Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 21:21:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 13 lipca 2011 14:48:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
i bardzo słusznie !

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 lipca 2011 22:01:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 28 października 2010 19:42:59
Posty: 466
Skąd: Z Nienacka
Świetna ta płyta jest. Zwłaszcza początek do Na imię mam (z kolejnym wzlotem na Wio garbusku) Dwa ostatnie na razie są u mnie ostatnie. Dziś jeździłem samochodem burzowym wieczorem i naprawdę czuć moc. Świetny wokal, intrygująca treść. Wszystko co lubię. Jeszcze raz gratulacje.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 lipca 2011 07:16:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
... w zasadzie wczoraj słuchałem płyty pierwszy raz tak na 100%. Po nagraniu płyty "Freak" nie jestem zdziwiony kierunkiem w który zmierza autor. Płyta jest ciekawa, ale jak wspominał któryś z recenzentów nie ma co liczyc na sukces komercyjny (może niewłaściwe słowo ale wiadomo o co chodzi). Ja natomiast czekam na raprezentowanie "Osobliwości" na scenie. Jakaś fajna sala..Chorzów , Sosnowiec...jesień..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lipca 2011 20:10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Mój tekst z bloga 67 mil.

Tomasz Budzyński "Osobliwości" ****

Tomasz Budzyński nigdy nie był znany z chodzenia na łatwiznę. Od zawsze lubił zaskakiwać słuchacza i nie inaczej jest tym razem. „Osobliwości” - najnowsza (trzecia już z kolei) płyta solowa oparte są na muzyce napisanej przez Budzyńskiego do przedstawienia teatralnego „Iuvenilium permanens”. Jest to album niewątpliwie wymagająca od słuchacza nieco uwagi lecz ta inwestycja jest jak najbardziej opłacalna.
Niewątpliwym novum w jego muzyce jest to, że utwory zbudowane są wokół loopów. Jednak brzmią one zdecydowanie organicznie, a nawet korzennie. Utwory budowane na tej podstawie skłaniają się ku minimalizmowi lecz nie monotonii. W dodatku jest to materiał bardzo różnorodny, choć na swój sposób spójny. Wyczuwam w tym ducha Kapitana Byczeserce.
W tej muzyce wpływy bliskowschodnie mieszają się z potężnymi acz bujającymi riffami. i innymi dziwnościami. Dla przykładu w „Amor sui” słyszymy nu jazz, a eksperymenty wokalne w „Człowiek nie jest sam” przywodzą na myśl Diamandę Galas. Okazjonalnie na okrasę pojawiają się różne drobne dodatki w rodzaju odgłosów owadów czy dźwięków flippera.
Płyta jest nastrojowa czy nawet nieco mroczna. Jest to jednak przełamywany próbkami niepospolitego poczucia humoru. Wsamplowane tango w „Wio Garbusku” czy „Bestiarium” brzmiące jak imprezka u DJ Moreau nieźle rozładowują atmosferę.
Ostatnie płyty Armii pozwalały się domyślać, że ta płyta będzie brzmieć nieoczekiwanie. Mimo to „Osobliwości” i tak zaskakują. Powstał intrygujący i wyjątkowo brzmiący album. Budzy niczym dobre wino szlachetnieje z wiekiem, a jego muzyka czaruje coraz bogatszym bukietem dźwięków.

Kwestionariusz:

1. Najlepszy moment: dramatyczny „Człowiek nie jest sam”.
2. Najgorszy moment: Ten bit w „Wio garbusku” jest stanowczo zbyt nachalny.
3. Analogia z innymi elementami kultury: Nawiązanie do „Krótkiej historii czasu„ Stephena Hawkinga.
4. Skojarzenia muzyczne: Choć każdy utwór mi się z czymś kojarzy to jednak nie potrafię płyty jako całości z niczym porównać.
5. Pasuje jako ścieżka dźwiękowa do: "Blade Runner" mógłby nieźle pasować.
6. Ciekawostka. Płytę kończą cichnące odgłosy deszczu, jest to oczywiste nawiązanie do „Raining Blood”.
7. Na dokładkę okładka. W pierwszej chwili myślałem, że to omyłkowo postawiona na głowie Wieża Babel Breugla. Bliższe oględziny ujawniły, że to miasto w chmurach jest celowo zbudowane na opak. Pasuje to do płyty.

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lipca 2011 20:11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
poprzednio jako azbest23 pisze:
Mój tekst z bloga 67 mil.

O tak! :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lipca 2011 20:18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
Swoim byś się pochwalił zamiast wklejać go gdzie popadnie :wink:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lipca 2011 20:22:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
poprzednio jako azbest23 pisze:
Swoim byś się pochwalił zamiast wklejać go gdzie popadnie

Tym razem dałem Ci się wykazać. :D

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lipca 2011 20:48:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
A skoro tak to dodam jeszcze, ze na rzeczonym blogu znaleźć można jeszcze 3 inne recki "Osobliwości" (m. in. Peregrina i Pilota). No, ale nie oszukujmy się - w porównaniu z moją to jednak druga liga :twisted:

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 lipca 2011 20:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 06 maja 2007 11:40:25
Posty: 13524
Skąd: Krk
Podsumowując azbesta:

67 mil w natarciu:

Cztery recenzje nowej płyty Tomasza Budzyńskiego "Osobliwości": http://67mil.blogspot.com/search?q=06+budzy%C5%84ski

Zapraszamy do lektury.

_________________
http://67mil.blogspot.com/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 lipca 2011 09:40:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ciekawe recenzje Panowie, wiele wspólnych spostrzeżeń!


A ja chciałem się przyznać, że za pierwszym razem, słuchając "Małej śmierci", wyobraziłem sobie grzbiet beskidzkiej góry. I tę postać właśnie tam: wśród bukowego lasu czy też na ścieżce wydeptanej w suchej trawie, między kującymi krzakami. Prędko zorientowałem się, że nie o ten grzbiet idzie, ale wyobrażenie mi pozostało. Chyba przez to, że ogólnie pasuje do płyty: szorstka natura, muchy, dziwność. No i to, że tam myśli się o różnych sprawach...
"Przynieś mi pączki", hmm...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 lipca 2011 13:07:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Szybciutko i na gorąco: do tej pory wszystkie produkcje, w ktorych palce maczał elrond charakteryzowały się tym, że niezależnie od tego jak bardzo finezyjną, misterną i intensywną była by muzyka, stanowiła ona zawsze rolę służebną w stosunku do tekstów. Owszem mogła je podkreślać, ukazywać je w nieco innym świetle, niżby wygladały bez niej, ale mimo wszystko cały czas szła "za" słowem śpiewanym. To, że idzie "nowe" można było zauważyć już i na "Prozessie" i na "Friku", ale dopiero na "Osobliwościach" muzyka przyjmuje w pełni rolę narracyjną na równi z tekstami. To co śpiewa Tomek to zaledwie pół historii... drugie pół trzeba odczytać z dźwięków. Przynajmniej ja to tak słyszę. Porównań z "Frikiem" nie da się uniknąć, o ile jednak "Frik" był "zaledwie" intrygujący o tyle "Osobliwości" są intrygujące i wciągające jednocześnie.

Dlatego wskazówka ustawia się tak: "Osobliwości">"Freak" (minimalnie, bo minimalnie, ale jednak)

Zdrówka życze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 lipca 2011 13:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..koncertów trza!

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 21 lipca 2011 09:50:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
w pollityce krótka recenzja pęczaka na temat osoblliwości

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 22 lipca 2011 09:49:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Pet, moje refleksje w temacie muzyka/tekst były nieco inne. Poznając "Osobliwości" myślałem o tym, że chyba jeszcze nigdy teksty nie były tak uwypuklone, co wiąże się zwykle z służebną funkcją muzyki - tu bardzo oszczędnej, surowej. Czyli właśnie odwrotnie jak na "Freaku" :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 27 lipca 2011 19:31:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 02 lipca 2006 12:16:35
Posty: 59
Zachęcam do przeczytania recenzji na blogu Biała Fabryka

http://bialafabryka.blogspot.com/2011/07/ap-sie-drabinki.html


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 526 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 36  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group