliczki)

kurcze ciekawe co sie podzialo z ta strona ze nie dzialaja linki chyba trzeba bedzie poszukac innego operatora ;)


Ostatnio zmieniony czw, 22 stycznia 2009 08:09:24 przez byczy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 346 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group